Nová sezóna Běhej lesy je za bukem

Nová sezóna Běhej lesy je za bukem
Běhej lesy Brdy.
Autor snímku Raul
SDÍLEJ:

Tento týden nás doběhlo astronomické jaro a přineslo s sebou kromě teplého počasí také vůni lesa. To nám připomnělo jediné: sezóna Běhej lesy je za bukem a startujeme už za měsíc, 23. dubna. 

V roce 2022 nás čeká v rámci Běhej lesy a Behaj lesmi historicky rekordních 13 zastávek. V českých končinách se uskuteční tradičně 8 závodů a u našich slovenských sousedů vyběhneme do lesa nově až 5 krát. Navíc se po dvou letech plných nejistoty a přesunů termínů vracíme k závodění od jara až do září. Pokud jsi to s námi ještě nezažil/a, můžeš se začít těšit na plnohodnotnou sezónu Běhej lesy se vším všudy a ještě něčím navíc. Tím je například zbrusu nové ekologické značení tras, po kterém v lese nezůstane ani stopa, ale letošních překvapení je mnohem více. Pojďme společně letošní program a novinky prozkoumat.

Nastal ten správný čas oprášit běžecké boty a zkontrolovat, jestli jsou stále v kondici. Současně s jarem se nám rozvolňují i protiepidemická opatření, a všechny závody Běhej lesy si tak budeš moci vychutnat dle současných pravidel bez omezení. Ano, slyšíš dobře, už se v zázemí závodu nebudeš muset potit v roušce a nebude tě zdržovat žádné kontrolování certifikátů. Nic takového. Letos si užijeme běžeckou sezónu na maximum.

Ekologické značení a medaile z přírodních materiálů

Všichni si společně přejeme, aby se naše krásné a čisté lesy zachovaly v co nejlepší kondici pro co možná nejvíce generací. Proto ve spolupráci s naším ekologickým parťákem Generali Investments CEE přicházíme s něčím, co tu ještě nikdy nebylo. S úctou k našim lesům jsme pro letošní sezónu připravili dokonale rozložitelné ekologické značení závodních tras z materiálu Solubag, který lze používat opakovaně a my to budeme dělat, dokud se nám doslova nerozpustí pod rukama. To se v přírodě stane dle slov výrobce již po 180 dnech. Jedná se o speciálně vyrobený a upravený polyvinylalkohol (PVA), který je z přírodních zdrojů a včetně potisku je zcela netoxický. Pokud by přesto náhodou kousek značení v lese zůstal, zbydou z něj pouze takové látky, které se v půdě již přirozeně nacházejí.

To ale není zdaleka vše. Myslíme na přírodu a naše lesní přátele, ale především na tebe. S novou 100% ekologickou medailí svou uhlíkovou stopu rozhodně nezvýšíš. Medaile jsou vyrobeny z čistě přírodního materiálu EcoC z kvalitních celulozových vláken bez chemických přísad, pojiva nebo bělidla. Tím pádem jsou naprosto biologicky odbouratelné. Díky zpracování za použití různých teplot a tlaků je materiál uhlíkově neutrální, což spolu se 100% biologickou odbouratelností znamená, že je absolutně bez dopadu na přírodu. S takovou medailí na krku budeš mít hned lehkou hlavu a dobrý pocit nejen z výkonu.

Rodina extra dlouhých tras se rozrůstá: Lednice odemyká trasu na 45 km

Na jakém lepším místě rozeběhnout sezónu než v jarem provoněné Lednici? Závodníci mají na výběr hned ze 14, 22 a 45kilometrové trasy. Kromě toho se také můžeš zúčastnit charitativního běhu na symbolické 4 km. Extra dlouhá trasa je horkou novinkou letošní sezóny a přináší první lednicko-valtický maratonský závod v historii. Téměř dokonale rovinatý profil s neuvěřitelně nízkým převýšením 58 metrů z ní dělá ideální volbu pro začátek sezóny. Kromě typických krás Lednicko-valtického areálu na ní navštívíš například zámek Břeclav nebo lovecký zámeček Pohansko.

Necítíš se na dlouhou trasu hned v úvodu seriálu? Nevadí, můžeš se na ně těšit v průběhu celé sezóny Běhej lesy. Maratonské trasy nebudou chybět například 4. června na Běhej lesy Vysočina a 10. září na Běhej lesy Boletice nebo si můžeš 27. srpna vychutnat vůbec nejdelší trasu seriálu Běhej lesy Jizerská, která kopíruje legendární lyžařský závod v srdci Jizerek.

Mastercard přináší 20 % slevu na startovné

Volná startovní místa se postupně plní a registrace na všechny jednotlivé zastávky seriálu jsou v plném proudu. Ulov si své startovné na webu behejlesy.cz! Pokud chceš nějakou tu kačku ušetřit, mrkni do šrajtofle na svoji platební kartu. Je na ní logo Mastercard? Tak máš vyhráno, stačí touto kartou uhradit startovné a sleva 20 % je tvoje. Tato akce je platná po celou sezónu Běhej lesy 2022 až do vyprodání kapacity jednotlivých závodů.

Tím ale tvé výhody zdaleka nekončí. Mastercard nabízí všem běžcům také speciální balíček plný nadupaných překvapení. Stačí si zvolit jeden ze čtyř vybraných závodů, na které se tento speciální zážitek vztahuje. V rámci balíčku najdeš startovné na samotný závod, komfortní ubytování v hotelu s polopenzí pro 2 osoby v těsné blízkosti závodu, konzultaci závodní trasy s odborníkem nebo stravenky do stánků s cateringem v zázemí. Po svém výkonu navíc můžeš zregenerovat své tělo profesionální masáží a navštívit wellness. Balíček objednáš rychle a snadno zde.

Slovenské Behaj lesmi nabídnou 2 nové závody

Rodinka slovenských závodů Behaj lesmi se rozrůstá. Nově si můžeš u našich blízkých sousedů vychutnat hned 5 lesních dobrodružství. Kromě tradičních zastávek v Devíně, Velké Fatře a Štiavnických vrších se máš šanci proběhnout i 28. 5. na Behaj lesmi Čičmany a 11. 6. na Behaj lesmi Bachledova dolina, kde v rámci závodu navštívíš i tamní stezku v korunách stromů. Rozmanitá slovenská příroda má rozhodně co nabídnout, tak neváhej a vyběhni za hranice!
Každopádně zima skončila, tak zavel své smečce a vyběhněte do lesa!

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jarní veletržní víkend v Letňanech

Jarní veletržní víkend v Letňanech

Nenechte si ujít konglomerát outdorových veletrhů v Praze Letňanech. V Pražském veletržním areálu se koná Holiday World (cestovní ruch), Kolem světa (cestovatelský festival), For Bikes (cyklistika) a Sport Expo (sport).... celý článek

Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

Birkebeinerrennet: běžky, kolo, běh

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

220 km dlouhý Nordenskiöldsloppet vyhráli čeští běžkaři

220 km dlouhý Nordenskiöldsloppet vyhráli čeští běžkaři

Nejdelší klasický závod na běžkách Nordenskiöldsloppet vyhráli čeští lyžaři Václav Sedláček a Karolína Grohová. Soutěžilo se se švédském Jokkmokk.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 12.-16.4. Myslivost a lesnictví 12.4.
Patrouille des Glaciers Švýcarsko, Zermatt 13.-19.4. Skialpinismus 13.4.
Travelcon - konference České Budějovice 15.-16.4. 15.4.
Ještěd Skyrace Ještěd Běh 18.4.
Bakovský půlmaraton Bakov nad Jizerou 18.4.
Cracovia Marathon Polsko, Krakov Běh, vozíčkáři, inline 19.4.
Vienna City Marathon Rakousko, Vídeň Městský běh 19.4.
Brnišťský půlmaraton Brniště, Zátiší Běh 25.4.
Spezi - veletrh Německo, Freiburg 25.-26.4. Alternativní cyklistika 25.4.
Pošemberský ultra kros Český Brod Běh 25.4.

Diskuse

Dlouhý vrch u Litoměřic Kuba Turek, 13.4.2026 21:42, 2 příspěvky
Dlouhý vrch u Litoměřic Martin, 13.4.2026 18:38, 2 příspěvky
Ukrajina - vyletni misto? Horydoly, 12.4.2026 12:34, 3 příspěvky
Ukrajina - vyletni misto? Honza, 11.4.2026 17:03, 3 příspěvky
Inu Honza, 11.4.2026 16:58, 1 příspěvek
Ukrajina - vyletni misto? Michael Beranek, 10.4.2026 12:45, 3 příspěvky
Malá Jizera Kuba Turek, 9.4.2026 10:23, 4 příspěvky
Malá Jizera Jirka, 9.4.2026 9:18, 4 příspěvky
Malá Jizera Kuba Turek, 9.4.2026 8:48, 4 příspěvky
Malá Jizera Jirka, 9.4.2026 8:15, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ministerstvo hospodářství? Horydoly , 14.4.2026 17:40
Městská cyklistika a Cykl... Horydoly , 10.4.2026 22:47
Dvořák vede JOB AIR Technic Horydoly , 8.4.2026 23:08
Re: Ponožky na zimu kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:43
5 tipů, jak se vyhnout pr... kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:42
Monínec uschoval sníh pro... uxeuen@mailto.plus, 8.4.2026 15:48
Velikonoce v Lošticích Horydoly , 3.4.2026 22:52
Velikonoce v Jizerkách Horydoly , 3.4.2026 22:48