Velikonoční akce v jižních Čechách

Velikonoční akce v jižních Čechách
Velikonoce na Budějovicku.
Autor snímku Hana Kabashi
SDÍLEJ:

Čtyři dny volna a také řada zajímavých akcí, to je příslib letošních Velikonoc v jižních Čechách. Obzvlášť na Budějovicku, kde se tradice mísí se zábavou, je velikonoční program opravdu pestrý.

V jihočeské metropoli a jejím okolí je velikonoční program plný akcí. Návštěvníci se mohou těšit jak na tradice spojené s tímto nejvýznamnějším křesťanským svátkem, tak na aktivity a akce pro rodiny s dětmi.

České Budějovice: trhy, řemeslníci a divadlo

V historickém centru Budějovic se od 21. do 23. března budou konat Jarní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. Představí se prodejci tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím. Na tuto akci naváže 24. března program s názvem Staročeské Velikonoce na Piaristickém náměstí, v Panské a Hroznové ulici. Čeká na vás předvádění a prodej rukodělných výrobků lidových řemesel a vystoupení folklórních, lidových a uměleckých souborů. Těšit se můžete na přibližně 80 prodejců různých řemesel např. na malovaná velikonoční vejce, pomlázky či košíky a keramiku.

V Budějovicích nepřijdou ani milovníci kultury. Jihočeské divadlo připravilo na Velký pátek Velikonoční koncert opery Stabat Mater od Antonína Dvořáka, který se bude konat v klášterním kostele na Piaristickém náměstí.

Velikonoční programy jsou připraveny na řadě dalších míst. Uvítají je především rodiče s dětmi. Těšit se mohou na Velikonoce v ZOO Hluboká s tématickým programem a letos narozenými mláďaty, nebo oblíbenou stezku s obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou a jejím okolí. Při jejich hledání čeká výletníky pěkná procházka.

Tvořivé dílny pro děti přichystali v Safari Resortu v Hluboké u Borovan, kde se děti setkají také se zvířaty.

Tvořit se bude také v informačním centru Jaderné elektrárny Temelín na Vysokém Hrádku a v přilehlém zámeckém parku. Akce s názvem Velikonce na zámečku nabídne celodenní program s hudebním i divadelním vystoupením, workshopy s pletením pomlázek a malováním kraslic a také bohatý program pro děti se soutěžemi a aktivitami. Chybět nebude ani farmářsko-řemeslný trh.

Velikonoční výstavy v muzeu

Jihočeské muzeum uvádí tématickou výstavu, která je letos zaměřena na jarní hry a zvyky, ale chybět nebudou ani velikonoční předměty a kraslice ze sbírek muzea.

Uplést pomlázku a připomenout si staré velikonoční zvyky a tradice můžete v Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích nebo v muzeu Mlýn Hněvkovice. Velikonoční výstavu spojenou s ukázkou starých zvyků navštivte v Baráčnické rychtě v Týně nad Vltavou, kde se můžete vydat také na Vltavotýnské hradní trhy.

Kolem řeky to ožívá

Jedním z velkých lákadel na Budějovicku je splavněná Vltava, která nabízí řadu možností pro trávení volného času. Byť zahájení plavební sezony na Stezce Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou proběhne oficiálně až v květnu, již nyní ožívají první provozy na řece i kolem ní. Na Velikonoce si můžete vychutnat plavbu historickým centrem Budějovic na lodi Sv. Rozálie. Projedete se od slepého ramene Malše na soutok s Vltavou a proti proudu Malše a to v pátek v sobotu i v neděli.

Horydoly.czVodácký průvodce a kilometráž: VLTAVA

Teplé počasí probudilo také cyklisty, kteří vyjíždějí podél řeky na oblíbený úsek cyklostezky z Budějovic do Hluboké nad Vltavou. Odměnou pro ně a hlavně jejich děti může být zastávka v Areálu Hluboká. Sportovně relaxační areál již nyní otevřel nejen občerstvení s čepovaným pivem, nápoji a jídlem, ale také některé ze svých atrakcí. K dispozici jsou například nafukovací trampolíny pro děti, adventure minigolf a nebo půjčovna sportovního vybavení. K dostání jsou zde také ferátové sety pro lezení na nedaleké ferátě Hluboká. Ta se stala cílem výletu sportovně laděných jedinců již nyní v březnu.

“Velikonoce jsou skvělou příležitostí pro jarní návštěvu jižních Čech a Budějovicka. Prodloužený víkend přináší zároveň dostatek času užít si nejen sváteční program, ale také vyrazit do okolí a navštívit oblíbené cíle v kraji. Budějovice samotné pak nabízí řadu dalšího vyžití, ať už se jedná o gastronomii, kulturu nebo volnočasové aktivity. Bohužel se letos nedočkáme tradičního Velikonočního hrkání, ale věříme, že se příští rok opět vrátí do velikonočního programu,” láká k návštěvě ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský.

INFO: Velikonoce na Budějovicku

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Houbařské a mykologické akce 2024

Houbařské a mykologické akce 2024

Houbaři, mykologové, přírodovědci, turisté, kuchaři, fotografové a mnozí další se zajímají o houby z mnoha různých hledisek. Přinášíme přehled akcí pro veřejnost z oboru mykologie - vycházky, exkurze, přednášky.... celý článek

Pašijový svatý týden Velikonoční

Velikonoce zalité krví i v magickém duchu středověku. Znáte zvyky z ciziny?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Velikonoce zalité krví i v magickém duchu středověku. Znáte zvyky z ciziny?

Velikonoce zalité krví i v magickém duchu středověku. Znáte zvyky z ciziny?

České velikonoční tradice cizincům připadají poněkud zvláštní. Co když se ale podíváme na Velikonoce zblízka v dalších koutech světa? Zjistíme, že svérázných zvyků je na každém kontinentu víc než dost. Které
Velikonoční akce v jižních Čechách

Velikonoční akce v jižních Čechách

Čtyři dny volna a také řada zajímavých akcí, to je příslib letošních Velikonoc v jižních Čechách. Obzvlášť na Budějovicku, kde se tradice mísí se zábavou, je velikonoční program opravdu pestrý.
Pašijový svatý týden Velikonoční

Pašijový svatý týden Velikonoční

Nejvýznamnější křesťanské svátky Velikonoce, kdy byl ukřižován a potom vstal z mrtvých Ježíš, jsou úzce spjaté se starými pohanskými rituály. Každý den tak zvaného Svatého týdne přes Velikonocemi (též zvaný Pašijový týden)
Houby AKTUÁLNĚ 2024

Houby AKTUÁLNĚ 2024

VYSOČINA Přinášíme zprávy z lesů a luk. Přejeme dobrou chuť, ať už připravujete smaženici, sušíte nebo nakládáte jakékoliv jedlé houby!
Houbařské a mykologické akce 2024

Houbařské a mykologické akce 2024

Houbaři, mykologové, přírodovědci, turisté, kuchaři, fotografové a mnozí další se zajímají o houby z mnoha různých hledisek. Přinášíme přehled akcí pro veřejnost z oboru mykologie - vycházky, exkurze, přednášky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 17.-21.4. Turismus a karavaning 21.4.
Čarodějnický rej na zámku Benešov nad Ploučnicí 27.-28.4. 27.4.
Spezi - veletrh Německo, Lauchringen 27.-28.4. Alternativní cyklistika 27.4.
Mittelalterspektakel Německo, Burg Hohnstein 27.-28.4. 27.4.
Lodě na Labi Nymburk 29.4.-8.5. 29.4.
Hrnčířská sobota Veselý Kopec 4.5.
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 9.-12.5. 9.5.
Cestoslet - festival Běšiny 9.-12.5. 9.5.
Ledoví muži Česko 12.-15.5. 12.5.
Rodina a volný čas - veletrh Louny 17.-19.5. 17.5.

Diskuse

ilkhhvarv valtrex brand, 21.4.2024 16:55, 117 příspěvků
Приобретайте диплом у нас... Lewiskit, 21.4.2024 16:53, 3 příspěvky
kfwxpxfx prednisone cost canada, 21.4.2024 16:37, 12 příspěvků
lvlfmkey pharmacy online australia free shipping, 21.4.2024 16:26, 1 př...
Bernina strašný news, 20.4.2024 11:13, 1 příspěvek
Nedej na nějaké rádobychy... Michael Beranek, 18.4.2024 17:34, 10 příspěvků
Prostě nehoda Horydoly, 18.4.2024 11:52, 10 příspěvků
Prostě nehoda EH, 18.4.2024 11:41, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Lyžař, 18.4.2024 10:27, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Prkoš, 18.4.2024 10:16, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

135 let turistického značení Horydoly , 20.4.2024 19:20
EXPEDÍCIE (jar 2024) Horydoly , 20.4.2024 17:50
ČSK media - změny na PR p... Horydoly , 19.4.2024 12:00
S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23