Cestovní pojištění se na horách hodí více, než si myslíte. Proč neriskovat a sjednat si ho?

Cestovní pojištění se na horách hodí více, než si myslíte. Proč neriskovat a sjednat si ho?
Noční akce na Kleinglockner zachránila život třem českým horolezcům.
Autor snímku Bergrettung Kals
SDÍLEJ:

Letošní zima je na českých horách spíše nic než moc, ale to neznamená, že nemůžete vyrazit za sněhovou nadílkou za hranice. Kromě sportovního vybavení si však nezapomeňte přibalit i cestovní pojištění. Že pravidelně vyrážíte za dobrodružstvím bez něj? Pak buďte vděční, že se vám zatím nic zlého nepřihodilo.

Zodpovědný cestovatel by si o významu cestovního pojištění nedovolil diskutovat.

Proč je cestovní pojištění důležité?

Navzdory pečlivému plánování a organizaci mohou do té doby poklidnou dovolenou v zahraniční překazit zdravotní komplikace. A nemusí se přitom jednat pouze o úrazy na svahu či mimo něj – pořádný problém způsobí i těžší chřipka či jiné akutní onemocnění. Kromě fyzického utrpení mohou mít citelný finanční dopad a pobyt řádně prodražit. Právě v těchto situacích se stává cestovní pojištění nepostradatelným spojencem.

Nemalá část cestovatelů se při svých toulkách po horách spoléhá na své české zdravotní pojištění – a v rámci EU pak na "modrou kartičku" pro krytí zdravotních nákladů v zahraničí. Ne každý si však uvědomuje, že každá země má svůj vlastní systém zdravotní péče. V případě nečekané léčby se můžete setkat s nutností úhrady lékařského paušálu či jiné formy spoluúčasti na nákladech léčby. Díky vhodně zvolenému cestovnímu pojištění získáte adekvátní ochranu takřka za jakékoliv situace.

Konkrétně na horách vám cestovní pojištění pokryje ošetření na místě i ve zdravotnickém zařízení, zásah horské služby, ale i hospitalizaci na nezbytně dlouhou dobu, nutné zákroky a léky. Nedílnou součástí krytí je také repatriace (převoz) do České republiky a základní asistenční služby.

Jeseníky, Praděd, Velký Kotel.

Dobrodružnější povahy, které si během pobytu neodpustí sportování mimo dostupné sjezdovky a tratě, případně si rovnou užívají adrenalinové radovánky při provozování extrémních aktivit, si musí připlatit za odpovídající připojištění (a přesvědčit se, že tarif zahrnuje rizika související s daným sportem).

Jak vypadá kvalitní cestovní pojištění za dobrou cenu?

Nabídka cestovního pojištění je široká a při výběru je vždy žádoucí zohlednit individuální požadavky a preference. Některé produkty jsou přesto variabilnější a lépe nastavené než ostatní. Mezi ty nejlepší patří cestovní pojištění od SV Pojišťovny. Sjednat si ho můžete zde. Proč byste neměli váhat?

Notebook.

Základní cena cestovního pojištění od SV Pojišťovny nabízí krytí pro více než 100 rekreačních sportů, což zahrnuje jak běžné zimní, tak rekreační aktivity. Jedná se o výhodu, kterou ocení zejména aktivní cestovatelé. Pojišťovna navíc jako jedna z mála pojišťuje i adrenalinové a extrémní sporty.

Mezi další výhody tohoto produktu patří také pokrytí běžných zimních a rekreačních sportů bez přirážky, takže si naplno užijete provozování oblíbených sportovních kratochvílí, aniž by vykrvácela vaše peněženka. A díky specializaci na pojištění adrenalinových a extrémních sportů je téměř jisté, že získáte krytí i na velmi specifické aktivity.

Kromě toho se můžete spolehnout na širokou škálu doplňkových služeb pro ještě bezstarostnější cestování. Letový asistent vám pomůže získat kompenzaci v případě zpožděného nebo zrušeného letu, zatímco technická asistence zajistí řešení poruch, havárie nebo repatriaci vozidla zpět do České republiky. Krátkodobé pojištění domácnosti v ČR pak ochrání v době vaší nepřítomnosti to nejdůležitější – váš domov.

Za zmínku stojí také nonstop asistenční služba EuroCenter Prague, s.r.o., která je dostupná zdarma na telefonním čísle +420 221 860 626. Tato služba poskytuje cestovatelům okamžitou pomoc a konzultace - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

A aby byl proces sjednání co nejjednodušší a nejrychlejší, můžete si sjednat cestovní pojištění online – třeba na poslední chvíli před odjezdem. Ke smlouvě obdržíte SMS s jejím číslem a kontaktem na asistenční službu.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Pojištění na hory
Pokud si člověk má ve zvyku sjednávat pojištění do zahraničí, tak si myslím, že pojištění na hory je jasnou samozřejmostí. Stačí blbá srážka a už pro vás musí helikoptéra, kde jdou náklady do stotisíců.. a normální člověk s normálním platem to pak může splácet třeba 10 let... Určitě je ale dobré si pročíst, co je ve smlouvě, protože i přes sjednané pojištění nemusí platit od určité nadmořské výšky..
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


I cyklisté chodí do online kasin jako Nomini a vsází na cyklistiku

I cyklisté chodí do online kasin jako Nomini a vsází na cyklistiku

Že tráví cyklisté většinu času venku a na kasina nemají čas? To je omyl. Díky dostupnosti online kasin není problém si otevřít výherní automat i na cestách. Nebo po návratu z vyjížďky, kdy... celý článek

Dámské parfémy od Pařížských Parfémů. Objevte nejnovější nabídky

Výhody přes nejlepší zahraniční online casina v České republice 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Jak živé barvy bot mohou proměnit každý outfit?

Jak živé barvy bot mohou proměnit každý outfit?

Ve světě módy, kde často dominují bezpečné, neutrální odstíny, živé barvy bot představují osvěžující závan originality, přidávají charakter a osobnost každému outfitu. Ať už jste milovníkem casual stylu, nebo preferujete elegantní,
Plisované sukně pro každou příležitost od značky Medicine

Plisované sukně pro každou příležitost od značky Medicine

Plisovaná sukně od Medicine je kvintesencí stylu, který oslovuje každého, kdo si cení rafinovanosti s nádechem svobody. Bez ohledu na příležitost, tato sukně dokáže proměnit jakýkoliv outfit v něco výjimečného, přidává mu
Dámské parfémy od Pařížských Parfémů. Objevte nejnovější nabídky

Dámské parfémy od Pařížských Parfémů. Objevte nejnovější nabídky

Vítejte ve světě vůní, kde každá nota vypráví jiný příběh a každá lahvička v sobě skrývá slib nezapomenutelných zážitků. Dnes bychom vás rádi pozvali k poznání nejnovějších nabídek od Pařížských Parfémů, značky, která
Těchto 5 kusů oblečení od značky TATUUM se osvědčí ve skříni každé minimalistky

Těchto 5 kusů oblečení od značky TATUUM se osvědčí ve skříni každé minimalistky

Minimalismus v módě není jen trend, je to životní styl, který umožňuje vyjádřit sebe skrze jednoduchost, funkčnost a stálou eleganci. Ve skříni minimalistky má každý prvek své místo a význam, a klíčem k úspěchu je
Výhody přes nejlepší zahraniční online casina v České republice 2024

Výhody přes nejlepší zahraniční online casina v České republice 2024

Svět herních kasin můžeme z pohledu českého hráče jednoduše rozdělit na dva základní tábory, a to česká kasina, která disponují přímo českou licencí, a zahraniční kasina, která nedisponují licencí od Ministerstva financí, zároveň

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Speleoforum Sloup 19.-21.4. 19.4.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 17.-21.4. Turismus a karavaning 21.4.
Dřevolodní mrcasení Majdalena 19.-21.4. 21.4.
Černobylské deníky - diashow Brno, základní škola Svážná 26.4. 16:00
Prague Bike Fest Praha, Výstaviště Holešovice 27.-28.4. 27.4.
Spezi - veletrh Německo, Lauchringen 27.-28.4. Alternativní cyklistika 27.4.
Lodě na Labi Nymburk 29.4.-8.5. 29.4.
Špindlerův Mlýn - zahájení letního provozu lanovek Špindlerův Mlýn 1.5.
Parníkem na Slapy Praha 4.5.-29.9. 4.5.
Hrnčířská sobota Veselý Kopec 4.5.

Diskuse

Bernina strašný news, 20.4.2024 11:13, 1 příspěvek
Nedej na nějaké rádobychy... Michael Beranek, 18.4.2024 17:34, 10 příspěvků
Prostě nehoda Horydoly, 18.4.2024 11:52, 10 příspěvků
Prostě nehoda EH, 18.4.2024 11:41, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Lyžař, 18.4.2024 10:27, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Prkoš, 18.4.2024 10:16, 10 příspěvků
Test test, 16.4.2024 18:32, 1 příspěvek
Jazyk Veronika, 15.4.2024 18:53, 10 příspěvků
milovníku cizích termitů PK, 15.4.2024 18:16, 10 příspěvků
INU IP, 15.4.2024 17:11, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

135 let turistického značení Horydoly , 20.4.2024 19:20
EXPEDÍCIE (jar 2024) Horydoly , 20.4.2024 17:50
ČSK media - změny na PR p... Horydoly , 19.4.2024 12:00
S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23