Dunaj 4x4

Dunaj 4x4
SDÍLEJ:
Na Dunajskou stezku se vydaly 4 děti ve 4 vozících se 4 maminami na 4 kolech. Jely jsme z Pasova do Vídně. Tátové nás dovezli na start na okraj města, pomohli naložit do vozíků vše potřebné pro sedmidenní putování a poté odjeli.

Termín jsme vybíraly podle babské rady, že při úplňku má být pěkné počasí. Užily jsme si pěkného slunce, ale také celodenních lijáků.

Padesát kilo na kole

Všechny věci v pohodě vešly do croozeru a do brašen na kolo. Že jsme vezly kolem padesáti kilogramů zavazadel, nebylo v pohodovém terénu ani znát.

Do Vídně nás podle plánu dorazilo všech osm. Za 7 dní jsme najely 381 km.

Děti byly opravdu zlaté a ze všeho nadšené. Každý den je čekaly jiné šuplíky a skříně na rabování, jiné lampičky na rozsvěcování a jiné hračky v dětských koutcích.

Děti byly zlaté

V 11 ráno bez nějakého pokynu vlezly do croozeru, dvě hodinky pospaly, pak měly hodinovou pauzička na hřišti nebo na jiném pěkném místě u vody a šupky dupky zase do vozíků a jelo se dál.

Pokud se vozíku od Kubíka neozývalo mámo pápo (papat), bylo jasný, že Kubík spal. Pokud Terezka zahlásila bo, bylo nutné udělat přestávku na nočník. Když Šárka viděla Terezku, začalo se jí chtít taky. Bo byl totiž dobrý trik na alespoň párminutový únik z croozeru.

Že na Terezku nebo Šárku na nočníku pršelo, to jim tedy rozhodně nevadilo. Tomášek zase svojí mamině udělal ve věcech takový pořádek, že večer bylo nutno celý vozík vyklepat.

Start u Lidla v Pasově

Jak naši chlapi nesnáší fotografování, tak všichni čtyři pobíhali po parkovišti a fotili nás ze všech stran. Myslím, že v okamžiku, kdy nás opouštěli, měli ze všeho větší strach než my.

První den jsme urazily 40 km, přespaly v příjemném penzionku 9 km od Niederanny. Cestou jsme musely absolvovat dva přívozy, na prvním s námi jel i traktor.

Celý den prší

Vzbudilo nás bušení deště na okna. Vyčkávaly jsme do půl dvanácté....leje a leje... Děti jsme zahrabaly do vozíků, my jsme nasadily pláštěnky a neopreny na boty a vyrazily opět směr přívoz a nechaly se převézt na pravý břeh Dunaje. Během čtyřhodinové jízdy některé děti ani nevylezly z vozíčků, déšť je příjemně uspal. Posledních pár kilometrů konečně přestalo pršet a my aspoň malinko oschly.

Přespaly jsme opět v příjemném pensionku nedaleko Ottensheimu, kde jsme si mohly všechny promočené věci usušit v kotelně. Večer jsme zašly do hospůdky na večeři, děti sice byly nezvladatelné, nevybouřené, tak myslím, že se v hospůdce nikdo v klidu nenajedl. Najely jsme 48 km. Ještě že tento den nebyla žádná technická závada. To bysme snad raději kola hodily do Dunaje a šly na stopa.

První technická závada

Vyrazily jsme až v 11:05 přes Linz a Mauthausen do Mitterkirchenu. Počasí bylo super, slunečno a větrno. Večer jsme zjistily, že máme spálené obě ruce a pravou nohu od konce nohavice k ponožce. Ubytovaly jsme se v pensionku v Mitterkirchenu.

Po 60 km jsme přijely docela hladové, tak jsme si chtěly dát něco malýho k jídlu. Nakonec z toho bylo 12 obrovských plněných bramborových knedlíků. Než se jídlo přineslo, navštívily jsme místní farmu s lamami, kozami, prasaty a krávami. Tam se vyznamenal náš nejmladší spolujezdec Tomášek, kterého bučení tak rozbrečelo, že jsme z kravína musely utéct. Jak kráva udělala bů, tak Tomášek udělal bééééé.

Tento den přišla první technická závada, prasklo mi lanko u přehazovačky. Jet se s tím zatím dalo, přehazovala jsem pouze vepředu.

Poslední kopce tlačíme

Děti ráno samy bez nějakého pokynu vlezly do Croozerů. Večer jsme měly na tachometru natočeno 81 km. Za 17 Euro nám vyměnili lanko, přejely jsme na pravou stranu Dunaje a pokračovaly do Ybbsu. Už tady jsme ale zjistily, že naše dnešní etapa (předpoklad 51 km), rozhodně bude minimálně 60 km. To zrovna začal pěknej slejvák, ve kterým jsme jely dalších 20 km. V Ybbsu to podle mapy to vypadalo, že to bude tak do 70. Nebylo. Bylo to přesně 81 km. V Melku jsme ještě musely přejet na levou stranu Dunaje, cesta na most byla snad s 20% stoupáním, tak to už jsme vyjet nezvládly, tlačily jsme v předklonu. Vytlačily.

Ubytovaly jsme se v Emmersdorfu u báječných lidí, jejich domeček byl ale opět na kopci, takže posledních pár metrů opět tlačba v předklonu. Místní nás už vyhlíželi, ihned vyběhli, fotili nás a začali pomáhat s věcmi.

Nejhezčí městečko Dürnstein

Jely jsme jeden z nejhezčích úseků podél vinic, ale taky se to pěkně houpalo. Naše cesta vedla z Emmersdorfu přes Spitz a vyhlídku St. Michael do Dürnsteinu, což bylo určitě nejhezčí městečko, které jsme na naší cestě viděly. Průjezd Křemží nebyl moc příjemný, ale zvládly jsme to rychle, přejely na pravý břeh a pokračovaly do rodinného hotýlku v Angernu 6 km za Křemží.

Předposlední klidný den

Pokračovaly jsme přes Hallenburg do Zwentendorfu, kde jsme děti vypustily na hřišti a dnešní etapu zakončily v krásně upraveném promenádním městečku Tullnu. Ubytovaly jsme se ve studentském hotelu.

Setkání před Vídní

Náš cíl byla Vídeň. Každodenní ranní zpoždění se postupně snižovalo a dnes jsme vyjely s půlhodinovým náskokem. Dětem jsme slíbily hřiště, takže dnes bylo vše naopak, nejdříve hřiště a v půl jedenácté výjezd z Tullnu, děti okamžitě vytuhly a my mohly v klídku jet směr Klosterneuburg. 6 km před tímto městečkem jsme se setkaly s našima taťkama, který myslím nevěřili, že jsme vše bez jediného problému zvládly.

První dny děti neustále volaly táta, táta. Třetí den pochopily, že žádný táta nikde není. Z Klosterneuburgu jsme pokračovali i s taťkama do Vídně. Původní záměr byl dojet do Schönbrunnu, ale cesta přes centrum moc příjemná nebyla, tak jsme zakotvili v nějakém parku v centru. Ani nevíme přesně kde. Zašli jsme do Mekáče na jídlo a vydali se oklikou přes vyhlídkovou věž zpátky do Klosterneuburgu, kde jsme naše sedmidenní putování zakončili, naložili věci do aut a vydali se domů.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Dunajská stezka
No teda ženský, gratuluju. Já se vrátil s tátou z Dunajské cyklostezky převčírem - jeli jsme jí ze Strážného do Passau, Vídně a zpět na Břeclav 6 dní. Minimálně 30 kg na kole jenom po brašnách - já byl "servisní vozidlo" - táta jel nalehko, je mu už 63. Pro začátečníky je ta stezka skutečně jako stvořená, protože převýšení je minimální, kopce skoro žádné a jídlo s ubytování téměř na každém kroku. Když člověk porovná ty samohyby co se na stezce pohybují (vč. drátěných košíků na nákup), tak musí zákonitě dojít k názoru že tahle stezka by se snad dala zvládnout i na tříkolce...
  • Autor pavel
  • Datum a čas 16.7.2006 19:10
Reaguj
3 roky?
gratuluji ke krásným zážitkům, my jsme se ještě tak daleko neodvážili
  • Autor Katka
  • Datum a čas 29.5.2006 11:50
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Silniční elektrokolo Argon Subito E-Road

Silniční elektrokolo Argon Subito E-Road

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Každá inovace má své příznivce a odpůrce. V zásadě lze konstatovat, že pokrok nezastavíte ani na poli silniční cyklistiky. Co na to etablování výrobci a kultovní značky? Vyrábí a vyvíjejí. Například kanadský... celý článek

Chtěl zavraždit cyklistu a vyvázl jen s podmínkou

Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Mladý cyklista spadl pod sekačku na silnici

Mladý cyklista spadl pod sekačku na silnici

Pod zemědělskou sekačku spadl 18letý cyklista v Mezilesí nedaleko Náchoda. Při tragické dopravní nehodě zahynul. Když míjel protijedoucí žací stroj, nezvládl řízení a upadl pod něj. 
Bike Maraton Vysočina odstartuje pod záštitou šéfa senátu

Bike Maraton Vysočina odstartuje pod záštitou šéfa senátu

Už za dva týdny se v Kněžicích uskuteční tradiční cyklistické závody Předvýběr.CZ Bike Maraton Vysočina 2021. Letošní šestnáctý ročník se koná pod záštitou Miloše Vystrčila, předsedy Senátu Parlamentu České republiky.
Festival Cyklospecialit: mistrovství Brompton ČR a SR 2021

Festival Cyklospecialit: mistrovství Brompton ČR a SR 2021

Setkání příznivců skládacích kol Brompton se uskuteční v Hradci Králové 4. září v rámci akce Hradecký cyklo festival.
Senior na elektrokole zavinil havárii a zahynul

Senior na elektrokole zavinil havárii a zahynul

ČERNÁ VDOVA Senior na elektrokole vjel do protisměru, zavinil havárii s jiným cyklistou, a sám při tom zemřel. Policie uvádí, že se nevěnoval řízení.
Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Neuvěřitelně brutální trestný čin se stal v Havířově. Nezletilou cyklistku, která jela po chodníku, schválně srazila pod autobus starší chodkyně. Jen shodou šťastných náhod autobus dívku nepřejel. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Světový den bez aut svět 22.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Galasova cyklojízda Praha, Folimanka   7.10. 18:00
ČT Author cup - cyklomaraton Bedřichov Horská kola 9.10.
Plzeňská amatérská liga horských kol Ejpovice Horská kola 9.10.
Deň Horskej záchrannej služby Oravská Polhora, Slaná voda 9.10. 11:00
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 4.-7.11. 4.11.

Diskuse

Longboard značka, 21.9.2021 8:45, 8 příspěvků
Longboard Gamster, 20.9.2021 18:15, 8 příspěvků
Re: Re: Dülfer pálí Lukas B., 20.9.2021 8:11, 12 příspěvků
Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 12 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 12 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky
Tatry jsou marný Petr, 18.9.2021 10:34, 1 příspěvek
Autor neznámý Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 16.9.2021 13:32, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Festival růžových vín Horydoly , 22.9.2021 10:22
Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55
Jak chutná pivo od nomádů? Horydoly , 18.8.2021 1:38