Nový golfový obchod GolfChampion.cz

Nový golfový obchod GolfChampion.cz
Oblečení na golf je v chladné Skandinávii hodně důležité.
Autor snímku Peak Performance
SDÍLEJ:

Golf vás chytil? Neustále myslíte na míček a hřiště? Musíte to mít? Nejste v tom sami! Golfová horečka zachvátí každého začátečníka, který přičichne k této fascinující hře, a mnohé golfisty neopustí až do smrti. Nezbývá vám nic jiného, než koupit první vybavení a vyrazit na golf. 

Jak na to

Golfový obchod GolfChampion.cz nabízí širokou škálu produktů (golfové hole, golfové vozíky, golfové tašky, golfové míčky, golfové doplňky) od roku 2004. Prodává a servisuje top značky Callaway, Titleist, TaylorMade, Motocaddy, Wilson Staff a Clicgear. Zároveň poskytuje rozsáhlé poradenství. Letos přišel také do České republiky.

Do základního vybavení golfisty - ať už začátečníka, rekreačního hráče nebo profesionála - patří set holí, baf, míčky, týčka, rukavice a obuv. Přikoupit lze téměř cokoliv od speciálního oblečení přes golfový vizík a třeba po členství v prestižním golfovém klubu. Vše nabízejí golfové prodejny.

Kompletní set holí nebo stačí půlset?

Začátečník obvykle přemýšlí, zda má koupit celý set holí nebo půlset. Zde je každá draha rada drahá. Doslova.

Peak Performance, kolekce léto 2015.

Pokud golf neberete zase až tak vážně, chcete si jen občas odpálit cvičnou ránu a zahrát si s přáteli kvůli pohybu na zdravém vzduchu, bude vám stačit půlset. Hodně ušetříte.

Jenže mnozí takoví, zpočátku laxní hráči propadnou golfu nadobro. Během krátké doby zamění půlset ze plnohodnotný set. Bez toho nelze vyhrávat, počítat handicap a posunovat se v žebříčku golfistů vzhůru.

Levnější půlset by měl obsahovat fervejové dřevo 3 nebo 5, železa 5, 7, 9 a sand wedge (SW) a putter. Pro začátek to úplně stačí. S ním získáte zelenou kartu a můžete si užít hru na hřišti.

Kompletní golfový set obsahuje:

* Sada golfových holí zvaných železa alespoň 6-SW (železa 6, 7, 8, 9, pitch wedge, sand wedge). 

* Drivery (dřevo číslo 1).

* Fairwayová dřeva (číslo 3 nebo 5). Pro začátečníky se místo nich lépe hodí hybridní golfové hole, též zvané rescue (číslo 3 nebo 4).

* Putter (větší mallet nebo úzký blade).

Peak Performance, kolekce léto 2015.

Golfové hole se rozlišují na pravé a levé. Pravou hůl používají obvykle golfisté praváci, kteří při zaujetí postoje stojí pravým ramenem dál od cíle a levým ramenem míří k cíli. Levou hůl používají nejčastěji leváci. Jste-li praváci, ale raději držíte hole na druhou stranu, můžete hrát s levými holemi. Někdo tak opravdu hraje, ale doporučujeme se předem poradit se zkušenými trenéry, kteří posoudí, zda to má smysl a jestli si golfista tímto způsobem spíš neuškodí. 

V internetových i kamenných prodejnách mají v nabídce nejen různé typy holí v mnoha cenových kategoriích, ale také speciální pánské sety, dámské sety a dětské sety.

Za vysoké ceny lze pořídit značkové hole na míru. Důvody pro to mohou být dva: Jste profesionální golfista, hrajete každý den několik hodin a potřebujete hrát přesně i pohodlně. Nebo nepatříte do průměru, jste vysoký, malý, máte delší nebo naopak kratší prsty, pomalý švih...

Golfový bag

Golfový bag prodává vedle holí každý golfový obchod. Nylonové nebo kožené, přibližně metrové pouzdro slouží k uložení a řenášení všeho, co na hřišti potřebujete. Kromě sportovního vybavení se do něj vejde teplé oblečení, nepromokavá bunda, pití a svačina, případně tištěný průvodce na hřiště, které pořádně neznáte. 

Bagy se vyrábějí přenosné, které jsou určené především k nošení přes rameno jako velká taška, nebo s nožičkami (stand bag), jenž oceníte nejvíce při tréninku na drivingu, případně ušité rovnou na využití s golfovým vozíkem (cart bag). Zvláštní kategorií jsou malé lehce přenosné bagy (pencil bag) určené jen na několik málo vybraných holí. Vyhovují golfistům, kteří mají rádi volnost na přírodních hřištích, případně často cestují bez svého automobilu, například letadlem, autobusem či vlakem. 

Golfové obchody často prodávají bagy společně s kompletním setem holí. Zákazníka to přjide levněji, než kdyby vše kupoval samostatně. 

Vše ostatní závisí na preferenci golfisty. Platí se za lepší design, známou značku a dražší materiál, který je na ušití bagu použitý.

Golfové míčky 

Začínající golfista nepotřebuje nové míčky. Hrané golfové míčky (A nebo B) se prodávají v balení po 50 kusech, ale dají se koupit i jednotlivě. Na trénink se používají nové míčky (A), při hře na jamky raději hrané míčky (B). Zvláště začátečníci totiž míčky často nechtěně odpalují do křoví, do písku, do vody a vůbec do míst, kde se ušpiní a poničí.

Týčka slouží k snadnému prvnímu odpalu na jamce driverem, dřevem, hybridem i železem. Plastová jsou levnější a více vydrží. Dřevěná jsou dražší. Čím větší používáte driver, tím vyšší týčka používáte. Se železy odpalujete z nižších týček.

Golf v Turecku.

Rukavice a boty

Golfová rukavice je důležitá pro každého hráče. Pořídit si ji tedy musí i začátečník. Hůl v ní drží golfista pevně a lépe ji ovládá než holou rukou. Navíc chrání před vznikem puchýřů i mozolů. Praváci navlékají levé rukavice a leváci naopak pravé rukavice. Levnější je syntetická kůže, dražší samozřejmě pravá kůže. Se stoupající cenou se jednoznačně zlepšuje pohodlí a zpřesňují odpaly.

Golfová obuv je neklouzavá a nepromokavá. Nejdůležitější funkcí golfových bot  je ovšem držet nohy pevně na zemi při odpalu. K tomu musí být pohodlné, protože při hře na rány i na jamky se v přírodě nachodí mnoho kilometrů za jakéhokoliv počasí.

Horydoly.cz Golf na Horydoly.cz

Český slangový golfový slovník

Klíč k českým golfovým hřištím

Golf Guide Czech Republic 

Golfisté se nastěhovali pod střechu

Zimní golf v Kleinwalsertal

Letní Livigno nabízí sýry, rybaření a golf

CzechTourism propaguje golf

Golf Resort Valachy

Grund Resort Golf&Ski

Český golf: 67 hřišť 

HrejGolf.cz spolupracuje s Horydoly.cz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Co všechno potřebujete vědět o záruční opravě?

Co všechno potřebujete vědět o záruční opravě?

Chcete-li reklamovat zboží, je podle zákona vaším základním nárokem bezplatná oprava. Mnohdy ale vada přetrvává, i když se prodejce tváří, že je reklamace už u konce. Jak má záruční oprava vypadat a co... celý článek

Kaufland instaluje stojany na kola

Unie horských povolání: bezpečnost na horách, kvalita cestovního ruchu a profesní zájem

registrovat

Prohlédněte si chaty k pronájmu a ubytování.
Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz

Nejčtenější články

Outdoorové půjčovny

Outdoorové půjčovny

AKTUALIZACE Vyrazíte v zimě za lezením do Vysokých Tater? Chcete přejít ledovec? Zkoušíte skialpinismus? Potřebujete sněžnice? A co feráty v létě?
Co všechno potřebujete vědět o záruční opravě?

Co všechno potřebujete vědět o záruční opravě?

Chcete-li reklamovat zboží, je podle zákona vaším základním nárokem bezplatná oprava. Mnohdy ale vada přetrvává, i když se prodejce tváří, že je reklamace už u konce. Jak má záruční oprava vypadat a co
Kaufland instaluje stojany na kola

Kaufland instaluje stojany na kola

Supermarketový řetezec Kaufland podporuje cyklomobilitu a u vybraných prodejen instaluje bezpečnostní cyklistické stojany.
Gore-Tex přišel o svého otce

Gore-Tex přišel o svého otce

Robert Gore, Američan který vynalezl a vyráběl membránu Gore-Tex, zemřel. Zanechal po sobě impérium, které změnilo svět outdoorového vybavení.
Unie horských povolání: bezpečnost na horách, kvalita cestovního ruchu a profesní zájem

Unie horských povolání: bezpečnost na horách, kvalita cestovního ruchu a profesní zájem

Organizace sdružující jednotlivé horské profese založily Unii horských povolání, která má za cíl zvýšení bezpečnosti na českých horách a zlepšení kvality služeb v oblasti horského cestovního ruchu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bike-Expo - veletrh Polsko, Kielce PŘESUNUTO 1.-3.10. 1.10.
Vinobraní Valtice ZRUŠENO! 2.-3.10. 2.10.
Saharské vzpomínání Nová Lhota Beseda o dřevorubcích 3.10.
Intermot - veletrh Španělsko, Madrid 7.-11.10. Cyklo a moto 7.10.
Vodácký bazar Brno, Vodák sport 9.-10.10. 9.10.
Velká pardubická Pardubice Steeplechase 11.10.
Výstava oskeruší
Strážnice, Městské muzeum 11.10.-8.1. 11.10.
ITB Asia - veletrh Singapur VIRTUÁLNÍ VELETRH 21.-23.10. 21.10.
Zavírání Skaláku Sedmihorky Horolezecká brigáda 24.10.
Festival dokumentárních filmů Jihlava 27.10.-1.11. 27.10.

Diskuse

Včlánku o soeše JF jsou v... PK, 27.9.2020 1:13, 9 příspěvků
Včlánku o soeše JF jsou v... Václav, 26.9.2020 18:58, 9 příspěvků
Let balonem Josef, 25.9.2020 17:21, 4 příspěvky
Lety balonem Martin, 24.9.2020 19:09, 4 příspěvky
Stačí otočit hlavou :) Tom, 24.9.2020 15:00, 1 příspěvek
Petr Josef, 23.9.2020 20:37, 4 příspěvky
Zpravodajství Pišišvor, 22.9.2020 14:51, 2 příspěvky
Zpravodajství Petr Š., 22.9.2020 14:01, 2 příspěvky
Re: Anna, 22.9.2020 8:46, 7 příspěvků
Lety balonem Martin, 21.9.2020 11:10, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Milí přátelé Švýcarska, admin@ngs.cz, 26.9.2020 17:13
Re: Sportfilm Liberec admin@ngs.cz, 21.9.2020 19:42
Sportfilm Liberec admin@ngs.cz, 21.9.2020 19:39
Re: Djatlov / Ďatlov admin@ngs.cz, 18.9.2020 9:14
Djatlov / Ďatlov admin@ngs.cz, 18.9.2020 9:09
Název zůstává, mění se místo admin@ngs.cz, 15.9.2020 9:58
Kbely - lezecký instruktor admin@ngs.cz, 14.9.2020 20:04
Höllental - táboření Pivoň Pivoň, 14.9.2020 18:46