Pražské čarodějnice 2018

Pražské čarodějnice 2018
Oheň hoří v Jeskyni Pod Křížem ve Svatém Janu pod Skálou.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Starodávné svátky jarního pálení ohňů se konají poslední den v dubnu. Přinášíme přehled, kde všude budou hořet čarodějnice v Praze. Další akce po celé republice najdete v Kalendáři na tomto portálu.

Zvyk pálit na jaře čarodějnice je velmi starý obyčej. Má mnoho společného se starodávnými příběhy. V bájích se říká, že Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května je kouzelná.

Ještě starší tradice je pálení Svatojánských ohňů. Tento zvyk vznikl již v pohanských dobách. Keltové pálením ohňů slavili svátek Beltina. A komunisté ho za socialismu prohlašovali za pálení Vatry míru a přesunuli na 5. květen, kdy bylo výročí Pražského povstání proti německým okupantům.

 

Přehled míst, kde se konají čarodějnické akce 30. dubna v Praze:

Praha 1

Malostranské čarodějnice začínají na Malostranském náměstí v 19 hodin. Poté vyrazí čarodějnický, lampionový a bubnový průvod na Kampu, kde se rozhoří hranice okolo osmé hodiny. Pálení čarodějnic, opékání buřtíčk, nápoje i drobná strava ke koupi na místě. Program pro děti na Kampě proběhne od 15 do 17 hodin (skákací hrad, minikolotoč a střelnice). Večer proběhne žonglování a maorský tanec, zahraje Lovesong Orchestra, Krless a večer zakončí ohňová show. Konec akce je v 24 hodin.

Praha 3

Žižkovské čarodějnice se slaví v kempu Pražačka. Brány Sportovního a rekreačního areálu Pražačka se otevřou v 15 hodin, kde bude pro malé i velké návštěvníky přichystán bohatý program.

15:00 - 19:00 dětské dílny
15:20 - 16:00 Pohádka o čarodějovi Řechtoději
16:30 - 17:30 Pavel Kožíšek – s kouzly kolem světa!
18:00 Zapálení vatry a rituální průvod, špekáčky zdarma
18:30 - 19:30 Pohádkový rock´n´roll s čarodějem
20:30 - 21:30 koncert Olgy Lounové
21:30 ukončení programu

Na Balkáně v zahradě Ulita se slaví Čarodějnice od 16 do 19 hodin. Pro malé i velké budou nachystány výtvarné dílny, soutěže a hry, keltské tance, opékání buřtů a závěrečné keltské veselí. Těšte se na výtvarné dílny, historická řemesla, sportovní atrakce a hlavně pohodu u táboráku po celou dobu akce. Bude pro vás připraveno občerstvení, opékání buřtů, doprovodný hudební program a spousta zábavy. Od 17 hodin vystoupí písničkář Zdeněk Vřešťál ze skupiny Neřež. Vsatupné 50 Kč.

Praha 4

Ve Žlutých lázních začíná soutěžní program pro děti ve 14 hodin. Oheň se zapaluje v 18:00 h.  Těšit se můžete na pouťové atrakce pro dospělé návštěvníky, dětskou čarodějnickou show, divadlo Mazec, malování na obličěj, soutěže pro děti. čarodějnickou dílničku, dětský koutek pro nejmenší, čarodějnický jarmark, opékání buřtíků, dětské zábavné atrakce a den otevřených dveří příměstských táborů.

V Kunratickém lese u restaurace Na tý louce zelený  se především pije pivo a jí maso. Součástí oslavy je politika ČSSD. Od 16 do 19 hodin proběhnou soutěže pro děti se souborem klaun Mireček a Leontýnka. V 18:45 hod. bude vyhlášení soutěže o nejlepší kostým čarodějek a čarodějů. V průběhu akce se budete bavit při táboráku s opékáním špekáčků za doprovodu country hudby. 

Centrálním parku na Pankráci od 15 hodin do pozdní noci se odehraje velká kulturní show. Vstupné dobrovolné. Tradiční venkovní akce pro celou rodinu spojuje osvětu v oblasti duševního zdraví, program pro děti, workshopy, divadlo s bohatým hudebním programem. Na programu je Plush Fish - našláplý ska/punk Moskva, Dirty Artichokes - roztančený folk punk z Itálie, Kolona - hip hop z Jihlavy, De La Negra - přímočarý rap/funky z Krupky, djs Fat & Dread Stereo, Rudeboy Riddim - ska/punk/soul/ragga, Bohnická divadelní společnost, Václav Strasser a bubbleshow, workshopy, prezentace neziskových organizací. 

Šeberáku hoří hranice od čtyř hodin. Nejprve se koná program pro děti, potom pro dospělé. Vstupné 70 Kč.

Praha 5

Ve Slivenci se pálí čarodějnice v areálu AFK. Program začíná v 16 hodin a oheň se zapaluje v 19 hodin.

Praha 6

V Mecce pražského inline bruslení na Ladronce začíná ve 14 hodin program zaměřený na hudbu, tanec, kouzlení a také jídlo. Program je zdarma.

14:00 zahájení akce
14:15 kouzelnická vystoupení Štěpána Gajdoše, Martina Kellmana
15:50 koncert skupiny Beat Sisters
16:30 kouzelnická show Martina Kellmana
18:15 vyhlášení vítězů soutěží
18:30 koncert David Stypka & Bandjeez
19:00 zapálení ohně
19:25 zapálení sochy čarodějnice
19:50 koncert kapely Klokain
21:00 závěr akce

U Břevnovského kláštera pálí čarodějnice Spolek břevnovských živnostníků Pro návštěvníky je nasmlouváno 25 stánků řemeslníků a farmářů (uzeniny, víno, sýry, hračky, koření). Pro labužníky jsou připraveny k občerstvení kvalitní české uzeniny, bramborové spirálky, trdelník, grilované sýry a další pochoutky. Čepovat se bude šest druhů piv z pivovarů Herold a Plzeňský prazdroj, v prodeji budou i točené limonády. Pro všechny, kdo si chtějí opéct něco na ohníčku budou k zakoupení pravé špekáčky z masa. Je připraveno malování na obličej. Nejlepší dětské masky čarodějnic a čarodějů dostanou drobné ceny.

12:00 otevření tržiště a občerstvení
15:00 zapálení ohníčků na opékání
17:00 zapálení hlavní hranice a upálení čarodějnic
18:00 - 22:00 k tanci a poslechu hraje Vitamín  

Řepích proti radnici na louce v Žalanského ulici se koná ohňová show skupiny Pyrrotera, vystoupení skupiny Hrací skříň a vyhlašuje se nejlepší maska. Akce s ekoná od 16 do 20 hodin.

Suchdolské čarodějnice začínají v 17:00 h na hřišti za sokolovnou, kde je připraven zábavný program, muzika, soutěže pro děti, pálení ohně a občerstvení. Masky a košťata s sebou. Program na hřišti: DJ Huba, pěvecký sbor Mikeš, soutěže, tvůrčí dílny, tancování. Opékání buřtů a občerstvení do 22 hodin. 

Praha 8

V areálu Beachclub Ládví se od 15 hodin konají ukázkové tréninky beachvolejbalu pod vedením trenérů, obří trampolína, čarodejnický rej a pochopitelně opékání špekáčků. Vstupné je zdarma. 

V Ďáblickém háji se od 10 hodin konají čarodějnice pro děti od dvou do semi let. 

Praha 9

Na Bobové dráze na Proseku se konají dětské čarodějnice se soutěžemi od 14 hodin. Oheň se zapaluje kolem šesté hodiny. Buřty, zábava, lanový park. Vstupné zdarma. Konec je v plánu ve 22:30 h. Pro děti jsou připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Těšit se můžete třeba na let zručnosti čarodějnic na koštěti, budete vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic. Za splněné úkoly v soutěžích jsou pro všechny soutěžící děti připraveny buřty k opékání na ohni zdarma. Vyhrává každý! Na akci nebudou chybět jídla z grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace-bobovka. Vstup a parkování zdarma.

V parku Václavka na Střížkově se koná Mezinárodní sympózium čarodějnic, čarodějů, šamanů, šarlatánů, zaříkávačů a kouzelníků od 16 hodin. V programu pro děti i dospělé uvidíte a zažijete mezi jiným stavění máje střížkovskými chasníky, po setmění upálení střížkovské čarodějnice a ohňostroj. 

Ve Kbelích se začíná ve 13 hodin v Centrálním parku soutěžemi. Od 19 hodin hoří oheň a po setmění začíná ohňová show. Od osmi hodin hraje country kapela Holokrci a přijde Ivan Pitkin. .

Běchovicích hoří oheň na louce u rybníčku. Akce začíná v půl šesté, kdy se zapaluje oheň. Součástí akce je ukázka hasičské techniky.

U obchodního centra Letňany v parku bude hořet táborák, budou se opékat buřty a proběhne kulturní program. V 17 hodin vychází průvod od letňanské radnice. Celá akce začíná již ve 15 hodin před letňanskou radnicí, odsud se přesune průvod s čarodějnicí směrem k obchodnímu centru. Zábavný program, v němž nebude chybět pohádka pro děti, soutěž o nejkrásnější čarodějnici, žonglérská dílna či ohňová show začne v 15:45 hodin. Hvězdami letošního programu budou skupiny Michal Tučný Revival Plzeň s Rosťou Fišerem a Greenhorns s Janem Vyčítalem.

Ve Vinoři se čarodějnice odehrají v Hoffmanově dvoře. Pro děti je připraveno od 16 hodin mnoho soutěží, masek, hudby. Oheň se zapaluje ve 20:30 h a ohňostroj odpaluje ve 21:30 h. Večer zahrají kapela Mladí a neklidní, Něžný Octopus a hlavním hostem je Jakub Smolík.

V areálu Spartak Hrdlořezy se začíná v 17 hodin - soutěže pro děti, trampolína, opékání buřtů a večer velký oheň. Od 18:00 kapela Blekflek. Čarodějnický outfit vítán, těší se na vás čarodějnice z Břežanky! Občerstvení a buřty zajištěny.

Praha 10

Klasické pálení čarodějnic se koná v Dubči na víceúčelové ploše za Teskem od 16 hodin. Oheň se rozhoří v 17 hodin. Hraje kapela Krkavci.

Proti obecnímu úřadu v Křeslicích ve Štychově ulici se začínají opékat buřty v 19 hodin a velký oheň se rozhoří ve 20 hodin. Stánek s občerstvením a buřty je zajištěn.

Obecní úřad Újezd pořádá stavění májky v 16 hodin na náměstí a pálení čarodějnic nedaleko brodu přes Botič u skály nad potokem v 18 hodin.

Na Hostivařské přehradě se koná pálení čarodějnic od 19 hodin se zopěvákem Pavlem Caltou, kapelami Lety Minmo a Pankix. Program začíná v 15:00 h a oheň se zapaluje v 19:15 h.

Ve Šterboholech se konají čarodějnice od 16 hodin. Čarodějnický oheň se zapaluje v 19 hodin.

Pálení čarodějnic na U-rampě v Kolovratech začíná v 18 hodin. Oheň se rozhočí v 19:30 h. .

Praha 12

Modřanské rokli zaplane čarodějnický oheň ve sportovním areálu národní házené od 17 hodin.

Cholupicích proběhne slet čarodějek a čarodějů na letišti Točná.

17–19 h program pro děti, čarodějnické soutěže, soutěž o nejlepší čarodějnici a čaroděje
17–20 h hasičská technika, letecká technika, skákací atrakce, facepainting
18 h zapálení hranice s čarodějnicí
19 živá kapela

Praha 13

Centrálním parku Lužiny se konají soutěže o nejlepší masku, létání na koštěti, soutěže a táborák. Vše začíná ve čtyři a končí v devět hodin poblíž mateřské školy Bronzová. Zpívá David Deyl, Abba Stars, uvidíte maskotí show, těšit se můžete také na soutěže o nej koště, nos a samozřejmě o nej masku.

Ve Stodůlkách se konají hasičské čarodějnice u spolkového domu v ulici K Vidouli od 17 hodin.

Třebonicích u rybníka začínají hasiči s pálením ohně v sedm hodin večer. Masky jsou vítány.

Praha 14

Čarodějnice na Hutích připravily opékání špekáčků, zpívání u ohně a volnou zábavu. Skákací hrad, dětské atrakce, malování na obličej. Budou připraveny sooutěže pro děti i pro dospělé.

Praha 20

Ve Chvalské tvrzi se od dvou hodin konají dětské soutěže, jarmark, šerm, buřty, volba královny čarodějnic a pálení čarodějnic. V 15 hod. dětem zahraje a zazpívá veselá parta herců z Divadla rozmanitosti z Mostu, kapela s názvem Nedloubej se v nose. Těšit se můžete také na vystoupení nové rockové kapely Good Faith z počernické Základní umělecké školy. Nebudou chybět hry a kouzlení na pódiu s Kamilem Burdou, moderátorem hlavního programu pak bude Václav Žmolík. Přibližně v 17:30 vybereme nejhezčí dětskou čarodějnic! Večerní program od 18:30 hodin otevře vystoupení legendární kapely Děda Mládek Illegal Band. Hvězdou večera bude Ewa Farna. Nebude chybět malý i velký oheň, opékání buřtů a závěrečný ohňostroj. Vstupné 60 Kč.

Praha 22

Jesenici na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi začíná dětský zábavný program v 15 hodin. Oheň se rozhoří v 17:30 hodin a začne hudební program. Konec se očekává po 21. hodině.

15:30 registrace čarodějů a čarodějnic s uvítacím žabím mokem
16:00 soutěže Sraz šikovných čarodějek a čarodějů
16:00-18:00 Čarodějnické zkoušky
V průběhu odpoledne až do 21:30 hraje skupina Spektrum dětské pohádkové písničky a country.
18:00 zapálení vatry

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Historická jízda motorákem a metrem po Praze

Historická jízda motorákem a metrem po Praze

Dopravní podnik hlavního města Prahy a Klub železničních cestovatelů pořádají unikátní projížďku po Praze historickým motorákem a historickým metrem. Jede se pouze 19. ledna a 16. března v 10 a 14 hodin.... celý článek

Bruslení v Praze 2018 / 2019

Tři králové nebo tři mudrci

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

České hory aktuálně 2018/2019

České hory aktuálně 2018/2019

KRKONOŠE Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.
Výstava v Botanické zahradě Praha: Vánoce v babiččině chaloupce

Výstava v Botanické zahradě Praha: Vánoce v babiččině chaloupce

Botanická zahrada Na Slupi v Praze pořádá tradiční Vánoční výstavu. Letos je inspirovaná staročeskou kuchyní, zdobením a také zaniklými řemesly. Ve sklaníku Přírodovědecké fakulty dýchá kouzlo jednoduchosti.
Tři králové nebo tři mudrci

Tři králové nebo tři mudrci

6. ledna roku 1 našeho letopočtu dorazila do Betlému záhadná parta. Říká se jí Tři králové, spíše to ovšem byli kazatelé, nebo mágové, případně mudrci či dokonce učení muži. Nejspíš to
Cyklotoulky III. s dětmi, vozíkem a nočníkem

Cyklotoulky III. s dětmi, vozíkem a nočníkem

KNIHY POD STROMEČEK Knížka pod vánočním stromkem je obvyklý dárek. Nechte se inspirovat minirecenzemi na poslední chvíli. Ještě je čas zajít do knihkupectví a koupit vybrané publikace. Vybíráme z knih, které vyšly
Středočeské betlémy roku 2018

Středočeské betlémy roku 2018

Zajímavé betlémy představuje muzeum v Příbrami. Obec Máslovice se chlubí betlémem z pravého másla. Na zámku Loučeň je k vidění mnoho nazdobených vánočních stromečků.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 12.-20.1. 12.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 16.-19.1. 16.1.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 17.-20.1. 17.1.
Pupova lednová cyklojízda Praha, Sněmovní 7 Manifestace za práva cyklistů 17.1. 18:00
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 19.-27.1. 19.1.
Nostalgický vlak - metro a motorák Praha, Hlavní nádraží 19.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 24.-27.1. 24.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 25.-27.1. 25.1.
Zapalovač Praha, Poutníci, Norská 25.-27.1. Školení dětských vedoucích 25.1.
Kouzlo starých hraček - výstava Rýmařov, muzeum 6.12.-27.1. 27.1.

Diskuse

Klid jeho duši Karel N., 16.1.2019 8:56, 1 příspěvek
Nejlepší místa na freerid... Horydoly , 15.1.2019 21:49, 19 příspěvků
Spodni pradlo Skiák, 15.1.2019 21:38, 4 příspěvky
Snowboardová škola Skiák, 15.1.2019 21:36, 3 příspěvky
Snowboardová škola Michal, 15.1.2019 17:54, 3 příspěvky
Nejlepší místa na freerid... Petr, 15.1.2019 17:48, 19 příspěvků
Spodni pradlo Petr, 15.1.2019 14:02, 4 příspěvky
Nosič na lyže Toman, 15.1.2019 13:28, 20 příspěvků
Bez přilby? Jirka, 15.1.2019 10:38, 1 příspěvek
Střešní box Jan Malý, 14.1.2019 17:29, 13 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Vyhlášení výsledků noviná... Horydoly , 17.1.2019 2:12
Re: Kalendář akcí Kuba Turek, 15.1.2019 22:08
Kalendář akcí Horydoly , 15.1.2019 22:06
Cyklistické závody 2019 Horydoly , 14.1.2019 0:40
Re: Slatiňany: Čína Horydoly , 14.1.2019 0:25
Go a Regiontour 2019 Horydoly , 13.1.2019 23:45
LH24 Horydoly , 13.1.2019 22:57
Re: Střední Čechy turisti... Horydoly , 13.1.2019 19:51