Supertajný Ortovox S1

Supertajný Ortovox S1
SDÍLEJ:
Nový lavinový vyhledávač Ortovox S1 má několik superlativů. Je zatím superutajený, prý je vybavený supertechnologií, bude superdrahý a je určen pro superlidi a jejich superimage.

3. března 2006
Stále u ledu

Dlouho ohlašovaná údajně revoluční novinka mezi lavinovými vyhledávači Ortovox S1 má zase o něco posunuté datum v rodném listu. Na právě skončeném veletrhu ISPO v Mnichově hovořil Ortovox o prodeji až na začátku příští zimní sezony 2006/2007.

Zároveň upřesnil předpokládanou cenu vyhledávače na 495 eur.

Prodej vyhledávače S1 byl výrobcem už několikrát odložen. Posledním oznámeným důvodem měly být licenční problémy s technologií.

Ortovox o svém budoucím výrobku S1 rozhlašuje, že bude mít zabudovanou skenovací technologii, která umožní na obrazovce přístroje podobného véčkovému telefonu zobrazovat polohu více zasypaných a jejich hloubku pod sněhem. Vytrvale však odmítá prozradit cokoliv o této technologii, případně předvést funkční vzorek, anebo aspoň prototypový polotovar.

12. listopadu 2005
Problémy s patentem

Jediná chyba Ortovoxu je v tom, že není zatím schopen pípák S1 uvést na trh. Vloni prohlašoval, že letos na podzim určitě bude lyžařům v prodejnách k dispozici.

Dnes uvedla Jitka Ohnesorgová z českého zastoupení Ortovoxu: "Model S1 nebude kvůli problémům s patentovou ochranou na trhu." Podle ní bude v prodeji na sezonu 2006/2007.

Ortovox něco zvoral? "To jste řekl vy," reaguje Ohnesorgová.

O jakou technologii v pípáku se jedná, Ortovox stále tají. "Je to lavinový skener. Podrobnosti chcete vědět, abyste řekl, že to nefunguje?" ptá se Ohnesorgová.

Ptám se, protože mne to stejně jako mnoho zákazníků zajímá. "Nebudu poskytovat žádné prohlášení o technologii," dodává s komisním výrazem ve tváři.

24. února 2005
Imageová záležitost

"Přístroj má tvar véčkového telefonu, je vybaven dalšími funkcemi kromě vyhledávače a bude drahý," říká český dovozce Ortovoxu z firmy Sun Sport Martin Procházka. "Je tedy určen pro lidi z lyžařské a snowboardové komunity, kteří si spolu s přístrojem kupují image."

Podle Procházky je totiž dosavadní konzervativní vzhled všech vyhledávačů odrazuje. "Každý druhý z nakupujících má v kapse mobil dražší než vyhledávač, což je značný nepoměr. Těmto lidem vychází Ortovox vstříc."

Podle marketingové manažerky Sun Sportu Jitky Ohnesorgové se Ortovox snaží dostat do segmentu trhu, ve kterém nakupují mladí lidé sami sebe označující za "cool".

Technologie lavinového vyhledávače S1 je pečlivě utajovaná. "Víme, že v přístroji je počítačový procesor, anténa a údaje o zasypaných se zobrazují na displeji," říká Jitka Ohnesorgová. "Objevuje se najednou poloha maximálně pěti zasypaných a zároveň jejich hloubka pod sněhem."

Ortovox uvádí, že siločáry, po kterých se pohybují klasické analogové i digitální vyhledávače, se v S1 dopočítávají a cesta vede přímo k cíli a ne po oblouku.

Na výtku, že čím je technika složitější, tím je větší možnost selhání, odpovídá Jitka Ohesorgová jednoduše: "Pokazit se to samozřejmě může, ale kdybyste s tím počítali, nemůžete jezdit na hory."

Hlavním důvodem výroby S1 má být kromě image majitele rychlé vyhledávání zasypaných i v rukou naprostých laiků.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: ?
Hloubku určí až v případě že jsi přímo nad hledanou osobou.
 • Autor Kuba
 • Datum a čas 1.12.2005 21:39
Reaguj
To je sranda...
Helejte, paní Ohnesorgová, nešlo by nějak opustit tenhle arogantní jazyk, kterým neztrapňujete před čtenáři jen sebe, ale i celou firmu, a konečně říct nějaké podrobnosti o té Es jedničce? Jinak si fakt budu připadat, že chcete udělat magora nejen z Turka, ale i z nás všech ostatních. Tohle fakt miluju... :-)
 • Autor PetrB
 • Datum a čas 19.11.2005 18:21
Reaguj
Re: Re: Nelze nereagovat
Na své odpovědi trvám, podáváte zavádějící informace. Ke komentáři nemá smysl se vyjadřovat.
Reaguj
Re: Nelze nereagovat
Díky za obšírné vysvětlení. Takže: 1) Jinak formulujete ústně a jinak písemně. V tom je zřejmě zakopaný pes. 2) Nikdy a nikde jsem nenapsal, že jsem byl na veletrzích Outdoor ve Friedrichshafenu či na ISPO v Mnichově. 3) Na Vaše pozvání jsem se vloni nedostavil do Pece pod Sněžkou, neboť jste neudala ani přes moje urgence místo setkání. 4) Abych to uzavřel: S1 dosud není na trhu, ač to s velkým humbukem Ortovox sliboval již letos na podzim. Co má být uvnitř za technologii, Ortovox zatím neuvedl.
Reaguj
Nelze nereagovat
Článek zveřejněný po veletrhu Spotr Life podává úmyslně zkreslující informace. Není to poprvé - podobný článek se objevil již na jaře 2005 po veletrhu Sport Prague - takže nezbývá nic jiného, než věci opět uvést na pravou míru. Nemáme nic proti svobodě slova, ale vždy by se měly respektovat určitá pravidla (uvádět pouze dostupná fakta a ne domněnky). Posunutí uvedení výrobku na trh není nic neobvyklého. Vezměme si např. firmu Microsoft a její očekávaný nový produkt - novou verzi Windows, jehož uvedení na trh se muselo taktéž ze strategických důvodů odložit. Pan Turek, jako správný novinář, je pravidelným návštěvníkem veletrhů ISPO v Mnichově i Outdooru ve Friedrichshafenu, nebo o tom alespoň píše. Na obou veletrzích byla nová S1 k vidění i vyzkoušení a možná kdyby stánek Ortovox navštívil, věděl by víc.Rádi ho osobně na dalším veletrhu stánkem Ortovox provedeme a ukážeme všechny novinky. Novinky mimojiné mohl vidět i na lavinovém kurzu Ortovox Avalanche Days v Krkonoších, na který byl přizván, ale nedostavil se. Jakmile bude nová S1 připravena, bude samozřejmě přizván i na tiskovou konferenci.Nyní zpět k článku z veletrhu Sport Life. Uvádím na pravou míru následující citace:původní znění: "V současné době probíhá registrace patentů. Předpokládá se, že na trhu by se měl objevit před sezónou 2006/2007."znění na Horydoly: "Model S1 nebude kvůli problémům s patentovou ochranou na trhu" Podle ní bude v prodeji na sezonu 2006/2007.dotaz: "Ortovox něco zvoral?"odpověď v původním znění: "Ne, je to časově náročná operace, firma Ortovox si chce být jistá, že technologie zůstane utajena i po uvedení výrobku na trh."odpověď na Horydoly: "To jste řekl vy"dotaz na technologiiodpověď v původním znění: "Nemohu poskytovat informace o technologii, protože je to know-how firmy, které se patentuje."odpověď na Horydoly: "Nebudu poskytovat žádné prohlášení o technologii."Pokud se divíte, jak je možné, že si rozhovor tak dobře pamatuji, věřte, že jsem se na pana Turka (po zkušenostech z veletrhu Sport Prague) připravila a podobně předělaný článek očekávala. Doufám, že si alespoň vzpomněl, že přímo při posledním rozhovoru v Brně jsem ho varovala, aby nepoužíval formulace, které mi neustále předkládal a snažil se mě přesvědčit, že jsem je řekla.s pozdravem,Jitka OhnesorgováMarketing & PRSunSport s.r.o.Lidická 17Brno 602 00Tel.: 541 248 595www.sunsport.cz
Reaguj
Re: Re: Myslím si,
 • Autor Petr
 • Datum a čas 13.11.2005 09:33
Reaguj
Re: A co na to Procházka?
Článek s Vaším diskusním příspěvkem není v rozporu. Nerozporujete ani jednu z vět, které jsou napsány výše. Tak proč píšete o dezinformaci?
Reaguj
A co na to Procházka?
Dovolil bych si zasáhnout do této diskuse, neb padlo moje jméno. Na rozhovor s p.Turkem si velmi dobře já i moje kolegině Jitka pamatujeme a opravdu je umění z faktických informací vykouzlit dezinformační článek. Zkusím pouze shrnout pár věcí, které naleznete na stránkách www.sunsport.cz nebo www.ortovox.cz.Lavinový novém vyhledávači se pracovalo 4 předešlé roky. Byl u něj zvolen, pravda, v dnešní době moderní design, ale ten jistě neovlivnil cenu. Ta je dána perfektní myšlenkou, dobou vývoje a bezchybným zpracováním. Proto tedy nemohu souhlasit s tím, že je cena přehnaná, prostě je taková jako hodnota přístroje. Faktem je, že v každém oboru najde člověk něco na co ze svého pohledu nemá. Co se týče funkcí jsou detjlně popsány na již zmíněných stránkách. K pár otázkám:S1 určí hloubku až dorazíte na bod 0S1 je funkční a odzkoušený, všichni zástupci Ortovoxu ho měli v rukou a testovali ho.S1 bylo možno vidět funkční na ISPU v originálních krabičkách.S1 bude k testování během června i v CRS1 je velmi složitý přístroj na který bylo zapotřebí několik patentů a je jasné, že vynaložené penéze i usilí si bude každá firma cenit, vyjímkou není ani ORTOVOX. Konkurence je velká, o to větší je i tajemství!S1 je jasné že diskuze o ceně bude vždy, prodejte drahý fotáky, kola, mobily, gtx bundy.... . Vždyt volba je tu pořád F1.Tyto PR a další informace měl autor článku k dispozici.Ahoj všem zapáleným skialpákům Martin Procházka
Reaguj
Re: Re: Image????
Ahoj,myslim ze cely problem clanku je predevsim ve vetach naprosto vytrzenych z kontextu. Samozrejme ze se Ortovox snazi oslovit i mladsi generaci...To jeste neznamena ze hlavni prioritou je design a cena. Hloupost. Kazdy kdo Ortovox zna, je mu jasne, ze jde o bezpecnost. Pristroj byl vymyslen 4 roky a to jsou opravdu velke naklady.S pozdravem, Jitka Ohnesorgova
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 17.3.2005 16:07
Reaguj
Re: Re: Zase kecy
"Podle Tebe bych měl pět oslavné tirády na jednoduchou vysílačku s procesorem a displejem za patnáct tisíc" - zrejme profesionalni mikrolektronik, kteremu pouze stavovska cest nedovolila zverejnit schema se soupisem soucastek takove jednoduche vysilacky :-))))))))))))))Kdyz je to tak jednoducha vysilacka s procesorem a displejem, proc ji nedela kazdy? Proc si ji nevyrobi vsichni ti borci, co tady exhibuji v prispevcich o drahote? Mobil za 10-20 000 Kc se borcum drahy nezda, i kdyz ho po treba trech letech vymeni za jiny a pipak je extra drahy? Boty na skialp jsou take drahe 6000++ Kc, vazani stoji 7000++ Kc, lyze alespon 5 000 Kc, pasy 2500++ Kc. Nebo splitboard s pasama vyjde na 27 000 Kc. Kdyz je teda vsechno tak drahe, zajdete do bazaru, kupte si bezky a jezdete na bezkach...
 • Autor Ten kdo o tom neco vi...
 • Datum a čas 9.3.2005 20:03
Reaguj
Celkem 25 příspěvků v diskuzi


Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Už vás nebaví sedět pořád u počítače? Chybí vám kamarádi? Láká vás udělat něco hezkého pro sebe i pro druhé? Přihlaste se do výzvy na Dobro-družné mikrogranty.... celý článek

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

MTBS.cz je na prodej

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Jaro začalo dnes ráno

Jaro začalo dnes ráno

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Už vás nebaví sedět pořád u počítače? Chybí vám kamarádi? Láká vás udělat něco hezkého pro sebe i pro druhé? Přihlaste se do výzvy na Dobro-družné mikrogranty.
MTBS.cz je na prodej

MTBS.cz je na prodej

Důležitý český cyklistický web MTBS.cz je od loňska na prodej. Pro případné kupce je ovšem požadovaných 7 milionů korun příliš.
Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského
Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 6.-9.5. 6.5.
KhaaKhaaPride Česká Lípa, Perla 7.-9.5. 7.5.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
Slavnost královny Johanky Rožmitál pod Třemšínem 19.-20.6. 19.6.

Diskuse

To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků
REHA- Maxi Bretislav, 15.4.2021 21:24, 1 příspěvek
Cesta SNP Přemovští, 14.4.2021 8:33, 1 příspěvek
Stan JanaTeron123, 13.4.2021 17:00, 1 příspěvek
Brněnské klasik K., 9.4.2021 11:26, 1 příspěvek
Vory pluly ještě dlouho p... historylover, 7.4.2021 9:38, 33 příspěvků
Mohou být jezy bezpečné? Michael Beranek, 4.4.2021 11:08, 1 příspěvek
A to jako fakt Kvido? Prkoš, 3.4.2021 21:05, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

снять общежитие отрадное Invillkib Invillkib, 16.4.2021 2:50
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33