Letošní novinky z Vodák sportu

Letošní novinky z Vodák sportu
SDÍLEJ:
Kvalitní vodácká výbava vás ochrání, zpříjemní plavbu a v případě nehody pomůže zachránit. Pádlovat a myslet ovšem musíte sami - v tom vám ani nejlepší vybavení z Vodák sport nepomůže. Podívejte se, jaké horké novinky můžete pořídit v největší síti vodáckých obchodů v Česku i na Slovensku.

Brněnská centrála Vodák sportu nakoupila z celého světa lodě, plovací vesty, oblečení a mnohé další vybavení na vodu.

Teď ho prodává v síti svých obchodů v Brně, Olomouci, Ostravě, Košicích a Bratislavě. K dispozici je také internetový obchod. Mnohé zboží lze koupit také v ostatních vodáckých krámech.

Kajaky

Vlajkovými loděmi Vodák sportu jsou kajaky. Tři zásadní novinky jsou v nabídce pro divokou vodu a jedna na klidnou hladinu.

Lodě na přehrady, jezera a rybníky reprezentuje Venture Kayaks Flex 11. "Navazuje na model Fusion, který je mezi jezerními kajaky nejprodávanější," uvádí spolumajtel Vodák sportu Tomáš Telecký. Dá se koupit s kormidlem jako mořský kajak (22 260 Kč) nebo se skegem - ploutvičkou pro použití na vnitrozemských jezerech a pomalých širokých řekách (20 990 Kč).

"Ve Flexu se tě baví pádlovat na klidné hladině, ale klidně sjedeš i to, co na turistické kanoi. Tuhle naši loď už jsem viděl i na Svratce a Jihlavě."

Na extrémně těžkou vodu prodává Vodák sport od letoška Exo XT300 (cena začíná na 20 000 Kč pod výbavy). Kajak je určený především na vodnaté řeky s velkým spádem, vlnami, víry a vodopády. Počítá se s ním také na závody v kayakcrossu a podobné šílenosti, kde je starost o bezpečnost na prvním místě.

"Nebál bych se ale vyrazit v Exu i na několikadenní expedici, protože má uvnitř dost místa na bagáž," připomíná Jiří Šťastný z Vodák sportu. "Taky si ho určitě koupí vodáci, kteří jsou těžci a velcí. Pro ně bude sloužit jako pohodlná loď třeba i na nepříliš obtížných českých či alpských řekách. Proveze je jakýmkoliv terénem."

Z podobného těsta jako Exo XT300 je extrémní creekovka Jackson Kayaks Villain (24 500 Kč). Její doménou jsou zablované toky, skoky, vodopády a skluzy po skalách.

Playboat Pyranha Varun Connect 30 (25 900 Kč) má ambici dostat se mezi nejprodávanější kajaky. "Je to loď pro lidi, co se chtějí na vodě bezpečně vozit a hrát si na řece. Dobře eskymuje, je hodná a poslušná," říká Jiří Štastný. "Její schopnosti končí někde v šestkových Čertových proudech pod Lipnem, ale to už bys musel sakra umět. Ideálně si ji koupí zkušený vodácký turista a bude v ní splouvat oblíbené dvojkové až čtyřkové řeky."

Varun má od všeho něco: odpouštějící hrany, rychlost, hravost a dává každému vodáckému nadšenci prožít nejúžasnější chvíle na řece. Ostré špice umožňují snadné dělání klasických vertikálních figur. Designéři Pyranhy se inspirovali především loňskou ostrou rodeovkou Molan, která sklidila velký komeční úspěch. "Tato loďka hodně usnadní cestu na vodu," míní Jiří Štastný.

Plovací vesty

Pádlovat je sice hezké a musí se to umět, ale důležitější je schopnost vyplavat v případě převržení lodě. Vodák sport proto klade důraz na plovací vesty a prodává mnoho modelů podle toho, na jaké řece plujete a v jaké lodi sedíte či klečíte.

Plovací vesta Stohlquist X-Traxt (2990 Kč) kromě toho, že sedne, hřeje a vynáší nad vodu, také nabízí spoustu doplňků. Nejzajímavější je malý nafukovací vak na hrudi. "Představ si to - pádluješ na normální řece svojí obtížnost. Pak přijíždíš do něčeho opravdu divokého na hraně svých schopností. V ten okamžik přifoukneš vestu a máš hned o tři litry vztlaku navíc," našeně vyzdvihuje tuto drobnost Jiří Šťastný.

Dodejme, že vesty Stohlquist jsou vodáky považovány za nejlepší na světě.

Plovací cesta X-Vodák cordura (2790 Kč) je druhá verze vesty pro náročnou vodní turistiku, extrémní sjezdy a také vodní záchranáře. Je vybavená sdruženým bezpečnostním popruhem, píšťalkou, třemi kapsami, úchytkou na nůž a okem pro propojení se sedacím úvazkem.

Turistická vesta C-Vodák Atest (890 Kč) nabízí sice jen základní komfort, ale díky nízké ceně je velmi oblíbená pro jakékoliv vodácké aktivity s výjimkou extrémních a záchranářských.

Dětská plovací vesta D-Vodák (790 Kč) nabízí oproti dospělým modelům bezpečnostní límec okolo krku a pásek mezi nohy, který brání vyklouznutí dítěte z vesty.

Oblečení a obutí

Letošní novinkou u Vodák sportu jsou neoprénové botky Aqua Sphere určené spíše na rekreační splouvání.

Své modely určené pro výkonnější vodáky stále inovuje Hiko.

Totéž se týká i klasických neoprénových obleků.

Pro oblíbenou vodní turistiku na otevřených kánoích letos prodává nepromokavou bundu pod svým jménem Vodák sport (990 Kč). Její výhodou je utěsněný krk, stahovací rukávy a také velká kapsa na hrudi určená pro drobnosti, kterým nevadí voda. Do ní se dá uložit mobil v nepromokavém obalu, mapa v igelitovém sáčku, nebo třeba malá svačina.

Pokud chcete obléknou nejen sebe, ale také své pádlo, budiž. Vodák 2 K1 (890 Kč) ochrání dvě kanoistická pádla najednou.

Svět outdoorového vybavení 2011 na HORYDOLY

Potravinový doplněk Perpetuum Geladrink
Prací prostředky Salto
Dětská odrážedla Azub Fík

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Nic
Reklama? Placená a neoznačená?
  • Autor Prsk
  • Datum a čas 20.4.2011 15:44
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Orlice - vodácký průvodce

Orlice - vodácký průvodce

RIVER GUIDE Orlice (německy Adler, polsky Orlica) teče z Orlických hor do Hradce Králové, kde ústí do Labe. Divoká Orlice měří 99 km, pramení v Polsku a protéká skalnatým údolím s mnoha peřejemi. Tichá Orlice... celý článek

Jak se chovat na vodních cestách

Proč se nestaví bezpečné jezy?

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Proč se nestaví bezpečné jezy?

Proč se nestaví bezpečné jezy?

KOMENTÁŘ Smrt tří mladých mužů pod jezem na Ostravici znovu připomněla otázku, proč se staví nebezpečné jezy. Proč projektanti, majitelé jezů i státní správa ví, že je jen otázky času, kdy
Řeky AKTUÁLNĚ 2021

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

OHŘE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Orlice - vodácký průvodce

Orlice - vodácký průvodce

RIVER GUIDE Orlice (německy Adler, polsky Orlica) teče z Orlických hor do Hradce Králové, kde ústí do Labe. Divoká Orlice měří 99 km, pramení v Polsku a protéká skalnatým údolím s mnoha peřejemi. Tichá Orlice
Jak se chovat na vodních cestách

Jak se chovat na vodních cestách

Pokud se chystáte strávit jarní a letní dny na lodi, motorovém člunu nebo třeba šlapadle, měli byste znát pravidla plavebního provozu a značení, které se používá v rekreační plavbě. Budete-li si půjčovat plavidlo
Extreme kayaker Nouria Newman explores Icelandic glacier

Extreme kayaker Nouria Newman explores Icelandic glacier

Kayaker Nouria Newman had to overcome a severe lack of water and violent winds when she travelled to Iceland for the first time to tackle its scenic rivers and stunning waterfalls.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Jizera - odemykání Malá Skála 17.4.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
Pádluj o 106 Týn nad Vltavou 4.-6.6. Seakayak maraton 4.6.
Marathon Nisa Proseč nad Nisou Vodácký závod 5.6.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.

Diskuse

To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků
REHA- Maxi Bretislav, 15.4.2021 21:24, 1 příspěvek
Cesta SNP Přemovští, 14.4.2021 8:33, 1 příspěvek
Stan JanaTeron123, 13.4.2021 17:00, 1 příspěvek
Brněnské klasik K., 9.4.2021 11:26, 1 příspěvek
Vory pluly ještě dlouho p... historylover, 7.4.2021 9:38, 33 příspěvků
Mohou být jezy bezpečné? Michael Beranek, 4.4.2021 11:08, 1 příspěvek
A to jako fakt Kvido? Prkoš, 3.4.2021 21:05, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

снять общежитие отрадное Invillkib Invillkib, 16.4.2021 2:50
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33