Prskavec, Hilgertová, Chaloupka a Fišerová jsou mistři Česka ve vodním slalomu

Prskavec, Hilgertová, Chaloupka a Fišerová jsou mistři Česka ve vodním slalomu
Kajakář Jiří Prskavec.
Autor snímku ČSK
SDÍLEJ:

Na divoké Vltavě pod přehradou Lipno bojovali vodní slalomáři v sobotu o mistra České republiky a v neděli o Český pohár.

Mistrovství České republiky

Po zajištěném místě na olympiádě v Tokiu jej pro sebe mezi kajakáři vybojoval Jiří Prskavec. Mezi kanoistkami kralovala Tereza Fišerová, která loňský titul obhájila. Kajakářka Amálie Hilgertová si perfektní jízdou spravila chuť po nepříliš vydařených nominačních závodech, kdy se do reprezentačního týmu neprobojovala, a mezi kanoisty poprvé zvítězil Václav Chaloupka.

Prskavec před závodem úsměvně poznamenal, že by se mu další republikový titul hodil, protože má zatím jen dva. Svůj cíl dnes splnil. "Jízda byla v rámci možností dobrá, dole to dost bolelo, ale ustál jsem to a jel čistě. Bylo jasné, že se šťouchem to na té lehčí vytyčené trati nepůjde. Takže jsem se to prokličkoval co nejrychleji," hodnotí svůj výkon staronový republikový šampion.

Prskavce na stupních vítězů mezi kajakáři doplnil druhý Vít Přindiš, který chyboval na předposlední protivodné brance a připisoval 2vteřinovou penalizaci, a třetí Ondřej Cvikl, který na Přindiše ztratil pouhé 4 setiny.

Mezi kajakářkami nejrychlejším časem dne zářila Amálie Hilgertová. Ostatní kajakářky porazila o 2,82 vteřiny a svůj čas z nepovedené kvalifikace vylepšila o 14 vteřin. "Jsem šťastná, že jsem konečně předvedla jízdu, na kterou můžu být hrdá, protože to, co jsem předváděla na nominaci, bylo fakt hrozné. Po dopoledni toho bylo hodně, co zlepšovat, a snažila jsem se to dělat celou dobu a celou dobu mi to vycházelo," popisuje stále úřadující mistryně Evropy, která v cíli nezadržela slzy.

Druhá mezi kajakářkami skončila Barbora Valíková, třetí pak překvapivě Tereza Fišerová, která vyhrála mezi kanoistkami. Fišerová měla po pátečním tréninku menší problémy s rukou a musela vynechat týmový závod hlídek, ale v sobotu už byla v pořádku a obhájila republikový titul. "Jelo se mi krásně, trať mám moc ráda. Když jsem ve finálové jízdě už v desáté brance nemohla, tak jsem to kousla a je z toho zlatá. Jsem nesmírně spokojená, že jsem to dokázala obhájit a sjela jízdu, kterou jsme si s trenérem naplánovali," tvrdila Fišerová, která ostatním kanoistkám nadělila 10 vteřin.

Na stupních vítězů Fišerovou doplnily sestry Satkovy, druhá dojela mladší Gabriela Satková, třetí Martina Satková.

Mezi kanoisty poprvé v kariéře zvítězil Václav Chaloupka, který se v letošním roce také poprvé probojoval do seniorského reprezentačního týmu. "Splnil jsem si sen, takže z toho mám obrovskou radost a celá sezóna je pro mě snová. Příprava byla náročná, protažená kvůli tomu, že jsme na jaře nezávodili, ale natrénované mám, takže mám z čeho brát a dneska to bylo opravdu super," pouští ven všechny emoce mladý kanoista.

Druhý za Chaloupkou dojel Vojtěch Heger, který jel sice nejrychleji, ale v předposlední bráně inkasoval 2vteřinovou penalizaci. Třetí mezi kanoisty skončil Jan Větrovský, reprezentant do 23 let.

Už v pátečním programu byly týmové závody hlídek. Mezi kajakáři byla jasnými favority hlídka Prskavec, Přindiš, Hradilek, která však inkasovala 50vteřinovou penalizaci, a zvítězili Ondřej Tunka, Ondřej Cvikl a Jan Bárta z klubu USK Praha. Mezi kajakářkami vyhrály favoritky Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová také z USK Praha, mezi kanoisty Vojtěch Heger, Tomáš Rak, Michal Jáně z klubu Dukla Brandýs a mezi kanoistkami Gabriela Satková, Kateřina Havlíčková, Eva Říhová z USK Praha.

Český pohár

Hradilek vyhrál Český pohár a Prskavec poprvé nestojí na bez stupních vítězů. Kajakář Vavřinec Hradilek se na Lipně stal s perfektním časem prvním letošním porazitelem Jiřího Prskavce, který dojel pátý. Mezi kajakářkami kralovala budoucí tokijská olympionička a mistryně světa 2015 Kateřina Kudějová, na kanoi si ani dnes vítězství nenechala nikým vzít Tereza Fišerová.
Mezi kanoisty byl nejrychlejším mladý Vojtěch Heger.

Vavřinec Hradilek s časem 99,46 vteřin vyhrál 6. Český pohár. "Mám tady vždycky dobrý pocit, ať to dopadne dobře, nebo špatně. Je to krásná řeka, poslední přírodní trať, na které jezdíme moc rádi, a vždycky když tady vyhraju, je to o to příjemnější, samozřejmě," říká stříbrný olympionik z Londýna a s úsměvem dodává: "No a kor v letošní sezóně, kdy Jířa vyhrál všechny závody a já jsem jediný, kdo ho porazil. Tím jsem spokojený ještě o trochu víc."

Prskavec předvedl také rychlou jízdu, v dopolední kvalifikaci dokonce nejrychlejší jízdu dne, 2vteřinová penalizace a problémy ve spodní pasáži trati na známém Váňově skoku ho ale v nabitém finále odsunuly až na 5. místo.

"Trať byla extrémně jednoduchá a malá chybička holt stojí několik umístění dolů. Já jsem si dal malého šťoucha, zasekl jsem se zadkem o traviny ve dně, o kterých jsem nevěděl. Byla to jezdecká chyba, měl jsem to tam udržet víc naplocho. V tom případě bych tam byl rychlejší, takže to mě mrzí a celkově mě to tam stálo výsledek," popisuje Jiří Prskavec.

Druhý dojel se ztrátou 0,16 vteřin Ondřej Cvikl, kterému se na Lipně očividně daří, a po včerejším 3. místě přidává další dobrý výsledek. Třetí dojel loňský republikový šampion Ondřej Tunka.

Nejrychlejší kajakářkou byla Kateřina Kudějová, která všem ostatním nadělila neskutečných 2,69 vteřin. Porazila tak včerejší vítězku, mistryni republiky Amálii Hilgertovou. Na třetím místě dojela s odstupem 3,57 vteřin od vítězky Veronika Vojtová. "Tím, že tady úplně netrénujeme, tak tady není jednoduché jet. Ta voda je úplně jiná. Měla jsem respekt hlavně z levé protivody, z šestky, kde jsem se při tréninku vyklopila, ale dnes se mi dařilo, takže jsem ráda," říká vítězka Kateřina Kudějová.

Mezi kanoistkami dominuje Tereza Fišerová, která si vítězství nenechala vzít. "Snažím se každým závodem dokazovat, že jsem nejlepší. Měla jsem trochu problémy první jízdu, ale tu druhou jsem se to snažila udržet v poklidu a nějak to vyšlo. Dole jsem zvolila průjezd na jistotu," komentuje svůj výkon Fišerová, která i se svým průjezdem na jistotu porazila ostatní kanoistky o 3,45
vteřiny.

Nejrychlejším kanoistou byl Vojtěch Heger. "Pocit je to skvělý, protože letos se mi podařilo vyhrát jen jednou, vždycky jsem jezdil druhá místa, občas i hůř, ale tady se to na Lipně povedlo. Včera druhý, o kousek, o šťouch, a dneska jsem jel čistě a ta jízda byla skvělá," popisuje kanoista, který pro Českou republiku vyjel účastnické místo na olympiádu v Tokiu a o svou reprezentaci bude bojovat na zářijovém mistrovství Evropy v Praze.

Dnešním závodem končí soutěž o automobil na jeden rok od společnosti Autotreid. Cena je určená pro jednoho závodníka a jednu závodnici bez ohledu na kategorii s nejvyšším celkovým součtem bodů česti závodů Českého poháru. Automobil mezi muži vyhrál Jiří Prskavec, ale s ohledem na jeho sponzorské závazky přechází výhra na druhého v pořadí, a to kanoistu Lukáše Rohana. Šťastnou výherkyní mezi ženami je kanoistka Tereza Fišerová.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Peter Muir je prezidentem UIAA

Peter Muir je prezidentem UIAA

Novým prezidentem UIAA (Mezinárodní unie horolezeckých svazů) byl zvolen Peter Muir z Kanady. Nastupuje do funkce po Fritzi Vrijlandtovi z Nizozemska.... celý článek

Hřeben Černých věží v Divoké Šárce

Houby AKTUÁLNĚ 2020

registrovat

Prohlédněte si chaty k pronájmu a ubytování.
Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz

Nejčtenější články

Výlovy rybníků 2020 září

Výlovy rybníků 2020 září

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME Hlavní podzimní sezona výlovů rybníků se odehrává v říjnu a listopadu. O nadcházejícím víkendu se budou vylovovat zajímavé rybníky Stavičný u Strakonic, Zmola v Kunovicích a Letadlo u Aše.
Chodíme po zemi svatého Václava

Chodíme po zemi svatého Václava

TIP NA VÝLET Svatý Václav, patron země české, chodil po stejných místech, jako my všichni. Podívejte se do krajiny jeho očima.  
O granty na zeleň v hodnotě 1,4 milionu lze žádat do října

O granty na zeleň v hodnotě 1,4 milionu lze žádat do října

Do 31. října mají obce, školy, neziskovky, další organizace či jednotlivci možnost získat až 140 000 korun na proměnu svého okolí v zelené oázy. Grantový program Nadace Partnerství a společnosti MOL rozděluje
Jak zkontrolovat historii auta pomocí VIN kódu?

Jak zkontrolovat historii auta pomocí VIN kódu?

Téměř všechna ojetá auta na prodej jsou inzerovaná jako nebouraná, třetina má přetočený tachometr, pětina má zfalšovaný rok výroby a většina prodejců tají předchozí opravy. Odhalit pravý stav auta na prodej
5 aplikací, které oceníte na horských túrách

5 aplikací, které oceníte na horských túrách

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Pokud milujete výlety do hor, určitě víte, že je třeba být připraven opravdu na vše. Proto je nejlepší, pokud máte i svůj smartphone vybavený na maximum, aby vám během horské

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Heckel 100 - fotovýstava Turnov, Muzeum Českého ráje 10.9.-1.11. 10.9.
40 let HO Jiskra Tanvald - výstava Desná, Riedlova vila 10.9.-30.10. 10.9.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 10.-30.10. 10.10.
Výstava oskeruší
Strážnice, Městské muzeum 11.10.-8.1. 11.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Nová Baňa, Vatra 19.10.-11.11. 19.10.
Festival dokumentárních filmů Jihlava 27.10.-1.11. 27.10.
ILTM Asia - veletrh Čína, Šanghaj 28.-30.10. Luxusní cestování 28.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řapiště, U Máně 29.10.-15.11. 29.10. 18:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Polsko, Cieszyn, Oranzeria 30.10.-19.11. 30.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Modra, Mier 30.-31.10. 30.10.

Diskuse

Kontakty z mobilu Horydoly , 24.10.2020 22:18, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Horydoly , 24.10.2020 22:14, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Pavel, 24.10.2020 6:39, 8 příspěvků
Sexuální problém David, 24.10.2020 1:46, 9 příspěvků
Gratulki k přežití Skiák, 23.10.2020 13:25, 1 příspěvek
Komfort nošení Kuba Turek, 22.10.2020 12:24, 8 příspěvků
Bolesti Jitka, 22.10.2020 12:00, 22 příspěvků
Hodinky zničené? Kuba Turek, 22.10.2020 11:25, 8 příspěvků
Komfort nošení Petr Š., 22.10.2020 9:59, 8 příspěvků
Kontakty z mobilu Milda, 22.10.2020 9:58, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Výlov Hostivický rybník Kuba Turek, 27.10.2020 17:30
Výlov Hostivický rybník? Horydoly , 27.10.2020 17:30
Играть в казино онлайн RodneyNuh RodneyNuh, 27.10.2020 17:28
Re: Střední Čechy - cyklo... Horydoly , 26.10.2020 13:10
Strategie rozvoje Krkonoš Horydoly , 26.10.2020 13:03
Skialpinistická zácpa na ... Horydoly , 26.10.2020 11:24
HP TRONIC pomůže s trasov... Horydoly Open, 21.10.2020 16:39
Muži s hlubokým hlasem js... Horydoly , 20.10.2020 1:18