Bobra rozhodl až finiš

SDÍLEJ:
Závod terénních štafet Bobr Cup v Litovli vyhrála trojice Pavel Faschingbauer, Jan Hruška a Kamil Mrůzek (Olomoucký deník). Těsný souboj tělo na tělo se rozhodl až na závěrečném kajakářském úseku, kde Kamil Mrůzek odskočil Davidu Kneblovi z týmu Nutrend / Salomon-run (Jan Havlíček, Robert Novotný).
Jak na to Horydoly jsou mediálním partnerem Bobr Cup.

"Překvapilo mě, že jsme spolu s Davidem jeli dlouho spolu, myslel jsem, že se rozhodne dřív," popsal poslední kilometry vítězný Kamil Mrůzek. "Nakonec se mi lépe povedla otočka, po které jsem nasadil, získal krátký náskok a ten jsem už vcelku lehce navýšil a dovezl nás na zlato."

Na třetím místě dokončilo Bobr Cup družstvo Pavel Brýdl, Martin Horák a Matěj Kropáček (OpavaNet / Tilak).

Jenom dva borci si to rozdali o zlato

Od počátku se na čele utvořila silná skupina Faschingbauer (Olomoucký deník), Havlíček (NUTREND / Salamon-run), Brýdl (OpavaNet /Tilak) a Linhart (Pivovar Litovel).

V tomto pořadí také borci doběhli do cíle a předali svým bikerům. Na první pozici se výborným výkonem posunul z druhého místa na předávce Robert Novotný hájící barvy NUTRENDU / Salamon-runu, který dotáhl Olomoucký deník vtělený do podoby Jana Hrušky.

Tato dvojice poodjela postupně zbytku startovního pole. Hruška s Novotným vytvořili silné duo a spolu dojeli až na poslední předávku. Do posledních kilometrů bok po boku vyrazil na lodi Kamil Mrůzek (Olomoucký deník) a David Knebel (Nutrend / Salomon- run). Boj o zlato se smrskl na tyto dva borce. Zbytek startovního pole měl výraznější ztrátu a o útoku na první dva nemohl pomýšlet.

Do poloviny kajakářského úseku jel Mrůzek s Kneblem loď na loď, na otočce však došlo k lámání chleba. Mrůzek poodskočil svému pronásledovateli a nakonec si v pohodě dojel pro zlato. Stříbro zůstalo borcům z Nutrend /Salamon-runu. Také o bronz se sváděl urputný souboj, který nakonec vyzněl ve prospěch OpavaNet / Tilaku zásluhou Matěje Kropáčka.

Ženy vyhráli Slimáci

Mezi ženami vyhrály Jana Čábelková, Lucie Veselá a Lenka Lagnerová (Svištíci-slimáci). Druhé byly Lucie Pelantová, Alena Krnelčová a Hana Frydrichová (DKNV stavební). Bronz braly Jana Grygarová, Ilona Bublová Ilona a Petra Halašková (Fitness Tribuna).

Disciplíny následovaly za sebou v pořadí běh (kros), cyklistika (horská kola) a sjezd na vodě (kajak).

Na start se postavilo 215 tříčlenných družstev. Pod nafukovacími oblouky v místě startu, cíle a všech předávek se tedy tlačila mimořádná konkurence.

Pro zajímavost: první ženské trio obsadilo celkově 23. místo.

Traťový rekord za ideálních podmínek

Vítezný mužský tým dosáhl času 2:00:50 na pětačtyřicetikilometrové trati, což je traťový rekord.

Dlužno dodat, že po dlouhé době vládlo během závodu Bobr Cup ideální počasí. Tratě na běh a pro horská kola byly suché a tvrdé. Kajakářům nefoukal vítr a hladina řeky Moravy byla úplně klidná. Na všechny svítilo slunce.