Čeští vodní slalomáři vyhořeli v Tacenu

Čeští vodní slalomáři vyhořeli v Tacenu
Soča, Nová Gorica, Solkan. Vodní slalomář na řece.
Autor snímku RDO Smaragna pot
SDÍLEJ:

Letos poprvé zůstal český vodní slalom na světových pohárech bez finálové účasti. Notně obměněný a omlazený tým v Tacenu zůstal před branami závěrečných jízd o medaile.

Jediná česká deblovka Jakub Vrzáň - Tomáš Koplík uvízla už v kvalifikaci, když obsadila první nepostupové 21. místo. Zbytek českých lodí dojel v dnešním semifinále.

NEDĚLE

Nikdo z mladé trojice kajakářek nedokázal postoupit dál. Nejlépe dopadla čtvrtá žena letošního mistrovství Evropy Eva Ornstová, která na náročné trati obsadila patnácté místo. Nejmladší Češka Karolína Galušková chybovala při průjezdu bránou číslo tři a obsadila osmnáctou pozici a Veronice Vojtové patří místo 26.

Výsledky čtvrtého závodu světového poháru dnes ve Slovinsku postihla událost, která se musí označit za výjimečnou. Závěrečné jízdy kajakářek a deblkanoistů o medaile se odjely podle plánu, posléze však obě finále byly zrušeny kvůli manipulaci s vodou, která se během závodu měnila a vše se opakovalo.

V druhém pokusu se výsledky notně pozměnily a oči pro pláč zůstaly především rakouské kajakářce Oblingerové-Petrersové a slovenské deblovce bratranců Škantárových, kteří původně měli brát zlato. Napodruhé však Rakušanka klesla na čtvrté místo a Škántaři skončili až šestí. Naopak druhé finále vyšlo Australance Foxové, která zopakovala výkon ze semifinále a po vítězství v singlu žen ovládla i kategorii kajakářek. Díky výhře ve čtvrtém závodě Světového poháru se mladá slalomářka posunula do čela průběžného pořadí disciplíny a momentálně vede jak v kajaku tak i singlkánoi žen. Výrazný progres zaznamenali také Francouzi Klauss - Peche a vítězstvím si výrazně upevnili vedení v celkovém pořadí Světových poháru.

Na opakování finálových jízd si nemohli stěžovat ani domácí. V původních výsledcích figurovali Slovinci až na pátém (kajakářka Kragejlová a deblíři Taljat - Božič) a šestém místě (kajakářka Terčejlová). V konečných výsledcích se po opakování jízd posunuli domácí slalomáři na stupně vítězů. Taljat s Božičem i Terčejlová brali v Tacenu bronz a navázali na včerejší úspěchy svých reprezentačních kolegů. Kvůli problémům s vodou organizátoři museli zrušit odpolední hlídky a české kajakářky tak nedostaly šanci spravit si chuť v závodě družstev.

SOBOTA

Tři finálové účasti a jeden bronz vybojovali v sobotu čeští vodní slalomáři na světovém poháru ve slovinském Tacenu. Na umělé dráze postavené na předměstí Lublaně na řece Sávě si pro bronz mezi singlkanoistkami dojela Monika Jančová.

Naše singlířka předvedla kvalitní a hlavně čistou finálovou jízdu a podlehla pouze Australance Jessice Foxové a Britce Mallory Franklinové. Pro Jančovou to bylo první umístění na bedně ve světových pohárech a po úspěších v kategorii do třiadvaceti let se jedná o její první medailový výsledek mezi seniorkami. "Potěšující pro mě není jen Moničino výborné umístění ale radost mi udělala i její výborná jízda, kterou si medaili vyjela," chválil Jančovou šéftrenér Jiří Pultera.

Ve svém prvním finále v kariéře se představil kajakář Ondřej Tunka, který ťukl hned na úvodní náročné brance číslo jedna a nakonec obsadil konečné šesté místo, což je pro českého mladíka výborný výsledek, který zaujal i Pulteru: "Ondra Tunka zajel výborný závod, zejména jeho semifinálová jízda byla povedená a šesté místo je asi víc než sám čekal," zhodnotil jízdy Tunky Jiří Pultera. Poslední českou účast v nejlepší desítce si připsala na konto singlířka Kateřina Hošková. Úřadující mistryni světa stačilo dnešní páté místo k udržení druhé pozice v celkovém pořadí série Světového poháru. Na naši závodnici však začíná nebezpečně útočit Britka Franklinová a o konečném pořadí na bedně se rozhodne příští týden při finále v Bratislavě.

Do finálové desítky se naopak neprobojoval nikdo z české trojice singlkanoistů. Stanislav Ježek se šesti trestnými vteřinami skončil jako poslední z české trojice, když v semifinále dojel 21. Michal Jáně s Vítězslavem Gebasem se seřadili za sebou na sedmnácté respektive osmnácté pozici. "Všichni naši singlíři udělali nějakou chybu. Víťu Gebase chytnul válec, Standa zase měl tři ťuky a Michal jeden. No dneska se jim prostě moc nedařilo,! okomentoval vystoupení našich singlířů Pultera. Umístění za první dvacítkou znamená pro Ježka pád z druhého místa v průběžném hodnocení světového poháru a Standa nyní figuruje po čtyřech závodech na pátém místě.

Dnešek se velmi vyvedl pořádající zemi. Slovinci vyhráli hned ve dvou ze tří kategorií. Singlkánoi mužů v Tacenu vládl Slovinec Anže Beržič, který vyhrál o více než vteřinu nad Němcem Franzem Antonem. Vítězství posunulo Beržiče do čela hodnocení letošní sezony světových pohárů. Druhé vítězství pro domácí vodní slalom, a to vítězství zdrcující, vybojoval úřadující mistr světa Peter Kauzer. Slovinský fenomén zajel skvělou jízdu během níž průběžně najížděl náskok na své soupeře a nakonec vyhrál o více než tři vteřiny nad druhým Doerflerem. Kauzer zvítězil s vůbec největším náskokem a jako jediný závodník se dnes v Tacenu vešel pod sto vteřin.

V odpoledních závodech družstev se naše tria na stupně vítězů nevešla. Kajakáři i singlkanoisté obsadili shodně čtvrté místo a v kategorii singlkanoistek sestavili tým pouze Britové. Výborný den slovinské kanoistiky podtrhly výsledky hlídek, když domácí vyhráli závod singlkanoistů a kajakáři kolem Kauzera podlehli pouze Němcům. 

Umělý vodácký kanál je oteřený na řece Sáva na předměstí Ljubljany.

Příští týden se na kanále v Bratislavě rozhodne o konečném pořadí světových pohárů v této sezoně a pro český tým, který bude na Slovensku v silnější sestavě, to bude poslední mezinárodní měření sil s konkurenty před zářijovým mistrovství světa v Praze.

Výsledky: závod v Tacenu a průběžné pořadí Světového poháru

Horydoly.czČtěte také: Soča, nejkrásnější řeka Evropy

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.

Diskuse

TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48