Geocaching Megaevent Nebílovy 2011

Geocaching Megaevent Nebílovy 2011
SDÍLEJ:

Když se svolají kačeři, říkají tomu event. Když se jich sejde opravdu hodně, je to megaevent. To je zákony geocachingu - celoplanetární navigační hry. Poslední megaevent v Česku se konal na zámku Nebílovy kousek od Plzně o právě uplynuloém víkendu.

Hlavním lákadlem pro hráče geocachingu byla CWG + Geocoin Show.

Mudlové, neboli běžní smrtelníci nezasvěcení do hledání tajných pokladů, by viděli výstavu velkého množství bizarních odznaků, plyšových obludek a dřevených koleček.

My kačeři jsme viděli obrovský počet trekovatelných předmětů, které putují s naší pomocí od skrýše ke skrýši po celé zeměkouli.

Program na zámeckém nádvoří byl trochu infantilní, hrály podivné revivalové kapely a zpívali obskurní jedinci a také se udělovaly ceny pro nejpilnější tuzemské sběrače keší v uplynulém roce.

Všichni kačeři se ovšem také vydali do terénu, kde byly připraveny speciální poklady jen pro megaevent.

Hledali ovšem i stálé keše, které za celou svoji existenci nezažily takový nápor hledačů. Efektní byly především stromové keše, ke kterým se nešlo dostat jinak, než přehozením horolezeckého lana přes větve a šplháním pomocí prusikovacích smyček a dalšího lezeckého vybavení.

Vesnický zámeček Nebílovy

Nebílovy mají malý venkovský zámeček v krystalicky čistém vídeňském stylu. Nebílovský zámek nechal postavit hrabě Adam Jindřich ze Steinau přesně na přelomu hravého rokoka a přísného klasicismu.

V roce 1705 zakoupil zdejší panství a nechal postavit zámeckou budovu. Chtěl si udělat radost na stáří. Jeho dosavadní život byl totiž jednou válečnou vřavou. Dotáhl to až na císařského generála, maršála Benátské republiky a polního maršála saského krále. Válčil v Rize a zvítězil nad Turky u Nových Zámků.

Adam Jindřich ze Steinau se však dokončení stavby nedočkal, neboť zemřel roku 1712. Ještě pár let patřil jeho dceři, ale nakonec skončil v rukou Černínů a ti ho roku 1720 konečně dostavují.

Jenže ani teď se v něm nemohlo bydlet. Kvůli špatným základům a statickým poruchám ve zdech nebyl obýván až do roku 1785, kdy podstoupil generální rekonstrukci. Stavební úsilí v Nebílovech se vzmohlo především kvůli výstavbě nedalekého reprezentativního zámku Kozel.

Uplynul krátký čas a šlechta se z Nebílov stěhovala. V roce 1816 zámeček koupila Waldštejnská hrabata z Wartemberka (dnes Stráže pod Ralskem) a určila jim jen hospodářský význam. Zámek se postupně rozpadal, až z něj zůstala ruina.

Od roku 1968 se zámek pomalu opravuje. Do dneška je však spavena jen část objektu. Pro návštěvníky je zpřístupněno přední zámecké křídlo, tři pokoje a taneční sál.

Prohlédněte kompletní fotogalerii z Nebílov:

Horydoly.cz Geocaching na HORYDOLY

Stupnice obtížnosti keší

Tipy keší

Geocoin a travelbug

Jak založit vlastní cache

Pětková obtížnost v Praze

Pětková obtížnost na Jizeře

Čtyřková obtížnost

Jak vybrat přístroj GPS

Nepromokavé pouzdro Aquapack na GPS

Event: Adventní Geoskořápky

Cestovní průmysl: Geocaching ve Westendorf

Konkurence: Opencaching

GBusiness: Geocaching zamířil na Outdoornet

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Historické železnice a nostalgické vlaky

Historické železnice a nostalgické vlaky

AKTUALIZACE Přinášíme přehled historických železnic, nostalgických vlaků a železničních muzeí.... celý článek

Praha otevřela Václavské kluziště

Bruslení v Praze 2025/2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2025

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2025

JESKYNĚ Zprávy pro turisty z moravské metropole, Brněnska a Moravského krasu. Novinky a aktuality z Brna.
Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Sportovně-rekreační areál Jammertal vyrostl v údolí Botiče v parku Folimanka pod Nuselským mostem. Na místě letního skateparku je v zimě kluziště pro veřejnost.
Echt vánoční trhy v Německu

Echt vánoční trhy v Německu

Nejlepší vánoční trhy jsou v Německu! Mohlo by se zdát, že v globálním světě je všechno dostupné všude. Pořád ale platí, že za tím nejlepším, pravým a původním si musíte dojet: za reggae
Ostrava!!! bruslí na Benešově náměstí

Ostrava!!! bruslí na Benešově náměstí

Fanoušci bruslení v Ostravě mají velký výběr, kde bruslit. Šest kluzišť je otevřených na zimním stadionu Poruba, v multifunkční hale Vítkovice, v hale Studénka, na Benešově náměstí pod širým nebem, v zimním areálu Skalka
Regionální velká výměna zkušeností se koná poprvé v Praze

Regionální velká výměna zkušeností se koná poprvé v Praze

Vzdělávací a komunitní akce Regionální velká výměna zkušeností je zaměřená na pracovníky s dětmi a mládeží, dobrovolníky i profesionály a také začínající nadšence z praxe. Krajské akce se odvozují z tradiční Celostátní velké výměny zkušeností a v lednu konečně dojde i na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Regionální velká výměna zkušeností Praha, Prosek 9.-11.1. 9.1.
Regionální velká výměna zkušeností Praha, Prosek 9.-11.1. Vedoucí dětských oddílů 9.1.
Vánoce ve skanzenu Hlinsko 10.12.-10.1. 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 16.-18.1. Cestovní ruch 16.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 17.1.
Sto let českých Vánoc Loučeň, zámek 17.11.-17.1. Výstava 17.1.

Diskuse

průvodce Nobody, 7.1.2026 2:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 6.1.2026 14:52, 6 příspěvků
Chyba Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 5.1.2026 17:51, 3 příspěvky
Chyba Petr, 5.1.2026 16:25, 3 příspěvky
Steiner.Meer Nobody, 2.1.2026 10:44, 3 příspěvky
YouTube Horydoly Horydoly, 29.12.2025 11:13, 2 příspěvky
to jste si vymysleli kotrik, 28.12.2025 17:42, 2 příspěvky
hi Legrace, 22.12.2025 19:59, 1 příspěvek
Takhle je to poněkud přes... Horydoly, 21.12.2025 19:56, 6 příspěvků
Takhle je to poněkud přes... Vladimír Šimík, 21.12.2025 19:46, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00
Poutní místo Neratov roze... Horydoly , 19.12.2025 1:43
S.Pellegrino oznamuje dlo... Horydoly , 15.12.2025 20:21
Jižní Čechy nabízí origin... Horydoly , 15.12.2025 12:49
Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14
Advent v Muzeu Olomouckýc... Horydoly , 9.12.2025 23:04