Hostík: dirt, jump a trail

Hostík: dirt, jump a trail
Big air mezi stromy. Bikepark Hostík u Hostivařské přehrady.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Zalesněný svah nad Hostivařskou přehradou ukrývá zajímavý bikepark. Nikdo ho nepovolil, kdo ví kdo ho stavěl, traily se nebezpečně kroutí mezi stromy a jumpy se posílají rovnou do lesa. Praha má v Hostíku velmi zábavný bike spot.

Hostík: dirt, jump a trail
Bikepark Hostík u Hostivařské přehrady. Trail s klopenkami sjede i hardtail.
Autor snímku Kuba Turek

Dřív se v Hostíku hlavně skákaly strmé jumpy z vachrlatých lávek do úzkých roklí. Dnes jsou populární bezpečnější skoky jenom trochu poupravené z hliněných nájezdů.

Nejlepší je ale trail vykopaný do klopených zatáček. Na fullu si ho dá každý biker s radostí, ale dá se sjet i na obyčejném cross-country hardtailu.

K tomu je možné připočítat ještě pár stezek v lese a také XC lahůdku v podobě vrstevnicové stezky nad bikeparkem spojující Petrovice a starou Hostivař.

Bikepark Hostík u Hostivařské přehrady.

Doporučené vybavení

Helma! Chrániče páteře, loktů i kolen. Lékárničku a mobil s sebou! 

Vstupné

Samozřejmě zadarmo. Do lesa se neplatí.

Příjezd

Po cyklostezce podél pravého břehu Hostivařské přehrady. Strmou štěrkovanou cestou proti nudistické pláži vystoupáme na okraj lesa a jedeme vodorovně singltrailem nad rokli se starými dřevěnými skoky a dál nad současná bikeprak. 

Hospody

Cyklisté se sjíždějí v olezlém kiosku U břehu v zahrádkářské kolonii u vtoku Botiče do přehrady pod Petrovicemi - pije se pivo a limonáda na lavicích pod širým nebem nebo na stojáka. K jídlu jsou poněkud vylouhované párky v rohlíku načichlém cigaretovým kouřem.

V restaurace Pod hrází, která stojí na cyklostezce od přehrady do staré Hostivaře, se pije výborné pivo a jí se sice poněkud dražší, ale dobré jídlo. Hezké víkendy jsou tu plné k prasknutí venku i uvnitř. Také proto, že si na zahrádku můžete vzít bike a mít ho pod dohledem. Restauraci Rybářská bašta o kousek dál se raději vyhněte. Pití ani jídlo tu nestojí za moc. Dokonce ani návštěva Zdeňka Pohlreicha tady obsluze vůbec nepomohla.


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

Horydoly.czBike adventure v Praze

BMX Řepy

DIRT  Třebohostice

DIRT Štvanice

FREE Hlubočepské plotny

FREE Hostík

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Rekordní triumf! Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů

Rekordní triumf! Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů

Paratriatlonista Jan Tománek se popáté v kariéře stal mistrem světa na poloviční ironmanské distanci v kategorii handcycle. Rekordní titul získal na IRONMAN 70.3 World Championship ve španělské Marbelle. Na trati, kterou závodníci... celý článek

Trek svolává z trhu více než 75 000 kol kvůli problematickým brzdám

První podzimní cyklostezka?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

HRANICE Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

HORNÍ ROKYTÁ Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?
Hamas vyhrál válku o srdce silničních cyklistů

Hamas vyhrál válku o srdce silničních cyklistů

Cyklistický tým Israel Premier Tech mění svůj název a odklání se od národní identity. Oznámilo to vedení silniční cyklistické stáje, které sídlí v kanadském Quebecku.
Cyklonovinky 2025

Cyklonovinky 2025

KARLOVY VARY Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Eurobike opustil německý cyklistický průmysl

Eurobike opustil německý cyklistický průmysl

ZIV - Die Fahrrad Industrie a Zukunft Fahrrad ukončují spolupráci s Eurobike. Dvě nejvýznamnější sdružení výrobců a prodejců kol v Německu dávají ruce pryč od největšího evropského cyklistického veletrhu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Berlín 27.-30.11. Lodě 27.11.
Life - veletrh Brno, Výstaviště 28.-30.11. 28.11.
Mezinárodní festival alpinismu Praha, International 28.-30.11. 28.11.
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechHouse 28.11. 10:00
Krampus show Praha, Holešovice 29.11.
Kolem světa Praha, Clarion 29.-30.11. Cestovatelský festival 29.11.
ISPO - veletrh Německo, Mnichov 30.11.-2.12. 30.11.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 1.-4.12. 1.12.
Intermot - veletrh Španělsko, Madrid 4.-7.12. Cyklo a moto 4.12.
Přílet anděla České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II. 5.12. 17:45

Diskuse

Tired of money stress her... DanielSok, 28.11.2025 17:46, 1 příspěvek
Inu? Horydoly, 27.11.2025 10:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 27.11.2025 8:00, 2 příspěvky
osuška Honza, 27.11.2025 7:54, 5 příspěvků
německá online casina Vladimir Bartol, 26.11.2025 17:38, 2 příspěvky
otázka to je jedno, 26.11.2025 10:23, 1 příspěvek
Inu Honza, 25.11.2025 15:24, 1 příspěvek
zima na obrázku Jana Bokšová, 24.11.2025 15:06, 1 příspěvek
Inu Honza, 23.11.2025 17:10, 5 příspěvků
Labe do Neratovic Krkoška, 21.11.2025 10:19, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04
Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 21.11.2025 10:23
Sportovní klub vozíčkářů ... Horydoly , 20.11.2025 12:00
21. ročník benefičního dn... Horydoly , 20.11.2025 11:56
Maraton Praha - Dobříš Horydoly , 19.11.2025 18:14