Volf-Štěpánek

Volf-Štěpánek
SDÍLEJ:
Po neuvěřitelně vyrovnaném hlasovaní, ve kterém doslova každý hlas mohl rozhodnout, se z vítězství v anketě Kanoista roku 2006 radují deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Český Krumlov

Saalach

Noce

Teplá - mistrovství světa

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Nottingham

Praha - Trója

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Lipno

Trnávka

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

Za dvojnásobnými mistry z letošního pražského, slalomového světového šampionátu se o jediný bod umístila kajakářka Michala Mrůzková. Přitom ještě pár hodin před uzavřením byly výsledky zcela vyrovnané. O triumfu Volfíků rozhodl poslední hlas, který dorazil přesně v den uzávěrky.

V anketě se potvrdilo, že česká kanoistika na divoké vodě má v posledních letech tři hlavní hvězdy. Za posledních šest let v anketě zvítězily jen tři různé lodě. Dvě vítězství patří dvojici Volf – Štěpánek a stejný počet triumfu drží ve své moci Michala Mrůzková a také první dáma slalomu, kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Sjezdařka Mrůzková

Po výsledcích v celkovém pořadí je jasné, kdo že se stal vítězem v dílčích kategoriích slalom a sjezd na divoké vodě. Mezi slalomovými brankami s přehledem zvítězil Volf se Štěpánkem a letošní trojnásobná mistryně světa Michala Mrůzková dominovala kategorii sjezdařské.

Přitom se ovšem v žádném případě nedá říci, že by česká kanoistika neměla nikoho jiného kromě výše zmíněných sportovců. Vždyť pro druhé místo ve sjezdové části ankety si symbolicky dopádloval dvojnásobný mistr světa kajakář Kamil Mrůzek.

Slalomář Ježek

Ve slalomu si stříbrný stupínek skvělým představením na mistrovství světa zajistil singlkanoista Stanislav Ježek. Jeho individuální bronz je první medailí z mistrovství světa od dob Lukáše Pollerta. Standa se tak zařadil po bok dalšímu skvělému českému singlkanoistovi Tomáši Indruchovi (bronzovému z ME 2006 ve francouzském Argentiere) a dokázal, že patří do světové extratřídy.

Třetí místo Kanoisty roku - slalom patří další legendě. Zajistila si ho Štěpánka Hilgertová. Dvojnásobná olympijská vítězka se stala pátou ženou letošního mistrovství světa a navíc přidala druhé místo z týmové soutěže.

Mezi sjezdaři si pro třetí místo dnes v Olomouci přišel trojnásobný medailista z mistrovství světa v Karlových Varech, kajakář Tomáš Slovák.

Junior Rygel

Velice složité bylo i hlasování o vítězích v juniorské kategorii. Po těsných výsledcích si vítězství odnesl singlkanoista sjezdař Marek Rygel. Marek letos dokázal zvítězit mezi juniory ve všech závodech, kterých se zúčastnit. K hlavním úspěchům patří jeho tři zlata v soutežích na Mistrovství Evropy v bosenském Bihači. Rygel se navíc dokázal prosadit i v seniorské kategorii, když si ve Varech dojel na světovém mistrovství pro 7. místo v dlouhém závodě a bral stříbro v klání družstev.

Druhý junior letošní sezóny, o pouho pouhý jeden bodík, je slalomář na kajaku Jan Vondra. Vodra se letos také výrazně prosadil na evropské scéně, když zvítězil v individuálním závodě. Na MS juniorů ve Slovinsku ještě získal stříbro v hlídkách.

Bronz v anketě bere zástupkyně něžného pohlaví kajakářka Kateřina Kudějová. Mladá slalomářka dosáhla, stejně jako Vondra na evropský primát a i při MSJ získala stříbro v družstvech.

Falešná Pawlovská a podvodný Eben

Večer ve Sovanském domě v Olomouci byl, jako už je zvykem při vyhlašování nejlepších kanoistů, ve znamení netradiční zábavy. Letošním tématem bylo: "Žádný sport nám není cizí." K vidění bylo množství kanoistů, hostů a diváků stylizovaných do rolí nejrůznějších sportovců. Všichni v sále mohli shlédnout "skandální" filmy z korupčního prostředí v kanoistice na motivy známého představení Ivánku kamaráde. Večerem provázela moderátorská dvojice dvojníků Haliny Pawlovské a Marka Ebena.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí... celý článek

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

RADBUZA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí
Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Dušan Jakubec sídlí v Táboře u Lužnici, ale její kanoe a rafty brázdí také Vltavu, Otavu a Sázavu. Majitel je sám nadšený vodák a doporučuje svým klientům nejzajímavější úseky na vybraných řekách. 
Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Okolí polského Gdaňsku má pohnutou historii. Průmyslové a přístavní centrum Danzig patří mezi nejstarší polská města. Bylo hlavní městem svébytného národa Kašubů, ve středověku ho ovládala polská větev Přemyslovců, po nich
American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

The United States SailGP Team did not make it into the finals at the season opening Bermuda Sail Grand Prix after a collision with the Japanese boat, however helmsman Jimmy Spithill

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
Calzedonia - otevření prodejny Ostrava, Outlet Arena Moravia 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
Pádluj o 106 Týn nad Vltavou 4.-6.6. Seakayak maraton 4.6.
Marathon Nisa Proseč nad Nisou Vodácký závod 5.6.
Jihlava - splutí Mohelno 6.6.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.

Diskuse

jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 31 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 31 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků
po vlastním L, 5.5.2021 11:04, 2 příspěvky
Alternativní strava Jitka S., 5.5.2021 9:21, 18 příspěvků
Porsečnice Láďa, 4.5.2021 10:48, 5 příspěvků
To je for? Pivoň, 1.5.2021 20:22, 5 příspěvků
No a hned je jasno. Horydoly , 30.4.2021 19:25, 2 příspěvky
No a hned je jasno. Borek, 30.4.2021 14:24, 2 příspěvky
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 21:28, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:27
Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:26
Charitativní běh Sportovn... Horydoly Open, 8.5.2021 1:27
Cestovní pojištění Covid ... Horydoly , 5.5.2021 18:22
Střední Čechy: Muzea, gal... Horydoly , 3.5.2021 0:21
Běžecké závody 2021 Horydoly , 24.4.2021 23:38
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15