Kam nelézt 2007

Kam nelézt 2007
SDÍLEJ:

V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech na horolezeckých cestách.

Jak na to

Předem děkujeme všem lezcům za jakékoliv informace na toto téma a všechny ostatní prosíme o dodržování zásad ochrany přírody při lezení.

5. června
Poštolky na Panteonu a Kácově

O hnízdících poštolkách se zmiňují diskutéři na serveru Lezec. Jeden pár stále hnízdí na Panteonu u Malé Skály v cestě Druhá liga. Druhá oblast, kde poštolky hnízdí, je Kácov v sektoru Andrejka.
(Lezec)

3. června
Labské pískovce

Dnes 3. června ruším zákaz lezení v kaňonu Labe, Dolní Žleb v oblasti Východní roh, které bylo nezbytné pro zdárný vývoj ohroženého sokola stěhovavého, který již vyhnízdil. Totéž platí i pro Rajskou věž v Liboucheckých stěnách. Nadále do příštího víkendu setrvává omezení v Ostrově od Pustého zámku po Věž Nad strží. Děkuji za pochopení, a za respektování tohoto omezení, které vedlo k úspěšnému vyhnízdění sokola stěhovavého.
(Strážce CHKO Labské pískovce Jan Kampf)

28. května
Saské pískovce

Přehled zakázaných věží a oblastí v německé části labských pískovců najdete na serveru Teufelsturm. Některé jsou uzavřené jen do 15. srpna. Připomínáme, že v Německu je dovoleno lézt pouze na samostatné věže a je zakázáno používat magnezium.
(Teufelsturm.de)

15. května
Děvínské polesí

V Děvínském polesí na skalní věži Hřib zahnízdili ptáci. Lze předpokládat, že hnízdo bude funkční nejméně do konce června. Do té doby není vhodné na vrchol lézt.
(CAO News)

6. května
Poříčí nad Sázavou

Vztahy mezi horolezci a místními lidmi v Poříčí nad Sázavou se vyhrotily. Začal platit zákaz lezení, ze kterého jsou vyjmuti lezci s povolením od horolezeckého oddílu Benešov, který má skalní lom v pronájmu od obce.
(Lezec)

5. května
Hruboskalsko

V cestě Kauschkova hrana na Dračím zubu zahnízdily poštolky. Zákaz lezení lze odhadnout na měsíc.
(Hruboskalsko)

4. května
Hruboskalsko

Z Centrálního masivu v Hruboskalském skalním městě se odlomil velký blok pískovce. Přečtěte přehled řícení z poslední doby.
(Hruboskalsko)

25. dubna
Suché skály

V Maškově cestě na Samotáře v Suchých skálách zahnízdily poštolky.
(Horydoly)

25. dubna
Adršpach

Agentura ochrany přírody upozorňuje, že lézt v Teplických stěnách lze až od začátku května. Navíc se v oblasti letos uhnízdili sokoli, což je důvod navíc, proč do skal nevstupovat s lanem. Do té doby je oficiálně povoleno horolezectví na Ostaši a Křížovém vrchu. Přečtěte si podrobné zdůvodnění.
(Lezec)

24. dubna
Ostrov

Správa chráněné krajinné oblasti Labské pískovce dočasně zakázala lézt na skalní věže v Ostrově od Pustého zámku po Věž nad strží. Důvodem je zahnízdění sokola stěhovavého. "Prosíme o dodržování klidu v této oblasti," uvádí strážce Jan Krampf.
(Český horolezecký svaz)

23. dubna
Mařenka

Na Mařence v cestě Dover napravo od výrazného kouta Velkého Kormidelníka se uhnízdily poštolky. Lezci by se tedy měli této a okolním cestám vyhnout.
(Lezec)

22. dubna
Bořeň

Ve Východní hřebenovce na Bořni vyvedl mladé výr. Vynechejte ji tedy na nějakou dobu ze svých lezeckých plánů. Výří hnízdo je pod věží, která se na Staré cestě obchází zprava. Z horolezeckého hlediska se jedná o konec první délky.
(Horydoly)

12. dubna
Vysoké Tatry

Koprovskou a Tichou dolinu na pomezí Vysokých a Západních Tater uzavřel lesní úřad kvůli nebezpečí požáru. Uzávěra má trvat do 31. července, ale lze očekávat, že bude prodloužená.
(Hiking.sk)

2. dubna
Frankenjura

Německá vápencová lezecká oblast Frankenjura se skládá z mnoha skal v lesích a na loukách. Orgány ochrany přírody průběžně povolují a zakazují v jednotlivých lokalitách lezení podle hnízdění ptáků. Podívejte se na aktuální přehled.
(Frankenjura.com)

23. března
Jizerské hory

Stále platí zákaz lezení na Zahradní stěně a okolních skálách pod Ořešníkem. Platný je stejně jako vloni do 30. června. Důvodem je hnízdění dravců. Zakázaná oblast je označena na přístupových cestách cedulemi.
(Horydoly)

22. března
Labské pískovce

Včera bylo v Dolním Žlebu ve skalní oblasti Východní roh - Ústecká věž - Porcelánová stěna dočasně zakázáno horolezectví. Rovněž v Libouchci jsou uzavřeny některé věže v oblasti Modřín. Tyto lokality jsou označeny tabulemi a předpokládaná doba zákazu vstupu potrvá do 15. června. Důvodem je jako téměř každý rok hnízdění dravců. Místní strážce CHKO Labské pískovce Jan Kampf uvádí: "Tato místa budou intenzívně kontrolovány stráží ochrany přírody."
(Horydoly, Lezec)

8. března
Zadrátovaná Třebáň a Řež

Připomínáme, že skály u Zadní Třebáně a První masiv v Řeži jsou kvůli ochraně komunikací nelezitelné. Do skal nad silnicí z Třebáně do Černolic, kde vedly Pletánkovy cesty obtížnosti od trojky do šestky, jsou zabetonované železné zábrany proti padání balvanů. Teoreticky by šly používat místo jištění během přelezu, ale tato akce by se podobala spíše industriálnímu lezení, než horolezectví.

První masiv v Řeži vysoko ve stráni nad železnicí je pokrytý kovovým pletivem, které má zabránit opadávání volných skal. Další tři masivy jsou pro lezení volně k dispozici.
(Horydoly)

11. února
Steinbühler Gseng

V Bavorském lese na druhé straně Šumavy platí zákaz lezení v oblasti Steinbühler Gseng, neboli Riesenblock v době od 1. února do 15. července. Přečtěte si důvody.
(Lezec)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

V roce 2020, kdy kvůli pandemii byl doslova celý svět online, začalo mnoho lidí hledat pracovní příležitosti online a objevili sféru webcam.... celý článek

Jen tak se proběhnout v Praze

Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Praha AKTUÁLNĚ 2021

Praha AKTUÁLNĚ 2021

ČAKOVICE Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Chorvatska

AKTUALIZACE Každý rok sledujeme, zda je vlakové spojení z Česka do Chorvatska v provozu, kolik stojí jízdenka a jak dlouho se rychlík kodrcá, než dojede z Prahy do Rijeky či Splitu. Loni převzal  RegioJet
Lower Mustang Trek - Annapurna Region Trekking

Lower Mustang Trek - Annapurna Region Trekking

An amazing beautiful Lower Mustang Trek is a short and easy experience of Mustang region, the trek leads a moderate trek through the famous region of Annapurna and Mustang with mesmerizing mountains views of Annapurna
Čertovica - kultovní skiareál v Nízkých Tatrách

Čertovica - kultovní skiareál v Nízkých Tatrách

Kultovní archaické lyžařské středisko Čertovica se rozkládá na hlavním hřebenu Nízkých Tater. Krátké strmé sjezdovky jsou proložené terény pro freeride. 
Vyšná Boca - středně velký skiareál v Nízkých Tatrách

Vyšná Boca - středně velký skiareál v Nízkých Tatrách

V Nízkých Tatrách je mnoho lyžařských středisek střední velikosti. Mezi ně patří Bačova roveň v obci Vyšná Boca pod sedlem Čertovice.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Praha-Karlštejn - cyklomaraton Praha, Velká Chuchle Horská kola 24.4.
Ziitauer Gebirgslauf - běh Německo, Olbersdorf 25.4.
Síla komunit - přednáška Impact Hub - online 26.4. 19:30
Etapák - koloběžky Louňovice 6.-9.5. 6.5.
Slavnosti svobody Plzeň 6.-9.5. 6.5.
KhaaKhaaPride Česká Lípa, Perla 7.-9.5. 7.5.
Noční běh Valachy Velké Karlovice 8.5.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
24 hodin na koloběžce Praha, Divoká Šárka 14.-15.5. 14.5. 17:00

Diskuse

Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 21:28, 5 příspěvků
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Bretislav, 20.4.2021 19:19, 5 příspěvků
Grafy Michael Beranek, 20.4.2021 19:04, 2 příspěvky
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 15:08, 5 příspěvků
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Bretislav, 20.4.2021 11:02, 5 příspěvků
Grafy Erik, 19.4.2021 23:34, 2 příspěvky
Tvrdý povrch Geograf, 19.4.2021 11:19, 2 příspěvky
To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33
Historická ťažba a spraco... Horydoly , 6.4.2021 0:27