Magie obrázků

Magie obrázků
Indický slon.
Autor snímku Andrea Dlouhá a Martin Dlouhý
SDÍLEJ:

Jmenuji se David a jsem z Brna. Mým největším koníčkem je fotografování a cestování. Tomu prvnímu jsem podlehl již v dětství.  Cestování přišlo až s věkem. Vždy o prázdninách jsem jezdíval s rodiči k moři nebo někam do zahraničí, ale vždy jen v rámci Evropy. Na každé takové dovolené jsem pořizoval spoustu fotografií. 

První fotoaparát mě koupil můj dědeček, který byl skvělý fotograf. Používal starý Flexaret a fotografie si zásadně dělal sám, a tudíž měl doma vše potřebné a s ním jsem se také všemu naučil. Poprvé jsem si sám vyfotil a vyvolal ve svých jedenácti letech fotky zvířat z Brněnské ZOO, které mám dodnes schované.

Brněnská ZOO.

S dědou ve fotokomoře to byla opravdová magie. Moc mě dodnes baví samotný proces vyvolávání vlastních fotografií, i když poslední roky používám z pohodlnosti na cestách spíše digitální fotoaparát.

Cesta je cíl

To opravdové cestování přišlo až po mé první cestě s kamarádem do Indie. Bylo to naprosto úžasné. Jel tam nakupovat zboží do svých, v oné době populárních, orient obchodů. Můj kamarád Marek je velký cestovatel, a tudíž mě na vše dopředu připravil. Letěli jsme do Dilí a hned po přistání na letišti jsem byl překvapen množstvím lidí a barev.

Při cestě do hotelu jsem nevěděl, co fotit dřív. Velký problém, na který jsem narazil, byla jazyková bariéra. Indové mluví většinou všichni anglicky a moje angličtina byla v té době špatná, jelikož jsem se vždy učil pouze německy, jak na základní škole, tak i na střední. A tak většinu toho důležitého domlouval Marek.

Po týdnu v Dilí jsme jeli na sever, do překrásného údolí Manali a zde jsem poprvé pochopil, co znamená úsloví „Cesta je cíl“. Odtud po dvou týdnech opět Dilí a potom zpět do domů do Brna. Už v letadle jsem přemýšlel o tom, že se rychle přihlásím do nějakého jazykového kurzu angličtiny v Brně.

Správná volba

Po návratu jsem začal hned řešit, který kurz angličtiny si v Brně vybrat. Protože okouzlení Indií bylo silné a já věděl, že se tam brzy musím vrátit, bylo mě jasné, že pořešit angličtinu v Brně je nezbytné.

Na úvod jsem si našel soukromého lektora. Začátek nebyl vůbec lehký a hodina ani dvě týdně nestačily. Když jsem se potom učil sám, nikam to také nevedlo. Litoval jsem, že jsem se neučil anglicky v mládí nebo jsem nevyužil pomaturitní studium angličtiny v Brně.

Nakonec jsem se rozhodl pro výuku angličtiny v mém rodném Brně a to ve skupině, s myšlenkou, že moji spolužáci by pro mě mohli být motivací a pomoci mě k lepším výsledkům. Do vyhledavače, jsem tedy zadal heslo" výuka angličtiny Brno", ale jazykových škol jsem našel docela dost, a tak jsem zvolil jiné heslo - "veřejné kurzy angličtiny v Brně", ale výsledek byl stejný. Byl jsem bezradný.

Měl jsem jasné preference, co chci, ale stále jsem nemohl najít to pravé. Jednou večer cestou z divadla jdu takhle po Lidické ulici a vidím svítit nápis jazyková škola PELICAN, což mě znělo velmi exoticky na školu. Druhý den jsem tam zavolal a hned se domluvil, že již příští týden nastupuji do kurzu angličtiny pro začátečníky.

Bylo nás na začátku pět, po roce jsme chodili jen tři a stali se z nás kamarádi. Dodnes občas zajdeme do čajovny nebo na pivo. Má angličtina se rychle zlepšovala. A tak stále chodím na mé oblíbené kurzy angličtiny do Pelicanu. Ted již samozřejmě chodím do konverzačního kurzu angličtiny a musím konstatovat, že učení se anglicky přímo v jazykové škole se vyplatilo.

Opět na cestách

Jazykově jsem již vybaven, a tak si vesele cestuji po Asii, kde pracuji a fotím místa, která jsou více než nádherná. Například moje poslední cesta do Nepálu, který je v ledasčem podobný mé milované Indii, byla úžasná. V hlavním městě Káthmándú je neuvěřitelné množství památek a chrámů. Nejvíc mám rád budhistická místa jako Monkey Temple a stupa Boudhanath.

Odtud jsem jel na pár dní k jezeru Pokhara a šel i na výšlap k Annapurně. Místní vrcholy působí přímo magneticky. Po návratu do Kathmandu, okouzlen himalájskými vrcholy, jsem se rozhodl pro cestu do Tibetu. Šel jsem se informovat, co je potřeba, do jedné z cestovních kanceláří, které vyřizují vše potřebné. Zjistil jsem, co cesta obnáší, jak dlouho se čeká na víza, kolik dní trvá cesta do Lhasy a zpět.

Baruntse (7162 m), Vpravo je hlavní vrchol při pohledu z údolí Hongu. 

Tenkrát jsem to již nestihl, tak až příště, ale nevadilo to, měl jsem radost a cítil se volně a svobodně, jelikož jsem všemu rozuměl a na všem se domluvil, a to díky mé výborné angličtině. Angličtina Brno je pro mě jazykováškola PELICAN, kde jsem získal svoje "jazyková křídla".

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Tibet - více než 60 let okupovaná země

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané? Autentické záběry a zpovědi Tibeťanů nabídne jedinečný filmový dokument Kauza Tibet, který přináší kontrast mezi řáděním čínských vojáků a tibetskou... celý článek

Rakouské dálniční známky a mýto

Cestovní doklady dnes a kdysi

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané? Autentické záběry a zpovědi Tibeťanů nabídne jedinečný filmový dokument Kauza Tibet, který přináší kontrast mezi řáděním čínských vojáků a tibetskou
Cestovní doklady dnes a kdysi

Cestovní doklady dnes a kdysi

RETRO Dnešní mladá generace se jistě podivuje za jakých podmínek jejich předci kdysi po Evropě cestovali. Dnes je to jednoduchá věc, člověk si vezme ruksak nebo kufr a jede za svým cílem. Často
Evropský soud určil, že za zpožděný let platí pasažérům aerolinky, kde si let koupili

Evropský soud určil, že za zpožděný let platí pasažérům aerolinky, kde si let koupili

Soud Evropské unie se přiklonil na stranu leteckých pasažérů a připomněl, že pokud je více navazujících letů zakoupeno v rámci jedné rezervace, jsou považovány za jeden let. Kompenzaci za zpožděný let tak
Rakouské dálniční známky a mýto

Rakouské dálniční známky a mýto

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Češi v Senegalu staví multikulturní prostor z PET lahví

Češi v Senegalu staví multikulturní prostor z PET lahví

Senegal je považován za jednu z politicky nejstabilnějších zemí Afriky. Lucie Masopustová společně s Bacarym, místním Senegalcem, koupili pozemek v městečku Abene ležící v regionu Casamance, označovaném za sýpku Senegalu, 20 km jižně od

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Den tygrů Jihlava, ZOO 27.7.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 25.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 4.-8.9. Westernový styl 4.9.
Eurobike - veletrh Německo, Friedrichshafen 4.-7.9. Cyklistika 4.9.
Afrika Fest
Choceň, zámek 6.9.
Nože - prodejní výstava Příbram, Kulturní dům 7.-8.9. 7.9.
Water Rescue
Pastviny Mistrovství záchranných týmů 7.9.
Voda,moře,oceány - filmový festival Hluboká nad Vltavou 12.-15.9. 12.9.

Diskuse

Bolesti kloubů Karla, 20.7.2019 19:16, 12 příspěvků
Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 2 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 12 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 12 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 12 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48