Jste podvraťák!

Jste podvraťák!
Dirndl, Západní hřeben, zajištěný sestup.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

Jeden ze čtenářů serveru Horydoly se pozastavil nad skutečností, že čeští členové rakouského alpského spolku OEAV platí za členství a pojistku o čtyři sta korun více než jejich rakouští kolegové.

Jak na to

Ceny členství OEAV 2005

Plné členství: Rakousko 45,50 e (1410,50 Kč), Česko 1820 Kč

Členství partnera: Rakousko 35,50 e (1100,50 Kč), Česko 1420 Kč

Mládež, senioři: Rakousko 33,50 e (1038,50 Kč), Česko 1420 Kč

Děti: Rakousko 16,50 e (511,50 Kč), Česko ? Kč

Zpracoval: Radek. Přepočet kurzů měn proběhl 7.1.2005.

Radek, jehož plné jméno a adresu má redakce Horydoly k dispozici, si dal tu práci, že na internetu našel členské příspěvky Alpenvereinu v Rakousku a porovnal je s českými poplatky.

Dospěl k jednoznačenému závěru: "V cestovní kanceláři Alpy mají vývar čtyři kila na osobu."

Požádali jsme tedy o vysvětlení Ladislava Jiráska, jehož cestovní kancelář Alpy má distribuci členství rakouského alpského spolku v Česku již dlouhá léta na starosti. Bohužel jsme nedostali uspokojivou odpověď.

12. ledna

Možnosti vstupu do Alpenvereinu

Diskuse pod tímto článkem vyjasnila možnosti placení členství v OEAV českými občany. Nejznámější možností je zaplatit v cestovní kanceláři Alpy. Podle jejích údajů jde 150 Kč na konto cestovní kanceláře, další peníze si nechává sekce Innsbruck a základní poplatek se platí ústředí Alpenvereinu.

Druhou možností je přihlásit se v Rakousku přímo do některé ze sekcí a zaplatit menší či větší příplatek nad základní poplatek a peníze za bankovní převod.

Třetím způsobem je přihláška do sekce Edelweiss přes horolezecký obchod a horoškolu Namche v Praze nebo Alpský klub v Českých Budějovicích.

11. ledna

Jirásko promluvil

Do diskuse na tomto serveru se připojil zprostředkovatel českého členství v rakouském Alpenvereinu Ladislav Jirásko. Dosud odmítal vysvětlit rozdíl mezi nižší rakouskou a vyšší českou cenou za členství v OEAV, dnes tak udělal.

Odkazuje na stránku Alpy.cz, kde jeho cestovní kancelář objasňuje způsob, jak se určují ceny za členství: "Základní výše členských poplatků nesmí být nižší než je uvedeno na webu alpenverein.at - tj. pro rok 2005 bylo stanoveno 45,50 eur, tj. cca 1435 Kč. K této základní výši členských poplatků přistupují v posledních letech tzv. sekční poplatky (volně přeloženo - něco jako u nás oddílové příspěvky). Většina sekcí po dohodě s vedením OEAV navyšuje členské poplatky podle velikosti sekce o dalších obvykle 3 až 10 euro."

10. ledna

Dražší členství pro cizince

V internetové diskusi pod tímto článkem se dnes objevilo vysvětlení od čtenáře, který se na ceny ptal ptal přímo v centrále rakouského alpského spolku. Podepsal se Vilda.

"Odpoved z Innsbrucku ohledne cen pro cizince rika: 52.5 eura clenstvi, 6 eur vstupni poplatek, 2 eura bankovni poplatky. Tj. pro stavajiciho clena naklady 54.5. Cca 31 CZK/EUR = 1670 CZK. Pro sebe jsem vyhodnotil, ze platba v CK Alpy je pro me jako jednotlivce nejmene bolestne reseni."

7. ledna

Nebudeme komunikovat

Přečtěte si kopie plného znění otázek a odpovědi ohledně ceny členství v Alpenvereinu. Tuzemský zástupce OEAV odmítá vysvětlit cenový rozdíl mezi českým a rakouským členstvím.

Horydoly: Vážení, dovoluji si Vás požádat o vysvětlení otázek, se kterými se na server Horydoly.cz obrátil čtenář Radek: 1) Z jakého důvodu platí čeští členové OEAV o čtyři sta korun na osobu více, než rakouští členové tohoto spolku? 2) Tento finanční rozdíl zůstává CK Alpy, nebo ho posíláte do OEAV? Předem děkuji za odpověď . Jakub Turek

CK Alpy: Pane Turek, víte, že i já podobně jako mnoho jiných, vás prohlásil za podvraťáka a nepočítejte, že s vámi bude někdo od nás komunikovat. Důvodem jsou Vaše urážky a výmysly. Neobracejte se již více s vašimi prostoduchostmi na nás. Ladislav Jirásko

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Alpenverein
Po delší době se chci vrátit do hor a včera po přečtení diskuzí jsem se rozhodl řešit pojištění pro mě a 15letýho syna jinak než přes alpy.net. Alpenverein ale umožňuje na stránkách platbu pouze přes účet. Shodou okolností jsem dnes měl cestu do Vídně. Zavolal jsem do Insbrucku na centrálu, pán mi potvrdil že mají ve Vídni 3 kanceláře a že i jako cizinec můžu zaplatit hotově na přepážce. Zaplatil jsem v Edelweiss na Wallfischgasse 12 za dospělou osobu 55EUR a za syna 22EUR(Edelweiss patří spíš k dražším sekcím- ceny nejsou stejné). Cena za stávajícího nebo nového člena je stejná. Pán se jenom podivil proč platím u nich, když česká sekce Edelweiss je cca. o 15EUR levnější. Oproti Edelweiss jsou alpy.net na standartním členství dražší pouze o 6EUR ale u zvýhodněnýho členství je to v případě syna už 25EUR. U nás se říká, "když žereš, nesmíš mlaskat" tady každý lehce vidí do nákladů a tedy i zisku. Alpy net navíc členství od Edelweiss nekupují určitě za standardní cenu, těch 15EUR dle pána od přepážky můžeme možná taky připočítat.
 • Autor Jirka
 • Datum a čas 1.6.2011 17:42
Reaguj
Alpenverein
Pan Jirásko hlavně inkasuje poplatek za nové členy, který jednoznačně rakouská strana nepožaduje, jinak je cena pořád oněco vyšší než třeba v sekci edelweiss:http://www.summittour.cz/alpenverein
Reaguj
Re: výše nákladů na lékařské ošetření
Dobry den,chtel sem se zeptat. Kde a jak si muzu poridit to pojisteni Alpenverain? Chci jet na Aconcagua a oni to pry pred koupenim permitu vyzaduji.Prosim piste mi email... Dekuji. Alex alexez@seznam.cz
 • Autor Alex
 • Datum a čas 27.10.2005 21:29
Reaguj
poistne podmienky OEAV
cela debata je asi trochu o inomkedze sa rozprava o styroch stovkachrozdielu clenskeho prispevkuale aj tak mi neda nespomenutsvoju strucnu korespondenciu s CK Alpystrucnu korespondenciu preto ze z ich stranydoteraz vzdy zostala bez odpovedev podstate som stale ziadal jedinepoistnu zmluvu a podmienky vyplyvajuce z clenstva v OEAVa doklad o pripoisteni ktore som CK Alpyzaplatil a vraj aj uzavrel s rakuskou Uniqua- kedze o nom nemam ziadny doklad tak neviemci je to fakt alebo tie peniaze zmizli v ciernej diere...To: Sent: Monday, December 20, 2004 5:41 PMSubject: ALPENVEREIN 2005 s pripojistenimDobry den prajem,prostrednictvom Vasej kancelarie som sa stal clenom OEAV (zvyhodnene clenstvo od 9. 2004)s pripoistenim na rok 2005 (Nr. 608-045338/A)a rad by som ziskal nasledovne informacie:- budu mi zaslane stanovy spolku?- budu mi zaslane podmienky poistenia a pripoistenia (poistna zmluva)?- kedy mi bude zaslana karta OEAV a pripoistenie na rok 2005?kedze sa koncom roku chystam do zahranicia, rad by som mal uz OEAV a doklad o pripoisteni k dispoziciiaTo: ALPY spol. s r. o. Sent: Tuesday, December 28, 2004 1:59 PMSubject: Re: Alpenverein 2005-oznameniProsim o deponovanie preplatku ako zalohu clenskeho na r. 2006a zaroven Vas opatovne prosim o odpovedakym sposobom je mi k dispozicii zmluva o pripoistenia aky doklad o pripoisteni ktore som uzavrel v ramci OEAVmi bude doruceny respektive ako preukazujem poistenie a pripoisteniev pripade ze nastane nejaka poistna udalostnaozaj neviem co si o tom mlcani myslietdusan
Reaguj
Re: Ke shrnuti z 12.1.
Díky za upřesnění, doplnil jsem to v hlavním textu.
Reaguj
Ke shrnuti z 12.1.
Sice dost pochybuji, ze tuto debatu jeste nekdo sleduje, ale zaverecne shrnuti toho uzitecnejsiho (viz aktualizace z 12.1.) mi neda jeste jednou nezareagovat. Prehled moznosti clenstvi a cen je sice chvalyhodny, bohuzel o nem mam sile pochybnosti. 1. Clenstvi v sekci Wien-Edelweiss zprostredkovava (mj.?) Alpsky klub C.Budejovice za 1850 Kc (tato suma v diskusi zaznela a na webu www.alpskyklub.cz se nepise nic o tom, ze by byla vcetne vstupniho poplatku, tato sekce ho zrejme ani nevyzaduje, protoze ani na jejich strankach www.oeav-events.at/edelweiss/ ho neuvadi), coz je vyssi cena nez v CK Alpy. Rozhodne neni pravda, ze se zde neplati zadne poplatky nad zakladni clenstvi! 2. Sekce Edelweiss, stejne jako sekce Innsbruck, uctuje nejen sekcni poplatek, ale i prirazku pro cizince (viz weby sekci). 3. Prave bankovni prevod pri prime uhrade clenstvi muze castku notne navysit (moje zkusenost je, ze bankovni poplatky jsou v radu stokorun; samozrejme existuji i levnejsi, zato mene pohodlne metody platby). Z toho vseho vyplyva muj pocit hranicici s jistotou, ze razeni podle ceny bude uplne jine a kazdy uz si urcite vyvodi jake.
 • Autor Vilda
 • Datum a čas 13.1.2005 09:33
Reaguj
na pravou míru
V aktualizaci článku se píše, že "nejlevnějším způsobem je přihláška do sekce Edelweiss přes horolezecký obchod a horoškolu Namche v Praze. Zde se žádné příplatky nad základní členské příspěvky neplatí." Jak jsem slíbil, poptal jsem se včera a úplně to tedy tak není. "Áčkový" člen přes Namche (nepamatuju si ty částky úplně pünktlich) cca 1850, "Béčkový" cca 1450. Což manželský pár vychází cca na 3300, přesně tuším 3305. Přes CK Alpy nás to vyjde na 3240. A to se u Namche opravdu neplatí žádný vstupní poplatek. Členství v Edelweiss CZ je zdá se zkrátka dražší než v sekci Innsbruck.
 • Autor Kuba K.
 • Datum a čas 13.1.2005 09:19
Reaguj
Re: Re: Re: JSTE PODVRAŤÁK
Takže včera jsem se ptal v Namche na cenu členství přes ně - v sekci OEAV Edelweiss. "Ackovy" clen cca 1850, "Beckovy" cca 1450. Coz manzelsky par vychazi cca na 3300, presne tusim 3305. Pres CK Alpy nas to vyjde na 3240. Rozdil zanedbatelny, ale kazdopadne ve prospech sekce Innsbruck a zprostredkovatele CK Alpy. O to vic mne mrzi, jak s nami jako svymi zakazniky LJ na dotaz HD vyjebal...
 • Autor Kuba K.
 • Datum a čas 13.1.2005 09:13
Reaguj
Re: Re: howng
Tak do hor, nebo do reality? Já tedy hory považoval vždy za reálné až až. Nemohu se zbavit podezdření, že jsem se tam dokonce naučil vnímat realitu tak, že jsem v ní víc nežli ty. Minimálně bych řekl, že lépe poznám o čem se vede řeč.:o)
 • Autor jan puš
 • Datum a čas 12.1.2005 19:03
Reaguj
Re: howng
Tak se zase do těch hor vrať. Nebo si představ, že se o členství tady budeš starat ty a budeš mít třeba 2000 členů. Tak tě chci vidět, jak to děláš zadara. Pokud ano, tak si buď rentiér, který to bude dělat z rozmaru, nebo chcípneš hlady. Vrať se do reality!
 • Autor Hasan
 • Datum a čas 12.1.2005 18:45
Reaguj
Celkem 29 příspěvků v diskuzi


Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2019

Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2019

Poklidné jižní Čechy ukrývají spoustu zajímavostí. Přinášíme turistické, cyklistické a outdoorové novinky z tohoto kraje.... celý článek

Kávy pitel nemá chybu u Kutné Hory

Kladská Nisa / Nysa Klodzka

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Koupací vyjížďka: Hostivařská přehrada, Podleský rybník a Slatina

Koupací vyjížďka: Hostivařská přehrada, Podleský rybník a Slatina

AKTUALIZACE Slunce pálí, teploměr stoupá nad 30 stupňů, dusno by se dalo krájet. Lehce poobědváme a vyrážíme na koloběžkový výlet za koupáním. Naplánovali jsme tři plavání na trase - Hostivařskou přehradu, Podleský
Lanovkou na Lomnický štít

Lanovkou na Lomnický štít

AKTUALIZACE Lanovka z Tatranské Lomnice na Lomnický štít a zpět vyjde dospělého na 51 eur. Za to se dostane na nejvyšší osídlené místo na Slovensku. Je odtud jeden z nejlepších tatranských výhledů.
Houby AKTUÁLNĚ 2019

Houby AKTUÁLNĚ 2019

Přinášíme zprávy z lesů a luk. Přejeme dobrou chuť, ať už připravujete smaženici, sušíte nebo nakládáte jakékoliv jedlé houby!
Hřebenem Fagarášských hor

Hřebenem Fagarášských hor

AKTUALIZACE Nejvyšší rumunské hory Fagaraš / Muntii Fagarasului jsou o pár metrů nižší než Vysoké Tatry, ale za to jsou mohutnější, delší a deštivější.
V údolí Roklice postavil Bělina další ferátu, horolezci mu chtějí zabránit v pokračování

V údolí Roklice postavil Bělina další ferátu, horolezci mu chtějí zabránit v pokračování

Horolezec Karel Bělina, zvaný Pískovcová fréza, se dal na stará kolena do budování ferát. Zatímco jeho pět tisíc lezeckých cest převážně na pískovci je oceňováno, feráty budí odpor. Zvláště ta

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Horolezecký ženský sraz RHM Velká Británie, Lake District 13.-21.7. 13.7.
Transalp - etapový cyklomaraton Německo, Oberammergau 14.-20.7. 14.7.
4x Revelations Jablonec nad Nisou, Dobrá Voda 18.-20.7. Horská kola 18.7.
Horolezecké filmy Miroslava Šmída Police nad Metují, Terasy 20.7. 21:00
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Stodská 8 Stod, Slavoj Běh 20.7.
Kravařská lávka Praha, Novotného lávka 20.-21.7. 20.7.
Horský běh na Dvoračky
Rokytnice nad Jizerou 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Trans Brdy - cyklomaraton Lety Horská kola 20.7.

Diskuse

Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek
Pozor.... JN, 10.7.2019 13:10, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48