Ladislav Faigl právě smazal Ladislava Nykla

Ladislav Faigl právě smazal Ladislava Nykla
Slavkovský les, Louka, leden 1970. Trampský oheň za Palacha a Zajíce. Fotka je sice horší, ale autentická. Věk na ní zanechal vrásky. Z leva stojí kamarádi Ešus, Frank, Fery, Jessina, její bratr Johny a další.
Autor snímku ARCHIV Ladislav Frank Nykl
SDÍLEJ:

Wikipedie je na jednu stranu uznávanou encyklopedií a na druhou stranu podivným spolkem lidí s neprůhlednými pravidly. Tato nejasná pravidla právě využil wikipedista Ladislav Faigl a smazal heslo Ladislav Nykl. Prý z důvodu nedostatečného množství nezávislých zdrojů. Proti vymazání neexistuje odvolání bez toho, že by uživatel wikipedia chtěl podstoupit velmi složitou byrokratickou proceduru částečně v angličtině.

Ladislav Frank Nykl je při tom publicista, regionální historik a politický vězeň ze začátku 60. let.

Jeho život a vzpomínky jsou uvedeny v databázi Paměť národa.

Pravidelně publikuje v Sokolovském deníku.

Dlouhé desítky let vydává trampský časopis Stopař, dříve na papíře a dnes na internetu.

Nacistickou a komunistickou totalitu popisuje v článcích na Horydoly.

Je nepřítelem levičáckých teorií a především praxe od komunismu, přes nacismus, fašismus, k maoismu a dalším, které ničí životy a svobodu lidí. Po jeho životních zkušenostech se není čemu divit. 

Přesto ho Ladislav Faigl smáznul z Wikipedie. Existuje o tom pouze jednovětý záznam. 

Z okruhu Horydoly na Wikipedii existuje stránka René Kujan (o běžci a zároveň reportérovi Horydoly). Před šesti lety byla po velké diskusi smazána stránka Horydoly.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Wikipedii nebrat!

Nic "záhadného" na tom vrácení nevidím. V protokolovacích záznamech je to normálně vidět, že v 10:25 to Faigl.ladislav smazal a ve 20:18 téhož dne to Jedudedek zase obnovil. Jestli o obnovení někde někdo žádal, není zřejmé, ale vzhledem k tomu, že na článek žádná diskuse ani správcovská stránka neodkazuje, tak se zdá, že se správci prostě jen kontrolují navzájem, a tak to má být. Bohužel ten proces "odloženého smazání" bez otevření diskuse byl před lety protlačen v rámci postupného odbourávání demokratických mechanismů na Wikipedii. Nicméně pokud někteří wikipedisté jsou na "první linii" a revidují ty spousty nových článků psaných lidmi, kteří mnohdy absolutně nechápou, jak Wikipedie funguje a jaké jsou její principy, tak z toho bohužel pak mají takovou "nemoc z povolání" a posunutá měřítka - jsou to prostě často takoví zhrubělí "vyhazovači u vchodu" s odpovídajícím způsobem sníženým IQ. Jinak samozřejmě posuzování významnosti (i když jde jen o aplikaci "pravidel") je vždycky velmi subjektivní záležitost, ať je těch pravidel sebevíc, a přihlouplí formalisté pak často mají pocit, že jejich argumenty mají navrch. Na druhou stranu, někteří přispěvatelé do Wikipedie zase vůbec nechápou, že to není dobré místo pro psaní originálních esejů či pamětí ani žádný Facebook či LinkedLn.

  • Autor Student
  • Datum a čas 24.8.2019 23:17
Reaguj
Wikipedii nebrat!

Pokud je na Wikipedii blbost, kdokoliv další ji může opravit. Pokud některý správce něco smaže, jiný správce to může obnovit, jako se stalo v případě tohoto článku. I když nakonec zvítězí ta horší verze, ty lepší se téměř vždycky dají najít v historii článku, není-li smazán úplně.

Tím se Wikipedie liší od učebnic: v učebnicích jsou psané "pravdy shůry", v naprosté většině bez jakýchkoliv zdrojů a referencí, a editovat vytištěná kniha už pochopitelně nejde.  Proto učebnice odmítám jako relevantní zdroj. A ještě horší jsou někteří učitelé, kteří vůbec nejsou zvyklí na kritický přístup ke své učební látce.

  • Autor Student
  • Datum a čas 24.8.2019 23:03
Reaguj
Wikipedii nebrat!

Heslo Ladislav Nykl se tam po "definitivním" smazání zase záhadně vrátilo. Viz historie úprav.

Reaguj
Wikipedii nebrat!

Mě spíš zaráží učitelé, kteří by Wikipedii  byli schopni za zdroj brát. 

S "bandou lidí" je to nesmysl, kdo chce edituje. Před zanášením volovin však existuje filtr pravidel a je dobře, že jejich výklad není extenzivní, ale restriktivní. Tím se minimalizujou blbosti v článcích, kterých je stejně dost (daň za otevřenost), a někdy pravidla bohužel tnou i  do hraničních (prospěšných) informací.

Jinak,  avizované heslo stále existuje... https://cs.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Nykl

  • Autor koudy
  • Datum a čas 18.7.2013 06:42
Reaguj
Wikipedii nebrat!

Wikipedie je banda lidí, co chce ovládnout myšlení ostatních. Ve škole ji odmítám jako relevantní zdroj.

Reaguj
Ubývají lidi na Wiki

Na takové věci se vždycky nalepí sociální inženýři. Na Wiki vládnou outoritativní admini a pravidla jsou už tak složitá, že se v nich skoro nikdo nevyzná.

Co se divíte:

http://www.zive.cz/bleskovky/dobrovolnych-tvurcu-wikipedie-ubyva/sc-4-a-149874/default.aspx?showforum=1

http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/wikipedia-ma-problem-kazdorocne-ji-ubyva-dobrovolnych-editoru-944027

 

 

 

  • Autor Pikí
  • Datum a čas 14.7.2013 13:23
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


Je tenis vaší vášní? Nejlepší vybavení chce každý

Je tenis vaší vášní? Nejlepší vybavení chce každý

OUTDOOR V KOSTCE Tenis zažil ve své historii tolik vzestupů a pádů, jako málokteré jiná sportovní disciplína. Tenisté prošli dlouhou cestou od nezávazné zábavy v klášterech, přes šlechtické zápasy, lidovou venkovskou hru, vznešený sport... celý článek

Lanovka na Hrebienok

Morava teče lužními lesy

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Plinko.cz: Zábava, kterou musí vyzkoušet každý fanoušek online her

Plinko.cz: Zábava, kterou musí vyzkoušet každý fanoušek online her

Online hraní v České republice se během posledních let proměnilo v jeden z hlavních zdrojů zábavy. Trendem se stávají nejen tradiční automaty a karetní hry, ale především originální koncepty, které dokážou oslovit nové i zkušené
Chytré aplikace pro dobrodruhy a digitální pomocníci na cestách

Chytré aplikace pro dobrodruhy a digitální pomocníci na cestách

Plánování výletu do přírody už dávno není jen o papírových mapách a kompasu. Moderní technologie nabízí řadu aplikací, které zvyšují bezpečnost, komfort i zážitek z každé outdoorové výpravy.
Ohníčkové desatero

Ohníčkové desatero

Každý zálesák, skaut i turista ví, jak uvařit na ohni v přírodě. Neškodí zopakovat 10 základních pravidel šetrného založení ohniště, vaření a nakonec opuštění tábořiště.
Rady na cestu autem: 5 tipů pro pohodlnou jízdu

Rady na cestu autem: 5 tipů pro pohodlnou jízdu

Plánujete vyrazit na dovolenou autem? Ať už vás láká road trip, kde je cesta sama o sobě dobrodružstvím, nebo chcete autem dojet do vybrané destinace, vlastní auto nabízí jedinečnou svobodu. Možnost
Lezecká zahrádka Nas´n u Schmidt-Zabierow Hütte

Lezecká zahrádka Nas´n u Schmidt-Zabierow Hütte

Každá alpská chata má v dosahu Klettergarten, kam se uchylují horolezci za špatného počasí. Když vládne špatné počasí na nejvyšších vrcholech Loferer Steinberge, chodí se lézt na skalky Nas´n u Schmidt-Zabierow Hütte.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tatranský horolezecký týždeň Vysoké Tatry, Popradské pleso 11.-17.8. 11.8.
Letní Letná - cirkus Praha, Letná 13.-31.8. 13.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 15.-31.8. 15.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 16.-17.8. 16.8.
Přísečnická dráha - 25 let Německo, Steinbach 16.-17.8. Nostalgická železnice 16.8.
Velká a Malá Amerika autobusem Praha, Smíchovské nádraží 17.8. 10:00
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Memoriál generála Custera Všetice 21.-23.8. 21.8.

Diskuse

Hádky na dovolené Andreasina, 16.8.2025 8:18, 1 příspěvek
Inu Honza, 15.8.2025 10:42, 1 příspěvek
Centrální žlab Sněžky Kuba Turek, 14.8.2025 20:58, 20 příspěvků
Centrální žlab Sněžky Lyžař, 14.8.2025 19:48, 20 příspěvků
Centrální žlab Sněžky Kuba Turek, 14.8.2025 16:26, 20 příspěvků
Celá Praha Vodák, 14.8.2025 15:33, 3 příspěvky
Centrální žlab Sněžky Lyžař, 14.8.2025 15:27, 20 příspěvků
Centrální žlab Sněžky Kuba Turek, 14.8.2025 13:55, 20 příspěvků
centrum Kuba Turek, 14.8.2025 13:52, 3 příspěvky
Centrální žlab Sněžky Lyžař, 14.8.2025 12:04, 20 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Pozor! Dojde k otevře... Horydoly , 16.8.2025 17:22
Střední Čechy turistické ... Horydoly , 16.8.2025 14:42
Pozor! Dojde k otevření b... milan šupa, 14.8.2025 19:46
Chrudim hostí kultovní zá... Horydoly , 13.8.2025 12:19
Zdeněk Štybar vstupuje do... Horydoly , 12.8.2025 0:41
Bublinky ovládnou Brno Horydoly , 9.8.2025 2:46
Polička Horydoly , 9.8.2025 2:44
Do Prachatic míří 1000 sp... Horydoly , 8.8.2025 1:36