
Lezou s magnéziem. No a co...?

S podobnými otázkami, jaké zaslal server Horydoly Českému horolezeckému svazu, se obrátil i na Hudy sport. Nedostal odpovědi z obecného mailu info@hudy.cz ani jmenovitě od šéfa marketingu Rostislava Sedliského či reklamní manažerky Jany Průšové. Zveřejňujeme proto nezodpovězené otázky. Pokud na ně v budoucnosti získáme odpovědi, okamžitě je zveřejníme.
* Jakou částkou na letošní rok sponzoruje Hudysport Český horolezecký svaz?
* Jak se dívá Hudysport na lezení s magnéziem (s přihlédnutím ke katalogu Hudysport léto 2004)?
* Není pro sponzoring Českého horolezeckého svazu překážkou jeho absolutní zákaz lezení s magnéziem na českém pískovci? Nevytváří to o Hudysportu image firmy nedodržující dohodnutá pravidla?
* Komu v současné době patří firma Hudysport? Nenalezl jsem ji v obchodním rejstříku ani v registru živnostníků. Jedná se o akciovou společnost, společnost s ručením omezením, veřejnou obchodní společnost nebo pouze značku, kterou vlastní a provozuje jiná firma? Jaký podíl na vlastnictví firmy má samotný Jindřich Hudeček?
Poznámka redakce: Na vlastnické poměry Hudy sportu se Horydoly bezúspěšně dotazovaly již před půl rokem.
Titulní postavou s bílýma rukama je sice sám zakladatel firmy Jindřich Hudeček, ale na fotografiích jsou zobrazeni další lezci a lezkyně převážně z firemního teamu Hudy sportu.
Lezení s magnéziem přitom zakazují ochránci přírody i pravidla sportovního lezení. Vzhledem k tomu, že Český horolezecký svaz vystupuje proti magnéziu na českých pískovcích, zdá se podivné, že Hudy sportu nevrátil sponzorský dar a ponechává mu statut Partnera ČHS.
Na podrobnosti jsme se zeptali předsedy Českého horolezeckého svazu Jiřího Nováka.
Jak se dívá Český horolezecký svaz na lezení s magnéziem v katalogu Hudy sport Léto 2004?
Aktuální stanovisko ČHS k lezení s tak zvaným magnéziem na pískovcových skálách bylo vyjádřeno v prohlášení z června 2003. Redakce časopisů v České republice zveřejňující články s horolezeckou tématikou byly o tomto postoji informovány. Vydání prohlášení bylo vyvoláno hlavně nárůstem lezeckých aktivit včetně tak zvaných adrenalinových komerčních i nekomerčních aktivit na pískovcových skálách v chráněnýchb územích. Obsah katalogu Hudy sportu není v možnostech Českého horolezeckého svazu ovlivnit.
Jak potrestá Český horolezecký svaz své členy včetně samotného Jindřicha Hudečka za lezení s magnéziem, které je v katalogu fotograficky zdokumentováno? Zatím byl podle našich informací potrestán za stejné sportovní přestupky jen Radek Lienerth.
Jindřich Hudeček není členem Českého horolezeckého svazu.
Jakou částkou na letošní rok sponzoruje firma Hudy sport Český horolezecký svaz a jaký má v tomto ohledu Hudy sport statut?
Hudy sport sponzoroval loňský světový pohár částkou osmdesát tisíc korun. Až do letošního října může užívat označení "Partner ČHS" a bude mit reklamu na webu a tiskovinách Českého horolezeckého svazu.
Zruší Český horolezecký svaz sponzorskou smlouvu s Hudy sportem, který se neřídí jeho pravidly lezení bez magnézia na pískovci a zároveň doporučením pro média o nezobrazování lezců s magnéziem na pískovci, které svaz vydal? Pokud ne, jaké jiné opatření v souvislosti s katalogem Husportu přijme?
Žádné, výkonný výbor Českého horolezeckého svazu bude pokračovat ve své politice informování lezecke komunity o tom, že výstupy s použitím magnézia porušují etiku horolezeckého sportu - a to informačními tabulemi a tak dále. Přidal bych, že magnézium je pouze částí problematiky ochrany pískovcových skal před působením nežádoucích vlivů vyvolaných horolezeckou činností.
Diskuse
Diskuze k článku
švany
Mlžení (a nejen maglajzem)
Hudecku, styd se nestydo
- Autor Vlada
- Datum a čas 9.7.2004 14:15
- Autor Katka
- Datum a čas 28.6.2004 11:42
- Autor kača
- Datum a čas 16.6.2004 12:21
Hudeček by se měl stydět. A ČHS taky.
- Autor Míval
- Datum a čas 28.5.2004 14:20
Mozna zase kvuli magorum prijde o cesty horal

Ballova lávka na Monte Pelmo
Polabí AKTUÁLNĚ 2025
Může se hodit
Nejčtenější články

Jihozápadní hřeben na Pyšný štít
Lanové parky a centra
Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Skalní lezení v Davli

Pražský bouldering: Schalck zvítězil, Ondra se rozloučil
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
ISPO China - veletrh | Čína, Shanghai | 4.-6.7.. | 4.7. | |
ILTM Asia - veletrh | Čína, Shangai | 4.-6.7. Luxusní cestování | 4.7. | |
Bystrická dolina - povolené lezení
|
Harmanec | Povolené lezení 15.7.-1.12. | 15.7. | |
Zadiel - začátek lezecké sezony
|
Povolené lezení 1.8.-31.1. | 1.8. | ||
Americana - veletrh | Německo, Augsburg | 3.-7.8. Westernový styl | 3.8. | |
Tatranský horolezecký týždeň | Vysoké Tatry, Popradské pleso | 11.-17.8. | 11.8. | |
IBTM - veletrh | Mexico, Mexico City | 20.-21.8. | 20.8. | |
Země živitelka - veletrh | České Budějovice, výstaviště | 21.-26.8. | 21.8. | |
Výstava stanů | Praha, Letňany | 16.6.-24.8. | 24.8. | |
Mezinárodní horolezecký filmový festival | Teplice nad Metují | 28.-31.8. | 28.8. |
Diskuse
Nekrolog vrcholem ubohosti | Filip Friedmann, 5.7.2025 23:37, 68 příspěvků |
Vzkaz čtenáře zaslaný e-m... | Horydoly, 5.7.2025 22:51, 68 příspěvků |
Reakce | Kuba Turek, 5.7.2025 22:13, 68 příspěvků |
Trinitas | Pivoň, 5.7.2025 22:08, 68 příspěvků |
Reakce | Honza2, 5.7.2025 21:46, 68 příspěvků |
Žurnalistika 101 co to je? | Hanka, 5.7.2025 21:42, 68 příspěvků |
Žurnalistika 101 co to je? | Kuba Turek, 5.7.2025 21:20, 68 příspěvků |
Žurnalistika 101 co to je? | Hanka, 5.7.2025 21:06, 68 příspěvků |
Žurnalistika 101 co to je? | Honza, 5.7.2025 20:46, 68 příspěvků |
Kolikrát? | Horydoly - Andrea Černá, 5.7.2025 20:29, 68 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Pillerseetal | Horydoly , 4.7.2025 22:24 |
Pro zvědavce: Kino Alm, k... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:04 |
Třídenní trek přes Piller... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:01 |
Pytloun Harrachov | Horydoly , 4.7.2025 11:49 |
Pillerseetal | LavillThopy LavillThopy, 3.7.2025 19:58 |
Karlovarský filmový festi... | Horydoly , 3.7.2025 0:31 |
Světový pohár Troja | Horydoly , 26.6.2025 15:16 |
Světový pohár Troja | Horydoly , 26.6.2025 2:57 |