Kam nelézt 2007

Kam nelézt 2007
SDÍLEJ:

V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech na horolezeckých cestách.

Jak na to

Předem děkujeme všem lezcům za jakékoliv informace na toto téma a všechny ostatní prosíme o dodržování zásad ochrany přírody při lezení.

5. června
Poštolky na Panteonu a Kácově

O hnízdících poštolkách se zmiňují diskutéři na serveru Lezec. Jeden pár stále hnízdí na Panteonu u Malé Skály v cestě Druhá liga. Druhá oblast, kde poštolky hnízdí, je Kácov v sektoru Andrejka.
(Lezec)

3. června
Labské pískovce

Dnes 3. června ruším zákaz lezení v kaňonu Labe, Dolní Žleb v oblasti Východní roh, které bylo nezbytné pro zdárný vývoj ohroženého sokola stěhovavého, který již vyhnízdil. Totéž platí i pro Rajskou věž v Liboucheckých stěnách. Nadále do příštího víkendu setrvává omezení v Ostrově od Pustého zámku po Věž Nad strží. Děkuji za pochopení, a za respektování tohoto omezení, které vedlo k úspěšnému vyhnízdění sokola stěhovavého.
(Strážce CHKO Labské pískovce Jan Kampf)

28. května
Saské pískovce

Přehled zakázaných věží a oblastí v německé části labských pískovců najdete na serveru Teufelsturm. Některé jsou uzavřené jen do 15. srpna. Připomínáme, že v Německu je dovoleno lézt pouze na samostatné věže a je zakázáno používat magnezium.
(Teufelsturm.de)

15. května
Děvínské polesí

V Děvínském polesí na skalní věži Hřib zahnízdili ptáci. Lze předpokládat, že hnízdo bude funkční nejméně do konce června. Do té doby není vhodné na vrchol lézt.
(CAO News)

6. května
Poříčí nad Sázavou

Vztahy mezi horolezci a místními lidmi v Poříčí nad Sázavou se vyhrotily. Začal platit zákaz lezení, ze kterého jsou vyjmuti lezci s povolením od horolezeckého oddílu Benešov, který má skalní lom v pronájmu od obce.
(Lezec)

5. května
Hruboskalsko

V cestě Kauschkova hrana na Dračím zubu zahnízdily poštolky. Zákaz lezení lze odhadnout na měsíc.
(Hruboskalsko)

4. května
Hruboskalsko

Z Centrálního masivu v Hruboskalském skalním městě se odlomil velký blok pískovce. Přečtěte přehled řícení z poslední doby.
(Hruboskalsko)

25. dubna
Suché skály

V Maškově cestě na Samotáře v Suchých skálách zahnízdily poštolky.
(Horydoly)

25. dubna
Adršpach

Agentura ochrany přírody upozorňuje, že lézt v Teplických stěnách lze až od začátku května. Navíc se v oblasti letos uhnízdili sokoli, což je důvod navíc, proč do skal nevstupovat s lanem. Do té doby je oficiálně povoleno horolezectví na Ostaši a Křížovém vrchu. Přečtěte si podrobné zdůvodnění.
(Lezec)

24. dubna
Ostrov

Správa chráněné krajinné oblasti Labské pískovce dočasně zakázala lézt na skalní věže v Ostrově od Pustého zámku po Věž nad strží. Důvodem je zahnízdění sokola stěhovavého. "Prosíme o dodržování klidu v této oblasti," uvádí strážce Jan Krampf.
(Český horolezecký svaz)

23. dubna
Mařenka

Na Mařence v cestě Dover napravo od výrazného kouta Velkého Kormidelníka se uhnízdily poštolky. Lezci by se tedy měli této a okolním cestám vyhnout.
(Lezec)

22. dubna
Bořeň

Ve Východní hřebenovce na Bořni vyvedl mladé výr. Vynechejte ji tedy na nějakou dobu ze svých lezeckých plánů. Výří hnízdo je pod věží, která se na Staré cestě obchází zprava. Z horolezeckého hlediska se jedná o konec první délky.
(Horydoly)

12. dubna
Vysoké Tatry

Koprovskou a Tichou dolinu na pomezí Vysokých a Západních Tater uzavřel lesní úřad kvůli nebezpečí požáru. Uzávěra má trvat do 31. července, ale lze očekávat, že bude prodloužená.
(Hiking.sk)

2. dubna
Frankenjura

Německá vápencová lezecká oblast Frankenjura se skládá z mnoha skal v lesích a na loukách. Orgány ochrany přírody průběžně povolují a zakazují v jednotlivých lokalitách lezení podle hnízdění ptáků. Podívejte se na aktuální přehled.
(Frankenjura.com)

23. března
Jizerské hory

Stále platí zákaz lezení na Zahradní stěně a okolních skálách pod Ořešníkem. Platný je stejně jako vloni do 30. června. Důvodem je hnízdění dravců. Zakázaná oblast je označena na přístupových cestách cedulemi.
(Horydoly)

22. března
Labské pískovce

Včera bylo v Dolním Žlebu ve skalní oblasti Východní roh - Ústecká věž - Porcelánová stěna dočasně zakázáno horolezectví. Rovněž v Libouchci jsou uzavřeny některé věže v oblasti Modřín. Tyto lokality jsou označeny tabulemi a předpokládaná doba zákazu vstupu potrvá do 15. června. Důvodem je jako téměř každý rok hnízdění dravců. Místní strážce CHKO Labské pískovce Jan Kampf uvádí: "Tato místa budou intenzívně kontrolovány stráží ochrany přírody."
(Horydoly, Lezec)

8. března
Zadrátovaná Třebáň a Řež

Připomínáme, že skály u Zadní Třebáně a První masiv v Řeži jsou kvůli ochraně komunikací nelezitelné. Do skal nad silnicí z Třebáně do Černolic, kde vedly Pletánkovy cesty obtížnosti od trojky do šestky, jsou zabetonované železné zábrany proti padání balvanů. Teoreticky by šly používat místo jištění během přelezu, ale tato akce by se podobala spíše industriálnímu lezení, než horolezectví.

První masiv v Řeži vysoko ve stráni nad železnicí je pokrytý kovovým pletivem, které má zabránit opadávání volných skal. Další tři masivy jsou pro lezení volně k dispozici.
(Horydoly)

11. února
Steinbühler Gseng

V Bavorském lese na druhé straně Šumavy platí zákaz lezení v oblasti Steinbühler Gseng, neboli Riesenblock v době od 1. února do 15. července. Přečtěte si důvody.
(Lezec)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Rakouský Mölltal koupila slovenská firma TMR

Rakouský Mölltal koupila slovenská firma TMR

Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která kromě jiného provozuje horská střediska na Slovensku, v České republice a v Polsku, koupila v Rakousku ledovcové lyžařské středisko Mölltaler Gletscher a jeho sesterský skiareál Ankogel - Mallnitz.... celý článek

Nebezpečný sníh a led v Julských a Kamnických Alpách

Salcburská salašnická cesta / Salzburger Almenweg

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodňanská Blanice

Vodňanská Blanice

RIVER GUIDE Blanice proudící ze Šumavy do jižních Čech je řeka mnoha tváří. Nejpopulárnější je úsek divoké vody mezi Husincem a Strunkovicemi, kde se pořádají vodácké závody a veřejná splutí.
Salcburská salašnická cesta / Salzburger Almenweg

Salcburská salašnická cesta / Salzburger Almenweg

TOUR GUIDE 350 km dlouhá Salcburská salašnická stezka vám ukáže více než sto venkovských horských chat v rakouském zemi SalzburgerLand. Turistická trasa je rozdělená na 31 denní etap, které lze projít najednou,
Mariánská hora v Jizerských horách

Mariánská hora v Jizerských horách

AKTUALIZACE Mariánská hora se rozkládá nad obcí Albrechtice v Jizerský horách. Horské chaloupky jsou nepravidelně rozesety po stráních od Světlého vrchu až po úpatí kopce, který nese stejný název jako osada.
Steyr, když je vody akorát

Steyr, když je vody akorát

AKTUALIZACE Alpské řeky nejsou líné, poskakují, dovádějí a při tom mají pořádný tah. Kromě toho jsou řádně studené. Nejbližší Steyr stéká z úbočí Mrtvých hor (Totes Gebirge) pod lyžařským střediskem Hinterstoder. Na
Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

SKI GUIDE Předkládám šest nejvýznamnějších lyžařských a snowboardových túr v jižní části masivu Grossglockneru. Všechny začínají na chatě Stüdlhütte (2802 m), u které je po celou zimu otevřený komfortní zimní domeček (Winterraum). Není

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Crankworx Rakousko, Innsbruck 12.-16.6. Horská kola 12.6.
Čarovné tóny Macochy Macocha 12.-16.6. Hudební festival 12.6.
Barchan Jemnice 14.-17.6. 14.6.
Gladiator Racer Holice, motokros 14.-16.6. 14.6.
Letní Blanice - splutí Husinec  15.-16.6. 15.6.
120 let dopravního podniku Plzeň 15.-16.6. 15.6.
Ignis Brunensis - ohňostroje Brno 24.5.-16.6. 16.6.
MTBO Kralupy na d Vltavou, Turistická základna Orientační závod na horských kolech 16.6.
Buskers fest - pouliční umění České Budějovice 17.-21.6. 17.6.
Olympijský běh České Budějovice, Hanace Přednášejí manželé Motaní 19.6.

Diskuse

Mravenci v domě Horydoly , 16.6.2019 12:01, 2 příspěvky
Mravenci v domě Eva, 15.6.2019 9:21, 2 příspěvky
Klasika ale radši ne, 14.6.2019 16:13, 1 příspěvek
jakej Šénflek?? neregistrovaný, 12.6.2019 21:30, 1 příspěvek
Blanice - doprava a uzavírky vodák Marek, 11.6.2019 15:17, 1 příspěvek
Co s sebou Hihoihi, 10.6.2019 9:55, 9 příspěvků
pohory Makara Netopýr, 6.6.2019 13:15, 4 příspěvky
M. Jaroš Jan Vokounek (Vokoun), 4.6.2019 21:20, 1 příspěvek
Korektivní akce Decathlon prt, 4.6.2019 9:29, 3 příspěvky
pracovní prádlo Hankos, 3.6.2019 10:24, 20 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Odhalení pravdy! Francouz... milan šupa, 14.6.2019 18:35
Údolí salaší: Grossarltal... Horydoly , 12.6.2019 23:10
Bike Valachy Horydoly Open, 12.6.2019 12:00
Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08