Tacen: světový pohár ve vodním slalomu

Tacen: světový pohár ve vodním slalomu
Kateřina Hošková v kanoi.
Autor snímku ČSK
SDÍLEJ:

Zpravodajství ze Světového poháru ve slalomu na divoké vodě, který se koná na slovinském kanále Tacen u Ljubljany.

neděle 15. června

Kašpar s Šindlerem mají z náročné trati bronz

Po stříbru Kateřiny Hoškové v sobotním finále kanoistek se také dnes dočkali čeští vodní slalomáři medaile při druhém závodu letošního ročníku Světového poháru ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler na náročné trati vybojovali bronzové medaile, nestačili pouze na skvěle jedoucí slovenské bratrance Škantárovi a domácí pár Borič - Taljat. Druhá česká deblkanoe ve finále Ondřej Karlovský a Jakub Jáně byla sedmá.

Kašpar se Šindlerem letos vyhráli mistrovství světa kategorie do 23 let, ale na nedávném seniorském mistrovství Evropy ve Vídni se jim nedařilo a nepostoupili ani do finále. Při minulém závodu Světového poháru v Londýně už byli osmí a nárůst výkonnosti potvrdili svěřenci Ondřeje Štěpánka dnes. "Máme to podobné každou sezonu, ale pak se to vždycky drží už nahoře, tak snad to bude stejné a zůstane to až do konce sezony. Takže snad jsme zpátky a budeme o bednu jezdit teď už pořád," věřil Kašpar.

Litoval jednoho šťouchu. "Tam se to dalo zlepšit, ale docela se nám povedlo, nahoře jsme nasedli na vlnu a dojeli na ní až do cíle, takže z naší strany spokojenost," prohlásil. Oba si zvedli sebevědomí před dalším závodem Světového poháru, který se příští víkend koná v Praze v Troji. "Určitě to je povzbuzení před Prahou, těšíme se, že forma vydrží a předvedeme tam něco podobného, ne-li ještě lepšího," uvedl Kašpar. Jeho parťák s ním souhlasí. "Dneska jsme si před Prahou spravili chuť," doplnil Šindler a uznal, že na Slováky a Slovince dnes neměli. "Předvedli super jízdy, ale nám to také docela vyšlo, ten štouch by stejně nic neřešil," upozorňuje Šindler.

Nedařilo se českým kajakářkám. Veronika Vojtová i zkušená Štěpánka Hilgertová udělaly v semifinále klíčové chyby, z nichž vyplynulo minutí branky a konec nadějí. Zato Eva Ornstová, která jela jako náhradník za Kateřinu Kudějovou, která Světový pohár v Tacenu vynechala, málem mezi desítku postoupila. Její jízda byla bez šťouchu, ale pomalejší a nakonec Ornstové chybělo pouze 31 setin vteřiny.  

sobota 14. června

Česká republika je světová kajakářská velmoc!

V týmu české reprezentace ve slalomu na divoké vodě jsou mistr světa a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek, dvojnásobný mistr Evropy a vicemistr světa Jiří Prskavec a vicemistr Evropy Vít Přindiš.

Ve finále druhého závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Tacenu nebyl však ani jeden, nýbrž Luboš Hilgert a Ondřej Tunka, byť ani jeden není veden jako stálý člen reprezentace. Na stupně vítězů dnes z českých závodníků ve Slovinsku vystoupila kanoistka Kateřina Hošková, která skončila druhá za famózní Jessicou Foxovou z Austrálie, která byla finálovým časem rychlejší než šest kanoistů v semifinále.

"Mohlo to být lepší, ale dotyky v naší kategorii nevadí. Druhé místo je super, jsem spokojená," uvedla Hošková.

Kouč reprezentace Pultera potvrdil, že nominace na Mistrovství světa je už uzavřená. "Snažíme se vždy posílat na závody maximum závodníků," řekl trenér. Na Světovém poháru jsou to čtyři lodě, na Mistrovství světa tři, na Olympijských hrách však jen jedna.

"Nemáme jen dva tři dobré kajakáře, ale je jich pět šest a když se závod jednomu nepovede, povede se to dalšímu," liboval si. Osobě víc věřil Přindišovi, který v semifinále doplatil na šťouch. "Na této trati jsme stihli absolvovat jen tři tréninky, jelikož jedeme ze závodu na závod, a to bylo na tuto technicky náročnou trať s těžší vodou málo," řekl. Ani jedna ze tří lodí dnes v akci, které nebyly na nedávném mistrovství Evropy ve Vídni nebo při úvodním závodu Světového poháru v Londýně v desítce, se ani dnes do finále nedostala.

Kajakářka Veronika Vojtová a kanoisté Lukáš Rohan a Jan Mašek mají příští týden při Světovém poháru v Praze poslední šanci vybojovat si účast na světovém šampionátu postupem ze semifinále. V opačném případě je čeká dodatečná česká nominace. V neděli pojedou v Tacenu semifinále od 9:30 a finále zbývající dvě kategorie kajakářek a deblkanoistů od 12:05 h.  

pátek 13. června

Přindiš vyhrál sázku i kvalifikační jízdu

Ve slovinském Tacenu se dnes českým vodním slalomářům dařilo, když kromě jedné závodnice všichni postoupili do zítřejších semifinálových jízd.

Ve slunečném a velmi teplém počasí s teplotami kolem 25 stupňů si nejlépe vedl vicemistr Evropy z Vídně Vít Přindiš, který předvedl nejrychlejší jízdu. Díky skvělému času 99,42 má už jistou i výhru ze sázky se šéftrenérem. "Tušili jsme, že si už tou první jízdou postup vyjedeme. Bavili jsme se o tom s Jířou Prskavcem a Ondrou Tunkou, když za námi došel šéftrenér Pultera," popisuje závodní náladu Přindiš. "Říkal, že tu trať není možné zajet pod 100 sekund, a tak jsme se vsadili, že když to z nás někdo dokáže, všichni mu koupí pivo. Takže mi teď dluží tři piva, ale vypiju si je až na party po závodě."

S tratí nejsou čeští závodníci spokojení, a i když se před zítřejšími semifinálovými jízdami budou branky přestavovat, nevěří ve velké zlepšení. "Tak špatnou trať asi nikdo již velice dlouhou dobu nepostavil," stěžoval se Přindiš. "Je to nesmyslná trať, fyzicky náročná, branky jsou rozestavěny proti vodě, do míst, kde se jedou špatně. Stavěl ji nějaký ruský trenér. Předpokládám, že je zítra jen přehodí na druhou stranu."

Z prvního místa postupuje do semifinálových jízd i bronzová kanoistka z mistrovství Evropy ve Vídni Kateřina Hošková. Nejlepším z českých kanoistů byl patnáctý Vítězslav Gebas. Z našich postupujících kajakářek si nejlépe vedla osmá Štěpánka Hilgertová. Jen devatenáctiletá Barbora Valíková si postup vybojovat nedokázala, když skončila na 39. místě. Mezi deblkanoisty postoupily všechny tři české lodě, přičemž se nejlépe vedlo dvojici Jonáš Kašpar – Marek Šindler na 9. místě.

V sobotu je na programu semifinále a finále v kategoriích K1 muži a C1 muži i ženy. Semifinále začíná v 9:00 a finále jsou na programu od 12:30 h. V neděli budou zbývající kategorie bojovat o postup do finále v 9:30, o medaile se pojede v 12:05 h.

INFO: Tacen Worldcup a ICF Worldcup - výsledky

Horydoly.czČtěte také: Soča, nejkrásnější řeka Evropy

2013 Čeští vodní slalomáři vyhořeli v Tacenu

2008 Kubričan a Šnekové znovu na bedně

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.

Diskuse

kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 7 příspěvků
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:22, 7 příspěvků
škola lezení pro děti pavel, 21.7.2019 1:17, 10 příspěvků
Nová venkovní lezecká stěna pavel, 21.7.2019 0:53, 115 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 20.7.2019 19:16, 12 příspěvků
Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 3 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 12 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48