Nepostradatelní pomocníci v kuchyni

Nepostradatelní pomocníci v kuchyni
Kuchařské náčiní.
Autor snímku Finesio.cz
SDÍLEJ:

Kuchyně je svatyní vašeho kulinářského království. Její vybavení by mělo být nejen praktické a promyšlené, ale také plně přizpůsobené potřebám vás a vaší rodiny. Nedílnou součástí tohoto vybavení jsou kuchyňské doplňky, které jsou nezbytné při vytváření pokrmů plných zajímavých chutí a kreativity.

Bez nich by vaše vaření postrádalo veškerý smysluplný význam. Je důležité zvážit, jak často vaříte, jaké pokrmy upřednostňujete a kolik lidí obvykle hostíte. Ať už jste rodina milovníků grilování, vegetariánů, nebo gurmánů, je důležité, aby všechny instrumenty hrály přesné podle vašeho životního stylu a jídelníčku.

Efektivní kuchyň s nezbytnými pomocníky

Vybavit si kuchyň nezbytnými kuchyňskými doplňky pro přípravu pokrmů, aby se příprava jídel nestala jen povinností, nýbrž i vášní spojenou s kulinářskými zážitky, to je touhou každého, kdo si libuje v domácí gastronomii. Měli jste někdy příležitost zamyslet se nad tím, které kuchyňské pomůcky při každodenním vaření nejvíce využíváte? Bez jakých pomocníků se neobejdete?

Určitě se shodneme, že každé vaření začíná tím, že si vytáhneme pořádné prkénko. Ať už dáváte přednost dřevěným nebo plastovým variantám, suroviny jako je maso by měly mít své vlastní prkénko z hygienických důvodů. A pokud si myslíte, že jste dobrými kuchaři, určitě máte k dispozici minimálně dvě prkénka. Druhé prkénko můžete okamžitě využít k nakrájení pečiva nebo zeleniny.

Představovat vám škrabku nemusíme, ale důvod, proč se bez ní téměř při každém vaření neobejdete, je prostý. S tímto náčiním můžete dokonale a bez větší námahy očistit jakoukoliv zeleninu či ovoce. To znamená, že při loupání odstraňujete pouze slupku, a né půlku brambory nebo jablka, což je oproti loupání nožem daleko efektivnější. Škrabka navíc dokáže vytvořit i tenké plátky zeleniny nebo sýra, které můžete přidat do salátu. Ale tím rozhodně nechce zastínit dalšího kuchyňského pomocníka.

Horydoly.czČesko-americká škrabka na brambory patentovaná ve Švýcarsku

Tento kuchyňský doplněk jen tak lehce nenahradíte; je opravdu vaším cenným spojencem při vaření. S pomocí struhadla jednoduše všechno funguje lépe. Ať už chcete nastrouhat sýr na špagety, citron do pečení nebo mrkev do polévky, brambory do bramboráků toto náčiní lze využít při více než polovině receptů z kuchařky.

A když už máme všechno oloupané a nechceme zeleninu či ovoce zrovna nastrouhat, ale spíše nakrájet na tenké plátky, máme tady druhou variantu - kráječ na ovoce a zeleninu. Mohli byste namítnout, že na to by stačil nůž, a máte pravdu, ale proč si vaření zjednodušit a udělat ho ještě zábavnějším a rychlejším? Kráječe jsou fantastickým pomocníkem pro dennodenní přípravu salátů. Nejenže vám umožní vyhnout se poraněním při krájení díky svým nástavcům, ale také dodají vašemu pokrmu atraktivní vzhled, který nejen vás bude lákat.

Každé jídlo si zaslouží svůj vlastní chuťový punc. Mlýnky na koření a bylinky jsou proto praktickými pomocníky. Nejen, že si můžete  přesně určit, kolik a jak jemně si namelete čerstvé koření, aniž by se něco vysypalo okolo, ale navíc vám tyto mlýnky dodají estetický vzhled ve vaší kuchyni.

Zanzibar.

Příprava masa je náročný proces. Chcete-li vždy překvapit své hosty tím nejlepším jídlem, je nezbytné mít jeho přípravu pečlivě pod kontrolou. Díky teploměru na maso se vyhnete tomu, abyste maso příliš nepřipálili, nebo naopak ho nebudete servírovat nedovařené.

Pečlivě zvažujte výběr kuchyňských doplňků

Samozřejmě, kuchyňských pomocníků je mnoho, a čím více se ponoříte do kouzla kuchařství, tím více začnete objevovat nové varianty ke zlepšení vaší přípravy. Nejjednodušším způsobem je mít možnost vybírat si všechna tato náčiní na jednom místě www.finesio.cz. Z pohodlí domova, kde si můžete vybrat přesně to, co potřebujete, a věnovat se pak s klidem své domácí gastronomii. Vaše kuchyň by měla být vybavená tak, aby vás každý den inspirovala k přípravě nových receptů.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jak vybrat správné výživové doplňky

Jak vybrat správné výživové doplňky

V posledních letech se zájem o zdravý životní styl výrazně zvýšil. Lidé se více zaměřují na prevenci a hledají optimální způsoby, jak podpořit své zdraví a vitalitu. V tomto kontextu hrají výživové doplňky klíčovou roli.... celý článek

Tanec jako Brolin, Crouch nebo Ronaldo. Husqvarna mění 150 000 sekaček na fotbalové fanoušky

Vytlačí sociální kasina tradiční kasina jako Spinanga?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Jsou zahraniční online casina i pro české hráče?

Jsou zahraniční online casina i pro české hráče?

Online hazardní hry se těší stále větší popularitě po celém světě, a to platí i pro Českou republiku. Mnoho českých hráčů se stále častěji obrací na zahraniční online casina, která nabízejí širokou
Jak vybrat správné výživové doplňky

Jak vybrat správné výživové doplňky

V posledních letech se zájem o zdravý životní styl výrazně zvýšil. Lidé se více zaměřují na prevenci a hledají optimální způsoby, jak podpořit své zdraví a vitalitu. V tomto kontextu hrají výživové doplňky klíčovou roli.
Vytlačí sociální kasina tradiční kasina jako Spinanga?

Vytlačí sociální kasina tradiční kasina jako Spinanga?

Online kasina jsou dnes velice rozšířenou možností zábavy, která je snadno dostupná každému. Samozřejmě jsou regulovaná státem, v kasinech proto mohou hrát jen osoby starší 18 let a musejí splňovat ještě další
Tanec jako Brolin, Crouch nebo Ronaldo. Husqvarna mění 150 000 sekaček na fotbalové fanoušky

Tanec jako Brolin, Crouch nebo Ronaldo. Husqvarna mění 150 000 sekaček na fotbalové fanoušky

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Střela, branka a gól! Pokud jste milovníci fotbalu, zbystřete. Díky inženýrům ze společnosti Husqvarna, lídra na trhu v oblasti robotického sekání, budou robotické sekačky této značky schopny napodobit některé z nejznámějších

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 11.-14.7. 11.7.
Zubačka - modelová sobota Tanvald Nostalgický vlak 3.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 3.-4.8. Nostalgický vlak 3.8.
Prague Pride Praha 5.-11.8. Festival homosexuálů 5.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 6.-8.8. Lodě a čluny 6.8.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 15.-18.8. 15.8.
Parník do Mělníka Praha, Rašínovo nábřeží 18.8. 07:00
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 25.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 27.8.-1.9. 27.8.

Diskuse

Klobouk dolů Novinář, 13.7.2024 18:04, 1 příspěvek
Mariánská cesta Kuba Turek, 11.7.2024 21:19, 4 příspěvky
Mariánská cesta Honza, 11.7.2024 20:42, 4 příspěvky
Červený mlýn Vochov Kuba Turek, 11.7.2024 13:06, 3 příspěvky
Mariánská cesta Horydoly, 11.7.2024 12:37, 4 příspěvky
Červený mlýn Vochov Kuba Turek, 11.7.2024 12:30, 3 příspěvky
INU Honza, 11.7.2024 9:42, 4 příspěvky
rybí přechod? Střelec, 11.7.2024 7:55, 3 příspěvky
Alenka v říši divů je stá... Kuba Turek, 10.7.2024 11:28, 2 příspěvky
INU Honza, 10.7.2024 8:26, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38
Mořské kajaky Horydoly Open, 17.6.2024 12:10
Cyklistický závod L´Etape... Horydoly , 15.6.2024 3:43
Pádlojízda po Vltavě Horydoly , 4.6.2024 12:39
Vodácké závody 2024 Horydoly , 4.6.2024 12:30