Češi těsně za desítkou

Češi těsně za desítkou
SDÍLEJ:
Adventure race

Češi se na MS v adventure race neztratili. Jedenácté a třinácté místo přivezly týmy OpavaNet/Tilak/Merida a AlpinePro/Nutrend/Merida z mistrovství světa v adventure race, které po celý minulý týden proběhlo v Portugalsku.

Devět set kilometrů

Nečekaným vítězem se stal britský tým Helly Hansen – Prunesco, který dokázal v taktickém závodě porazit špičkové týmy z USA, Nového Zélandu i Skandinávie.

Pořadatelé připravili na závodníky skutečné monstrum. Na čtyřčlenné, povinně smíšené, týmy čekalo přes 900 kilometrů, které v průběhu šesti dní měly urazit hlavně pěšky, na kole a kajaku, ale třeba i na kolečkových bruslích.

Prolog neměl skoro žádný vliv

Závod začal již v neděli 8. listopadu zhruba šestihodinovým prologem v Estorilu a blízkém okolí. Češi se po zkušenostech z minulých let rozhodli projet jen základní trať a vynechat bonusovou kontrolu.

Ukázalo se to jako dobrá volba. Bonus byl silově i časově náročný a další průběh závodu ukázal, že na pořadí neměl téměř vliv. Češi tak po prologu byli někde na konci druhé desítky.

Vlastní závod začal v pondělí ráno a od té doby se pokračovalo nonstop až do sobotního poledne. Pořadatel doporučoval 6 hodin spánku, a většina týmů se dostala právě na toto číslo.

Závod plný taktiky

Češi z počátku začali opatrně. Závod se totiž skládal ze složitého systému nepovinných kontrol a časových limitů. Oba české týmy od začátku vynechávaly kontroly a hlídaly si limity.

Nejrychlejší družstva se zpočátku snažila brát vše. Naši se tak dlouho pohybovali někde ve třetí, čtvrté desítce. K hlavnímu zvratu závodu došlo ve čtvrtek v noci. Půlnoční limit týmy značně prohnal.

Největší favorit, americký tým Nike dokonce dorazil pouhých 18 minut před uzavřením depa. Měli tak jen necelých dvacet minut na přebalení a start další etapy. Ven vyběhli sice včas, ale zmrzlí a dezorientovaní. S nimi mnoho dalších týmů. Většina jich šla napřed spát, a pak teprve přemýšlela o dalším postupu. Nike se dokonce při odchodu z depa ptali po hotelu.

Britové rozmysleli taktiku rozvážně

Zmatků využil anglický tým Helly Hansen – Prunesco, který odcházel z depa s rozmyšlenou strategií na zbytek závodu.

Český tým OpavaNet/Tilak/Merida limit stihl s rezervou, zatímco AlpinePro/Nutrend/Merida limit záměrně nestihl, aby mohl vynechat celou následující kajakářskou sekci. Strategie se oběma týmům vyplatila. Před poslední etapou byly ve druhé desítce a v cíli se dostaly na její úplný začátek.

Výsledky: 1. Helly Hansen Prunesco [UK] - 52+5CPs 128:32:58, 2. Team Nike/Beaver Creek [USA] - 50+6CPs 127:38:36, 3. Lundhags Adventure [SWE] - 50+5CPs 127:34:52,... 11. OpavaNet/Tilak/Merida [CZE] - 40+1CPs 125:09:35 (Barbora Válková, Marek Navrátil, Tomáš Petreček, Libor Uher),... 13. AlpinePro/NUTREND/Merida [CZE] - 38+1CPs 124:03:34 (Lada Dušková, Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz, Jaroslav Krajník).

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


The Marche at the Cycle Tourism Show: Routes and Landscapes to Explore by Bike

The Marche at the Cycle Tourism Show: Routes and Landscapes to Explore by Bike

The Marche region confirms its role at the Cycle Tourism Show as a leading destination for cycling tourism in Italy, offering routes that combine natural landscapes, historic villages and rich cultural... celý článek

Labská stezka / Elbe Radweg

Pohár Plzeňského kraje XCO 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Železniční slevy VIII: Labe-Elbe

Železniční slevy VIII: Labe-Elbe

AKTUALIZACE Výhodná jízdenka na železnici v Českosaském Švýcarsku a dalekém okolí se jmenuje Labe-Elbe a platí od německých měst Riesa a Hoyerswerda, přes Drážďany, Děčín, Ústí nad Labem do Vejprst, Kadaně, Loun a nejdále do
5x Vysočinou na kole: cykloturistika, gravel, singletrack

5x Vysočinou na kole: cykloturistika, gravel, singletrack

Vysočina patří mezi atraktivní cyklistické regiony. Nabízí pestrou škálu tras od nenáročných cyklostezek přes terény pro gravel až po technické singletracky a moderní pumptracky. Vyrazit můžete například na okruh kolem Vírské
Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Hustá síť cyklostezek  v Dolním Rakousku nabízí více než 4000 km tras pro náročné sportovce i rodiny s dětmi. Hlavní důvod, proč tam vyrazit na kole, je ovšem cykloturistika na dálkových cyklotrasách.
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

Výrazného úspěchu dosáhla česká reprezentace na mistrovství světa v zimním triatlonu v italské Padole. Edita Pozlerová vybojovala třetí místo v kategorii juniorek a zároveň obsadila osmé místo v absolutním pořadí žen. Český tým navíc přidal
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty

Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty

Paratriatlonista Jan Tománek oficiálně představil plány na letošní sezonu. Několikanásobného mistra světa na klasické a poloviční ironmanské distanci čekají v roce 2026 hned tři velké výzvy – extrémní severský double dvou klasických

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kamenice - úklid řeky
Haratice 11.4. 09:00
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 12.-16.4. Myslivost a lesnictví 12.4.
Pohár Plzeňského kraje XCO Město Touškov Horská kola 12.4.
Travelcon - konference České Budějovice 15.-16.4. 15.4.
Spezi - veletrh Německo, Freiburg 25.-26.4. Alternativní cyklistika 25.4.
Porubajk - cyklomaraton Ostrava, Poruba Horská kola 25.4.
Pohár Plzeňského kraje XCO Klatovy Horská kola 25.4.
Norsko - diashow Kladno, Hutník Přednáší Martin Loew 28.4. 19:00
Slavnosti svobody Plzeň 1.-6.5. 1.5.
Pohár Plzeňského kraje XCO Domažlice 3.5.

Diskuse

Shanebal Stephenjense, 1.4.2026 11:52, 120 příspěvků
článek Lukas B., 31.3.2026 9:48, 5 příspěvků
Co je bezpečnější v lavin... dedek Bretislav, 30.3.2026 18:57, 5 příspěvků
článek dumulen, 30.3.2026 16:50, 5 příspěvků
článek Lukas B., 30.3.2026 11:19, 5 příspěvků
Děkuji za upozornění na c... Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 28.3.2026 13:24, 3 příspěvky
Inu Honza, 28.3.2026 12:50, 3 příspěvky
Inu Honza, 28.3.2026 12:39, 1 příspěvek
slovník KK, 27.3.2026 23:47, 9 příspěvků
Inu KOLOBĚŽKA Kuba Turek, 26.3.2026 13:28, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Morava Horydoly , 29.3.2026 12:22
Zabíjačka v Popovicích Horydoly , 27.3.2026 16:18
Brýle v zimě sokarovskiy sokarovskiy, 27.3.2026 9:55
Brýle na lyže a snowboard sokarovskiy sokarovskiy, 27.3.2026 9:49
Brýle trendy nesteroid nesteroid, 27.3.2026 9:47
Odštartoval predpredaj Go... DannyWes DannyWes, 26.3.2026 22:44
RYANAIR INSPIRES PASSENGE... Horydoly , 26.3.2026 17:24
Monoski - co to je? kiheto6821 kiheto6821, 25.3.2026 19:57