Platíte řádné daně z YouTube a Twitch?

Platíte řádné daně z YouTube a Twitch?
Cestování je zábava.
Autor snímku Istyle.cz
SDÍLEJ:

Finanční správa vydala zprávu o svých kontrolách vůči českým soukromým i firemním subjektům, které vydělávají na YouTube a Twitch. Získavají od amerických provozovatelů peníze za reklamy uveřejněné u jejich videí. Z toho by měly platit v Česku daně a zjevně tak nečiní.

Sekce daňové kontroly a analytiky Generálního finančního ředitelství realizovala analýzu vybraných daňových subjektů využívajících ke své činnosti internetové platformy, které umožňují dosahovat zdanitelný příjem na základě jimi publikovaného obsahu (např. YouTube a Twitch).

Při zpracování dat a informací získaných v souladu s platnou legislativou byly detekovány daňové subjekty, které řádně nepřiznaly, a tedy ani neodvedly daň z příjmů plynoucích z provozování živého vysílání (streamování) či zveřejňování videí prostřednictvím platforem Twitch nebo YouTube, případně z dalších příjmů (např. z prodeje produktů s logem, smluvních produktů, darů od sponzorů apod.). V některých případech tyto subjekty neodvedly ani daň z přidané hodnoty.

„Rozdíl mezi zjištěnými příjmy a údaji tvrzenými daňovými subjekty v přiznáních k dani z příjmů fyzických či právnických osob, případně k dani z přidané hodnoty těchto subjektů (vč. případů, v nichž daňová přiznání nebyla vůbec podána) činil např. jen v dosud ukončených případech řešených Finančním úřadem pro Moravskoslezský kraj v souhrnu desítky milionů korun, které nebyly odvedeny do veřejných rozpočtů,“ uvádí zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský. Finanční správa také v těchto případech postupovala cestou minimálního zatížení daňových subjektů umožňující jim vykázat zjištěnou daňovou povinnost dodatečně a následně využít v případě splnění podmínek možnost splátkového kalendáře.

Finanční správa proto doporučuje daňovým subjektům zabývajícím se výše zmíněnými činnostmi, aby věnovaly patřičnou pozornost správnému vykazování svých daňových povinností a případně aby podaly dodatečná daňová přiznání.

Vzhledem k získaným poznatkům o míře pochybení zjištěných v konkrétních případech bude oblast příjmů z obdobných aktivit realizovaných pomocí internetu a sociálních sítí předmětem vyhledávací a kontrolní činnosti správce daně i nadále. Další akce v tomto segmentu je plánována na 1. pololetí roku 2023 a bude zahrnovat širší spektrum platforem.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

ZILLERTAL Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Praha AKTUÁLNĚ 2026

Praha AKTUÁLNĚ 2026

POŠTOVNÍ MUZEUM Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

AKTUALIZACE Sazby za opotřebení / amortizaci auta stanovuje vyhláška Ministerstva práce sociálních věcí vždy k 1. lednu. Dá se podle ní rozpočítat nejen služební cesta, ale také náklady na spolujízdu mezi kamarády,
Ryanair OTA June dossier

Ryanair OTA June dossier

Ryanair, Europe’s No.1 low fares airline, today (Wed, 10 June) released its June OTA Survey, showing OTAs like eDreams and Tryp continue to overcharge customers up to 124% over Ryanair’s
Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Od butikových hotelů v historických budovách přes dětské herny až po prázdninové apartmány - tyrolští hoteliéři do ubytovacích zařízení investují značné částky. Uvádíme významné rekonstrukce, znovuotevření a novostavby v Tyrolsku.
Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Nizozemsko zavádí od 21. června do 1. září výraznou slevu na cestování vlakem. Neomezené cestování po železnici stojí 49 eur na měsíc mimo ranní a odpolední dopravní špičku.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Karlovy Vary 3.-11.7. 3.7.
Slovanské dny Německo, Bärnau, Historický park 4.-5.7. 4.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 17.-18.7. 17.7.
Bitva rytířů mělnických Mělník, muzeum Historická bitva 1.8.
Historický vojenský manévr Německo, Bärnau, Historický park 8.-9.8. 8.8.
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.

Diskuse

Viagra homme sans prescri... EdmundIncem, 29.6.2026 6:01, 62 příspěvků
Quand une femme prend du ... EdmundIncem, 29.6.2026 5:58, 50 příspěvků
содержание slonz11 AlfredoLiaic, 29.6.2026 5:17, 8 příspěvků
farmacia mexicana en linea Eugenekeync, 29.6.2026 4:55, 7 příspěvků
farmacia online barata y ... Patrickkek, 29.6.2026 4:05, 50 příspěvků
Viagra 100mg prix Waltermoupt, 29.6.2026 3:06, 5 příspěvků
farmacia online envГ­o gr... Patrickkek, 29.6.2026 2:42, 5 příspěvků
Prix du Viagra en pharmac... Waltermoupt, 29.6.2026 2:27, 50 příspěvků
farmacia barata Patrickkek, 29.6.2026 2:16, 18 příspěvků
mexican pharmacies online... GeorgePlaiz, 29.6.2026 2:05, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30