Novinky v Dolomitech a Julských Alpách

Novinky v Dolomitech a Julských Alpách
Campanile Basso, výhledy na gigantickou stěnu Crozzon di Brenta.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.

Přinášíme aktuální zprávy z Trentina, Jižního Tyrolska a Slovinska.

 

 

29. prosince
Julské Alpy
Ve Slovinsku sice leží sníh na horách, ale v 1600 m n.m. je sedm stupňů nad nulou! 

28. listopadu
Pinzolo, Madonna, Folgarida a Marilleva
Nová lyžařská oblast Campiglio - Val Rendena - Val di Sole je od letoška spojená lanovkami z Doss del Sabion v Pinzolu, přes Madonnu di Campiglio až po Folgaridu a Marillevu. Je to 150 kilometrů propojených sjezdovek. Nová lanovka Pinzolo - Campiglio Express o celkové délce 4727 metrů se skládá z osmimístných kabinek a doba jízdy je dvacet minut.

25. listopadu
Lyžařské safari v Sextenských Dolomitech
V lyžařské oblasti Hochpustertal/Alta Pusteria je vyznačená panoramatická trasa, po které lze objet pohoří, aniž by lyžař sjel jednu sjezdovku vícekrát. Skipas zahrnuje areály Helm, Rotwand, Haunold a nově Comelico.

22. listopadu
Drop in Dolomiti Super Freestyle Day
Skoky, salta a jiná vzdušná akrobacie – to je nový trend v lyžování teenagerů. Z tohoto důvodu pořádá komplex Dolomiti Superski Drop in Freestyle Day. Mezi vyznavači freeski tento výraz znamená varováním pro ostatní, že se dotyčný právě chystá na zdolání některé z překážek ve snowparku. Cílem akce je představit účastníkům freestylové techniky, bezpečnostní pravidla a vysvětlit důležitost ochrany přírody. Zúčastnit se mohou mladí lidé od 12 do 18 let. Lektoři celkem 22 lyžařských škol jim ukážou nové způsoby jízdy na lyžích či snowboardu, při kterých se občas ocitnou i hlavou dolů. Série freestylových dnů bude probíhat pravidelně od poloviny ledna. Dvakrát týdně budou dny freestylu probíhat ve dvaceti snowparcích areálu Dolomiti Superski – ve středu pro ty, kteří tu tráví svou zimní dovolenou, a v sobotu pro ty, kdo přijedou jen na víkend.

21. listopadu
Lyžařská škola s výukou v češtině
Lyžařská škola Skischule Schlern 3000 nabízí výuku v českém jazyce. Děti můžete svěřit do rukou lyžařských instruktorů, kterým budou rozumět.

15. listopadu
Děti do osmi let lyžují zdarma
Děti do osmi let věku mají po celou zimní sezonu lyžování na permanentku Dolomiti Superski zdarma, děti od 8 do 16 let lyžují se slevou 30 %. Tyto podmínky platí v případě zakoupení skipasu aspoň jedním z rodičů.

12. listopadu
Skipas s donáškou do hotelu
Na návštěvníky Jižního Tyrolska čeká Hotel Skipass Service. Znamená to, že si můžete skipas zakoupit na internetu a bude vám doručen přímo do hotelu. Ušetříte tak frontu u pokladny ve skiareálu. Hotely, které tuto službu poskytují, jsou označeny zvláštní ikonou.

9. listopadu
Nové hotely v Jižním Tyrolsku
Nově přestavěný Kräuterhotel Zischghof ****, který leží v městečku Obereggen, otevře brány 1. prosince. Kompletně rekonstruovaný hotel získal jednu hvězdičku navíc. Zbrusu nový je hotel Ariston **** v Toblachu, který byl otevřen v červnu tohoto roku. Nový Sport Hotel Sonne **** se nachází ve středisku Seiser Alm. Hotel Almgasthof Tirler **** byl kompletně přestavěn a nese nové jméno Tirler Alm. Otevřen bude od prosince.

29. října
Vlakem na sjezdovku
Mezi lyžařskými centry Sextner Dolomiten a Kronplatz jezdí vlak v pravidelných třicetiminutových intervalech. V zimní sezoně 2011/2012 bude otevřena nová lanovka Ried na Kronplatz, která začíná přímo na nádraží v Percha.

24. října
První sníh na Malé Mojstrovce

13. října
První sníh na Seiser Alm

6. října
Sníh v Dolomitech
Na jih od hlavního hřebene Alp drasticky klesne teplota a začne sněžit. Tato nepříznivá předpověď na víkend se týká především Dolomit a okolí Bormia a Livigna.

27. srpna
Ulina smer na Triglavu
V severní stěně Triglavu byly vylezená nová cesta Ulina smer IX UIAA. Její délka je 1000 m.

26. srpna
Sáva Bohinjka

10. srpna
Hromadná doprava ve Val di Fassa
Ze srdce Dolomit obce Pozza di Fassa jezdí v půlhodinových intervalech malé autobusy zvaneé navetta do nejnámějších údolí v okolí. Do lokality Gardeccia jezdí spoje každý den 7-19 h (dál se jde pěšky na chatu Vajolet, věže Vajolet, vrchol Rosengarten nebo sedlo Principe). Do obce Monzoni a údolí San Nicolo jezdí spoje 8-18 h, od nich se stoupá do horské supiny Costabela. Jízdné se neplatí u řidičů, ale vždy v prodejnách jízdenek na zastávkách.

10. července
Gartlhütte a Vajolethütte
Chata Gartlhütte (Rifugio Alberto) pod skalními věžemi Vajolet je v soukromých rukou. Ubytování tam stojí 25 eur/noc v pokojích nebo 20 eur/noc ve společné noclehárně. Slevy na průkazky Alpenverein se neposkytují. Níže v údolí chata Rifugio Vajolet má ceny stejné, ale na průkazku je poloviční sleva

23. června
Nanebevzetí Panny Marie
Pozor na týden 9.-17. srpna v Itálii! Svátek Nanebevzetí Panny Marie (Ferragosto) připadá na na 15. srpna a mnozí Italové cestují v tu dobu k moři a zpět. Dálnice jsou ucpané, úřady a obchody ve městech zůstávají zavřené, veřejná doprava omezuje provoz.

6. června
Konec lyžařské sezony v Pustertal
Poslední skialpinistická túra v Pustertal nad Meranem.

14. května
Tobacco
Vydavatel nejlepších turistických map na oblast severní Itálie a zvláště Dolomit - Tobacco - vydal letní katalog a také přehledu kladu mapových listů své produkce.

3. května
Ombretta na lyžích
Třítisícový vrchol Ombreta proti jižní stěně Marmolady je stále ještě ve skialpinistické kondici.

5. dubna
Kuloáry na lyžích a snowboardu

Dolomiti from Felix Hentz on Vimeo.

27. února
Čeští touroperátoři v Jižním Tyrolsku
Mezi tour operátory nabízející zimní dovolenou v Jižním Tyrolsku patří Nev Dama, Fede, Čedok, Alpy, Inex, Ludor, Salve Tour a od loňského roku také Fischer.

6. února
Pinzolo spustilo pětikilometrový sjezd
Nová kabinová lanovka Tulot v Pinzolu stoupá z nadmořské výšky 850 metrů na Malga Cioca do 1600 metrů nad mořem. Sjezd z Doss del Sabion (2100 m n.m.), přes Tulot dolů do Pinzola se jmenuje Dolomitica a nabízí dvě varianty - Star 3,5 km s průměrným sklonem 35 % a Tour o délce 5,5 km s průměrným sklonem 22 %.

1. února
Folgaria má čtyři nové sjezdovky
V lyžařské oblasti Folgaria začala zimní sezona ve znamení novinek. Jedná se o tři nové čtyřsedačky Malga Piovernetta - Malga Pioverna, Malga Piovernetta - Malga Plaut, Val delle Lanze - Costa d'Agra a čtyři nové sjezdovky Strafexpedition (modrá), Bersaglieri (červená), Ribes Rosso (červená) a la Varianta Ribes rosso (modrá), dosahujících do 1820 nadmořských metrů na Cima d'Agra. Díky nim je nyní síť sjezdovek na Altopiano di Folgaria, Luserna a Lavarone propojená s blízkou náhorní plošinou Fiorentini. Celková délka sjezdovek je sto kilometrů.

4. ledna
Ledolezení ve Val Daone se nekoná
Závod Světového poháru v ledovém lezení ve Val Daone organizátoři odvolali. Jeden z nich Dario Corradiho se zabil během přípravy lezecké stěny.

Novinky v Dolomitech: 2010 2009 2008


Zobrazit místo Evropa - skiareály na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Uzbekistán zrušil víza pro Čechy a Slováky

Uzbekistán zrušil víza pro Čechy a Slováky

Uzbekistán zrušil víza pro občany Česka, Slovenska a dalších 43 států. Bezvízový styk by měl platit od 1. února, ale předpokládá se, že bude nabíhat pozvolně, jak je ve střední Asii... celý článek

Martin Škorvánek se nechal zabít lavinou ve Švýcarsku

GO a Regiontour, veletrhy cestovního ruchu v Brně

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vyrážíte brázdit svahy? Úraz už vás nezaskočí

Vyrážíte brázdit svahy? Úraz už vás nezaskočí

Pomalu ale jistě se za okny objevují první náznaky blížící se zimy. Už oprašujete lyžáky, voskujete skluznici svých sněžných vozítek, nebo se oblékáte na pořádnou bobovačku. Avšak i v těchto idylických chvilkách
Na sněžnicích pod Langkofel

Na sněžnicích pod Langkofel

AKTUALIZACE Přírodní park Schlern v Dolomitech je jako stvořený pro všemožné zimní dobrodružné výpravy. Vedle klasického lyžování a horolezectví jsou tu velmi populární túry na sněžnicích.
Prášilské jezero na Šumavě

Prášilské jezero na Šumavě

Prášilské jezero / Stubenbacher See se rozlévá v úctyhodné výšce 1080 metrů nad mořem. Čtyřhektarová hladina pod sebou ukrývá patnáctimetrovou hlubinu. Bývá označováno za nejkrásnější vodní plochu na Šumavě. Čertovo jezero je
Altenburg, barokní kosmos benediktinů v Dolním Rakousku

Altenburg, barokní kosmos benediktinů v Dolním Rakousku

Vysoko nad řekou Kamp se vypíná klášter Altenburg, barokní klenot rakouského regionu Waldviertel. Jsou to tři kláštery ze třech různých časů v jednom. Zdaleka je vidět okázalý barokní komplex, uvnitř slouží
Jizerská 50: Závod plný příběhů

Jizerská 50: Závod plný příběhů

KNIHY POD STROMEČEK Knížka pod vánočním stromkem je obvyklý dárek. Nechte se inspirovat minirecenzemi na poslední chvíli. Ještě je čas zajít do knihkupectví a koupit vybrané publikace. Vybíráme z knih, které vyšly letos

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 12.-20.1. 12.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 16.-19.1. 16.1.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 17.-20.1. 17.1.
Spacák Rallye - koloběžky Praha 19.-20.1. 19.1.
Winter Trophy - cyklomaraton Stupava 19.-20.1. 19.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 19.-27.1. 19.1.
Zlatá lyže Nové Město na Moravě Běžky 19.1.
Nostalgický vlak - metro a motorák Praha, Hlavní nádraží 19.1.
11-Städte-Tour Rakousko, Weissensee 22.1.-2.2. Rychlobruslení 21.1.
Inferno - sjezd Švýcarsko, Mürren 23.-26.1. 23.1.

Diskuse

Klid jeho duši Karel N., 16.1.2019 8:56, 1 příspěvek
Nejlepší místa na freerid... Horydoly , 15.1.2019 21:49, 19 příspěvků
Spodni pradlo Skiák, 15.1.2019 21:38, 4 příspěvky
Snowboardová škola Skiák, 15.1.2019 21:36, 3 příspěvky
Snowboardová škola Michal, 15.1.2019 17:54, 3 příspěvky
Nejlepší místa na freerid... Petr, 15.1.2019 17:48, 19 příspěvků
Spodni pradlo Petr, 15.1.2019 14:02, 4 příspěvky
Nosič na lyže Toman, 15.1.2019 13:28, 20 příspěvků
Bez přilby? Jirka, 15.1.2019 10:38, 1 příspěvek
Střešní box Jan Malý, 14.1.2019 17:29, 13 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Vyhlášení výsledků noviná... Horydoly , 17.1.2019 2:12
Re: Kalendář akcí Kuba Turek, 15.1.2019 22:08
Kalendář akcí Horydoly , 15.1.2019 22:06
Cyklistické závody 2019 Horydoly , 14.1.2019 0:40
Re: Slatiňany: Čína Horydoly , 14.1.2019 0:25
Go a Regiontour 2019 Horydoly , 13.1.2019 23:45
LH24 Horydoly , 13.1.2019 22:57
Re: Střední Čechy turisti... Horydoly , 13.1.2019 19:51