Silná zima v silném údolí Stubaital

Silná zima v silném údolí Stubaital
Stubai freeride.
Autor snímku Stubaier Gletscher
SDÍLEJ:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ. Stubaital boduje v zimě u hostů z celého světa lyžařskými oblastmi, které splní všechna přání a vyhoví všem nárokům na zimní radovánky, neporazitelnou nabídkou BIG Family, tradičními kulinářskými specialitami, pestrým programem akcí i centrální polohou v blízkosti hlavního města Innsbruck. 

Silná zima v silném údolí Stubaital
Stubai. Lyžování na ledovci.
Autor snímku Tourismusverband Stubai Tirol
Jak na to

Tým Turistického svazu Stubai Tirol informuje na webových stránkách www.stubai.at o aktuálních nabídkách, termínech a pořádaných akcích. Vyhledávání ubytování online pomůže najít nejvhodnější ubytování pro dovolenou.

Dotazy jsou možné také telefonicky na tel: +43 (0)501881-0 nebo e-mailem na info@stubai.at. Paušální objednávky zprostředkuje cestovní kancelář Stubai Touristik na tel: +43 (0)501881-171 nebo 172 resp. e-mailem
na stubaitouristik@stubai.at.

Reakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

Silné lyžařské oblasti

Na první pohled se mohou čtyři lyžařské oblasti údolí Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders a Elfer zdát velmi podobné, přesto jsou individuální a jedinečné.

Lyžařská zábava na 35 výborně upravovaných sjezdovkách a lyžařských trasách panuje od října do června na Stubaiském ledovci, v království věčného sněhu. Největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku je navíc první adresou ničím neomezované freestylové a freeridové zábavy. Ve spektakulárním areálu snowparku Moreboards Stubai Zoo se scházejí freestyloví nadšenci na jednom i na dvou prknech.

Oblast nazvaná Powder Department představuje freeriderům 15 prašanových sjezdovek, mezi nimi pět zcela nových, a do popředí klade osvětu a bezpečnost jak na sjezdovkách, tak mimo ně.

Rodiny s dětmi to táhne k horní stanici lanovky Gamsgarten, kde se nachází BIG Family Ski-Camp Stubaiského ledovce s Minilandem a Kinderlandem, dětskou restaurací a dětskou školkou, a navíc ještě BIG Family Boardercross.

Nová lyžařská trasa Bildstöckljoch je zase zaměřena spíše na náročné lyžaře a vede od hodní stanice Wildspitz z nadmořské výšky 3210 m volným terénem ke sjezdovce č. 1 Eisjochferner.

Zkušení lyžaři se mohou těšit na výzvu na Daunjochu – černá sjezdovka Daunhill je s maximálním sklonem 60 % nejprudší sjezdovkou v oblasti.

O tělesné blaho se postarají zaměstnanci mnoha gastronomických podniků. Mimo jiné v nově otevřené části samoobslužné restaurace U zlatého kamzíka na horní stanici Gamsgarten se zvětšenou terasou. Hned vedle se nachází rovněž nový, prosvětlený pavilon Schneekristall s kapacitou až 140 osob. Fajnšmekři zamíří do gastronomickým průvodcem oceněného restaurantu Schaufelspitz na horní stanici Eisgrat.

Rodinná atmosféra obklopí lyžaře, snowboardisty, příznivce zimní turistiky i túr se sněžnicemi, paraglidisty a běžkaře v lyžařském středisku Schlick 2000, nejspolečenštějším lyžařském středisku v údolí. To podtrhuje velký výběr možností k zastavení v horských chatách s poctivými jídly.

Vše podstatné o lyžování na ledovci Stubai najdete na adrese
http://winter.stubai.at/cs/stubaiergletscher.html  

Stubai. Lyžování na ledovci. 

Nadšené příznivce zimních sportů ale láká ven 15 sjezdovek a jedna lyžařská trasa. Té nejlepší péče od školeného personálu se dostane dětem a dokonce miminkům od tří měsíců v BIG Ron's Kinderlandu nebo v herně s možností zahřátí. Mezitím si rodiče vychutnají velkorysé sjezdovky a zasněžené sjezdy do údolí, do Fulpmes. Teenager se vyřádí ve snowparku SPS 2000 nebo ve vyhrazené aréně Ride-Jump-Run. Mezitím občas vyzkouší do prašanu ponořené lesy a prašanové svahy před impozantní kulisou Kalkkögel.

Senzací zimy ve středisku Schlick 2000 je nová lanovka Zirmach, šestisedačková lanovka s bublinou a vyhřívanými sedačkami. Ta nahradila oba staré vleky Zirmach I+II a pyšní se přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu.

Malá a obzvlášť příjemná jsou lyžařská střediska Serles v Mieders a Elfer v Neustiftu. Obě nabízejí přes den, ale také večer, nezapomenutelnou sáňkařskou zábavu na celkem šesti sáňkařských drahách. Příznivci zimní turistiky se často nemohou dosytosti vynadívat na jedinečnou kulisu Serles nebo masívu Elfer. Zatímco středisko Serles je díky přehledným a nepříliš obtížným sjezdovkám známé jako ideální lyžařská oblast pro začátečníky a opětovné začátečníky, paraglidisté a rogalisté se scházejí na startovacím místě u horní stanice Elferlifte. 

Horydoly.czStubaital: události na ledovci 2013/2014

Ledovec Stubai.

Ať již Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Serles v Mieders nebo Elfer - se Stubaiským superskipasem mohou příznivci zimních sportů při pobytu od dvou dnů vydatně prozkoumat všechny čtyři lyžařské oblasti. 

Silná nabídka pro rodiny – BIG Family

Mimořádná přívětivost k dětem, komplexní servis, vynikající péče a speciální dětské nabídky, to jsou kritéria vyznačující program BIG Family v celém údolí, který oceňují na Stubaitalu hosté z celého světa. Také renomovaný lyžařský průvodce ADAC Skiguide ocenil údolí v roce 2013 již počtvrté za sebou jako NEJ rodinnou oblast v Alpách. Program BIG Family zahrnuje nejen všechny čtyři lanovky, na kterých se děti do 10 let v doprovodu jednoho platícího rodiče svezou zdarma, ale také hotely, Big Family Homes, dětské restaurace, sportovní obchody – jako například na Stubaiském ledovci, kde dostanou děti zdarma zapůjčenou výbavu, pokud si výbavu půjčí také rodiče – a další partnery v údolí. Novinkou a garantem lyžařské zábavy pro celou rodinu je sjezdovka BIG Family Funslope Eisjoch. Tato zábavná rodinná sjezdovka nabízí vlnovky, skoky, malé překážky a klopené zatáčky. Kromě toho je tato 1.000 m dlouhá rodinná skicrossová trať lemována postavičkami z BIG Family, které z okraje sjezdovky povzbuzují šikovné lyžaře.

Rodinné lyžování ve Stubai.

Silné tradice a řemesla

Každá z pěti obcí údolí Stubai, Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, má sice různé přednosti, mají ale také společné zvyky a tradice. Nejpřesvědčivěji to dokládají Adventní trhy, divadelní představení a především průvody čertů Tuifllaufen v době předvánoční. Počátkem prosince táhnou mladí muži zahalení do zvířecích kožešin a dřevěných vyřezávaných masek vesnicemi v údolí Stubai a s oblibou straší místní i hosty.

S nadšenými ohlasy se setkává také celoročně otevřené muzeum jesliček ve Fulpmes, aktuální zejména v zimě. Vystavují se zde jesličky starých mistrů, umělecké jesličky i vlastní práce místních obyvatel z Fulpmes.

Silná zábava

Jakmile na ledovec padne první sníh, začínají ve Stubaitalu zábavné akce všeho druhu, pokračující až do konce zimní sezóny. O uvolněnou náladu se na Stubaiském ledovci postará také Oktoberfest nebo Moreboards Stubai Zoo Premiere ve funparku. Navíc jsou tady zahajovací akce nebo pravidelné večerní show ve středisku Schlick 2000 nebo u lanovky na Sonnenberg v Mieders. 

Otestova a vypůjčit si nejnovější vybavení můžete při ledovcovém SportScheck Testivalu na Stubaiském ledovci. Informativní a zároveň dobrodružné jsou lavinové kempy SAAC nebo lavinové tréninky SPORT OKAY či Powder Department Freeride Camp na ledovci. Milovníci kulinářského umění se najdou v programu gurmetského večera Dine & Wine na ledovci, nebo si obstarají vynikající produkty domácí výroby při pravidelně konaném Stubaiském selském trhu v Neustiftu. Hry a zábavu i se spoustou překvapení slibuje BIG Family Sněhový festival na Stubaiském ledovci nebo
BIG Ronův Dětský festival ve středisku Schlick 2000. 

Schlick2000 Winteropening.

Silná poloha

Stubaital leží v srdci Tyrolska, jen 20 minut od hlavního města Innsbrucku, a má proto ideální spojení s nejbližším letištěm, nádražím a dálnicí. Nejen snadná dostupnost z Innsbrucku, ale také snadná mobilita v rámci údolí dělá ze Stubaitalu údolí krátkých cest. Vynikající spojení veřejnou dopravou do čtyř lyžařských oblastí, která lze se zimní výbavou používat také zdarma, zajišťují přepravu bez dlouhého čekání.

STUBAITAL – silné údolí v Alpách

Stubaital v Tyrolsku leží blízko hlavního města Innsbrucku a je snadno dostupné Brennerskou dálnicí z Německa, Rakouska, Švýcarska a Itálie. 35 kilometrů dlouhé a obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovkami, takové je údolí Stubaital se svými pěti hlavními obcemi Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Vše, co velcí i malí k perfektní lyžařské zábavě potřebují, Stubai nabízí – ke stejnému závěru došel také lyžařský průvodce ADAC Ski Guide 2013. Proto bylo údolí Stubaital již počtvrté uděleno ocenění ADAC Award jako NEJ rodinné lyžařské oblasti v Alpách.

Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, nabízí jistotu sněhu od října do června. Lyžařská zábava na celkem 59 sjezdovkách očekává hosty na samotném Stubaiském ledovci a v dalších třech lyžařských střediscích Schlick 2000 ve Fulpmes, rodinném středisku Serles u obce Mieders a u lanovky Elfer v Neustiftu.


Zobrazit místo Evropa - skiareály na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení v Jihlavě

Bruslení v Jihlavě

V Jihlavě se bruslí pod širým nebem tradičně na kruhové ledové ploše kolem morového sloupu na Masarykově náměstí. Letos přibylo nové kluziště na parkánu u brány Matky Boží. Bruslí se také na... celý článek

Pohádkové Krkonoše: výlet, soutěž, omalovánky

Začíná tajemný Advent

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Krátká, lehká a zábavná vyjížďka na koloběžce podél Vltavy vede přes nejnovější Trojský most v Praze. Svezli jsme se od parku Stromovka v Holešovicích k ústí Rokytky v Libni. Ujeli jsme pěkných pět kilometrů. 
Sázava AKTUÁLNĚ 2023

Sázava AKTUÁLNĚ 2023

LEDEČ Zprávy z divoké řeky, která teče z Vysočiny k Praze. Sázava a Posázaví jsou oblíbenými místy pro vodáky, turisty, cyklisty i horolezce.
Hostivařská přehrada 2023

Hostivařská přehrada 2023

CYKLOSTEZKA Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Vstupné 150 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není omezena.
Oboru Hvězda rozzářili neonoví běžci

Oboru Hvězda rozzářili neonoví běžci

Přes 2800 běžců se zúčastnilo nočního pětikilometrového běhu Neon Run v Praze Na Vypichu letos již po osmé.
Stewart na křídlech větru proletěl nejrychleji Motolské jamky

Stewart na křídlech větru proletěl nejrychleji Motolské jamky

Dvě klimatické poruchy Ciáran a Domingos, jedna větrná a druhá dešťová, si předaly vládu nad greeny. Zpestřily tradiční přespoláček Motolské jamky na golfovém hřišti.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Berlín 30.11.-3.12. Lodě 30.11.
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-31.12. 1.12.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Český Těšín, Petrklíč 1.-3.12. 1.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 1.-17.12. 1.12.
Předvánoční jarmark Mělník, muzeum   2.12. 09:00
Mikulášská Orlice - splutí Svinary   2.12.
Laviny - přednáška Liptovský Mikuláš, Múzeum ochrany prírody Konference 2.12. 17:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Praha, Světozor 2.-3.12. 2.12.
Slánská Pohoda a Pohodička Slaný 2.-3.12. Horolezecké závody 2.12.
Rozsvícení vánočního stromu Klášterec nad Ohří, zámek 3.12.

Diskuse

Zaevidoval bych to E, 2.12.2023 10:53, 49 příspěvků
Proboha . . . . Kuba Turek, 1.12.2023 21:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Zadna JPP, 1.12.2023 20:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 1.12.2023 19:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Honza, 1.12.2023 14:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Matej, 30.11.2023 22:39, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 30.11.2023 16:33, 49 příspěvků
Shrnuti X, 30.11.2023 13:45, 49 příspěvků
Shrnuti nejdůležitější Kapitán Amerika, 30.11.2023 12:08, 49 příspěvků
Pohádka Krkonoše Jana Boksova, 30.11.2023 11:07, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Náš svět, takový jak jsme... milan šupa, 23.11.2023 19:52
Expedície Bratislava Horydoly Open, 21.11.2023 11:15
Lyžařská sezóna na Monínc... Horydoly , 20.11.2023 0:10
Zima môže začať Horydoly , 20.11.2023 0:04
Re: Pojištění Horydoly Open, 16.11.2023 23:12
Vertical Pro Horydoly , 13.11.2023 22:23
Movember je tu Horydoly , 9.11.2023 11:23
Projekt 6x5 oslovil 3,5 m... Horydoly , 7.11.2023 15:55