SOUTĚŽ: Soukromá dobrodružství

SOUTĚŽ: Soukromá dobrodružství
SDÍLEJ:
Tři dámské a tři pánské flísové vesty počkaly na čtenáře, kteří poslali do redakce Horydoly snímky ze svých akcí. Uveřejňujeme vítěze soutěže o nejlepší fotografie z jejich akcí v přírodě.
Jak na to

O co se hraje

1.-6. cena

Hlavními cenami jsou tři dámské (bleděmodré) a tři pánské (černé) flísové vesty značky Envy. Fotografie budou hodnoceny zvlášť v ženské a mužské kategorii, aby bylo možno správně rozdělit ceny.

Dvě ceny útěchy

Ceny útěchy se budou jako obvykle losovat ze všech došlých fotografií bez ohledu na jejich kvalitu. Výherci dostanou bavlněné triko Envy s dlouhým rukávem. Připravili jsme tmavě modré pro dámy a černé pro pány.

Pravidla soutěže

Zašlete nám jednu až pět fotografií na adresu redakce@horydoly.cz do pondělní půlnoci 5. září 2005. Hodnocení proběhne v úterý a ve středu a výsledky soutěže si budete moci přečíst ve čtvrtek 8. září 2005 na Horydoly.

Do mailu poznamenejte, prosíme, zda máme případnou výhru poslat poštou a nezapomeňte připojit svoji adresu, nebo zda je pro vás vhodnější si pro ni přijít do stánku Horydoly na veletrhu SportPrague, který se koná od čtvrtka 8. do soboty 10. září 2005 v Praze - Letňanech.

Vítězi soutěže se stanou autoři nejlepších fotografií, které bude hodnotit redakce Horydoly se svými spolupracovníky. Fotogalerie bude průběžně doplňována došlými fotografiemi.

Soutěže na Horydoly

Pošli fotku a leť!

Lyžařská čísla

Znáte zasněžené Krkonoše?

Česká a moravská města

Cítíte se na vodě bezpečně?

Jak se vám líbí?

Staří horští vlci

Oblíbené „české“ hory

V této soutěži jsme rozdělili kategorie na ženy a muže. Flísové vesty i trička, které jsme připravili jako ceny pro vítěze, mají prostě jiné parametry pro každé pohlaví...

Dámy

Na snímcích všech čtyř účastnic se ukázalo, že ženy mají na pohyb v přírodě daleko romantičtějí pohled než muži.

Tři hlavní ceny jsme udělili Darině Johanidesové, Veronice Vyhnisové a Lence Mackové. Cenu útěchy nebylo třeba kvůli poštu ženy v soutěži losovat a získala ji Naďa Hemrlíková.

Páni

Mužská kategorie se polarizovala na zástupce akčních snímků a poetických záběrů z přírody. Porota si lámala hlavu, jak z nejméně dvaceti dobrých snímků vybrat tři nejlepší. Nakonec udělila hlavní ceny Jakubu Cejpkovi, Rudolfu Růžičkovi a Romanu Raszkovi. Cenu útěchy bez ohledu na kvalitu fotografií vylosovala pro Vladimíra Vymětalíka.

Doporučujeme k nahlédnutí aspoň dalších pět snímků, které se dostaly do finálového výběru: foto1, foto2, foto3, foto4, foto 5.

Pětatřicet fotografů zaslalo celkem 110 snímků. Soutěž skončila v pondělí o půlnoci. Všem zúčastněným děkujeme! Všechny snímky jsou něčím zajímavé.

Server Horydoly.cz a reklamní internetová síť Outdoornet.cz jsou mediálními partnery veletrhu Sport Prague.

Snímky ve fotogalerii

6. září

Poslední série fotografií do soutěže poslal Roman Raszka z Karviné, který nasnímal romantické záběry z Vysokých Tater, a Samuel Schreiber z Praha, jenž byl fascinován nejvyšší bolívijskou horou. Peter Vojtek z Bratislavy udělal fotografii originálního bílého jezera na Altaji.

5. září

Na poslední chvíli přibyly ve fotogalerii snímky z Dolomit od Jiřího Marečka z Blanska, zimní treking od Brňana Rudolfa Růžička. Michal Šimon z Třince poslal obrázek dokumentující, že extrémní skoky na kajaku lze provozovat i na Moravě. Fotografie Jakuba Šourka ze Štěnovic naopak sálá trampskou pohodou.

3. září

Zatím dominantnímu Retezatu začaly v soutěži konkurovat Roháče. Snímky z jejich hřebenovky poslal Pavel Lipowski z Návsí a Pavel Hartman z Liberce. Nově ke shlédnutí jsou fotografie z pohodové cykloturistriky v okolí Lago di Garda od Václava Šmajrstly z Frenštátu, vysokohorská turistika Vladimíra Holečka z Mnichova Hradiště, Petra Němečka z Pardubic, Pražana Petra Šlajera, Vráti Plíhala z Bavorovic a Václava Mareše z Hradce Králové. Prozatím posledními obrázky přispěl Víťa Novák z Mostu, který dokumentoval výlet s dětským cyklistickým vozíkem na Panskou skálu.

26. srpna

Lenka Macková vyfotografovala vysokohorské turistické túry v okolí kyrgyzského vrcholu Pik Komunism. Košičan Ľubo Olejár poslal snímky, které potěší cyklisty, vodáky i skialpinisty.

25. srpna

Dramatickou krajinu ve francouzském kraji Ardéche nasnímala Veronika Vyhnisová z Prahy. Zdeněk Matula z Prahy poslal snímky z nedokončeného výstupu na Matterhorn a k tomu přidal i jednu fotografii z horního Labe. "Štěpánka Hilgertová má jistě zajímavější fotky, ale pro mě je soutěska ve Špindlu vždy malé dobrodružství," připsal do mailu Zdeněk. Obrázek plný zimní pohody od Brňana Ivo Mrázka ukazuje stoupání čerstvým prašanem s lyžemi na ramenou ve Francii.

24. srpna

Dnes přibylo do soutěžní fotogalerie mnoho fotografií z letošních výprav do vysokých hor. Ke Grossglockneru vyjel na kole Martin Duffek z Mostu. Vladimír Hůlka Vymětalík z Kralup a Darina Johanidesová z Vojkovic poslali mix náladových snímků. Jaroslav Kunc z Prahy vystoupal na třítisícový Grieskogel v Taurách a René Kujan trávil léto ve Wallisských Alpách.

23. srpna

Horolezecký výstup na nejvyšší ekvádorskou sopku Cotopaxi nasnímal Juraj Pekárek z Kysuckého Nového Mesta. Čerstvé fotografie z Retezatu, kde byl minulý týden, odeslal Pražan Martin Tyr. Klasické dolomitské feráty si prohlédněte na obrázcích Zdeňka Jeřábka. Lukáš Lukio Kobierský z Horní Suché zaznamenal podmračené a vážné počasí v Nízkých Tatrách. Pohodové popojíždění na inline bruslích po Letné si nafotila Naďa Hemrlíková z Prahy. Martin Kamarád z Přibyslavi se v roce 2003 a letos pokoušel vystoupit na Weisshorn. Z obou výstupů poslal obrázky.

Elegantní černobílý snímek ze srpnového výstupu na alpskou čtyřtisícovku Gran Paradiso poslal Jakub Cejpek z Českých Budějovic.

22. srpna

Prvním příspěvkem do fotosoutěže je série fotografií Davida Jaroše ze Sezimova Ústí, které nasnímal letos v létě při přechodu rumunského Retezatu. Podívejte se na jezera, pastviny a hory.

Každý zažívá něco jiného

Neklademe velký důraz na technickou kvalitu fotografií, ale především nás zajímá atmosféra, která ze snímků dýchá. Nezáleží proto, jestli obrázky budou z dalekých krajů, dlouhých cest, extrémních sportovních podniků, nebo třeba vycházek za město.

Každý z nás zažívá soukromá dobrodružství, každý si užívá pobytu v přírodě po svém, každý si z toho pamatuje něco jiného. A tyto zážitky bychom od vás čtenářů chtěli vidět.

Kvůli inspiraci na další cesty, pro potěchu očí i duše a nakonec i pro příjemnou zábavu. Podívejte se na stejnou fotosoutěž, která proběhla na Horydoly před letošními prázdninami.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2022

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2022

NEMECKÝ REBRÍK Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.... celý článek

Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

Batohy: kolik jich potřebujete?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

15. června slaví katolická církev svátek ochránce horolezců, lyžařů a obyvatel Alp. Svatý Bernard de Menthone, též zvaný Svatý Bernard z Aosty či Svatý Bernard z Mont-Joux se angažoval v christianizaci zapadlých alpských údolí. Jeho
Slepucha - skála pro nenapravitelné romantiky

Slepucha - skála pro nenapravitelné romantiky

CLIMBING GUIDE Začátek brdských Hřebenů je komplikovaný pro turisty, cyklisty, geology a také horolezce. Než se zvedne pořádný žulový hřeben, nad Prahou se objeví bachratý Cukrák, následuje několik hlubokých údolí, chaotické
Deset omylů českých turistů

Deset omylů českých turistů

AKTUALIZACE Cepíny? Nejsou potřeba! Bodře vykřikovala banda Moraváků, kterou jsme potkali na Hallstattském ledovci, jak míří k Dachsteinu. Chvilku před nimi překonalo sedélko Steinerscharte dvanáct postarších Rakušanů. Všichni navázaní jen na
Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

ŠIROKÝ KÁMEN Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?
Batohy: kolik jich potřebujete?

Batohy: kolik jich potřebujete?

Každý z nás potřebuje několik batohů. Nejméně jeden městský batůžek, druhý sportovní batoh podle svého zaměření a třetí velký batoh na cestování.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Olympijský šplh Libčice nad Vltavou, koupaliště 20.8.
Šplh na laně Liberec, Šutr 3.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
Písecký šplhavec Písek, Sokolovna Olympijský šplh 15.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 16.-20.11. 16.11.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 25.-26.11. 25.11.

Diskuse

Příspěvek Honza, 3.7.2022 10:52, 1 příspěvek
kozáci píší (Repinův obraz) Horydoly, 30.6.2022 18:01, 24 příspěvků
kozáci píší Horydoly, 30.6.2022 17:59, 24 příspěvků
čeština se mění a posouvá Lukas B., 30.6.2022 15:43, 24 příspěvků
Pro a proti Piký, 30.6.2022 14:23, 24 příspěvků
Pro a proti Adéla, 30.6.2022 13:11, 24 příspěvků
Lidl Honza, 30.6.2022 11:25, 1 příspěvek
Potřebuješ půjčku? Petr Buzek, 28.6.2022 11:50, 1 příspěvek
Obnovené rybníky na koupání Šlojíř, 28.6.2022 11:15, 2 příspěvky
pp široký kámen Lukas B., 28.6.2022 10:33, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Hello, everyone Elmer1493muple Elmer1493muple, 3.7.2022 11:42
Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45