Na Bike Čeladná triumfovali Rauchfuss a Loffelmann

Na Bike Čeladná triumfovali Rauchfuss a Loffelmann
Karla Loffelmannová.
Autor snímku BB sport
SDÍLEJ:

Závody na 50 i 30 kilometrů nabídl 10. ročník Bike Čeladná. Rodiny s dětmi se mohly projet v rámci Family jízdy na dvacetikilometrové trati. V areálu základní školy mezi sebou poměřily síly také děti. Hlavní závod s přehledem vyhrál Marek Rauchfuss. V kategorii žen se z přesvědčivého prvenství radovala Karla Loffelmann.

V hlavním závodě Bike Čeladná se museli všichni závodníci vypořádat s nástrahami padesátikilometrové trasy. Nejtěžší zkoušku představovalo stoupání na Pustevny, při kterém se často mnozí jezdci snaží nastoupit a utrhnout svým soupeřům. Tentokrát se to povedlo Marku Rauchfussovi, který si v této pasáži dokázal vytvořit pohodlný náskok. Ten následně s přehledem udržoval až do cíle, kde se mohl radovat ze zaslouženého vítězství. Celou trasu zvládl ve velice rychlém čase 1 hodina, 37 minut a 20 sekund.

Bike Čeladná.

"Kolikrát tady bývá bahnité a deštivé počasí. Málo předešlých ročníků bylo takové vedro jako letos. Ovšem mám takové počasí rád, vyhovuje mi. Dnešní závod byl i hodně rychlý. Tušil jsem, že by to letos mohlo být rychlejší než v předešlých ročnících. Vždycky je to i o tom, kolik kvalitních závodníků se vepředu sejde a jestli chtějí tahat a tvořit vysoké tempo. To má veliký vliv na výsledný čas. Já jel ovšem většinu závodu sám. Chtěl jsem si vyzkoušet sám sebe. Při dvacetiminutovém výjezdu na Pustevny jsem rozhodl celý závod," uvedl v cíli Marek Rauchfuss hájící barvy týmu Česká spořitelna – Accolade.

O více než tři minuty později dorazil do cíle teprve jednadvacetiletý biker stáje Head Pro Team Opava Ondřej Rakus. "Dneska to bylo hodně intenzivní. Musím přiznat, že jsem si hrábl na dno. Na Pustevnách jsem si myslel, že si budu muset odpočinout, protože jsem tam jel hranu. Následně jsem se ale chytil. Později se Jára dostal přede mě, ale v cílové pasáži u rybníčku mu spadl řetěz, následkem čehož si přivodil zlomeninu klíční kosti. Měl jsem tak možnost ho předjet. Jinak bych byl nejspíše bronzový. Za druhé místo jsem nesmírně šťastný a moc si jej vážím," popsal Ondřej Rakus, který si před čtyřmi lety vyzkoušel v Čeladné třicetikilometrovou trasu. "Tenkrát jsem měl defekt a do cíle jsem dobíhal. Tehdy jsem se fotil s Jaroslavem Kulhavým. Nyní jsem s ním mohl jet závod. Je neskutečné, co jsem za čtyři roky dokázal a moc si toho vážím."

Bike Čeladná.

Třetí místo mezi muži obsadil Hynek Tekula závodící za DK Bikesho Racing Team. "Mám to tady moc rád. Pořadatelé připravili geniální trať. Věřil jsem v to, že budu bojovat o prvenství. Bohužel ještě před stoupáním na Pustevny jsem trochu zaspal a nabral ztrátu na kluky. Na Knížecí jsem se ještě dokázal prokousat na třetí místo. Sice jsem kluky pořád viděl, takže jsem byl v určitém kontaktu, ale více jsem se k nim už nedokázal přiblížit," popisoval svůj pohled na závod Hynek Tekula. "řekvapilo mě, kolik lidí bylo kolem trati a fandilo. Vyjet si na Pustevny na Knížecí je taky srdcová záležitost. Kdo není tak zvyklý jezdit na kole, obtížnější je pro něj úsek kolem Tanečnice, ale to je ten pravý biking. Rozhodně si za ním stojím."

Lofellmannová neměla o trati ani ponětí

V kategorii žen se se všemi nástrahami padesátikilometrové trati nejlépe vypořádala Karla Loffelmann jezdící za tým Česká spořitelna – Accolade. Celou trasu absolvovala v čase 2 hodiny, 8 minut a 29 sekund. "Loni na podzim jsme tady byli s týmem na soustředění, protože tady máme menší základnu. Trať jsme si projeli, ale spíše jen tak pro zábavu. Některá místa jsem si sice pamatovala, ale jinak jsem o trati neměla moc ponětí. Věděla jsem ale, že to bude hodně do kopce. Každopádně trať se mi moc líbila," přiblížila Karla Loffelmann, které se podařilo ve slušném tempu vyjet na Pustevny. "Následně se mi hodně líbil trail dolů, ale pak tam byl ještě jeden prudší kopec nahoru, kde jsem cítila, že se nohám nechce tak silně šlapat do pedálů. Proto jsem musela trochu zvolnit. Když mi ve sjezdu došly převody, tak mi kluci ujeli. Ke konci jsem se tak pídila sama. Neměla jsem prostor s kýmkoliv se svézt. Celkově jsem s výkonem spokojená."

Bike Čeladná.

Dětské závody

Hlavní závod odstartoval výstřel starosty obce Čeladná Pavoľa Lukši. "Jsem rád, že rok od roku je více dětí. Na kratší trati je poznat, že si kluci a holky chtějí zazávodit s dospělými, za což jsme rádi. Děti se vyžijí. Chtějí se poměřit s maminky a tatínky. Navíc letos se přes internet přihlásilo předem nejvíce lidí v celé historii tohoto závodu, takže to byla svým způsobem odměna za jubilejní desátý ročník."

INFO: Bike Čeladná

Horydoly.cz Bike Čeladná

2022 Kulhavý popáté ovládl Bike Čeladná

2020 Bike Čeladná: 7. ročník cyklomaratonu

2019 Bike Čeladná 2019

2018 Bike Čeladná vyhrál o řídítka Matouš Ulman

2014 Nový cyklistický závod Bike Čeladná

PANORAMA: Čeladná
Kliknutím na snímek otevřete velké panorama. Foto: Seven Days


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Poslední(?) koupání v dolním Pojizeří

Poslední(?) koupání v dolním Pojizeří

Letošní teplé babí léto přeje koupání v přírodě. Ještě ve druhé polovině září jsme si zaplavali v koupalištích podél Zábrdky a Jizery.... celý článek

Skiareál Klínovec není možné udržet bez silného cyklistického léta

Klínovec - cykloturisté v trailcentru

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Přes Krušné hory na kole

Přes Krušné hory na kole

Hřebenovka Krušných hor měří zhruba 250 kilometrů a má převýšení 3500 m. Na kole se dá přejet na těžko za krátký týden. Sledujte naši trasu.
Krušné hory AKTUÁLNĚ 2023

Krušné hory AKTUÁLNĚ 2023

MĚDĚNEC Nejdelší a nejrozlehlejší hory v České republice najdete na severozápadě. Přečtěte si krátké zprávy z Krušných hor, Krušnohoří a Podkrušnohoří.
Fláje: tudy odplul prales z Krušných hor

Fláje: tudy odplul prales z Krušných hor

V Krušných horách a v Podkrušnohoří je několik zajímavých vodních nádrží. Díky starému plavebnímu kanálu patří k nejatraktivnějším Fláje. Kanál pro plavení dřeva Fláje-Clausnitz je nejstarší technickou památkou svého druhu v Čechách. Je dokonce
Cyklonovinky 2023

Cyklonovinky 2023

PRAHA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Obě radotínské lávky slouží chodcům i cyklistům

Obě radotínské lávky slouží chodcům i cyklistům

Od září mohou chodci a cyklisté v Radotíně využívat naplno obě nové lávky přes Berounku a nad frekventovanou silnicí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 22.-24.9. 22.9.
Bratislavský cyklomaraton Bratislava Horská kola 24.9.
Monaco Yacht Show - veletrh Monte Carlo 27.-30.9. 27.9.
Zručský cyklomaraton
Kácov Horská kola 28.9.
Gočárovy schody - cyklomaraton a běh Hradec Králové Horská kola 28.9.
Den architektury Praha 29.9.-5.10. 29.9.
Cyklobraní - cyklomaraton Valtice Horská kola 30.9.
Ralsko Tour - cyklomaraton Hradčany, letiště Horská kola 30.9.
FIT - veletrh Argentina, Buenos Aires 30.9.-3.10. 30.9.
Flora - veletrh Olomouc 5.-8.10. 5.10.

Diskuse

Je to nesmysl Petr, 24.9.2023 21:17, 1 příspěvek
Zimní čas letos Honza, 23.9.2023 20:46, 10 příspěvků
Zimní čas letos Horydoly, 23.9.2023 14:35, 10 příspěvků
INU Honza, 23.9.2023 12:10, 10 příspěvků
INU Honza, 23.9.2023 11:58, 10 příspěvků
Není všechno zlato co se ... Honza, 21.9.2023 22:19, 2 příspěvky
Není všechno zlato co se ... Michael Beranek, 21.9.2023 10:07, 2 příspěvky
INU Honza, 19.9.2023 19:52, 3 příspěvky
INU Petr, 19.9.2023 15:49, 4 příspěvky
INU Horydoly - Andrea Černá, 19.9.2023 15:06, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Běžte, klusejte a jděte s... Horydoly , 12.9.2023 18:41
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:37
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:31
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:30
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:30
Pro španělsky mluvící tur... Horydoly , 6.9.2023 8:59
Jaké jsou trendy dopravy ... Horydoly , 17.8.2023 23:36
Pardubický castle run Horydoly Open, 17.8.2023 13:13