Žuch ovládl běžeckého Valentýna

Žuch ovládl běžeckého Valentýna
Valentýnský běh startoval a končil u obchodního centra Šestka v Praze.
Autor snímku Tomáš Nohejl
SDÍLEJ:

Žuch - i s takovým jménem můžete vyhrát běžecký závod. Dvojice s tímto názvem ve složení Karel Kodr a Lujza Sláviková proběhla cílem v čase 37:50 sedmapůlkilometrovou trať večerního Valentýnského běhu, první díl nové série Běhej s námi na západním okraji Prahy.

Žuch ovládl běžeckého Valentýna
Běžecký seriál Běhej s námi 2019.
Autor snímku Tomáš Nohejl

Horydoly.czBĚHEJ S NÁMI: Lokální běžecký seriál na západním okraji Prahy

Druzí skončili Barbarian Extreme team, přesně Patrik Waldhans a Karolína Portellová (40:16), třetí pak Night Run Team, tedy Jindřich Srb a Kateřina Emingerová (42:02) z Horoměřic. "Jindy běhám sama, tady jsme si to užili s partnerem, moc se mi to líbilo," ocenila dáma ze třetího stupně vítězů.

Cyklista vyhrál mezi běžci

Z jednotlivců byl nejlepší (tedy i absolutně 30:24) známý cyklista Jiří Chyba (Nutrend/Specialized team), dlouholetý tréninkový partner paralympijského šampiona Jiřího Ježka. Mezi ženami potom Petra Hašková z Černošic (39:46).

"Mám na kolo míň a míň času, a tak jsem začal víc běhat, přestěhoval jsem se blízko Stromovce," usmíval se po vítězství chlapík, který pracuje jako servisman v cyklistickém obchodě bývalého dvojnásobného cyklokrosového vicemistra světa Miloslava Kvasničky.

"Nejsem ještě tak zkušený běžec, abych vymýšlel taktiku nebo podle někoho držel tempo, protože dobré běžce neznám. Prostě běžím naplno, co to jde. A teď mi to vyšlo," vyprávěl. "Ale závod byl moc pěkný, organizačně zvládnutý. Zalíbilo se mi to tak, že chci určitě závodit v dalších bězích seriálu i na jaře, i když už mi začne cyklistická sezona," dodal úřadující šampion prestižního Pražského poháru MTB

Horydoly.czDalší Valentýnský běh v Praze se běžel ve Stromovce

 

"Premiérový večerní Valentýnský běh byl pro nás v mnoha ohledech speciální. Jsme rádi, že účastníci byli spokojeni," říkala Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského celku. Kvalitní organizaci přispěly i dvě desítky dobrovolníků, starající se o bezpečnost i signalizaci na trati, podpořily ho silní partneři v čele s Letištěm Praha i Obchodním centrem Šestka, které poskytlo perfektní zázemí.

Umístění ve dvojicích se započítává i do celkového individuálního žebříčku, pro jehož tři nejlepší jsou připraveny prize-money v hodnotě 12 000 Kč. Tam bodují tři ze čtyř nejlepších výsledků, závoďáci se tedy nemuseli bát vyrazit po boku svého možná výkonnostně slabšího partnera.

INFO: Běhej s námikompletní výsledky

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

EBIKE Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.
Brdský půlmaraton po lesních cestách, trailech i lučních stezkách

Brdský půlmaraton po lesních cestách, trailech i lučních stezkách

Zcela jistě nejlepší trasu ze šesti ročníků nabídl Brdský půlmaraton ze seriálu zážitkových přírodních běhů Trail Running Cup. Také díky počasí, které milosrdně vypnulo horúčavy a v noci před startem konečně
Krkonošskou 50 ovládl polský trailový šampion Witek, české tituly získali Fárník a Pastorová

Krkonošskou 50 ovládl polský trailový šampion Witek, české tituly získali Fárník a Pastorová

Dvanáctá Krkonošská 50, královský trail běžecké sezony, byl znovu českým mistrovstvím. A na trati 52 km s převýšením 1785 metrů zrodil nové šampiony Tomáše Fárníka (Salomon team) a Petru Pastorovou (Olymp Brno). Jasně

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Beskydská 7 Třinec 28.-30.8. Horský běh 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 28.8.-6.9. 28.8.
Běh Teplickými skalami Teplice nad Metují 30.8.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.
Marcialonga - běh Itálie, Partenza 24 km po silnici 5.9.
Běh kolem Světa
Třeboň 5.9.
Jihlavský půlmaraton Jihlava 6.9.
Achenseelauf Rakousko, Pertisau 6.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 11.-16.9. 11.9.
Beh cez Klin Pribylina   12.9.

Diskuse

no script pharmacy DavidNek, 29.8.2026 1:55, 6 příspěvků
Dichaelrerce Stephenjense, 29.8.2026 1:23, 13 příspěvků
Inu politika Kuba Turek, 28.8.2026 16:54, 5 příspěvků
Inu Honza, 28.8.2026 13:45, 5 příspěvků
Tvrdá data nejsou dostupná Lukas B., 28.8.2026 13:28, 5 příspěvků
Tvrdá data nejsou dostupná Kuba Turek, 28.8.2026 10:57, 5 příspěvků
zajímavé Lukas B., 28.8.2026 8:42, 5 příspěvků
Varování pro střední třídu PK, 27.8.2026 11:08, 2 příspěvky
Nojo Honza, 27.8.2026 10:01, 1 příspěvek
Inu Honza, 27.8.2026 9:58, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

43. MHFF Teplice nad Metu... Horydoly , 28.8.2026 19:58
Mezinárodní festival horo... Horydoly , 28.8.2026 19:56
Huawei představí 2. září ... Horydoly , 28.8.2026 16:56
Neon run Horydoly , 25.8.2026 23:53
Běžecké závody 2026 Horydoly , 25.8.2026 23:52
Fotbal Horydoly , 25.8.2026 10:33
Re: Oblékněte svůj dům do... Horydoly , 19.8.2026 16:36
Sport Expo: Pražský velet... Horydoly , 19.8.2026 16:10