České řeky AKTUÁLNĚ 2006

České řeky AKTUÁLNĚ 2006
Jizera, Malá Skála.
Autor snímku Půjčovna LoděKoza
SDÍLEJ:

Voda pro vodáky v Česku obvykle teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka.

Jak na to

Průběžně přijímáme jakékoliv další poznatky o řekách a potocích. Zajímají nás zejména fotografie, splavnost, překážky a nebezpečná místa. Velmi rádi však informujeme i o službách u řeky, dopravě a všem, co s vodáctvím souvisí.

7. prosince 2006

Loučná

Letošní prosinec je zatím teplý a bez sněhu. Dost vody má proto i teď v zimě východočeská Loučná. Dá se se splout na otevřené turistické kanoi z Platěnic a možná i výše. Těsně nad Dašicemi bere veškerou vodu náhon doleva do města. Je nutné tedy plout po něm. Podívejte se na fotogalerii z řeky Loučné nad Dašicemi.
(Horydoly)

5. listopadu

Jizera a Kamenice

Jizera a Kamenice se díky tání prvního sněhu dostaly až na 3. povodňový stupeň. Jsou tedy dobře sjízdné pro zkušené a dobře vybavené vodáky.
(Hydronet, Česká televize)

27. října

Mže

Střední tok řeky Mže je v současné době stále ještě horko těžko sjízdný, ale je nutno počítat s častými mělčinami. Podívejte se na aktuální snímky z úseku nad Stříbrem.
(Horydoly)

25. října

Berounka

Berounka je splavná po celý rok a ani letošní podzim není výjimkou. Oproti velké vodě na jaře je to ovšem teď řeka líná a pomalá. Za to nabízí krásné podzimní výhledy do okolí.
(Horydoly)

Berounka.

5. října

Teplá

Přehrada Březová upouští vodu po velkých deštích, a tak se dá na plastových lodích splout říčka Teplá skrze Karlovy Vary. Pod kolonádami je dost vody, ale na stupních budete bouchat o dno. Za to válečky pod nimi jsou malé a neškodné. Podívejte se na noční snímek před hotelem Pupp.
(Horydoly)

4. října

Opatovický kanál

Nastal čas vyrazit na Opatovický kanál. Listí žloutne, vody v řekách ubývá, ale to se umělého kanálu netýká. Přečtěte si aktuální fotoreportáž.
(Horydoly)

19. září

Sázava

Sázava se dá stále sjet z Týnce do Pikovic, ale pod jezy je málo vody.
(Horydoly)

13. září

Radbuza

Radbuza má dostatek vody na splutí ze Staňkova do Plzně. Kajaky mohou dokonce skočit i všechny jezy. Přečtěte si fotoreportáž.
(Horydoly)

11. září

Velké řeky

Všechny české a moravské velké řeky mají na standardních vodáckých úsecích stále dost vody, a přitom na nich nejezdí skoro žádní vodáci. Pouze peřeje Stvořidla na Sázavě již nelze splouvat, Krhanice jsou však stále sjízdné. Na Berounce pod jezy se kvůli náhonům do malých elektráren místy objevují mělčiny.
(Metro, Horydoly)

9. září

Otava

V kamenném záhozu v korytě Otavy za železničním mostem ve Strakonicích jsou uprostřed železné traverzy. Nejsou vidět, ale bez problémů je lze objet při levém břehu.
(Horydoly)

5. září

Mumlava

Na Mumlavě je protržený jez u pily. Dá se projet, ale je potřeba ho předem prohlédnout. Více viz diskuse.
(Raft.cz)

4. září

Úhlava

Horní tok Úhlavy bylo možné při vypouštění vody z přehrady Nýrsko sjet na kajaku bez komplikací. Horní jez v Milencích však ničil lodě. Přečtěte si fotoreportáž s následnou diskusí.
(Horydoly)

3. září

Mohelka

Říčka Mohelka je po deštích sjízdná z Trávníčku, nebo lépe od ústí Ještědky. Doporučujeme spíše kajaky, než kanoe, protože stav vody není příliš vysoký.
(Opičák)

1. září

Mže

Západočeská Mže je sjízdná až ze Stříbra. Ani vydatné deště nezvedly její hladinu, aby se dal splouvat střední tok z Kočova nebo dokonce výše. Podívejte se na aktuální snímky ze Stříbra.
(Horydoly)

Kosový (Kosí) potok

Horní tok Kosového potoka v okolí Plané by mohl být o víkendu sjízdný. Podmínkou je, že ještě zaprší. Koryto dolního toku je sice širší, ale má méně vody. Podívejte se na aktuální fotografie z Kramolína a Černošína.

Úhlava

Úhlava poteče z přehrady Nýrsko v sobotu 2. září na závody a v neděli 3. září na volné splutí. Částečně tak nahrazuje Klabavu, která letos nepoteče. Přečtěte si podrobnosti.
(Horydoly)

Vltava

Z Lipna teče ode dneška voda na tréning a o víkendu na závody slalomářů a raftařů. Slalom se jede pod přehradou, rafty startují z Loučovic.
(Vodácký ráj)

Jihlava

V sobotu 2. září se upouští přehrada Mohelno a je možné splout řeku Jihlavu. Vjezd pod hráz je zakázaný, startovat je tedy možné pod mostem Dukovany - Mohelno na louce u kempu.
(Horydoly)

29. srpna

Velké řeky

Všechny velké řeky v Česku mají stále vysokou hladinu, což je na konec prázdnin velmi neobvyklý stav. Nejvíce vody má Lužnice a Vltava. Otava je sjízdná ze Sušice a v nejbližších hodinách a dnech by ji mělo být možno splouvat až z Rejštejna. Ohře se sjízdná z Chebu až k ústí do Labe. Berounka se dá splout z Plzně, nebo lépe z Chrástu až do Vltavy. Sjetelné jsou i dolní toky jejích přítoků Mže, Radbuza a Úhlava. Jizera se dá jet v celé délce toku, sjízdný je i divoký úsek nahoře u Kořenova. Sázava je sjízdná pro kanoe na klasické týdenní splutí z Havlíčkova Brodu i na jednodenní štreku z Týnce přes Krhanice do Pikovic.
(Horydoly, Milan Dolejší, Hydronet)

Berounka.

Vltava

Vltavou od Vyššího Brodu teče 30 kubických metrů za vteřinu a některé jezy jsou tedy pro nezkušené vodáky nebezpečné. Splout se dá po víkendových deštích až z Lenory.
(Horydoly, Povodí Vltavy)

21. srpna

Velké řeky

Všechny české velké řeky mají dost vody na týdenní splutí. Vltava, Otava, Ohře, Lužnice i Berounka jsou sjízdné na celé obvyklé letní trase.
(Horydoly, Dronte)

Berounka.

Bílina

Řeka Bílina je sjízdná v celé své délce z Mostu přes město Bílina a Hostomice do Ústí nad Labem. Nejlepší víkendový úsek v přírodním prostředí je z Hostomic do Trmic. 
(Horydoly) 

15. srpna

Sázava

Sázava je sjízdná už ze Žďáru. Na horním toku nejméně do Přibyslavi lze doporučit jen plastové kajaky. Úzké koryto je kamenité a mnohdy mu ubírají vodu náhony do malých elektráren.
(Horydoly)

Smědá

Stále je sjízdná Smědá. Už se sice nedají splout extrémní skoky nad Bílým Potokem, ale od Hejnic do Frýdlantu je řeka sjízdná i pro otevřené kanoe.
(Horydoly)

Lužnice

Na Lužnici stále trvá první nejnižší stupeň povodňové aktivity. Řeka tedy není vhodná pro úplné začátečníky a i zkušení vodáci by měli jet opatrně a přistávat k prohlídce jezů daleko před nimi.
(Povodí Vltavy)

10. srpna

Orlice

Orlice má vysokou vodu. Podívejte se na fotogalerii kalné hladinu v okolí Ústí nad Orlicí.
(Horydoly)

8. srpna

Říčky Vysočiny

Tři malé říčky by se měly dát během příštích pár dní splout. Novohradka, Chrudimka a Doubrava zaznamenaly dnes odpoledne třetí povodňový stupeň.
(Novinky)

Střední toky řek jsou plné vody

Včerejší povodňová vlna se přesunula po proudech velkých řek z hor na jejich střední toky. Pro vodáky teď hrozí největší nebezpečí na střední a dolní Jizeře, především na nesjízdných jezech. Velmi mnoho vody mají také Otava a Lužnice, ale zatím nedosahují povodňových stupňů. Labe zastavila přehrada Les Království, která stačí upouštět velké množství vody, ale v mezích normálního průtoku.
(Horydoly, IDNES)

7. srpna

Labe

Díky velkým dešťům právě tečou extrémní říčky. V korytě horního Labe (WW V) nad i pod špindlerovskou přehradou teče vody tolik, že odpovídá stoleté hladině. Je omezena automobilová doprava mezi Vrchlabím a Špindlem.
(Český rozhlas, Raft.cz, Idnes, Fotokraus)

Jizera

Kalná voda se valí i na horní Jizeře (WW IV, jeden úsek WW VI). Plná jsou i koryta potoků a říček stékajících do Jizery ještě v Jizerských horách. Podívejte se na snímky ze Safírového potoka. Střední Jizera je splavná jen s velkou mírou opatrnosti. Podívejte se na fotogalerii z Železného Brodu a na údaje z Bradlece. Dolní Jizera pod Benátkami vystupuje ze břehů.
(Hydronet, Horydoly)

Smědá

Ze břehů se vylévá i severočeská Smědá nad Frýdlantem. V Bílém potoce nabízí několik velmi těžkých až nesjízdných vodopádů (WW IV-V).
(Raft.cz, Country Radio)

Černá

Neobvykle vody má také jihočeská Černá nedaleko Českého Krumlova. Romantická říčka bývá sjízdná jen pár dní při jarním tání (WW III). její obtížnost spočívá především v nepřehledných úsecích s možností padlých kmenů.
(Horydoly, Country Radio, Raft.cz) 

3. srpna

Česko - přívalové deště

Meteorologové hlásí na zítřek (pátek 4. srpna) mohutné přívalové deště po celém území Česka. Vodáci by tedy měli mít o víkendu dostatek vody i na menších tocích. Nejvíce vody spadne zřejmě na Českomoravské vysočině. Podrobnosti najdete ve zprávě.
(Idnes)

27. července

Vltava

Vodácká skupina WW8 pořádá ve vltavských kempech propagační roadshow o divoké vodě. Podívejte se na první snímky. Program najdete na stránkách pořadatelů.
(WW8)

25. července

Ohře

Nebezpečný jez na Ohři v Tuhnicích vybavili záchranáři plovacími kruhy. Byly ovšem ukradeny a poté musely být znovu instalovány. Přečtěte si podrobnosti.
(Raft.cz)

Na Ohři byla vybudována naučná vodácká stezka z Chebu do Boče. Je to delší obdoba podobné stezky na dolní Berounce. Podrobnosti najdete v článku.
(Pádlo)

22. července

Vltava

Ve vltavských kempech máte možnost shlédnout propagační show extrémní kajakářské expedice na indickou řeku Alaknandu. Vodáci promítají video, ukazují kajakářské dovednosti a prezentují nabídku vodáckých firem. Program najdete na stránkách pořadatelů.
(WW8)

14. července

Východní Čechy

Řeky ve východních Čechách jsou na limitu. "Zatím se splouvat dají, ale potřebovali bychom, aby zapršelo jako na jihočeských tocích," říká provozovatel vodáckého serveru Raft.cz a majitel vodácké půjčovny Metuje Petr Ptáček.
(Horydoly)

13. července

Orlice a Morava

Na řece Moravě v Aloisově a na Tiché Orlici v Ústí nad Orlicí jsou protržené jezy. Jejich nebezpečí tkví především v tom, že nejsou z lodě pořádně vidět a voda se před nimi nezastavuje. To z nich dělá nevyzpytatelné překážky. Přečtěte si podrobnosti.
(Raft.cz)

10. července

Okolí Máchova jezera

V okolí Máchova jezera je sjízných několik krátkých úseků místních potoků. Přečtěte si reportáž.
(Horydoly)

7. července

Koupání u Jizery

Střední Jizera je zase línou řekou, jakou ji zná většina vodáků. Voda mezi jezy skoro neteče a v horku přijde vhod jakékoliv rozptýlení. Koupání nabízí teplá a poměrně čistá pískovna u Veselé. Jak ji najdeme? Projedeme pod Mnichovým Hradištěm, mineme Klášter Hradiště a u Ptýrova přeneseme vysoký jez. Obvykle pod ním bývá sucho, nebo aspoň nesjízdná mělčina. O pár set metrů dál řeka vtéká do dlouhé pravotočivé zatáčky a zároveň její břehy svírají vysoké břehy zasypané lomovým kamenem. V těchto místech zastavíme u levého břehu a přejdeme několik desítek metrů na malé plážičky pískovny. Podívejte se na tři snímky.
(Horydoly)

6. července

Ploučnice

Ploučnice je pro naložené turistické kanoe sjízdná z Mimoně do České Lípy. Na jezu v Brenné leží už několik let v hlavním jazyku vyvalený kámen. Dá se objet těsně vlevo nebo vpravo vedle opěrné zdi. Podívejte se na aktuální fotogalerii z okolí Brenné.
(Horydoly)

2. července

Ohře a Teplá

Ohře v okolí Karlových Varů je dobře sjízdná. Přímo ve Varech je nutné přenášet oba jezy Tuhnický (nenápadný ale smrtelně nebezpečný válec) a u Solivárny (za současné vody poměrně dlouhý válec). Teplá má i přes prudké deště málo vody v obou úsecích nad přehradou Březová i pod ní. Podívejte se na fotogalerii důležitých míst na obou řekách.
(Horydoly)

2. července

Vltava

Vltava v Českém Krumlově má ideální vodu. Podívejte se na fotogalerii.
(Horydoly)

1. července

Černovický a Dírenský potok

Na Lužnici je stále vysoký stav vody, který dosahuje povodňového stupně. Díky tomu jsou sjízdné i dva menší toky, které do ní ústí u Soběslavi. Dírenský potok je menší, užší a rychlejší. Černovický potok je širší a meandruje v lučinatém plochém údolí. Podívejte se na snímek ústí Černovického potoka do Lužnice v Soběslavi.
(Horydoly)

Dyje

Dyje vytrvale a při tom rychle stoupá. Již dosáhla 3. povodňového stupně. O situaci na řekách jižní Moravy si přečtěte v souhrnu zpráv.
(Novinky)

30. června

Radbuza

Radbuza je určitě sjízdná jako téměř celý rok z Horšovského Týna až do Plzně, kde soutokem se Mží tvoří Berounku. Po odpoledních deštích bude zřejmě sjízdná ještě výše, možná až z Bělé. Podívejte se na dva snímky z centra Plzně.
(Horydoly)

29. června

Ohře

Peřej Hubertus na Ohři pod Karlovými Vary nabízí dobrý vodní stav. Podívejte se na fotoreportáž.
(Dronte)

20. června

Mže

Mže je pro plastové lodě sjízdná z Kočova. Laminátové kanoe by měly začínat raději až ve Stříbře. Přítoky z Českého lesa jsou již nesjízdné a nepomohou jim už ani současné prudké přeháňky. Podívejte se na dva snímky z okolí mostu u Kočova.
(Horydoly)

Litavka

Dolní tok Litavky je na hranici sjízdnocti. Pár kilometrů regulovaného toku v Berouně před přítokem do Berounky lze ještě splout na plastových lodích.
(Horydoly)

Litavka v Berouně ústí do Berounky.

Vltava

Trójský umělý vodácký kanál v Praze je v plném provozu. Platí se na něj vstupné, tréningy jsou regulovány a navíc se na něm připravuje slalomářské mistrovství světa. Přečtěte si popis, jak to tam teď vypadá.
(Horydoly)

19. června

Berounka

Berounka se po opadnutí vysoké vody začátkem léta definitivně proměnila na hodnou prázdninovou a poněkud línou řeku. Nepomaleji teče v nejkrásnějším úseku širokým vápencovým kaňonem od Berouna ke Karlštejnu.
(Horydoly)

Berounka.

15. června

Zábrdka

Potok Zábrdka vlévající se u Mnichova Hradiště do Jizery z pravé strany by mohl být sjízdný pro krátké zavřené kanoe nebo kajaky. Vody teče dost od koupaliště v Dolní Bukovině, možná by se dalo jet až z Mukařova. Zábrdka zřejmě ještě nebyla nikdy sjetá. Kempy na koupalištích v Dolní Bukovině a Klášteře Hradišti jsou již v provozu. Podívejte se na aktuální fotogalerii.
(Horydoly)

13. června

Jizera

Střední Jizera od Turnova do Benátek nabízí hodně vody. Pobřežní louky jsou však stále velmi rozmáčené. Za to ovšem mezi vysokými jezy proud aspoň trochu teče, což je v létě neobvyklé. Příjemná je jednodenní plavba z Benátek do Toušeně, kde ústí do Labe. Řeka je tam sice zakalená, ale stále teče a místy vytváří peřejky. Jez pod Benátkami je sjízdný protrženou propustí (proud táhne na pravou kozu!), jez Káraný je nesjízdný jako vždy.
(Horydoly)

12. června

Vltava

Lipno stále vypouští 40 krychlových metrů za vteřinu vody. Běžná letní hladina bývá 7-10 metrů krychlových. Znamená to větší nároky na ovládání lodí, nebezpečnější jezy a nutnost zastavovat před jezy dříve než jindy.
(Horydoly)

10. června

Botič

V korytě známého pražského potoka Botič se staví nový jez. Stavba probíhá jen pár desítek metrů pod splavem Rybářská bašta: Veškerou vodu berou trubky, a je proto třeba staveniště přenést. Na horním toku jsou nově vybetonované vysoké břehy nad protrženým jezem Fantův Mlýn. Zbytky jezu jsou plné ostrého kamení. Poznáme ho tak, že nejprve projedeme Křeslice, poté brod, hned za ním lávku pro pěší a pak v rychlé sledu pokračují vpravo odkalovací nádrže, nízký stupeň a nakonec jez.
(Horydoly)

8. června

Vltava

Voda ve Vltavě v Praze sice opadá, ale stále je jí dost. Podívejte se na snímky z výcviku malých vodáků v Braníku těsně nad kempem Kotva. Umělý dlouhý ostrůvek mezi mostem Inteligence a Barrandovkým mostem je stále hodně nízko nad hladinou. Parníky jezdí levým ramenem a pro vodní sporty je volné pravé rameno řeky.
(Horydoly)

7. června

Želivka

Na víkend 24.-25. května je naplánován český pohár v raftingu na Trnávce. Zřejmě tedy bude dost vody i pro turistické splutí Želivky pod Želiví.
(Horydoly)

6. června

Vltava

Hladina Vltavy v Praze klesá. Stále je ovšem k dispozici několik velkých vln na umělém kanále pod Štvanicí. Velká vlna vedle kanálu vhodná k surfování však již zmizela. Byla otevřena protipovodňová vrata u Čertovky.
(Horydoly)

2. června

Vltava

Hladina dolního roku Vltavy nastoupala hodně vysoko. V Praze kvůli tomu byly odvolány prestižní pražské Primátorky. Podívejte do míst, kde se mělo závodit. Na zavřené nebo nafukovací lodi se dá sjet jez pod Jiráskovým mostem přes velkou vlnu. Pozor na proud, který táhne pod Mánes do bočního ramene. Ve všech podjezdech se tvoří silné válce, ve kterých by šlo o život. U Negrelliho viaduktu vedle hotelu Atrium pod slalomářským kanálem se vytvořila velká vlna vhodná pro rodeo. Podívejte se na video.V Roudnici na umělém kanálu byly zrušeny raftové závody českého poháru. Ve Veltrusech se nepojedou slalomové závody.
(Horydoly, Idnes, Kanoe.cz, Hydromagazín, Playak)

Dalejský potok

Poslední kilometry Dalejského potoka v Praze by se daly splout na kajaku, jestli ještě trochu zaprší. Podívejte se na snímky zpod tramvajového viaduktu v Hlubočepech.
(Horydoly)

Svratka

Podle odhadu serveru Raft.cz zřejmě o víkendu poteče voda ve Svratce pod přehradou Vír II. Oficiální plánované vypuštění přehrady sice bylo zamítnuto kvůli rybářům, ale čekají se velké přívalové vody, které budou muset být odpuštěny z přehrad Vír I i Vír II.
(Raft.cz)

1. června

Kocába

Po vydatných deštích se z klidné říčky Kocáby stal rychlý, dravý tok. Ke sjízdnosti postačuje 65 cm na vodočtu ve Štěchovicích, ve středu byl vodní stav 110 cm. Tento stav odpovídá jednoleté vodě. Oproti běžnému stavu teče Kocába velice rychle, a proto bych sjezd doporučil jen zkušeným vodákům. Do víkendu asi hladina trochu klesne a sjezd by měl být bezpečnější. Pohled na rychle proudící říčku je zajímavý i pro pěší turisty ze břehu. Viz fotografie z 31.5.2006.
(Jiří Kadlec)

30. května

Sníh na hřebenech hor

Hřebeny Krušných hor, Jeseníků, Šumavy a Krkonoš pokrylo několik centimetrů sněhu. O víkendu lze tedy očekávat tání a velmi vysoké vodné stavy na řekách pod těmito horami.
(Horydoly)

28. května

Křemešnická vrchovina

Koryta potoků na pomezí jižních Čech a Vysočiny v Křemešnické vrchovině se naplnily až po okraj. Zkušené posádky je budou moci ještě několik dní splouvat. Podívejte se na jejich snímky a popis splavnosti.
(Horydoly)

27. května

Sázava

Sázava stoupá. O víkendu zřejmě dosáhne výška hladiny dolního toku nebezpečných hodnot pro otevřené kanoe.
(Horydoly, Český rozhlas)

26. května

Svratka nepoteče

Vypouštění přehrady Vír, vodácké závody a turistické splutí Svratky, které se mělo konat 4. května, je odvoláno. Důvodem je posunutá doba tření kvůli dlouhé zimě.
(Raft.cz)

Sázava

Na Sázavě je v Týnci obvyklý ruch. Žluté banány z půjčovny Bisport vyplouvají v plném počtu. Podívejte se na fotoreportáž.
(Horydoly)

 

21. května

Bílina

Bílina je splavná skrze město Ústí nad Labem až do Labe. Hladina se snížila na bezpečnou hranici.
(Horydoly)

17. května

Trnávka

O víkendu 20.-21. května poteče voda v umělém vodáckém kanále na Trnávce u Želivy. Oba dva dni jsou určeny na tréning raftových posádek, kanoí i kajaků. Přečtěte si organizační pokyny.
(Kanoe.cz)

16. května

Otava

Na Otavě mezi Sušicemi a Rábím bude na řece plno. O víkendu 20.-21. května se tam pojedou závody ve sjezdu na divoké vodě všech věkových kategorií. Přečtěte si podrobnosti.
(Kanoe.cz)

12. května

Oleška

Oleška je na spodní hranici sjízdnosti z Libštátu. Čím níže se pluje, tím je situace horší, protože koryto se rozšiřuje a jsou v něm štěrkové nebo kamenné lavice. Kajaky ovšem nebylo třeba přenášet. Vysoký jez před Semily bere z koryta skoro všechnu vodu, ale dá se plout vpravo náhonem. Nehrozí v něm žádné nebezpečí a přistání na jeho konci je pohodlné. Za vodní elektrárnou je nutné spoustit lodě po prudkém břehu znovu do řeky. Podívejte se na fotogalerii.
(Horydoly)

Svitávka

Svitávka, pravostranný přítok Ploučnice, je sjízdná na kajaku z Velenic. Turistické kanoe by měly začínat z Nových Zákup. Koryto je prořezané až pod Zákupy, ale poslední tři kilometry do Ploučnice jsou zeleným peklem. Úzké koryto silně meandruje a je zarostlé. Velké nebezpečí v něm nehrozí, protože proud není silný, ale jedná se nejméně o hodinový boj s vegetací. Podívejte se na fotogalerii.
(Horydoly)

Ploučnice

Vody na horním toku Ploučnice je dost i pro plně naložené turistické kanoe. Lodě se dají položit na vodu již ve Stráži pod Ralskem. Proud v meandrech vyžaduje od kormidelníků pozornost a zkušenost. Dolní tok Ploučnice je již díky jezům a náhonům nesjízdný. Podívejte se na snímky z okolí Brenné a Vlčího Dolu.
(Horydoly)

Labe

Zajímavý jarní vodácký zážitek poskytuje obeplutí vodníhu opevnění Nymburka. Plavba i s přenášením trvá necelou hodinu. Podívejte se na fotografii z nymburského nábřeží.
(Horydoly)

11. května

Jizera

Hotýlek na soutoku Jizery a Tanvaldské Kamenice v Podspálově nabízí ubytování ve vícelůžkových pokojích za 170 Kč na jedno přespání za osobu. Při vícedenních akcích se platí 150 Kč za noc. O pár stovek metrů níže po proudu je jednoduché tábořiště Paraplíčko.
(Horydoly)

11. května

Tanvaldská Kamenice

Ideální stav vody pro zkušené vodáky má Tanvaldská Kamenice. Přečtěte si reportáž z víkendového splouvání.
(Dronte)

10. května

Mrlina

Mrlina je sjízdná z Křince až do Labe v Nymburce. Vody teče na hranici sjízdnosti. Oproti pěti jezům v kilometráži jsou na trase už jen dva. Oba jsou sjízdné pro plastové kajaky, kanoe by na nich měly problémy. Přečtěte si reportáž.
(Horydoly)

9. května

Jizera

Vody v soutěsce pod Riegrovou stezkou mezi Semily a Pospálovem na Jizeře teče tolik, že obtížnost se blíží pátému stupni. Cvičná peřej Paraplíčko pod soutokem s Kamenicí je jednodušší než jindy, protože velké balvany jsou zalité vodou. Jez v Železném Brodě má otevřené jedno pole, pod kterým se vytváří vysoký, ale sjízdný kohout. Nepříjemný vývar je pod jezem Splzov, méně zkušené jezdce může stáhnout pod vodu. Další velká vlna se zdvihá uprostřed jezu v Malé Skále, který se jako obvykle jezdí středem mohutným jazykem.
(Horydoly)

8. května

Ploučnice

Oblíbená vodácká a cyklistická hospoda Váha v Heřmaničkách na Ploučnici by měla začít fungovat během tohoto týdne. "Zatím máme zavřeno, protože pivovar nedodal pípu," stěžoval si včera hostinský. Hospodu najdete na levém břehu nad vojenským příhradovým mostem. Stojí proti kostelíku asi dvě stě metrů od řeky.
(Horydoly)

5. května

Polabí

Na potocích a říčkách mezi Kutnou Horou a Kolínem zřejmě skončila krátká doba splavnosti. Aby se dala Vrchlice a Polepka ještě splout, muselo by pořádně zapršet. Podívejte se na aktuální fotogalerii.
(Horydoly)

29. dubna

Dolní Labe

Mezi Děčínem a Ústím nad Labem teče hodně vody. Dolní toky Labe, Ploučnice i Bíliny jsou dobře sjízdné. Přečtěte si reportáž.
(Horydoly)

27. dubna

Horní Labe

Na horním toku Labe pod přehradou ve Špindlerově Mlýně teče 30 kubických metrů vody, což je o hodně více, než při závodech. Povolení ke splutí vydává terénní služba Krkonošského národního parku. Aktuálně o tom informuje Hydromagazín.
(Hydromagazín)

25. dubna

Cidlina a Bystřice

Cidlina má plno vody v Chlumci, ale dá se splout už z Jičína. Voda na rozdíl od léta aspoň trochu teče. Většina jezů je však nesjízdná. V okolí Chlumce je sjízdná ještě Bystřice a její sestra Mlýnská Bystřice.
(Horydoly)

24. dubna

Mumlava

Splutí Mumlavy nad Mumlavskými vodopády bylo možné. Podívejte se na video.
(Czdrc)

21. dubna

Jizera

Dolní Jizera od Benátek do Toušeně na Labi již opadla a vrátila se do koryta. Voda v ní je však hnědá, rychlá a špatně se čte. Začátečníci proto pozor!
(Horydoly)

19. dubna

Tanvaldská Kamenice

Tanvaldskou Kamenici zablokovali při sjezdových závodech rafty cestovní kanceláře CVOK. Přečtěte si podrobnosti.
(Kanoe.cz)

18. dubna

Teplá a Pramenský potok

Horní tok Teplé a Pramenský potok jsou sjízdné i pro deblkanoe. Přečtěte si fotoreportáž.
(Raft.cz)

17. dubna

Krkonoše

Krkonošské řeky na české i polské straně mají dostatek vody ke splutí. Podívejte se do fotogalerie.
(Horydoly)

10. dubna

Kamienna

Na polské straně Krkonoš teče divoká horská říčka Kamienna. Právě má dost vody. Přečtěte si reportáž.
(Hydromagazín)

Sázava

Dvě nejznámější sázavské peřeje Stvořidla a Krhanice mají zatím příliš vody, proud je tu extrémně rychlý a vlny s válci veliké. Sjízdné jsou jen pro experty. Viz diskuse Stvořidla a Krhanice.
(Pádlo)

Berounka

Na dolní Berounce opadla voda, proud se zpomalil, ale válce pod jezy jsou stále dlouhé a nebezpečné, zvláště pro otevřené kanoe.
(Horydoly)

Berounka.

8. dubna

Jičínka

Na apríla 1. dubna byla sjeta Jičínka na severní Moravě. Podívejte se do fotogalerie.
(Advokat-nj)

7. dubna

Lomnice a Skalice

Velkou vodu má tento týden Skalici i Lomnice na pomezí středních a jižních Čech. Obtížnost Skalice dosahuje až stupně WW III. Podívejte se na fotogalerii.
(Dronte)

Štiavnica

Štiavnica u Banské Štiavnice je díky současnému tání sněhu vhodná pro kajaky. Přečtěte si fotoreportáž.
(Pádlo)

Úpa

Hladina Úpy sice stále klesá, ale vody je ještě dost i pro dobrý rafting. Podívejte se na snímky splutí z Ratibořic.
(Půjčovna Úpa)

5. dubna

Chrudimka

Chrudimka má hodně vody na středním toku nad Chrudimí. Je ovšem sjízdná i na otevřených kanoích. Na kajacích jsou zřejmě sjízdné i potoky, které do ní v tomto úseku ústí. Podívejte se na fotoreportáž splutí ze Svídnice do Chrudimi.
(Kačeři Chrudim)

Ohře

Odemykání Ohře v Chebu jeho pořadatel zrušil kvůli obavám o bezpečnost nezkušených vodáků na velké vodě. Akce se měla konat 8. dubna.
(DDM Sova Cheb)

4. dubna

Labe

Voda v Labi se valí z Mělníka do Ústí nad Labem a Děčína. Podívejte se na snímky z letadla. Je na nich úsek Labe od soutoku s Vltavou v Mělníku k Litoměřicím.
(Horydoly)

Berounka

Dolní tok Berounky v Českém krasu je hladký, klidný, ale pekelně rychlý. Pod všemi jezy z Berouna do Prahy se tvoří dlouhé a smrtelně nebezpečné válce. Řeku tedy lze splouvat i na otevřených lodích, ale je nutno jezy přenášet z uctivé vzdálenosti.
(Horydoly)

Berounka.

Kačák/Loděnice

Populární potok Kačák je bez problémů sjízdný pro kajaky od Nenačovic až do Berounky. Jet se dá i výše, ale koryto je místy zarostlé. Zde je fotoreportáž.
(Horydoly)

3. dubna

Sázava

Na dolní Sázavě z Týnce do Pikovic je třetí povodňový stupeň. Splutí lze doporučit pouze velmi zkušeným vodákům s perfektním vybavením. Podívejte se na fotoreportáž.
(Hydromagazín)

Kamenice

Tanvaldská Kamenice v úseku mezi Plavy a Návarovem je vyčištěná od padlých kmenů. Zasloužili se o to během právě uplynulého víkendu vodáci pražských klubů Bohemians a Stan.
(Kanoe.cz)

2. dubna

Moravský kras

Údolí u Sloupu v Moravském krasu je zatopené a propadání není schopno pohltit všechnu vodu do jeskyní v podzemí. Podívejte se na snímky.
(Lezec)

1. dubna

Brzina

Brzina má dost vody na kajakové splutí.Podívejte se na fotoreportáž.
(Dronte)

Vltava

Na Vltavě v centru Prahy zmizely při velké vodě historické jezy a místo nich jsou teď jen vlny. Podívejte se na snímky z centra města a z vlny u Karlova mostu.
(Idnes, CNAWR)

31. března

Doubrava

Splutí Doubravy bylo kvůli povodním odloženo na 8. dubna.
(Raft.cz)

30. března

Sázava

Střední Sázava stále stoupá. Podívejte se na snímky ze Stříbrné Skalice.
(Horydoly)

Záhořanský potok

Pravostranný přítok Vltavy kousek nad Prahou je sjízdný na kajaku ze Záhořan do Davle. Podívejte se na fotoreportáž.
(SK Zlíchov)

Bečva

Bečva ve Valašském Meziříčí také stále stoupá. Snímky jsou pořízené u loděnice místního vodáckého oddílu.
(Kanoe.cz)

29. března

Jihočeské řeky

Řeky v jižních Čechách v okolí Prachatic a Strakonic mají naplněná koryta. Podívejte do fotogalerie.
(Horydoly)

Sázava

Dolní tok Sázavy mezi Kamenným Přívozem a Pikovicemi je za současné velké vody divoký. Projít pečky po červené značce nad řekou se však dá bez problémů. Podívejte se do fotogalerie.
(Jiří Kadlec)

Botič

Botičem pod Hostivařskou přehradou teče dvakrát více vody, než při podzimním plánovaném vypouštění.
(Horydoly)

Loučka

U Valašského Meziříčí tají sněhy a dá se splout Loučka. Přečtěte si reportáž.
(Raft.cz)

Vltava

Trójský kanál v Praze je zaplavený a až do odvolání uzavřený. Přečtěte a prohlédněte si podrobnosti.
(Slalom Troja)

27. března

Ostravice

Vypouštění přehrady na Ostravici bylo odloženo. Vodácké splutí se bude konat až za dva týdny. Nebude se tedy konat v tento avizovaný víkend 1. dubna, ale až 16. dubna. Náhradní termín je však podle organizátorů určen provizorně a může se ještě změnit.
(Horydoly)

9. března

Tichá Orlice

V Chocni se o víkendu 11. března jede první závod Extrem Tour a koná nse Vodácký den. Tady najdete program.
(Horydoly)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Vodácký víkend Bystřička 2006
Bystřička 27.-28.května 2006 http://www.bystricka.cz/pmachine/weblog.php?id=P53
  • Autor dobross
  • Datum a čas 23.5.2006 10:35
Reaguj
Záhořanský potok
Záhořanský potok je pravostranným přítokem Vltavy od Záhořan do Vltavy, kde se vlévá za Davlí. Pravostranný přítok Vltavy s ústím v Měchenicích je Bojovský potok.Vojta
  • Autor Vojta
  • Datum a čas 7.4.2006 11:22
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Plechové garáže z Polska: kvalita za přiměřenou cenu

Plechové garáže z Polska: kvalita za přiměřenou cenu

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Kdo nemá vlastní garáž, horko těžko shání, kam zaparkuje auto, ale také kam uloží sezonní vybavení. Rešením je jednoduchá plechová garáž, kterou lze velmi levně postavit na zahradě, nadvoře,... celý článek

Výběr vhodné cyklistické helmy sníží riziko zranění hlavy o 80 %

Holiday World, Caravan a Boat: cestovatelské trendy?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Leipzig Marathon: Běžecká návštěva u německých přátel

Leipzig Marathon: Běžecká návštěva u německých přátel

Po Kyffhäuser Bergmarathonu, který se běžel kolem druhého největšího památníku Německa, jsem oběhl památník největší – lipský Völkerschlachtdenkmal, Památník bitvy národů, tedy vlastně památník vítězství nad Napoleonem.
Casino Pupp miloval James Bond

Casino Pupp miloval James Bond

Česká republika je krásná země, která každoročně přiláká miliony turistů svou úžasnou architekturou, bohatým kulturním dědictvím a fascinující historií. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí při cestování je Casino Pupp v Karlových Varech, které láká turisty
Lodiloď vyplouvá do jadranských vod

Lodiloď vyplouvá do jadranských vod

Cestovní kancelář Geotour provozuje přitažlivé zájezdy na chorvatských ostrovech. Kololoď kombinuje pobyt na tradiční jadranské lodi a cyklistiku, Běholoď přidává běhání, Klasické plavby se zaměřují na pobyt na vodě, paddleboardy i lehkou
Poslední den ledového lezení v Jizerkách?

Poslední den ledového lezení v Jizerkách?

Poslední led ve Štolpichu na nás zbyl v barierách Na Zatáčkou. Vše ostatní roztálo. Snad by se ještě dalo vylézt několik malých a šikmých stoků ve svazích nad Štolpišským potokem. 
Digitální nomádství: 12 tipů, jak pracovat z dodávky

Digitální nomádství: 12 tipů, jak pracovat z dodávky

Digitální nomádství je stále oblíbenější způsob života pro lidi, kteří chtějí kombinovat práci s cestováním. Pro tyto dobrodruhy může být pracování z dodávky skvělou volbou, protože nabízí flexibilitu a svobodu, které potřebují pro

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Grónsko - diashow Jihlava, Na Kopečku Přednáší Martin Loew 21.3. 18:00
Jak napoleonské války změnily evropský šlechtický stůl - přednáška Praha, Městská knihovna Přednáší Milan Svoboda 21.3. 17:00
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 22.-25.3. 22.3.
Grónsko - diashow Chrudim, divadlo K.Pippicha Přednáší Martin Loew 22.3. 18:00
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 23.-26.2. 23.3.
Bokami Západných Tatier Bobrovecká Vápenica 23.-25.3. Skialpinismus 23.3.
Zimní táboření Darkovičky 24.-26.3. 24.3.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 24.-26.3. 24.3.
Zakončení zimní tábornické sezony Orlické hory, Adam 24.-26.6. 24.3.
Chrudimka - splutí Seč 25.3.

Diskuse

Nova zprava - ani ne Pavka, 20.3.2023 17:17, 2 příspěvky
velkoplošné chráněné území Lukas B., 20.3.2023 16:58, 1 příspěvek
Nova zprava Honza, 20.3.2023 14:55, 2 příspěvky
Oprava Horydoly, 19.3.2023 11:42, 4 příspěvky
Oprava Lukas, 18.3.2023 18:59, 4 příspěvky
Koloběžka Mascoot 20-20 Myškovi, 17.3.2023 12:14, 11 příspěvků
Koloběžka Mascoot 20-20 Kemo, 16.3.2023 10:28, 11 příspěvků
INU Honza, 16.3.2023 9:46, 1 příspěvek
INU Lomnické sedlo Skiák, 15.3.2023 13:21, 4 příspěvky
Cestovaní Lukáš89, 13.3.2023 15:20, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Do Německa za jarními udá... Horydoly Open, 11.3.2023 23:50
Re: ferraty ve Slovinsku? Kuba Turek, 8.3.2023 1:24
ferraty ve Slovinsku? Horydoly , 8.3.2023 1:08
Proč udeřil blesk do soch... milan šupa, 3.3.2023 20:02
Sníh a sjezdovky v provozu Horydoly Open, 23.2.2023 15:22
Češi loni po Česku cestov... Horydoly Open, 23.2.2023 14:59
V Česku natáčený film Na ... Horydoly , 23.2.2023 14:50
Češi se do zahraničí rádi... Horydoly , 23.2.2023 14:44