Volf-Štěpánek

Volf-Štěpánek
SDÍLEJ:
Po neuvěřitelně vyrovnaném hlasovaní, ve kterém doslova každý hlas mohl rozhodnout, se z vítězství v anketě Kanoista roku 2006 radují deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Český Krumlov

Saalach

Noce

Teplá - mistrovství světa

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Nottingham

Praha - Trója

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Lipno

Trnávka

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

Za dvojnásobnými mistry z letošního pražského, slalomového světového šampionátu se o jediný bod umístila kajakářka Michala Mrůzková. Přitom ještě pár hodin před uzavřením byly výsledky zcela vyrovnané. O triumfu Volfíků rozhodl poslední hlas, který dorazil přesně v den uzávěrky.

V anketě se potvrdilo, že česká kanoistika na divoké vodě má v posledních letech tři hlavní hvězdy. Za posledních šest let v anketě zvítězily jen tři různé lodě. Dvě vítězství patří dvojici Volf – Štěpánek a stejný počet triumfu drží ve své moci Michala Mrůzková a také první dáma slalomu, kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Sjezdařka Mrůzková

Po výsledcích v celkovém pořadí je jasné, kdo že se stal vítězem v dílčích kategoriích slalom a sjezd na divoké vodě. Mezi slalomovými brankami s přehledem zvítězil Volf se Štěpánkem a letošní trojnásobná mistryně světa Michala Mrůzková dominovala kategorii sjezdařské.

Přitom se ovšem v žádném případě nedá říci, že by česká kanoistika neměla nikoho jiného kromě výše zmíněných sportovců. Vždyť pro druhé místo ve sjezdové části ankety si symbolicky dopádloval dvojnásobný mistr světa kajakář Kamil Mrůzek.

Slalomář Ježek

Ve slalomu si stříbrný stupínek skvělým představením na mistrovství světa zajistil singlkanoista Stanislav Ježek. Jeho individuální bronz je první medailí z mistrovství světa od dob Lukáše Pollerta. Standa se tak zařadil po bok dalšímu skvělému českému singlkanoistovi Tomáši Indruchovi (bronzovému z ME 2006 ve francouzském Argentiere) a dokázal, že patří do světové extratřídy.

Třetí místo Kanoisty roku - slalom patří další legendě. Zajistila si ho Štěpánka Hilgertová. Dvojnásobná olympijská vítězka se stala pátou ženou letošního mistrovství světa a navíc přidala druhé místo z týmové soutěže.

Mezi sjezdaři si pro třetí místo dnes v Olomouci přišel trojnásobný medailista z mistrovství světa v Karlových Varech, kajakář Tomáš Slovák.

Junior Rygel

Velice složité bylo i hlasování o vítězích v juniorské kategorii. Po těsných výsledcích si vítězství odnesl singlkanoista sjezdař Marek Rygel. Marek letos dokázal zvítězit mezi juniory ve všech závodech, kterých se zúčastnit. K hlavním úspěchům patří jeho tři zlata v soutežích na Mistrovství Evropy v bosenském Bihači. Rygel se navíc dokázal prosadit i v seniorské kategorii, když si ve Varech dojel na světovém mistrovství pro 7. místo v dlouhém závodě a bral stříbro v klání družstev.

Druhý junior letošní sezóny, o pouho pouhý jeden bodík, je slalomář na kajaku Jan Vondra. Vodra se letos také výrazně prosadil na evropské scéně, když zvítězil v individuálním závodě. Na MS juniorů ve Slovinsku ještě získal stříbro v hlídkách.

Bronz v anketě bere zástupkyně něžného pohlaví kajakářka Kateřina Kudějová. Mladá slalomářka dosáhla, stejně jako Vondra na evropský primát a i při MSJ získala stříbro v družstvech.

Falešná Pawlovská a podvodný Eben

Večer ve Sovanském domě v Olomouci byl, jako už je zvykem při vyhlašování nejlepších kanoistů, ve znamení netradiční zábavy. Letošním tématem bylo: "Žádný sport nám není cizí." K vidění bylo množství kanoistů, hostů a diváků stylizovaných do rolí nejrůznějších sportovců. Všichni v sále mohli shlédnout "skandální" filmy z korupčního prostředí v kanoistice na motivy známého představení Ivánku kamaráde. Večerem provázela moderátorská dvojice dvojníků Haliny Pawlovské a Marka Ebena.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kladská Nisa / Nysa Klodzka

Kladská Nisa / Nysa Klodzka

RIVER GUIDE Za Orlickými horami a Jeseníky teče báječná řeka, která má pro vodáky vždy dost vody. Protéká nádhernou přírodou i historickými městy. Dá se na ní koupat a rybařit. Kladskou Nisu v Polsku... celý článek

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Přírodní koupání v Orlických horách

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.
Dračí lodě
Pastviny 17.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.

Diskuse

Pojištění domácnosi Daniel, 23.7.2019 19:06, 5 příspěvků
Schwarzensee - okruh pro ... Jana Bokšová, 22.7.2019 14:41, 1 příspěvek
Děkuji Iveta Krátká, 22.7.2019 14:01, 2 příspěvky
Víno Michal, 22.7.2019 10:58, 1 příspěvek
Pojištění domácnosi Karel, 22.7.2019 8:18, 5 příspěvků
Bolesti kloubů Michala, 21.7.2019 21:19, 14 příspěvků
škola lezení pro děti Horydoly , 21.7.2019 19:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Smrk, 21.7.2019 19:17, 14 příspěvků
Pojištění domácnosi Daniel, 21.7.2019 9:38, 5 příspěvků
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Kitz Alps Trails Horydoly Open, 24.7.2019 11:28
Re: Hochsteiermark Kuba Turek, 23.7.2019 2:10
Re: Hochsteiermark Horydoly Open, 23.7.2019 2:00
Re: Hochsteiermark Kuba Turek, 22.7.2019 1:42
Hochsteiermark Horydoly Open, 22.7.2019 1:41
Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04