Favorité shořeli pár minut po startu

Favorité shořeli pár minut po startu
SDÍLEJ:
Mistrem České republiky v závodě tříčlenných štafet Bobr Cup se stal tým Nutrend ve složení Martin Frei (běh), Jan Hruška (MTB) a finišman Václav Lagner (kajak). O vítězi se tentokrát rozhodovalo až v závěrečných metrech, kdy Václav Lagner takticky lépe zvládl doběh s kajakem do cíle.
Jak na to Horydoly jsou mediálním partnerem Bobr Cup.

Finišman týmu Nutrend těsně před cílem se odpoutal Michaelu Odvárkovi z týmu Hodinky Legend Team, který spolu s Odvárkem tvořil běžec Lukáš Olejníček a cyklista Ondra Fojtík.

Jako třetí dokončilo letošního Bobra družstvo InSportLine trener A s běžcem Martinem Gerychem, cyklistou Martinem Hamanem a kajakářem Matiášem Zierisem.

Velká smůla potkala největší favority z družstva Pivovar Litovel. Trojice Roman Skalský, Robert Novotný a Kamil Mrůzek skončila už po pár minutách. Běžec Roman Skalský si ošklivě podvrtl kotník a závod vůbec nedokončil.

Vítěz nikdy nevyhrál

V Litovli tentokrát panovalo horké letní počasí. Ideální podmínky přitáhly na start rekordní počet 262 týmů.

Suché tratě slibovaly i hodně rychlé časy a možnost překonání traťového rekordu. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Čas vítězného tria Frei, Hruška, Lagner v cíli činil 2:02:27 a za historickým zápisem z roku 2009 letošní vítězové zaostali o 97 vteřin.

Zajímavé jsou výsledky jednotlivých disciplín. Ani v jedné ze tří disciplín nedosáhl až na vrchol nikdo z vítězného tria Nutrend. V běhu si s patnáctikilometrovou tratí poradil nejlépe Martin Gerych (InSportLine trener A), který zvládl běžecký úsek v čase 49:46 a jako jediný se vešel pod padesát minut. Na horském kole pro změnu dominoval Ondra Fojtík z družstva Hodinky Legend Team. Pro zajímavost čas vítěze MTB je 49:47 tedy o jedinou sekundu více než čas nejlepšího běžce. Na vodě pak vypálil všem rybník Karel Slepica z Treku, který velmi rychlým časem 21:20 posunul své družstvo na konečné čtvrté místo.

Ženy okopírovaly muže

V kategorii žen se stejně jako mezi muži rozhodlo až v posledním, kajakovém úseku. Paďourová z týmu Ski Klub Jablonec předjela Petru Halaškovou z družstva CK Bartoněk tým a rozhodla o vítězství. Spolu s Paďourovou se z prvenství radovaly kolegyně Klára Moravcová (běh) a Adéla Boudíková (MTB).

Bobr Cup na Horydoly

Osm set účastníků 2011

ročník 2010

ročník 2009

ročník 2008

ročník 2005

ročník 2004

ročník 2003


Zobrazit místo Morava river na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jezero kmotrů Tegernsee

Jezero kmotrů Tegernsee

AKTUALIZACE Tegernsee je nádherné jezero obklopené vrcholky bavorských Alp. Už za doby Třetí říše si u domácích a nejen jich vysloužilo trochu hanlivé, trochu posměšné jméno Lago di Bonzo. Termín der Bonze... celý článek

Bike Maraton Vysočiny má letos 48 kilometrů

Three Pre-summer Night Rides Across Lake Garda, Bergamo and Milan

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Z Litoměřic do Roudnice přes Středohoří na koloběžce

Z Litoměřic do Roudnice přes Středohoří na koloběžce

FOOTBIKE GUIDE Výhledy, přírodu, zámky a cyklostezky jsme spojili na celodenním koloběžkovém výletu. Z Litoměřic stoupáme od Labe na Dlouhý vrch, objedeme ho, sjedeme do Zahrady Čech k zámku Ploskovice a frčíme cyklostezkou podél Labe
TEST Brašny na kolo Crivit Pannier

TEST Brašny na kolo Crivit Pannier

Cyklistické brašny Crivit Pannier Bag set za pětistovku z Lidlu se nám vyplatily. Vozíme je na horských kolech při terénnní cykloturistice. Balíme do nich výbavu obvykle na víkend v létě i v zimě,
Brdy AKTUÁLNĚ 2026

Brdy AKTUÁLNĚ 2026

Pražské, plzeňské a středočeské hory Brdy jsou divoké, vysoké, romantické, a přitom je mají obyvatelé velkých měst doslova za humny. Čtěte novinky z Brd a Podbrdí.
Cyklomaratony pro každé kolo 2026

Cyklomaratony pro každé kolo 2026

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populární nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze
Wout van Aert Conquers Paris-Roubaix for the First Time: The Victory That Redefines his Legacy

Wout van Aert Conquers Paris-Roubaix for the First Time: The Victory That Redefines his Legacy

In a clash of giants, the Belgian defeats undisputed monument champion Tadej Pogačar and reigning champion Mathieu van der Poel, showing he is back from injury and ready to lead the

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 1.-6.5. 1.5.
Trentino Film Festival Itálie, Trento 24.4.-3.5. Horské filmy 3.5.
Pohár Plzeňského kraje XCO Domažlice 3.5.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 4.-7.5. 4.5.
Neisse Adventure Race Německo, Rothenburg Survival 4.5.
Lodě na Labi Nymburk 6.-10.5. 6.5.
Šumaman - policejní survival Přední Výtoň 8.-10.5. 8.5.
Giro d´Italia Itálie 8.-31.5. Silniční cyklistika 8.5.
Blinduro X Lipno nad Vltavou 8.-10.5. Horká kola 8.5.
Mladá Boleslav Tour - cyklomaraton Mladá Boleslav Horská kola 16.5.

Diskuse

canada pet meds DerrickDus, 1.5.2026 0:04, 121 příspěvků
no script pharmacy RobertDiz, 30.4.2026 23:15, 20 příspěvků
pharmacy websites MatthewBat, 30.4.2026 23:11, 20 příspěvků
OLanebal OLanebal, 30.4.2026 23:05, 121 příspěvků
worldwide pharmacy Michaelced, 30.4.2026 22:52, 20 příspěvků
Němci Honza, 30.4.2026 13:58, 1 příspěvek
Nezájem Čechů o Slováky Horydoly, 26.4.2026 12:52, 1 příspěvek
APP Honza, 21.4.2026 21:08, 2 příspěvky
Inu Honza, 21.4.2026 20:57, 2 příspěvky
SCIC Martina, 21.4.2026 11:04, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03
Re: v Česku Maria Fixir, 22.4.2026 22:18
skiareály v Česku Alex Brido, 22.4.2026 22:17
Re: CzechTourism Horydoly , 20.4.2026 13:42
Intimní wellness a neinva... Horydoly , 16.4.2026 22:41