Opel Handy Cyklo Maraton odstartoval z Aše
Dnes ráno se rozjeli cyklisté na trať štafetového maratonu. Odstartovali z Aše. Čtyři osmičlenná družstva mají za úkol absolvovat dva tisíce kilometrů dlouhou trasu napříč Československem až do nejvýchodnější části Slovenska a zpět do Prahy v limitu 111 hodin.
Hlavním partnerem cyklomaratonu je české a slovenské zastoupení automobilky Opel, která rozjela projekt podpory zdravotně postižených občanů Handycars, ve kterém nabízí upravená auta, speciální servis a finanční služby pro handicapované a jejich rodiny.
V každém musí být minimálně jeden handicapovaný cyklista. Trasu maratonu vytyčuje osm průjezdních bodů, vše ostatní závisí na volbě správné taktiky a týmové spolupráci.
Česká obdoba americké legendy
Handy Cyklo Maraton připravil handbiker Heřman Volf, který v uplynulých letech vstoupil do povědomí veřejnosti díky svým počinům propagujícím aktivní život s handicapem. V letech 2009 až 2012 procestoval Heřman Volf na kole s ručním pohonem křížem krážem Evropu a splnil si tak nejenom vlastní sny, ale ukázal cestu a nalil naději pro návrat do aktivního života desítkám podobně postižených lidí.
"Máme kořeny u cyklistiky - zakladatel automobilky Adam Opel byl svého času velmi úspěšným producentem jízdních kol a jeho pět synů je skvěle prezentovalo na nejrůznějších sportovních podnicích," vysvětluje důvody, proč se automobilka Opel stala hlavním partnerem cyklistického maratonu, jeho ředitel českého a slovenského zastoupení Pavel Šilha. "Protože chceme jít s kůží na trh, postavili jsme na start družstvo sestavené ze zaměstnanců naší kanceláře."
"Inspirací pro vznik projektu OPEL HANDY CYKLO MARATON mi bylo pozvání na slavný americký závod RAAM," říká Heřman Volf. "Pro obrovské náklady s tím spojené jsem byl nucen účast odmítnout. Nicméně mě napadlo, uspořádat něco podobného u nás. S aktivní účastí handicapovaných to tady ještě nikdo nezkusil, to pro mě byla velká výzva."
Čtěte o handbiku: Quickie Shark RT - šlapej rukama
Každý z osmi závodních týmů je patronem jednoho člověka krátce po usednutí na invalidní vozík. "Z vlastní zkušenosti vím, že nejtěžší pro čerstvého vozíčkáře je první rok a návrat do normálního života. My, kteří jsme se už s handicapem naučili žít, budeme bojovat za ty, kteří se to teprve učí. Jde v první řadě o morální podporu a motivaci, co všechno se na vozíku dá zvládnout," dodává Heřman Volf.
Jako štafetový kolík si cyklisté jednotlivých týmů budou předávat GPS tracker. Ten bude neustále lokalizovat jejich polohu. Každý tak může aktuální stav závodu a aktuální pozici týmů sledovat na interaktivní mapě na oficiálních stránkách projektu www.111hodin.cz.Polohu cyklistů lze také sledovat přes chytrý telefon. Stačí si jen zdarma stáhnout aplikaci na www.auto-gps.cz.
Start: 31. července 8:00 Trojmezí u Aše
Cíl: 4. srpna cca 6:00 Praha-Černý Most
Trasa a průjezdní body: Trojmezí u Aše – Písek – Brno – Nitra – Košice – Velké Kapušany – Michalovce – Žilina – Frýdek-Místek – Pardubice – Praha
Závodní týmy (handicapovaný cyklista + pro koho tým jede)
OPEL CS Jan Krauskopf + Jakub Režný
UNICREDIT LEASING Katka Antošová + Petr Kořínek
WÜSTENROT Hanka Doležalová + Markéta Dvořáková
RE/MAX SKY Jaromír Tomášek + Marek Smažák
BRONEC SPORT Jiří Miňovský + Valter Rönisch
PAVEL NOVOTNÝ TEAM Jiří Kuchta + Tomáš Moravík, Anna Oroszová + Pavel Řeháček
TK VYŠEHRAD Dušan Petřvaldský + Jiří Dostál
CESTA ZA SNEM Heřman + Volf Petr Pavlis
INFO: Cesta za snem
Diskuse
Diskuze k článku
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu
Nejčtenější články
The Hero UCI Cross-country Marathon World: Alleman and Weinbeer Win the First Round in Spain’s Costa Blanca
Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu
Čeští lvi zamířili do afrického pekla. Superior Lions startují na Cape Epic
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Cape Epic - etapový cyklomaraton | Jihoafrická republika | 15.-22.3. | 15.3. | |
| Dovolená - veletrh | Ostrava, Černá louka | 20.-21.2. | 20.3. | |
| For Boat - veletrh | Praha, Letňany | 20.-22.3. Vodní sporty | 20.3. | |
| Taipei Cycle - veletrh | Taiwan | 25.-28.3. | 25.3. | |
| Reisemarkt - veletrh | Německo, Mannheim | 25.-29.3. | 25.3. | |
| Myslivost a příroda - veletrh | Kroměříž, Výstaviště | 28.-29.3. | 28.3. | |
| Norsko - diashow | Jihlava, Na Kopečku | Přednáší Martin Loew | 31.3. | 18:00 |
|
Kamenice - úklid řeky
|
Haratice | 11.4. | 09:00 | |
| Silva Regina - veletrh | Brno, Výstaviště | 12.-16.4. Myslivost a lesnictví | 12.4. | |
| Travelcon - konference | České Budějovice | 15.-16.4. | 15.4. |
Diskuse
| Inu omyl | Horydoly, 16.3.2026 19:23, 4 příspěvky |
| Inu | Honza, 16.3.2026 18:56, 4 příspěvky |
| Peníze na důchody? | KK, 16.3.2026 18:42, 4 příspěvky |
| Peníze na důchody? | KK, 16.3.2026 18:40, 4 příspěvky |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Honza, 12.3.2026 13:26, 8 příspěvků |
| Pohrobci Klausovi | Kladivo, 12.3.2026 10:05, 1 příspěvek |
| Hmm | Honza, 11.3.2026 9:55, 1 příspěvek |
| Dobrý odkaz | Kuba Turek, 10.3.2026 17:51, 10 příspěvků |
| Už velice dlouhou dobu če... | Honza, 10.3.2026 17:48, 10 příspěvků |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Paulse, 10.3.2026 12:42, 8 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Leoš Šimánek zemřel | Horydoly , 11.3.2026 0:40 |
| Pražský veletržní areál v... | Horydoly , 28.2.2026 17:46 |
| Znovínský košt v Louckém ... | Horydoly , 28.2.2026 17:44 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Horydoly , 17.2.2026 11:37 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Kuba Turek, 16.2.2026 22:26 |
| Textilky Slezan ve Frýdku... | Horydoly , 16.2.2026 22:25 |
| Vloni prošlo českými leti... | Horydoly , 16.2.2026 12:05 |
| Re: Mirabaud - požadavky ... | uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH