Salzburgerland na lyžích

Salzburgerland na lyžích
Po ránu na sjezdovce.
Autor snímku Ski Amadé
SDÍLEJ:

Salcbursko je eldorádem pro lyžaře, snowboardisty i všechny ostatní vyznavače zimního sportu. Více než dvacet lyžařských regionů poskytuje vše, čeho si žádá srdce milovníka zimy. Černé sjezdovky olympijských rozměrů, červené svahy, rozsáhlé pláně pro rodiny, řízné boulovaté tratě a lákavé prašanové sjezdy.

Jak na to

Salcbursko je zemí jako stvořenou pro lyžování a ostatní zimní aktivity.

Pro celou rodinu

Lyžařské oblasti přátelské k rodinám se vyznačují výhodnými rodinnými tarify, vleky pro děti a cvičnými vleky pro dospělé, rozsáhlou nabídkou lyžařských a snowboardových škol.

Důležité jsou rozlehlé, přehledné a snadno sjízdné sjezdovky. Pozornosti je zaměřena na potřeby malých sněžných zajíčků, začátečníků i falešných začátečníků.

K nejoblíbenějším lyžařským oblastem patří údolí Saalach se svou čtyřkou skiareálů Lofer, Sv. Martin, Unken a Weißbach. Dále údolí Rauris, lyžařský region Tennengebirge, lyžařský region Lungau, Dachstein West-Lammertal, region Hochkönig a Krispl-Gaißau/Hintersee.

Tyto obce toho mohou rodinám spoustu nabídnout i mimo sjezdovku. V Raurisu to jsou slavnosti pro děti na sněhu a napínavé sáňkování s pochodněmi, v lyžařském regionu Tennenské pohoří si hosté k tomu mohou vyzkoušet bruslení, výpravy na sněžnicích anebo lyžování na běžkách.

Zvláště lákavá je nabídka z lyžařského regionu Dachstein Západ - Lammské údolí. Kdo se zde během tří dnů nenaučí lyžovat, obdrží se zárukou své peníze zpět.

Také lyžařská oblast Hochkönig má rodinám co nabídnout. Jedenáct lyžařských chat pro rodiny jsou v oblasti se zákazem kouření, rozmanitými pokrmy pro děti za výhodné ceny, dětskými židličkami, podložkami pro kreslení, hrami a výškově přizpůsobenými skříněmi na malé sněžné zajíčky.

V lyžařských školách pro rodiny v regionu Hochkönig existují slevy pro rodiny, slavnosti pro děti, výuka hrou od 3 let a jako mimořádný bonbónek je zde možné zařídit opatrovatelku dětí.

Hochkönig.

Malé skrýše

Tajemství by vlastně neměla být prozrazena. My to ale uděláme, protože by to byla věčná škoda, kdyby malá vytříbená místa zimních sportů v Salcbursku nikdo neznal.

Jedenadvacet kilometrů sjezdovek se nachází v malém lyžařském regionu Uttendorf-Weißsee. Jezdí se do nadmořské výšky 2600 metrů a tratě jsou sjízdné až do pozdního jara. Fun park u horského hotelu Rudolfshütte a svahy pokryté hlubokým sněhem rozbuší srdce také freeriderům.

Solnou komoru zná většina turistů pouze jako letní destinaci. Že tu může také lyžovat v nádherném prostředí, ví jen málokdo. Lyžařská oblast pro rodiny se skládá z regionů Postalm, Zwölferhorn, Faistenau, Koppl, Hof, Thalgau a Ebenau.

Ke zvláštnostem patří Snowkitepark Rakouska v Thalgau a Fun park Postalm s nejdelším zastřešeným přepravním pásem Evropy.

Hochkönig.

Rozlehlé lyžařské areály

Lyžařské oblasti Ski Amadé jsou nepřekonatelné, co se týká moderního zimního sportu. Nabízejí největší lyžařské radovánky v Rakousku s 860 kilometry sjezdovek a 270 lanovkami a vleky.

K těmto lyžařským oblastem superlativů patří lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm a Leogang se dvěma sty kilometry svahů všech stupňů obtížnosti, sjezdovkou pro Světový pohár, 55 lanovkami a vleky a 19 školami lyžování a snowboardingu.

Saalbach Hinterglemm.

Impozantně se představuje také region Hochkönig s obcemi Mühlbach – Dienten – Maria Alm. Před kulisou mocného Hochkönigu se na 150 kilometrech sjezdovek jak ve dne, tak i v noci za umělého osvětlení můžete oddávat radovánkám na sjezdovkách. Tato lyžařská oblast kromě toho disponuje pečetí kvality Welcome Beginners (Začátečníci, vítejte).

Zell am See – Kaprun trumfuje ledovcovou lyžařskou oblastí Kitzsteinhorn. Se 136 kilometry sjezdovek, 55 lanovkami a vleky, 18 školami lyžování a snowboardingu a mezinárodním fluidem tradičního místa pro lyžování je tento region oblíbený u mladých i starších.

Olympijské rozměry očekávají sportovce v Salcburském sportovním světě s obcemi Flachau, Wagrain, Sv. Jan-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Hüttau.

Lyžařské hvězdy jako Hermann Maier anebo Michael Walchhofer se tady naučili lyžovat. Víme, co z toho vzešlo.

O něco poklidněji se představuje lyžařská oblast Grossarlské údolí s 80 kilometry sjezdovek. Útulné lyžařské chaty a božský klid v Národním parku Vysoké Taury činí tento region obzvláště půvabným.

Kombinaci lyží, hor a termálů naleznou zimní sportovci v kouzelném Gasteinském údolí. Bad Gastein proslavily lázně a v současné době sem přijíždí celý svět za lyžováním.

200 kilometrů sjezdovek, dva moderní termály a 5 škol lyžování a snowboardingu ručí za nezapomenutelné dny lyžování v Gasteinském údolí.

Vzrušeně, mladě a scénicky se představuje obec zimních sportů Obertauern. 100 kilometrů sjezdovek, absolutní záruka sněhu do května a žhavé aprés-ski očekávají lyžařské zajíčky i noční hýřily.

Ski amadé: Daleké výhledy.

Vytříbený výběr

Oberpinzgau ukrývá lyžařské oblasti, které jsou nejdále vzdáleny od Salcburku. Nicméně to jejich kouzlu a síle přitažlivosti nijak neškodí. Skiareály Zillertalská aréna, dovolenková aréna Wildkogel Neukirchen & Bramberg a také Mittersill/Hollersbach-Kitzbühel nabízejí začátečníkům i energickým znalcům výtečné podmínky pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou.

Lyžařská oblast Kitzbühel láká 168 kilometry sjezdovek a nabízí na lyžařském safari četné varianty sjezdů. Bývá tu dostatek sněhu po celou zimní sezonu.

Také dovolenková aréna Wildkogel je pokládána za lyžařskou oblast se zvláštní zárukou sněhu a vyznačuje se vedle 55 kilometrů sjezdovek také 14 kilometrů dlouhou dráhou pro saně.

Neomezené lyžařské radovánky slibuje Zillertalská aréna, která na 160 kilometrech sjezdovek spojuje spolkové země Tyrolsko a Salcbursko.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Mikulášské, čertovské a vánoční jízdy vlakem

Mikulášské, čertovské a vánoční jízdy vlakem

Nostalgické vlaky, parní lokomotivy, nazdobené spoje - to vše jezdí po železnici během Adventu. Přinášíme přehled všech zvláštních spojů, ať už chcete prožít zimní čas s čertem, Mikulášem nebo Ježíškem.  ... celý článek

Kam v Praze na běžky?

Vašínová reprezentuje Česko ve skialpinismu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Krátká, lehká a zábavná vyjížďka na koloběžce podél Vltavy vede přes nejnovější Trojský most v Praze. Svezli jsme se od parku Stromovka v Holešovicích k ústí Rokytky v Libni. Ujeli jsme pěkných pět kilometrů. 
Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Adi Stocker roku 2011 našel v rozlámaném vápenci nad Schmidt-Zabierow-Hütte pevný lezecký směr. Dlouhá a dobře zajištěná túra na Kleines Reifhorn neurazí čtyřkové klasiky a poskytne hodně zábavy začínajícím horolezcům. 18 lanových délek překonává
Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Co dělat, abyste získali dědictví v zahraničí bez návratu domů. Kdy se je lepší vzdát dědictví a jak to udělat. Varianty vzdání se dědictví.
Palác Valdek na Náměstí Míru - všimli jste si ho?

Palác Valdek na Náměstí Míru - všimli jste si ho?

Palác Valdek je kvalitní moderní dům na Náměstí Míru v Praze. Málokdo si ho všimne. O to více stojí za pozornost.
Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Směs grafitu a jílu b tuze určuje tvrdost tužky. Čím měkčí, tím je lepší pro výtvarníky, a čím tvrdší, tím se více hodí technikům. Nejčastější označení tvrdosti je H - B - F.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Berlín 30.11.-3.12. Lodě 30.11.
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-31.12. 1.12.
Pražská stovka Milín 1.-3.12. 1.12. 18:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Český Těšín, Petrklíč 1.-3.12. 1.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 1.-17.12. 1.12.
Expedície - cestovatelský festival Bratislava, Fakulta informatiky 2.12.
Předvánoční jarmark Mělník, muzeum   2.12. 09:00
Mikulášská Orlice - splutí Svinary   2.12.
Ještěd Skyrace Winter Ještěd Běh 2.12.
Koloběh z Řípu do Prahy Říp Závod dvojic běžec - cyklista / koloběžkář 2.12.

Diskuse

Zaevidoval bych to E, 2.12.2023 10:53, 49 příspěvků
Proboha . . . . Kuba Turek, 1.12.2023 21:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Zadna JPP, 1.12.2023 20:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 1.12.2023 19:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Honza, 1.12.2023 14:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Matej, 30.11.2023 22:39, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 30.11.2023 16:33, 49 příspěvků
Shrnuti X, 30.11.2023 13:45, 49 příspěvků
Shrnuti nejdůležitější Kapitán Amerika, 30.11.2023 12:08, 49 příspěvků
Pohádka Krkonoše Jana Boksova, 30.11.2023 11:07, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Turisté tráví nejvíce čas... Horydoly , 2.12.2023 21:53
Darujte k Vánocům zážitky... Horydoly , 2.12.2023 21:50
Vánoce Horydoly , 2.12.2023 21:44
Náš svět, takový jak jsme... milan šupa, 23.11.2023 19:52
Expedície Bratislava Horydoly Open, 21.11.2023 11:15
Lyžařská sezóna na Monínc... Horydoly , 20.11.2023 0:10
Zima môže začať Horydoly , 20.11.2023 0:04
Re: Pojištění Horydoly Open, 16.11.2023 23:12