Feřtek Tomáš: S dětmi křížem krážem po Čechách

Feřtek Tomáš: S dětmi křížem krážem po Čechách
SDÍLEJ:
Došla vám inspirace, kam vyrazit s malými dětmi na výlet? Už jste přesycení hrady, zámky a rozhlednami? Potom právě pro vás vydalo nakladatelství Fragment knihu S dětmi křížem krážem po Čechách.
Jak na to

Publikaci koupíte přímo ve Fragmentu, v celostátní síti knihkupectví Pergamen, nebo ve velkých obchodech s knihami.

Verdikt Horydoly

* zhola zbytečná publikace

** je dobře, že něco takového vůbec vyšlo

*** za ty peníze to stojí

**** výborná a poučná publikace

***** to musíte mít

Její autor Tomáš Feřtek, který se dlouhá léta zabývá vzděláváním a výchovou jako reportér časopisu Reflex, nabízí padesát nepříliš známých turistických oblastí, kam stojí za to se vypravit.

Říkají vám něco taková místa jako zřícenina Zbořený Kostelec, vodní elektrárna Homole postavená na kopci, Skryjská jezírka nebo muzeum lokomotiv v Lužné? Všechna určitě stojí za vidění.

Každý popsaný výlet je vybrán s ohledem na předškolní a školní děti, které spíše než daleká panorama, velké památky a ušlapané kilometry zajímají detaily. Jejich délka se proto pohybuje od dvou do dvaceti kilometrů. Vždy se na nich najde nějaké malé muzeum, zpřístupněný hrad, zajímavý potok nebo zemědělské hospodářství s domácími zvířaty.

Tomáš Feřtek má z praxe v časopisu cit pro hutné vyjádření důležitých faktů, a tak do dvou knižních stran dokáže dostat poutavý popis oblasti, doporučit zajímavou trasu, přidat technické údaje o otvíracích dobách, dopravě či možnostech přespání a někdy se mu tam vejde i krátký příběh místních lidí. Kromě toho nezapomíná na fotografie, které si nehrají na vysoké umění, ale text jasně ilustrují a zároveň lákají k návštěvě. Nafotografoval je sám autor nebo jeho kolega z Reflexu Petr Jedinák. Jediným nedostatkem jsou výřezy z turistických map, které jsou příliš malé na jakoukoliv orientaci. Jestli je to reklamní úlitba jejich vydavateli Shocart nebo nepodařená práce nakladatelství Fragment, není na první pohled jasné.

Na rozdíl od podobné publikace Na kole křížem krážem po Čechách, do níž se nepodařilo dostat příliš praktických rad, je vydání pro děti velmi dobrým rodičovským návodem "Jak na to."

Praha, Fragment 2003. Brožované. Orientační cena 199 Kč.
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kde se natáčelo Krakonošovo tajemství?

Kde se natáčelo Krakonošovo tajemství?

Televizní pohádka Krkonošovo tajemství se sice odehrává v Krkonoších a Podrkonoší, ale slovenský režisér Petr Bebjak za německé peníze ji točil na mnoha místech Čech a Moravy.... celý článek

Historické železnice a nostalgické vlaky

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Koupání v Praze

Koupání v Praze

KDE A JAK SE VYKOUPAT? Přírodní koupaliště a kryté bazény! Přinášíme přehled možností, kde se v Praze vykoupat.
Hostivařská přehrada 2025

Hostivařská přehrada 2025

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Letní vstupné 170 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

NOVÍ CHATAŘI Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Historické železnice a nostalgické vlaky

Historické železnice a nostalgické vlaky

AKTUALIZACE Přinášíme přehled historických železnic, nostalgických vlaků a železničních muzeí.
Kde se natáčelo Krakonošovo tajemství?

Kde se natáčelo Krakonošovo tajemství?

Televizní pohádka Krkonošovo tajemství se sice odehrává v Krkonoších a Podrkonoší, ale slovenský režisér Petr Bebjak za německé peníze ji točil na mnoha místech Čech a Moravy.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Halančíci - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 11.-13.9. 11.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Pálavské vinobraní Mikulov 12.-14.9. 12.9.
Znojemské vinobraní Znojmo 12.-14.9. 12.9.
Veduty Českých Budějovic - výstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 12.9.-6.4. 12.9.
120 let železniční trati Skalsko - Sobotka Sobotka 13.9.
Malše - splutí Římov 13.9. 10:00
Hrnčířské trhy Beroun 13.-14.9. 13.9.
Night Run Praha, Letná Běh 13.9.
Sraz koloběžkářů Červený Kostelec, Brodský 13.-14.9. 13.9.

Diskuse

únava a vyčerpání? Honza, 11.9.2025 14:41, 8 příspěvků
Chyba v článku Ondráčková, 11.9.2025 14:30, 5 příspěvků
Pomoc Horal, 11.9.2025 13:24, 8 příspěvků
Pomoc Vodák, 10.9.2025 17:38, 8 příspěvků
únava a vyčerpání? Lukas B., 10.9.2025 15:08, 8 příspěvků
??? Honza, 10.9.2025 14:37, 1 příspěvek
únava a vyčerpání? Pišišvor, 10.9.2025 13:40, 8 příspěvků
únava a vyčerpání? ferraty, 10.9.2025 12:34, 8 příspěvků
Inu Lukas B., 10.9.2025 11:04, 8 příspěvků
Inu Honza, 10.9.2025 9:19, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Krumlovský vodácký maraton Horydoly , 9.9.2025 22:28
Filmový festival Voda, mo... Horydoly , 9.9.2025 4:03
Re: Galasova cyklojízda Horydoly , 8.9.2025 11:48
Využite priaznivé počasie... Horydoly , 8.9.2025 11:46
Prague Horydoly Open, 8.9.2025 11:34
NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24
Direct Alpine na MHFF v T... Horydoly , 29.8.2025 13:03
Mezinárodní horolezecký f... Horydoly , 27.8.2025 12:28