Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska

Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska
Motýl Beška, maskot Bešeňové společně s pohádkovými postavami.
Autor snímku TMR
SDÍLEJ:

15 tobogánů a klouzaček, 18 bazénů, blahodárná geotermální voda, relaxační zóna a úžasný saunový svět. Perfektní spojení slunečného odpočinku, zábavy a sportovního vyžití poskytuje modernizovaný aquapark Bešeňová.

Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska
Bázen s vlnobitím v Bešeňové.
Autor snímku Marek Hajkovský

Oblíbený vodní areál Bešeňová leží na úpatí Nízkých Tater, devět kilometrů od Ružomberka, na Liptově - jednom z nejvyhledávanějších regionů cestovního ruchu na Slovensku. 

Atrakce, bazény a tobogány pro celou rodinu

Zpestřit si pobyt uprostřed nádherného Liptova můžete ve 13 venkovních a 5 vnitřních bazénech s čirou nebo termální vodou.

Hvězdami aquaparku jsou bazén s umělými vlnami, Raft river - divoká řeka s 9 zapuštěnými tryskami, plavecký 25m bazén, termální bazén s barem Cosmopolitan, relaxační bazén MARA s masážními lavicemi a hydromasážními tryskami.

Vodný park Bešeňová, Slovensko.

"Pro děti jsme připravili pulzující bublinu, mini tobogány, klouzačky, bazén s hradem, vodní děla, stříkačky. Děti mohou tancovat, sportovat, tvořit a hlavně si plnými hrstmi užívat dny plné pohody a relaxu," uvádí Peter Kolenčík, ředitel Vodního parku Bešeňová.

Adrenalin, který okoření každou dovolenou

Celoročně otevřená adrenalinová zóna nabízí mnoho zábavy pro všechny věkové kategorie. Spusťte se po nejdelších a nejrychlejších tobogánech z třicet metrů vysoké toboganové věže s panoramatickou vyhlídkou s celkovou délkou více než 1 km včetně nejdelšího tobogánu na Slovensku a tobogánem se speciálními zvukovými a světelnými efekty. Jedinečný zážitek a neopakovatelnou atmosféru moře a mořského příboje pak nabízí bazén s umělým vlnobitím.

VIDEO Bešeňová Fire Show u geotermálních bazénů

Termální koupaliště s blahodárnými účinky

Blahodárné účinky těchto pramenů využívali už starověcí Keltové. Areál je vybudovaný na bázi horkých pramenů termálních vod, které vyvěrají z hloubky 1987 metrů s teplotou přes 60 stupňů Celsia. Geotermální voda dále obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, mimořádné množství síranů, bikarbonáty a spoustu dalších minerálů.

"Čtyři venkovní bazény s geotermální vodou působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojí. Má také příznivé kosmetické účinky a díky alkalickému kovu lithiu působí pozitivně na duševní pohodu," vysvětluje Peter Kolenčík. "Ubytování i koupele koncipujeme v holistickém stylu."

Saunový svět, ve kterém načerpáte energii pro telo i duši

Saunový svět Harmónia, to jsou římské koupele, mentolová nebo solní inhalace, ruská banya, hydromasážní bazény, tepidarium, masáže i očistné procedury, exteriérová zahrada s ochlazovacím bazénkem, ale také jedinečné saunové rituály. Naleznete zde největší saunu na Slovensku, Bešeňovskou jeskyni a bešeňovský unikát – vyhřívané křeslo z 24karátového zlata, které je jediné svého druhu v Evropě.

Holistiku v Bešeňové objevíte například pomocí aromaterapie, solné neboli haloterapie, metličkových procedur nebo muzikoterapie – to vše upevní rovnováhy těla, duše a mysli. Užít si padesátku wellness aktivit a atrakcí můžete v klidu a soukromí. Od úterý do neděle se konají i denní saunové rituály, které umocňují zážitek ze saunování.

Mimo to se ve speciální edici konají pravidelně i noční saunové rituály a exkluzivní saunové eventy během kterých můžete zažít jedinečné saunování v podaní exkluzívních hostů v noční, intimnější atmosféře. Celý požitek doplňuje relaxační zóna Atrium, obklopená živou zelení, jezírkem a nadstandardními lehátky, která je vstupní branou do Saunového světa.

KOUPÁNÍ.czKOUPÁNÍ.cz: Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová, Slovensko.

Komfortní ubytování přímo v areálu vodního ráje

Součástí areálu jsou hotely. Luxusní wellness hotel Galeria Thermal Bešeňová s výhledem na celý vodní ráj, ve kterém některé ze 45 pokojů umožňují i přímý přístup k bazénům s termální vodou. Druhým je Hotel Bešeňová, který kromě pokojů různých kategorií nabízí i možnost relaxu v saunovém světě s jedinečným Saunovým dómem a ochlazovací jeskyní.

Vodný park Bešeňová, Slovensko.

Z Hotelu Bešeňová se dostanete pohodlně přímo z vašeho pokoje k bazénům a saunám. Největší výhodou tohoto hotelu jsou vstupy do vodního parku zahrnuty v ceně ubytování, a tak se můžete koupat kolikrát jen chcete bez dalšího extra doplatku.

Další hotely a penziony najdete v nejbližším i vzdálenějším okolí Bešeňové. Do obce jezdí vlaky, autobusy a nedaleko je i dálnice. 

INFO: Bešeňová

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2024 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 4. května do 29. září každou sobotu a neděli. Na lodní lince se střídají historický kolesový parník Vltava a moderní loď Cecílie. Celodenní výlet... celý článek

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Ráno se probudíte a už jen letmý pohled z okna vám slibuje báječnou lyžovačku. Kde? No přece v Jižním Tyrolsku! Pokud si pro svoji zimní dovolenou vyberete ubytování na jedné z farem Roter Hahn,
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2024 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 4. května do 29. září každou sobotu a neděli. Na lodní lince se střídají historický kolesový parník Vltava a moderní loď Cecílie. Celodenní výlet
Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.
Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Sportovně-rekreační areál Jammertal vyrostl nedávno v údolí Botiče v parku pod Nuselským mostem. Na místě letního skateparku je v zimě kluziště pro veřejnost.
Bruslení na Václavském náměstí

Bruslení na Václavském náměstí

Kluziště na Václavském náměstí má podmanivou atmosféru. Vrací nás do minulosti, kdy Václavák nebyl jen kašírovanou turistickou atrakcí a domy ještě nepatřily italské mafii a ruské věrchušce. Na bývalý Koňský trh se

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 22.-25.2. Rybářství a myslivost 22.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Zapalovač Stěžery 22.-25.2. Kurz pro oddílové vedoucí 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
Popelka - výstava Německo, Moritzburg 22.11.-25.2. 25.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Cestobraní - festival Uherské Hradiště, Hvězda 2.3.

Diskuse

dilema jako Brno jezdič a lokál, 25.2.2024 15:04, 2 příspěvky
dilema jako Brno Novinář, 24.2.2024 22:16, 2 příspěvky
keramika Huze, 23.2.2024 14:53, 2 příspěvky
Podmínka? Huze, 23.2.2024 14:45, 2 příspěvky
Podmínka? Prkoš, 23.2.2024 10:51, 2 příspěvky
ZAHRÁDKY 1000 Skiák, 21.2.2024 14:07, 4 příspěvky
Kde je Happy Bus Libu, 20.2.2024 20:27, 35 příspěvků
Správci skal Lukas B., 19.2.2024 15:14, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:15, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:11, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57
Užijte si jarní prázdniny... Horydoly Open, 15.2.2024 8:53
Cestovní ruch v Česku nab... Horydoly Open, 15.2.2024 8:50