SOUTĚŽ: Soukromá dobrodružství

SOUTĚŽ: Soukromá dobrodružství
SDÍLEJ:
Tři dámské a tři pánské flísové vesty počkaly na čtenáře, kteří poslali do redakce Horydoly snímky ze svých akcí. Uveřejňujeme vítěze soutěže o nejlepší fotografie z jejich akcí v přírodě.
Jak na to

O co se hraje

1.-6. cena

Hlavními cenami jsou tři dámské (bleděmodré) a tři pánské (černé) flísové vesty značky Envy. Fotografie budou hodnoceny zvlášť v ženské a mužské kategorii, aby bylo možno správně rozdělit ceny.

Dvě ceny útěchy

Ceny útěchy se budou jako obvykle losovat ze všech došlých fotografií bez ohledu na jejich kvalitu. Výherci dostanou bavlněné triko Envy s dlouhým rukávem. Připravili jsme tmavě modré pro dámy a černé pro pány.

Pravidla soutěže

Zašlete nám jednu až pět fotografií na adresu redakce@horydoly.cz do pondělní půlnoci 5. září 2005. Hodnocení proběhne v úterý a ve středu a výsledky soutěže si budete moci přečíst ve čtvrtek 8. září 2005 na Horydoly.

Do mailu poznamenejte, prosíme, zda máme případnou výhru poslat poštou a nezapomeňte připojit svoji adresu, nebo zda je pro vás vhodnější si pro ni přijít do stánku Horydoly na veletrhu SportPrague, který se koná od čtvrtka 8. do soboty 10. září 2005 v Praze - Letňanech.

Vítězi soutěže se stanou autoři nejlepších fotografií, které bude hodnotit redakce Horydoly se svými spolupracovníky. Fotogalerie bude průběžně doplňována došlými fotografiemi.

Soutěže na Horydoly

Pošli fotku a leť!

Lyžařská čísla

Znáte zasněžené Krkonoše?

Česká a moravská města

Cítíte se na vodě bezpečně?

Jak se vám líbí?

Staří horští vlci

Oblíbené „české“ hory

V této soutěži jsme rozdělili kategorie na ženy a muže. Flísové vesty i trička, které jsme připravili jako ceny pro vítěze, mají prostě jiné parametry pro každé pohlaví...

Dámy

Na snímcích všech čtyř účastnic se ukázalo, že ženy mají na pohyb v přírodě daleko romantičtějí pohled než muži.

Tři hlavní ceny jsme udělili Darině Johanidesové, Veronice Vyhnisové a Lence Mackové. Cenu útěchy nebylo třeba kvůli poštu ženy v soutěži losovat a získala ji Naďa Hemrlíková.

Páni

Mužská kategorie se polarizovala na zástupce akčních snímků a poetických záběrů z přírody. Porota si lámala hlavu, jak z nejméně dvaceti dobrých snímků vybrat tři nejlepší. Nakonec udělila hlavní ceny Jakubu Cejpkovi, Rudolfu Růžičkovi a Romanu Raszkovi. Cenu útěchy bez ohledu na kvalitu fotografií vylosovala pro Vladimíra Vymětalíka.

Doporučujeme k nahlédnutí aspoň dalších pět snímků, které se dostaly do finálového výběru: foto1, foto2, foto3, foto4, foto 5.

Pětatřicet fotografů zaslalo celkem 110 snímků. Soutěž skončila v pondělí o půlnoci. Všem zúčastněným děkujeme! Všechny snímky jsou něčím zajímavé.

Server Horydoly.cz a reklamní internetová síť Outdoornet.cz jsou mediálními partnery veletrhu Sport Prague.

Snímky ve fotogalerii

6. září

Poslední série fotografií do soutěže poslal Roman Raszka z Karviné, který nasnímal romantické záběry z Vysokých Tater, a Samuel Schreiber z Praha, jenž byl fascinován nejvyšší bolívijskou horou. Peter Vojtek z Bratislavy udělal fotografii originálního bílého jezera na Altaji.

5. září

Na poslední chvíli přibyly ve fotogalerii snímky z Dolomit od Jiřího Marečka z Blanska, zimní treking od Brňana Rudolfa Růžička. Michal Šimon z Třince poslal obrázek dokumentující, že extrémní skoky na kajaku lze provozovat i na Moravě. Fotografie Jakuba Šourka ze Štěnovic naopak sálá trampskou pohodou.

3. září

Zatím dominantnímu Retezatu začaly v soutěži konkurovat Roháče. Snímky z jejich hřebenovky poslal Pavel Lipowski z Návsí a Pavel Hartman z Liberce. Nově ke shlédnutí jsou fotografie z pohodové cykloturistriky v okolí Lago di Garda od Václava Šmajrstly z Frenštátu, vysokohorská turistika Vladimíra Holečka z Mnichova Hradiště, Petra Němečka z Pardubic, Pražana Petra Šlajera, Vráti Plíhala z Bavorovic a Václava Mareše z Hradce Králové. Prozatím posledními obrázky přispěl Víťa Novák z Mostu, který dokumentoval výlet s dětským cyklistickým vozíkem na Panskou skálu.

26. srpna

Lenka Macková vyfotografovala vysokohorské turistické túry v okolí kyrgyzského vrcholu Pik Komunism. Košičan Ľubo Olejár poslal snímky, které potěší cyklisty, vodáky i skialpinisty.

25. srpna

Dramatickou krajinu ve francouzském kraji Ardéche nasnímala Veronika Vyhnisová z Prahy. Zdeněk Matula z Prahy poslal snímky z nedokončeného výstupu na Matterhorn a k tomu přidal i jednu fotografii z horního Labe. "Štěpánka Hilgertová má jistě zajímavější fotky, ale pro mě je soutěska ve Špindlu vždy malé dobrodružství," připsal do mailu Zdeněk. Obrázek plný zimní pohody od Brňana Ivo Mrázka ukazuje stoupání čerstvým prašanem s lyžemi na ramenou ve Francii.

24. srpna

Dnes přibylo do soutěžní fotogalerie mnoho fotografií z letošních výprav do vysokých hor. Ke Grossglockneru vyjel na kole Martin Duffek z Mostu. Vladimír Hůlka Vymětalík z Kralup a Darina Johanidesová z Vojkovic poslali mix náladových snímků. Jaroslav Kunc z Prahy vystoupal na třítisícový Grieskogel v Taurách a René Kujan trávil léto ve Wallisských Alpách.

23. srpna

Horolezecký výstup na nejvyšší ekvádorskou sopku Cotopaxi nasnímal Juraj Pekárek z Kysuckého Nového Mesta. Čerstvé fotografie z Retezatu, kde byl minulý týden, odeslal Pražan Martin Tyr. Klasické dolomitské feráty si prohlédněte na obrázcích Zdeňka Jeřábka. Lukáš Lukio Kobierský z Horní Suché zaznamenal podmračené a vážné počasí v Nízkých Tatrách. Pohodové popojíždění na inline bruslích po Letné si nafotila Naďa Hemrlíková z Prahy. Martin Kamarád z Přibyslavi se v roce 2003 a letos pokoušel vystoupit na Weisshorn. Z obou výstupů poslal obrázky.

Elegantní černobílý snímek ze srpnového výstupu na alpskou čtyřtisícovku Gran Paradiso poslal Jakub Cejpek z Českých Budějovic.

22. srpna

Prvním příspěvkem do fotosoutěže je série fotografií Davida Jaroše ze Sezimova Ústí, které nasnímal letos v létě při přechodu rumunského Retezatu. Podívejte se na jezera, pastviny a hory.

Každý zažívá něco jiného

Neklademe velký důraz na technickou kvalitu fotografií, ale především nás zajímá atmosféra, která ze snímků dýchá. Nezáleží proto, jestli obrázky budou z dalekých krajů, dlouhých cest, extrémních sportovních podniků, nebo třeba vycházek za město.

Každý z nás zažívá soukromá dobrodružství, každý si užívá pobytu v přírodě po svém, každý si z toho pamatuje něco jiného. A tyto zážitky bychom od vás čtenářů chtěli vidět.

Kvůli inspiraci na další cesty, pro potěchu očí i duše a nakonec i pro příjemnou zábavu. Podívejte se na stejnou fotosoutěž, která proběhla na Horydoly před letošními prázdninami.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Turistický slovníček: kdo chce kam, pomožme mu tam

Turistický slovníček: kdo chce kam, pomožme mu tam

Různé odvětví turistiky se v mezinárodním žargonu označují speciálními termíny. Víte, co který znamená?... celý článek

Lehký severozápadní hřeben na Kalbling

SEZNAM: Umělé lezecké stěny

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Divoký rozsochatec Wilde Leck, krásná trojka ve Stubai

Divoký rozsochatec Wilde Leck, krásná trojka ve Stubai

CLIMBING GUIDE Lehké lezení v západoalpské ledovcové náladě, pohodlně jistitelné smyčkami, v pevné a chytovaté skále. Jen dva nýty v celé cestě! 13 délek horského lezení ve Stubaiských Alpách.
Himálaje AKTUÁLNĚ 2021

Himálaje AKTUÁLNĚ 2021

BARUNTSE Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.
Ušba je královna Kavkazu

Ušba je královna Kavkazu

4700 metrů vysoká Ušba je opancéřovaná strmými žulovými plotnami jako elegantní skalní královna. Kavkazský král Elbrus je jejím protikladem. Vypíná se o kilometr výš a chrání ho mohutné, ale jen mírně skloněné
Adam Ondra vyhrál bouldering v Salt Lake City

Adam Ondra vyhrál bouldering v Salt Lake City

Adam Ondra opět ovládl boulderingovou scénu a z druhého závodu Světového poháru v Salt Lake City odváží zlatou medaili. V kvalifikaci obsadil druhou příčku. Do napínavého finále potřeboval na vítězství trochu štěstí.
Bloudek stále šéfuje Český horolezecký svaz

Bloudek stále šéfuje Český horolezecký svaz

Valné hromady Českého horolezeckého svazu se zúčastnilo několik lidí, kteří zastupovali pomocí delegovaných hlasů 34 % členů svazu, kteří mají právo volit. Dodejme, že letos poprvé byli z tohoto práva vyloučeni individuální

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Lobuche East - diashow Mikulov, Centrum volného času Přednáší Leoš Bařina 25.6. 18:00
Horolezci Českého ráje - fotovýstava Mnichovo Hradiště, zámek 14.5.-27.6 Fotografoval Karel Vlček 27.6.
Výstava stanů Praha, Letňany 28.5.-16.8. 28.6.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.
Bystrická dolina - povolené lezení
Harmanec Povolené lezení 15.7.-1.12. 15.7.
Turistpropag Lysá nad Labem, Výstaviště Udělení cen za nejlepší turistické materiály 15.7. 18:00
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Czech Adventure Race Dobronice u Bechyně 15.-18.9. 15.9.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.

Diskuse

muzika k Lužnici Kuba Turek, 23.6.2021 0:38, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Zajac, 23.6.2021 0:03, 2 příspěvky
Jaký zákaz? VHR70, 22.6.2021 12:23, 5 příspěvků
Dotazy Lukas B., 18.6.2021 16:11, 3 příspěvky
Dotazy Kuba Turek, 18.6.2021 14:38, 3 příspěvky
boty Michal, 18.6.2021 13:43, 1 příspěvek
Dotazy Climber Prague, 18.6.2021 11:38, 3 příspěvky
Dálkové pochody Horydoly , 16.6.2021 16:10, 2 příspěvky
Dálkové pochody Petr, 16.6.2021 13:33, 2 příspěvky
Někdo mluví o voze, někdo... Horydoly , 15.6.2021 23:17, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Spodní prádlo Horydoly , 18.6.2021 10:58
Vyběhnete do žhavého Petřína Horydoly Open, 16.6.2021 12:50
Re: Koloběžky - závody Kuba Turek, 15.6.2021 11:50
Koloběžky Horydoly Open, 15.6.2021 11:42
Bike hero okolo měsíce Horydoly Open, 15.6.2021 9:56
Gutovka Open Horydoly , 10.6.2021 9:39
Cyklistické závody 2021 Horydoly , 10.6.2021 9:36
Světový den jízdního kola Horydoly Open, 3.6.2021 1:31