Pražské čarodějnice 2014

Starodávné svátky jarního pálení ohňů se konají poslední den v dubnu. Přinášíme přehled, kde všude budou hořet čarodějnice v Praze. Další akce po celé republice najdete v Kalendáři na tomto portálu.
Podívejte se program ČARODĚJNICE 2018
Zvyk pálit na jaře čarodějnice je velmi starý obyčej. Má mnoho společného se starodávnými příběhy. V bájích se říká, že Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května je kouzelná.
Ještě starší tradice je pálení Svatojánských ohňů. Tento zvyk vznikl již v pohanských dobách. Keltové pálením ohňů slavili svátek Beltina. A komunisté ho za socialismu prohlašovali za pálení Vatry míru a přesunuli na 5. květen, kdy bylo výročí Pražského povstání proti německým okupantům.
Přehled míst, kde se konají oficální čarodějnické akce 30. dubna v Praze.
Praha 1
Malostranské čarodějnice začínají na Malostranském náměstí v 19 hodin. Poté vyrazí řarodějnický, lampionový a bubnový průvod na náplavku, kde se rozhoří hranice okolo osmé hodiny. Dětské odpoledne proběhne na Kampě od dvou do sedmi hodin. V noci se ozvou keltské bubny.
Praha 3
Na Balkáně v zahradě Ulita proběhnou tvořivé dílny, budou upáleny čarodějnice a bude se soutěžit. Dětský program začíná ve čtyři a končí v sedm hodin.
Praha 4
Ve Žlutých lázních začíná soutěžní program pro děti ve 14 hodin. Hudba pro dospělé hraje od 15:00. Oheň se zapaluje v 19:30 a kapely se střídají až do půlnoci. Začíná se rockem a končí dance music.
V Kunratickém lese u restaurace Na tý louce zelený se konají čarodějnice s opékáním buřtů, soutěží o nejlepší čarodějnický kostým a hraje country muzika Scarabeus. Akce začíná v 16 hodin. U krále Václava se především pije pivo a jí maso. Součástí oslavy je dětské divadlop od 14:00 a zapálení ohně v 19:00.
V Centrálním parku na Pankráci od 15 hodin do pozdní noci se odehraje velká kulturní show. Hraje živá muzika, probíhají umělecké soutěže a vystoupení.
Na Klamovce v parku se konají dětské čarodějnice od 16 do 19 hodin včetně opékání buřtů.
U Šeberáku hoří hranice od šesti hodin. Hraje kapela Frekvence.
Ve Freestyle Park Modřany se pálí ohně a koná Rej čarodějnic od pěti hodin. Konec bude hodně hluboko po půlnoci.
Praha 5
V Cholupicích se koná čarodějnický rej v zahradě mateřské školy Zvoneček od čtyř hodin.
Praha 6
V Mekce pražského inline bruslení na Ladronce začíná odpolední program zaměřený na sport a děti ve dvě hodiny. V pět hodin se volí nejkrásnější čarodějnice. Ve čtvrt na sedm se zapaluje vatra a potom koncertuje Michal Hrůza a další kapely. Ve tři čtvrtě na deset začíná ohňostroj. Do půlnoci se zpívá, hraje na kytaru a opékají se buřty. K dispozici jsou přebalovací pulty a diskrétní zona pro kojení.
U Břevnovského kláštera pálí čarodějnice Spolek břevnovských živnostníků Čarodějnický trh začíná ve čtyři hodiny odpoledne. V sedm hodin se upalují čarodějnice. Je připravené jídlo, pití a hudba. Kapela Bonus hraje k tanci i poslechu.
V Řepích proti radnici v Žalanského ulici se koná rej masek, později páleníi ohně a pečení buřtů. Vše začíná ve čtyři hodiny odpoledne.
Praha 8
Na Libeňském ostrově pořádá ve své loděnici Karlínské Spektrum čarodějnice, projížďky na vodě, skákací hrad a další dětské atrakce od 16:30 do 18:30.
Praha 9
Na Bobové dráze na Proseku se konají dětské čarodějnice se soutěžemi od 14 hodin. Oheň se zapaluje kolem šesté hodiny. Buřty, zábava, lanový park. Vstupné zdarma. Konec je v plánu ve 22:30 h. Pro děti jsou připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Těšit se můžete třeba na let zručnosti čarodějnic na koštěti, budete vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic. Za splněné úkoly v soutěžích jsou pro všechny soutěžící děti připraveny buřty k opékání na ohni zdarma. Vyhrává každý! Na akci nebudou chybět jídla z grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace-bobovka. Vstup a parkování zdarma.
V parku Václavka na Střížkově se pálí čarodějnice a staví májka od pěti hodin odpoledne do půlnoci. V půl sedmé se upaluje čarodějnice a okolo deváté hodiny se odpaluje ohňostroj.
Ve Kbelích se začíná 16 hodin v Centrálním parku. Od 19 hodin hoří oheň a hraje kapela Holokrci až do půlnoci.
V Běchovicích hoří oheň v areálu Staré pošty. Akce začíná v půl páté a v půl šesté se zapaluje oheň.
U obchodního centra Letňany v parku bude hořet táborák, budou se opékat buřty a proběhne kulturní program od 17 do 22 hodin. Buřty zdarma.
Praha 10
Klasické pálení čarodějnic se koná v Dubči na víceúčelové ploše za Teskem od 16 hodin. Oheň se rozhoří v 17 hodin.
Pálení čarodějnic se koná na Gutovce. V 18:00 se zapaluje vatra, ve 21:00 začíná ohňová show. Celý večer se opékají průběžně buřty.
Proti obecnímu úřadu v Křeslicích ve Štychově ulici se začínají opékat buřty v 19:00 a velký oheň se rozhoří ve 20:00.
Ve Štěrboholech se koná pro děti Pohádkový les od 16 hodin v parku Hrušov. Pálení čarodějnic začíná v 19:00 a kapela Spektrum bude vyhrávat až do půlnoci.
Obecní úřad Újezd pořádá stavění májky v 16 hodin na náměstí a pálení čarodějnic nedaleko brodu přes Botič u skály nad potokem v 18 hodin.
Praha 13
V Centrálním parku Lužiny se konají soutěže o nejlepší masku, létání na koštěti, soutěže a táborák. Vše začíná v pět a končí se v devět hodin poblíž mateřské školy Bronzová.
Ve Stodůlkách se konají hasičské čarodějnice u spolkového domu v ulici K Vidouli od 17 hodin.
V Třebonicích u rybníka začínají hasiči s pálením ohně v sedm hodin večer.
Praha 12
Na Sofijském náměstí se koná čarodějnický rej od 16:30 hod. Poté se přesune do Modřanské rokle.
Praha 20
Ve Chvalské tvrzi se od dvou hodin konají dětské soutěže, jarmark, šerm, buřty, volba královny čarodějnic a pálení čarodějnic. Dospělý program s koncertem pop music začíná v sedm hodin a ohňostroj se střílí ve 21:50 h.
Praha 22
V Jesenici na louci mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi začíná dětský zábavný program v 17 hodin. Oheň se rozhoří v 19 hodin a začne hudební program. Konec se očekává po 21. hodině, kdy se koná ohňová show.
Diskuse
Diskuze k článku
Lanové parky a centra
Koupání u Ralska
Může se hodit
Nejčtenější články
Robot GoFa přivítá návštěvníky Zlín Film Festivalu jako filmové hvězdy

Singltrail Letňany Praha

Po stezce pašeráků alpským kaňonem Klobensteinschlucht
Best Family Atlas Mountain Vacations

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Eurobike - veletrh | Německo, Frankfurt | 25.-29.6. Cyklistika | 25.6. | |
Wellnesstourism - veletrh | Japonsko, Tokio | 25.-27.6. | 25.6. | |
Pelargonie - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 26.-29.6. | 26.6. | |
Slavnosti Solné stezky | Prachatice | 27.-28.6. | 27.6. | |
Wallz - streetart | Plzeň, Depo2015 | 21.-27.6. | 27.6. | |
BITE - veletrh | Čína, Peking | 27.-29.6. | 27.6. | |
Vltava - kuriozní plavidla | Vyšší Brod | 28.6. | ||
Náměšťský Bloudil | Náměšť nad Oslavou | Orientační závod dvojic pro horská kola a elektrokola | 28.6. | |
Masožravé rostliny - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 20.-29.6. | 29.6. | |
ISPO China - veletrh | Čína, Shanghai | 4.-6.7.. | 4.7. |
Diskuse
Inu | Piký, 23.6.2025 18:47, 2 příspěvky |
Inu | Honza, 23.6.2025 12:17, 2 příspěvky |
Moped | Rich, 22.6.2025 10:39, 8 příspěvků |
Guide?? | Honza, 20.6.2025 5:20, 55 příspěvků |
Guide?? | taky climber, 19.6.2025 13:38, 55 příspěvků |
hrdý vlastenci | Honza, 19.6.2025 11:47, 6 příspěvků |
Inu | Honza, 19.6.2025 11:42, 1 příspěvek |
Guide?? | climber, 19.6.2025 11:07, 55 příspěvků |
Inu - to je jednoduché | Honza, 18.6.2025 7:46, 5 příspěvků |
Inu - to je jednoduché | Lukas B., 17.6.2025 23:08, 5 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Cyklistický maraton Vysočiny | Horydoly , 19.6.2025 22:32 |
Pivo na Náplavce | Horydoly , 19.6.2025 21:22 |
Sportovní prádlo | Horydoly , 13.6.2025 16:44 |
Přípravy vrcholí | Horydoly , 13.6.2025 14:01 |
Re: Regionální muzeum Mělník | Horydoly Open, 12.6.2025 10:54 |
Re: Střední Čechy turisti... | Horydoly Open, 12.6.2025 10:51 |
Fitness | Horydoly Open, 12.6.2025 10:49 |
Jižní Čechy lákají na TOP... | Horydoly Open, 12.6.2025 10:43 |