Vondruška je osobností roku

Vondruška je osobností roku
Výstaviště Praha - Holešovice.
Autor snímku INCHEBA
SDÍLEJ:

Osobností cestovního ruchu 2007 se stal šéf vládní agentury na podporu incomingu Rostislav Vondruška.

Jak na to

Kdo je Rostislav Vondruška

Po zakončení Hotelové školy v Poděbradech v roce 1980 se Rostislav Vondruška pustil do studia na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě, fakultě ekonomiky služeb a cestovního ruchu. Tady v roce 1984 získal diplom inženýra ekonomie. Své profesní zkušenosti začal získávat coby číšník v pražském hotelu International. V té době také nastoupil jako vedoucí recepce v Hotelu Palace v Praze, poté zde působil jako vedoucí ubytovacího úseku a krátce jako generální ředitel. Po devíti letech strávených v Hotelu Palace nastoupil od září 1995 jako provozní ředitel hotelu Hilton Praha. Ukázalo se však, že tato pozice byla pouze přestupní stanicí. V únoru 1996 už Rostislav Vondruška zastával post generálního ředitele akciové společnosti Kongresové centrum Praha. O tři roky později vedla jeho cesta do hotelů Marriott, Renaissance Praha a Marriott Executive Apartements, kdy byl ředitelem prodeje a marketingu. V roce 2000 založil společnost Performax, která se soustředila na management, poradenství a vzdělávání v hotelnictví a ve službách cestovního ruchu. Posledním působištěm před jeho nástupem do CzechTourism byla společnost G. Benedikt Karlovy Vary, která se zabývá výrobou a prodejem hotelového a restauračního porcelánu. Zde zastával pozici ředitele prodeje a marketingu.

Hotelové škole v Poděbradech zůstal Rostislav Vondruška věrný dodnes, zastává tady funkci člena poradního sboru. V dřívějších letech byl také místostarostou obce Lidice s odpovědností za ekonomické věci a mezinárodní vztahy.

Rostislav Vondruška je ženatý, má dvě děti.

Vybrala ho porota složená z 25 odborníků v cestovním ruchu, především zástupců profesních sdružení, vysokých škol a médií. Cena byla právě udělena na veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha.

Pět favoritů

Po sečtení bodů vzešlo letos následujících pět finalistů, kteří počtem bodů výrazně převýšili ostatní nominovan:

Pavel Hlinka, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR

Václav Novotný, ředitel Pražské informační služby

Viliam Sivek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti EuroAgentur Hotels & Travel

Josef Vladař, in memoriam, přední český gastronom a majitel Restaurantu U Vladaře

Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism

Koncepční vedení a propagace

Důvody porotců k mnohočetné nominaci Vondrušky a jeho následnému ohodnocení nejvyšším počtem bodů ve druhém kole byly především tyto:

- úspěšné koncepční vedení agentury CzechToursim a systematický přístup k oboru cestovního ruchu

- trpělivá činnost v oblasti propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu

- dlouhodobý podíl na rozvoji příjezdového a domácího cestovního ruchu

Předchozími držiteli ocenění se stali někdejší ředitel agentury CzechTourism David Gladiš, předseda představenstva a generální ředitel společnosti EuroAgentur Hotels & Travel Viliam Sivek a prezident Asociace hotelů a restaurací Pavel Hlinka.

Rostislav Vondruška ke svému ocenění řekl: "Chci přispět k vytvoření specifické nabídky konkrétních produktů v cestovním ruchu, které budou Českou republiku jasně charakterizovat, a to včetně jednotlivých regionů."

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Kdo volil?
Je to ten co platí spřáteleným agenturám a reklamkám? Co přispívá hospodářským novinám že ráčí psát o domácím cestovním ruchu? Co ignoruje internet kromě vlastního webu? Co vydává strašné brožurky (třeba pro Japonce o krásách Orlických hor)? Co není schopen vyčíslit příjem z cestovního ruchu?
  • Autor Nobody
  • Datum a čas 17.2.2008 17:47
Reaguj
Kdo volil?
Vlezdoprdelkové nebo srandisti?
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 15.2.2008 08:56
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

V souvislosti s debatou o rozpočtových úsporách, kterou otevřel poslanec Petr Mach (SPD) a v jejímž rámci zazněly také úvahy o možném omezení či zrušení agentury CzechTourism, upozorňují zástupci cestovního ruchu na zásadní význam tohoto... celý článek

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

Bitcoin na křižovatce: Uvolnění politiky Fedu může letos vystřelit cenu vzhůru, rok 2026 ale nese riziko tvrdé korekce

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Balkán AKTUÁLNĚ 2026

Balkán AKTUÁLNĚ 2026

Balkánský poloostrov leží mezi Černým, Jaderským, Egejským a Marmarským mořem. Na severu ho ohraničují Dunaj a Sáva.
Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Kdo nosí dárky? Ježíšek a ti druzí

Kdo nosí dárky? Ježíšek a ti druzí

První vánoční betlém postavil 1223 František z Assisi v italské Umbrii. Později založil františkánský řád a stal se svatým. Do Česka se dostal první betlém v roce 1560, kdy byl vystaven v kostele svatého Klimenta
Německo AKTUÁLNĚ 2025

Německo AKTUÁLNĚ 2025

Německo je zemí řek, jezer, hor, moře, památek, tragické historie, velké vědy a techniky. Najdete v něm vše, na co si vzpomenete. Čtěte horké novinky od našich severních, západních i jižních sousedů.
Babiš zase cení zuby na sportovní peníze

Babiš zase cení zuby na sportovní peníze

ANALÝZA Všichni členové poradního týmu Národní sportovní agentury rezignovali ihned poté, co Andrej Babiš (ANO) odvolal ředitele agentury Ondřeje Šebka. O dva později nově pověřený šéf agentury Ivo Jebousek (STAN) tvrdil, že

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 17.1.
Alpin Ballooning Rakousko, Kaiserwinkl 18.-23.1. 18.1.
Fitur - veletrh Španělsko, Madrid 21.-25.1. 21.1.
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 29.1.-1.2. 29.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 29.-31.1. 29.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 29.-31.1. 29.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 30.1.-1.2. 30.1.
Benátský karneval Benátky, Itálie 31.1.-17.2. 31.1.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 3.-4.2. Cestovní ruch 3.2.

Diskuse

Подбираете онлайн медспра... Spravkiqgv, 19.1.2026 1:23, 10 příspěvků
Официально и с аттестацие... Spravkitpv, 19.1.2026 1:17, 10 příspěvků
Узнайте всё об AvtoGruzGroup Spravkiecu, 19.1.2026 1:10, 10 příspěvků
blacksprut blacksprut ссылка NormanPaw, 19.1.2026 1:06, 4 příspěvky
Узнайте все нюансы о комп... Spravkiuqs, 19.1.2026 1:04, 10 příspěvků
Для собственников Mercede... Spravkigvo, 19.1.2026 0:57, 10 příspěvků
Для обладателей Nissan, н... Spravkickf, 19.1.2026 0:38, 10 příspěvků
Узнайте максимум о компан... Spravkiegz, 18.1.2026 20:16, 10 příspěvků
Если вам срочно нужен кач... Spravkiqzf, 18.1.2026 19:57, 10 příspěvků
Для собственников машин в... Spravkixhz, 18.1.2026 19:51, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slušný ředitel Lesů ČR Ša... Pivoň Pivoň, 14.1.2026 12:30
Re: Nordic Scating brusle kiheto6821 kiheto6821, 13.1.2026 20:26
Re: Důvěra ve odborníka jonas williams, 12.1.2026 21:57
Důvěra ve odborníka freide freide, 12.1.2026 21:55
Proč většina lidí nepozná... milan šupa, 9.1.2026 19:49
Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00