Tourfilm 2021 vyhrály krátké filmy o Loosově Plzni a turistické Praze

Tourfilm 2021 vyhrály krátké filmy o Loosově Plzni a turistické Praze
Tourfilm 2021. Hlavní cenu získal krátký film o architektu Loosovi v Plzni.
Autor snímku CzechTourism
SDÍLEJ:

Do letošního ročního soutěže Tourfilm byla přihlášena celkem stovka krátkých tuzemských i zahraničních videí propagujících Českou republiku. Porota, ve které zasedli mimo jiné i ředitel Febiofestu Kamil Spáčil a ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová, udělila hlavní ceny snímkům: Adolf Loos Plzeň od destinační společnosti Plzeň-TURISMUS v národní části a britskému snímku The Gift of Travel Ryana Halla v mezinárodní části.

"V roce 2018 mě moje přítelkyně Emma překvapila úžasným výletem do Prahy. Jako vždy jsem si s sebou sbalil kameru, a nakonec jsem natáčel celý čtyřdenní výlet. Snažil jsem se zachytit veškerou naši zábavu, památky i výběr piv, které jsme měli možnost ochutnat v tomhle úžasném městě. Takže když jsem viděl oznámení o soutěži pro Tourfilm, přihlásil jsem se. Teď se už nemůžeme dočkat, že se brzy vrátíme zpět do České republiky a prozkoumáme nová místa," řekl Ryan Hall, vítěz mezinárodní části soutěže Tourfilm.

Tourfilm byl skvělý koncept v době, kdy začínal. Šlo o festival, který zprostředkovával zážitky z cestování na místa, která v té době byla úplně nebo takřka úplně nedostupná. Po padesáti letech je ale situace diametrálně odlišná – svět je, když pomineme současnou epidemiologickou situaci, cestovatelům otevřený, zrychlila se výměna informací, do destinací zvou videa, filmy, internetové vyhledávače. Zásadní změna z festivalu v Karlových Varech do online soutěže nám umožní přizpůsobit nabídku poptávce a náklady srazit na desetinu oproti původnímu konceptu.

 

Soutěž agentura CzechTourism vyhlásila na počátku letošního roku, videosnímky v délce max. 3 minut přitom sbírala v krajích České republiky u organizací destinačního managementu i u mezinárodních cestovatelů pomocí akvizice svých zahraničních zastoupení.

Do národní části soutěže bylo přihlášeno 47 videí a do mezinárodní části soutěže přihlášených 53 videí z 12 zemí. Předsedou odborné poroty, která ve dvou kolech vybrala finalisty a následné vítěze, byl ředitel Febiofestu Kamil Spáčil. Porotu doplnila i ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová, zakladatelka odborné komunikační agentury pro cestovní ruch COT group Eva Frindtová a další.

Národní soutěž

Hlavní cena

Adolf Loos Plzeň. Vydejte se za osudy unikátních interiérů, nominovaný Plzeň – TURISMUS, režie Jaroslav Kratochvíl, produkce Studio Petrohrad a Frame Films. Jedná se o ukázku ze vznikajícího filmu Pohodlné století o Loosových interiérech v Plzni. Do technicky ojedinělého snímku se podařilo promítnout nejen unikátní architektonickou hodnotu realizací od tohoto světoznámého architekta, ale i jejich poválečnou historii a osudy jejich původních obyvatel.

Čestné uznání

Luhačovice – Tady pramení zážitky nominovaný o.p.s. Luhačovické Zálesí, režie Pavel Vrága, produkce AB reklamní manufaktura.

Čestné uznání

Vinařské t(r)ipy Znojmo. Nominovaný Znojemskou Besedou, režie Jan Otruba, produkce VideoBrothers s.r.o.

Mezinárodní soutěž

Main Award
The Gift of Travel (Prague), autor Ryan Hall, Velká Británie

Special Award

Czech Republic – A Christmas Special. Produkce Golden Llama Productions, režie Nathaniel Connella, US

Czech Tourism - Christmas Commercial from Nathaniel Connella on Vimeo.

Honorary Award

Prague with locals. Sabrina Wulf pro BudgetTraveller, Německo

Honorary Award

Walk. Pray. Love. Autor Jeong Jiho, Jižní Korea

Walk. Pray. Love from Jiho Jeong on Vimeo.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Touha po vlastním bydlení u moře, investice do budoucna nebo zajištění na důchod. Češi stále častěji zvažují koupi nemovitosti v zahraničí a už nejde jen o doménu movitých investorů. Zájem roste o apartmány, rekreační bydlení... celý článek

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2026

JAMES nemá předsedu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Dolní Steyr - příjemná řeka po kajakáře i kanoisty

Dolní Steyr - příjemná řeka po kajakáře i kanoisty

Řeka Steyr má pro vodáky dvě tváře. Divočejší ukazuje v Totes Gebirge. Pod horami ji zadrží velká přehrada Klaus. Pod ní peřeje zkrotnou a řeka nastaví svoji příjemnou tvář.
TEST Elektrokolo Touroll S2

TEST Elektrokolo Touroll S2

Ve městě a na vsi se cítíme na elektrokole Touroll S2 nejlépe. Za dvacet tisíc korun sedláme spolehlivý vehikl do všech podmínek. Moc zábavy si s ním neužijeme, konstrukci má poněkud zastaralou,
Brenta Alta - dobrodružná horolezecká normálka

Brenta Alta - dobrodružná horolezecká normálka

CLIMBING GUIDE Výjimečnou horolezeckou cestu Via Normale poprvé vylezli na Brenta Alta výjimeční horolezci. Ačkoliv se obrovská jižní stěna vypíná přímo proti chatě Pedrotti v pohoří Dolomiti di Brenta, poskytuje dobrodružné
Tichá hřebenovka, výhledy a dobré tempo: jak si užít horský víkend

Tichá hřebenovka, výhledy a dobré tempo: jak si užít horský víkend

Nejlepší horské víkendy nezačínají vždy pod ledovcem ani na slavné ferratě. Stačí hřeben, po kterém se dá jít plynule, občas zvednout hlavu od stezky a zahlédnout krajinu v celé šířce. Právě takové
Infrasauna do podkroví nebo pod schody: Jak vyzrát na atypické prostory

Infrasauna do podkroví nebo pod schody: Jak vyzrát na atypické prostory

Sen o domácím wellness často naráží na tvrdou realitu: nedostatek volných místností. Mnoho lidí si myslí, že pro pořízení sauny potřebují velký suterén nebo prostornou koupelnu. Pravdou ale je, že infrasauny

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ultra Trail du Mont Blanc Chamonix, Francie 24.-28.8. Horský ultramaraton 24.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Kozí mejdan Milkovice 27.-30.8. Kulturně společenský festival 27.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
Beskydská 7 Třinec 28.-30.8. Horský běh 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 28.8.-6.9. 28.8.
Dračí lodě Letovice, Křetínka 28.-29.8. 28.8.
Dračí lodě Most, Mostecké jezero 29.8.
Birkebeiner - cyklomaraton Norsko, Rena Horská kola 29.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 30.8.

Diskuse

online pharmacy no rx RobertTox, 27.8.2026 12:47, 6 příspěvků
Varování pro střední třídu PK, 27.8.2026 11:08, 2 příspěvky
Nojo Honza, 27.8.2026 10:01, 1 příspěvek
Inu Honza, 27.8.2026 9:58, 1 příspěvek
Inu Honza, 27.8.2026 9:52, 2 příspěvky
Radši stan Šlojíř, 27.8.2026 8:19, 3 příspěvky
Inu Honza, 24.8.2026 12:44, 1 příspěvek
Inu Vorošilov Kuba Turek, 22.8.2026 22:24, 4 příspěvky
Inu Vorošilov Honza, 22.8.2026 18:58, 4 příspěvky
Inu Vorošilov Kuba Turek, 22.8.2026 11:39, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Neon run Horydoly , 25.8.2026 23:53
Běžecké závody 2026 Horydoly , 25.8.2026 23:52
Fotbal Horydoly , 25.8.2026 10:33
Re: Oblékněte svůj dům do... Horydoly , 19.8.2026 16:36
Sport Expo: Pražský velet... Horydoly , 19.8.2026 16:10
Jihotyrolská zima láká ro... uhuguet@mailto.plus, 18.8.2026 9:10
Oblékněte svůj dům do vlny uxeuen@mailto.plus, 18.8.2026 9:07
Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21