Sportovci neměli čas přijmout ocenění

Sportovci neměli čas přijmout ocenění
Adam Ondra. Brněnská lezecká superstar propaguje Prahu.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Na redakční zprávu z valné hromady Českého horolezeckého svazu 2005 reagoval šéf svazové komise alpinismu Martin Otta. Popisuje svůj pohled na výsledky závodníků v ledovém lezení a neúčast oceněných za Výstup roku.

Martin Otta vede komisi alpinismu Českého horolezeckého svazu, pod kterou spadá reprezentace v závodním ledovém lezení, sportovním skalním lezení a lezení na horách.

Závody v ledovém lezení

Hovanec byl sice "až" 25 v Itálii, ale potom bych přidal, že lezl s utrženým meniskem. Zranil se při rozlézání den před závody a po příjezdu do republiky byl na operaci. V tomto kontextu výsledek vypadá trochu jinak, ppokud výsledky předkládáme k posouzení kvality našich závodníků.

To samé musím konstatovat u výsledků Pelikána v Norsku. Byl pěti na závodech Světového poháru. V závodě za ním zůstali čtyři závodníci z první světové patnáctky. Nedá se tedy říci, že by tam chyběla světová špička.

Malá účast na předání Výstupů roku a Čestných uznání

S Adamem Ondrou (resp. s jeho maminkou Evou Ondrovou) jsme byli dohodnuti, že přijedou, ale večer před valnou hromadou dostal horečky a Eva se mi telefonicky omlouvala ještě ten večer.

Tomáš Mrázek byl mimo republiku a přečetl si můj mail až po příjezdu (cca 22. března). Mluvili jsme spolu telefonicky a slíbil, že se pokusí dostavit. Nestalo se, je to škoda, mrzí mě to. Myslím, že je to škoda pro všechny i pro něho.

Rosťa Štefánek slíbil, že snad dorazí (byl také někde venku) a volal v neděli těsně před zahájením valné hromady, že se vrací, ale že je teprve v Plzni. Nepřesunul si hodinky a ta hodina holt chyběla. Je to blbost, ale může se to stát.

Drlíková a Ulmonová jsou obě dlouhodobě ve Francii, Hovanec má těsně před státnicemi a bydlí v Havířově a po telefonické omluvě se ještě omluvil mailem.

Šatava i Mázlová se také omluvili mailem. S oběma jsem potom mluvil i telefonicky.

Jediný, který se neozval na výzvu k dostavení se na valnou hromadu byl Dušan Janák. Pravděpodobně je někde v zahraničí a já o tom nevím.

O valné hromadě jsem všechny informoval mailem 16. března. Možná to bylo pozdě, no a to potom je chyba moje.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Neucast
Spíš se přikláním k dagovi. Reprezentovat představuje samozřejmě i to, že se ukážu na vrcholém spolku, který reprezentuju, který mi přispívá na sportovní činnosta dělá mi alespoň minimální zázemí. Pokud dotčeným "podporovaným" nestojí za to se dostavit a poděkovat všem, díky kterým mohou podporu čerpat a umožnit jim poděkovat zase jim za reprezentaci ČHS...nechŤ JDOU K ČERTU - NEDAL BYCH JIM ANI KORUNU. Jinak pozice repre a oddílů není totžnná. Náš oddíl zaplatil cca 17000 kč na příspěvcích, dále více jak dvojásobek je vázá z dotací plyoucích z členství. Zpět nedostali ani 1 kč a do hor jezdí za své. U repre je to přesě naopak.
Reaguj
mě to tu baví..
Nejsem lezec, horolezec ani dobrodruh, ale baví mě sem chodit si číst jak se tu štěkáte. Zajímavý článek tu ale jednou za čtvrt roku taky najdu. Štěkejte dál, příjemná relaxace po obědě. Ten horosvaz a ostatní ale musí bejt teda spolek....
  • Autor Nelezec
  • Datum a čas 27.3.2006 18:57
Reaguj
Re: Re: Neucast
To je pravda.
Je tu ale ta moznost, ze proste soudi, ze vsechno bezi tak jak ma a neni duvod tam jezdit.
Nebo pravdepodobnejsi, ryze ceska: "my stejne nic nezmuzem", spojena s nadavanim a silackejma recma u piva: "Ja bych jim ukazal! (ale nikomu o tom nerikejte, abych nemel maler!)"
Ovsem pro clenstvo, je zucastneni se jen pravo spoluucasti na rozhodovani. U reprezentanta je to vec te reprezentace a ucty ke spolku, ktery reprezentuji a ktery mne, treba jen malo, ale podporuje.
  • Autor dag
  • Datum a čas 27.3.2006 17:25
Reaguj
Re: Neucast
Pokud je třeba aby zástupcem byl rodinný příslušník, tak je to pravda. V tomto případě tam jako jejich zástupce byl vedoucí komise, který také neúčast vysvětlil ať už na VH, nebo dnes v příspěvku. Je přeci možné,aby sportovce zastupoval vedoucí, či trenér, pokud je jejich absence nutná? Tak je to obvyklé i v jiných případech a nikdo se tomu nediví. Pokud však chceme hledat hůl,pak to samozřejmě je nahrávka na smeč.Zkusme mít v sobě trochu více velkorysosti. Děkuji.
  • Autor m.Otta
  • Datum a čas 27.3.2006 17:23
Reaguj
Re: Neucast
Většinu prostých členů spolek taky nezajímá. Ba dokonce ani většinu oddílů spolek nezajímá, do té míry, že ani nepošlou zástupce na VH.Těžko říct, co z toho plyne. Jeden by řekl, že svaz asi funguje podle jejich představ, a teda nemají důvod k nějaké aktivitě. Druhý by řekl, že na svaz hodili placku, a berou to jako organizaci, od které je marné chtít něco víc. Třetí názor může být, že v zemích českých je tradice se do veřejných věcí nesrat (a místo toho něco dělat raději nadávat v kruhu přátel u piva).
  • Autor jk
  • Datum a čas 27.3.2006 17:14
Reaguj
Neucast
Ja ocenene pochopitelne nemohu a ani nechci nutit aby si prisli pro uznani. Ale pokud je spolek nezajima, nevim proc by se mel spolek zajimat o ne.
Je bezna praxe, ze alespon za sebe nekoho poslu, kdo rekne neco, jako ze ocenenemu je strasne lito, celou noc pro to probrecel, ale fakt nemuze a tak jsem tady za nej.
Ale je to takhle velmi vypovidajici.
  • Autor dag
  • Datum a čas 27.3.2006 16:46
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


Výlovy rybníků 2025 září

Výlovy rybníků 2025 září

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME Hlavní podzimní sezona výlovů rybníků se odehrává v říjnu a listopadu. Již v polovině září se začíná lovit v západních Čechách u Aše a Rakovníka.  ... celý článek

Zážitky na krátkých domácích ferátách? Dobře si rozmyslete, na co máte schopnosti!

Beskydská sedmička v dešti a mlze se stala kořistí Richarda Tabacha

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Lovecká sezona ve Středočeském kraji

Lovecká sezona ve Středočeském kraji

AKTUALIZACE Střední Čechy, které jsou největším regionem České republiky, se vyznačují nejen krásnou přírodou, pohádkovými hrady a zámky, bohatým kulturním životem, ale i pestrými loveckými možnostmi. Na lovy v bažantnicích, oborách i ve volných
Druhá letní dovolená na MTB v Dolomitech: Madonna di Campiglio & Val di Sole 2025

Druhá letní dovolená na MTB v Dolomitech: Madonna di Campiglio & Val di Sole 2025

Pokud vám nestačila klasická dovolená u moře a chcete spojit pohyb s výhledy na Dolomity, oblast Madonna di Campiglio a Val di Sole je pro vás ideální volbou. Nadchne fanoušky horské cyklistiky všech úrovní,
PodcasT - inspirace pro dětské oddíly

PodcasT - inspirace pro dětské oddíly

Inspiraci pro vedoucí dětských oddílů přináší nenápadný ale vytrvalý podcast na Spotify pod názvem PodcasT - jednohubky pro činnost. 
Madonna di Campiglio a Val di Sole: Druhá dovolená, která vás dostane

Madonna di Campiglio a Val di Sole: Druhá dovolená, která vás dostane

Madonna di Campiglio a Val di Sole nabízejí dobrodružství pro každého, kdo miluje hory a adrenalinem nabité zážitky. Od pohodových horských procházek po náročné via ferraty v Brentských Dolomitech - každý tu najde svou
TOP 5 vodních cest pro letní kajakování v České republice

TOP 5 vodních cest pro letní kajakování v České republice

Léto a vodácké dobrodružství k sobě v Česku patří stejně neoddělitelně jako řeka k řece. A právě vodní cesty zdejší krajiny nabízejí něco výjimečného - kombinaci přírodní krásy, historických měst, klidných vesnic i aktivního pohybu v rytmu proudu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Geofyzikální běh Praha, Krč, Velký altán   10.9. 17:30
Halančíci - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 11.-13.9. 11.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Transalpine Run Rakousko, Lech am Arlberg 6.-12.9. Etapový horský běh 12.9.
Pálavské vinobraní Mikulov 12.-14.9. 12.9.
Znojemské vinobraní Znojmo 12.-14.9. 12.9.
Veduty Českých Budějovic - výstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 12.9.-6.4. 12.9.
120 let železniční trati Skalsko - Sobotka Sobotka 13.9.
Malše - splutí Římov 13.9. 10:00
Drei Zinnen Alpine Run Itálie, Sexten Horský běh 13.9.

Diskuse

Pomoc Vodák, 10.9.2025 17:38, 6 příspěvků
únava a vyčerpání? Lukas B., 10.9.2025 15:08, 6 příspěvků
??? Honza, 10.9.2025 14:37, 1 příspěvek
únava a vyčerpání? Pišišvor, 10.9.2025 13:40, 6 příspěvků
únava a vyčerpání? ferraty, 10.9.2025 12:34, 6 příspěvků
Inu Lukas B., 10.9.2025 11:04, 6 příspěvků
Inu Honza, 10.9.2025 9:19, 6 příspěvků
Zelený Úděl JN, 8.9.2025 14:55, 5 příspěvků
Inu Ratti, 8.9.2025 10:51, 2 příspěvky
??? Honza, 8.9.2025 10:26, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Krumlovský vodácký maraton Horydoly , 9.9.2025 22:28
Filmový festival Voda, mo... Horydoly , 9.9.2025 4:03
Re: Galasova cyklojízda Horydoly , 8.9.2025 11:48
Využite priaznivé počasie... Horydoly , 8.9.2025 11:46
Prague Horydoly Open, 8.9.2025 11:34
NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24
Direct Alpine na MHFF v T... Horydoly , 29.8.2025 13:03
Mezinárodní horolezecký f... Horydoly , 27.8.2025 12:28