Helma Petzl Elios vyhrála Outdoor Awards

Helma Petzl Elios vyhrála Outdoor Awards
SDÍLEJ:
Horolezecká přilba Petzl Elios se stala absolutním vítězem Outdoor Awards 2008. Je nejlepším outdoorovým výrobkem, který se v posledním roce prodává na českém trhu. Nejoblíbenější značkou se znovu stala Alpine pro. Rozhodla o tom odborná porota a hlasování veřejnosti.
Jak na to

OUTDOOR AWARDS

Internetový server Horydoly.cz spolu se sítí dalších outdoorových serverů OUTDOORNET pořádá další ročník odborné a čtenářské ankety o nejlepší výrobek roku v oboru OUTDOOR.

Co se hodnotí

Ocenění může dostat buď špičkové provedení za jakoukoliv cenu, nebo špičkový poměr cena/výkon, případně inovace, která se osvědčila. Zjednodušeně řečeno: porotce by měl určit, co by doporučil svému známému, kdyby se ho zeptal, co si má v daném segmentu trhu koupit.

Do hodnocení spadají jen výrobky. Služby se nehodnotí. Výrobky musely být prodávány na českém trhu aspoň někdy v období od 1.1.2007 do současnosti. Uvedení na český trh mohlo být před rokem 2007, nebo v jeho průběhu. Konec prodeje mohl nastat kdykoliv v tomto období.

Předkolo: firmy mohou navrhnout do jednotlivých kategorií své favority. Tím končí jejich role v anketě.

První kolo: porotci navrhnou 1-10 výrobků v každé kategorii, mohou přihlížet k návrhům firem z předkola, ale také navrhovat jakékoliv jiné výrobky podle svého uvážení (mohou se v některých kategoriích zdržet). Hlasuje se korespondenčním způsobem.

Druhé kolo: redakce vybere z každé kategorie deset nejčastěji jmenovaných výrobků a předloží je porotcům. Každý musí určit 1-3 výrobky v každé kategorii, které jsou podle něho nejlepší (mohou se v některých kategoriích zdržet). Hlasuje se korespondenčním způsobem. Celkové výsledky se určí podle součtu hlasů. Nejvíce jmenovaný výrobek získá hlavní cenu bez ohledu na kategorie.

Porota

Široké spektrum vybraných odborníků, kteří nemají přímé vazby na výrobce či jejich zástupce. Jména a zaměstnání porotců jsou uveřejněna zde.

Předsedou poroty je Petr Ďoubalík. Metodicky řídí hlasování, řeší případné sporné otázky a je odborným garantem ceny Outdoor Awards. Vedoucím výkonného týmu Outdoor Awards je Jakub Turek.

Detailní výsledky hlasování má k dispozici vyhlašovatel ankety a předseda poroty, ale nezveřejňuje je v takové formě, aby bylo možno určit, jak který porotce hlasoval. Tajné hlasování zaručuje co největší možnou objektivitu porotců.

Uvedené aktuální ceny jednotlivých výrobků jsou orientační na českém trhu.

Partneři

Partnery ankety jsou cestovní kancelář Poznání, Radio Beat, časopis a internetový portál Horydoly a další tituly ze sítě OUTDOORNET.

Češi jsou konzervativní. To není nic objevného. Trochu překvapivě se to ale projevuje i v outdoorových aktivitách.

Na výlety do přírody se oblékáme podobně jako naši rodiče, pohorky se už drahnou dobu nemění a pořád pádlujeme na stejných kánoích.

Zdravá skepse

Přesto se něco mění. Přístup k vybavení je stále více spotřební, pořizujeme si je na kratší dobu a chceme od nich spoustu technických funkcí.

Touhu po kvalitě, ale zároveň zdravou skepsi k novinkám, šetrnost a věrnost vyzkoušeným značkám potvrdil další ročník odborné i veřejné ankety Outdoor Awards.

"Zajímavé, že do finále ankety se dostalo spousta výrobků, které měly šanci vyhrát i minule. To jsme takoví konzervativci?" komentoval první kolo ankety editor serveru Tatry.cz a zároveň jeden z porotců Libor Bolda.

Absolutní prvenství získala univerzální horolezecká přilba Petzl Elios z Francie. Na pomyslné paty jí šlapala česká nafukovací kánoe Gumotex Baraka a německé batohy Deuter Guide.

Horolezectví

1. místo a ABSOLUTNÍ VÍTĚZ: Přilba Petzl Elios (1200 Kč)

Horolezecká přilba Elios se stala etalonem, se kterým se všechny ostatní značky na celém světě musejí srovnávat. Helmu dnes nosí extrémní horolezci stejně jako začátečníci. Ač je určena především pro lezení po skálách, často ji využívají skialpinisté, kajakáři, turisté na zajištěných horských trasách a také komerční outdoorové kurzy pro aktivity, při kterých hrozí úraz hlavy.

2. místo: Batoh Deuter Guide (2500 – 3350 Kč dle objemu)

3. místo: Cepín Grivel Monster (3500 Kč)

Cyklistika

1.-2. místo: Cyklomapy Žaket Z Prahy na kole (65 Kč)

Nenápadný kartografický vydavatel přišel s převratnou novinkou. Mapy tiskne na umělý papír, který nelze roztrhat, zmačkat ani rozmočit. Opravdu to funguje! "Konkurence nám říká, že si sami pod sebou řežeme větev, protože nezničitelné mapy si lidé koupí jen jednou za život," říká s úsměvem marketingová ředitelka Jarmila Němečková.

1.-2. místo: Zimní pneumatika s hřeby Schwalbe Ice Spiker Pro (2170 Kč)

Na horských kolech se jezdí i v nejtěžších terénech po celý rok. Pneumatiky s hrubým vzorkem jsou proto vybavené kovovými hroty. Pokud je nahuštěná na maximum, hřeby vylezou a zakousnou se do ledu. Po upuštění vzduchu se schovají dovnitř a lze jet i po asfaltu.

3. místo: Přehazovačka SRAM X9 (1500 Kč)

Lyžování

1.-2. místo: Bunda Tilak Evolution (8560 Kč)

U této bundy platí jednoduchá rovnice: solidní kvalita plus dobrá cena se rovná oblíbená značka. Bunda je určená do tvrdých podmínek jako je horská turistika, horolezectví, nebo lyžování.

1.-2. místo: Vysoušeč bot Teplo Uš (650 Kč)

Dva válečky připojené na elektrický drát udělají dobrou službu. Co už vysušily bot od potu, deště i sněhu.

3. místo: Běžky Sporten Bohemia RCX (3800 Kč)

Závodní lyže určené výhradně na výborně upravené tratě a pro výkonné běžkaře. Vyrábějí se verzi pro klasiku i bruslení.

Turistika

1. místo: Vařič Var 2 (560 Kč)

V domácí dílničce vyrábí zručný zámečník už pěkných pár let jediný turistický vařič na plyn. Je malinkatý, lehoučký a geniální. Proto neustále válcuje tovární konkurenci světoznámých značek a lze ho koupit v každém sportovním obchodě.

2. místo: Pohorky Meindl Island (5570 Kč)

3. místo: Vařič Primus Omnifuel (4000 Kč)

Vodní turistika

1. místo: Nafukovací kánoe Gumotex Baraka (20 000 Kč)

Dojít k řece s batohem na zádech, vybalit z něho loď, nafouknout a pádlovat kam se chce, tam zase loď vyfouknout a odjet domů. To je vodácká idylka, kterou nabízí jen nafukovací kánoe. Nejlepší z nich je Baraka. Od stejného výrobce byla předcházející Pálava, která vyhrála minulý ročník Outdoor Awards.

2. místo: Nafukovací kánoe Kutlíci Rio (19 600 Kč)

3. místo Pádlo Profiplast Prepreger (různé ceny a druhy pádel)

Rodinné aktivity

1. místo: Nosítko Salewa Koala II (3300 Kč)

Kdo je zvyklý nosit batohy na výlety, ocení krosnu stejné konstrukce pro svého potomka. Pro dítě je příjemné komfortní sezení, nad hlavu lze nasadit stříšku, nebo igelitovou kukaň proti dešti. Dospělým se hodí mohutně polstrovaný bederní pás a spousta kapes na nezbytnosti.

2.-3. místo Dětský horolezecký úvazek Rock Empire Apache (930 Kč)

2.-3. místo Rodinný stan Coleman Phad X3 (6000 Kč)

Hlasování čtenářů o nejoblíbenější outdoorovou značku

1. Alpine Pro

2. Jurek

3. Husky

4. Hannah

5. Nike

6. Adidas

7. Tilak

8.-9. Author

8.-9. Gore-Tex

10. Moira

Odjinud o Outdoor Awards

Horyinfo.cz

Treking.eu

Velehory.cz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Rozumbradovi
To jo, dneska to zahrnuje i cestu z domu na parkoviste a z jineho parkoviste do fitcentra. :))
 • Autor jx void
 • Datum a čas 20.6.2008 15:18
Reaguj
Rozumbradovi
Outdoor není jenom kytárka u vohníčku, rozumbrado :-)
 • Autor Novinář
 • Datum a čas 16.6.2008 17:08
Reaguj
Nike Adidas a outdoor? Ty wole to snad nééééééééé?
 • Autor chuffu
 • Datum a čas 16.6.2008 16:09
Reaguj
Re: Re: Re: mapy z umělého papíru
Edice Žaketu Z Prahy na kole: Pražské cyklomapy Žaket
Reaguj
Re: mapy z umělého papíru
www.zaket.cz
 • Autor hahaha
 • Datum a čas 16.6.2008 11:56
Reaguj
Re: Re: mapy z umělého papíru
Test mapy Žaket na Horydoly: Nepromokavé mapy z Žaketu
Reaguj
Re: !!!
souhlas :-)))
 • Autor ondra
 • Datum a čas 16.6.2008 11:52
Reaguj
Re: mapy z umělého papíru
článek o mapách je zde: Svět outdooru
 • Autor ondra
 • Datum a čas 16.6.2008 11:50
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Krkonošský survival aneb jak se stát mistrem republiky

Krkonošský survival aneb jak se stát mistrem republiky

Nemám rád tréninky, nemám rád běhání. Miluju adrenalin a testování svých limitů. Proto jsem tady, na startu Krkonošského survivalu. Za poslední tři měsíce jsem běžel pouze několikrát na autobus. Dvacetihodinový závod... celý článek

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2019

20 tipů na zimní lezení u Zeleného plesa

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2019

Slovensko AKTUÁLNĚ 2019

SKALKA KREMNICA Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální
Outdoorové půjčovny

Outdoorové půjčovny

AKTUALIZACE Vyrazíte v zimě za lezením do Vysokých Tater? Chcete přejít ledovec? Zkoušíte skialpinismus? Potřebujete sněžnice? A co feráty v létě?
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2019

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2019

AJ MY SME TATRY Zprávy, novinky, fotografie a videa z Vysokých Tater,  z nejvyššího pohoří Karpat.
Mlynárov žlab zabil horského záchranáře

Mlynárov žlab zabil horského záchranáře

ČERNÁ VDOVA Horolezec a člen Horské služby Roman Bencúr (48 let) zahynul ve Vysokých Tatrách. Strhla ho lavina ve Veľkom Mlynárovom žľabe v Bielovodské dolině.
České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2019

České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2019

NÁRODNÍ PARK Malé, ale důležité zprávy z české i německé strany hranice, z kraje pískovcových věží a vysokých skalních masivů, z Českého a Saského Švýcarska.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
IBTM - veletrh Saudská Arábie, Abu Dhabi 25.-27.3. 25.3.
Krkomen Špindlerův Mlýn, Brádlerovy boudy 26.-29.3. Přírodní víceboj družstev 26.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 27.-30.3. 27.3.
Kuba - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Ladislav Kříž a Pavel Rejha 27.3. 19:00
Blik blik festival světla Plzeň 29.-30.3. 29.3.
For Bikes - veletrh Praha, Letňany 29.-31.3. 29.3.
Tatarkov memoriál Tatranská Lomnica Závod horských záchranářů 30.3.
Olympijský šplh Brno, Olympia 30.3. 12:00
Začátek pískovcové sezony
  Lezení na pískovci je v Čechách povoleno 1.4.-31.10. 1.4.
Tourism Expo - veletrh Olomouc, Flora 5.-6.4. Cestovní ruch 5.4.

Diskuse

jasný recept libor, 25.3.2019 20:20, 1 příspěvek
Neumax Jirka, 25.3.2019 15:17, 6 příspěvků
likvidace všeho co není m... Petr Vaindl, 25.3.2019 12:09, 101 příspěvků
Fotka Tomáš Mähring, 23.3.2019 20:32, 1 příspěvek
Krkonošský survival Mates, 22.3.2019 15:08, 3 příspěvky
imunita Martina, 22.3.2019 11:07, 15 příspěvků
Masakrózní Skiák, 21.3.2019 17:32, 1 příspěvek
Koloběžka Lenka, 21.3.2019 9:40, 11 příspěvků
Snad jo Skiák, 20.3.2019 19:16, 2 příspěvky
Czech Tourism PK, 20.3.2019 18:07, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Léto 2019: Lesnická praco... Horydoly , 20.3.2019 22:48
Přivítejte jaro ve Středo... Horydoly , 20.3.2019 22:38
Ekologie Horydoly , 20.3.2019 22:33
Na Šumavě odstartoval dru... Horydoly , 20.3.2019 9:22
Průměrný Čech na dovolené? Horydoly , 20.3.2019 9:15
Handbike Horydoly , 20.3.2019 9:11
Chytremapy.cz Horydoly , 16.3.2019 12:54
Katastrofa, zvaná vnitřní... milan šupa, 15.3.2019 19:21