4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail

4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail
Nockberge-Trail.
Autor snímku Tine Steinthaler - Kärnten Werbung
SDÍLEJ:

SKI GUIDE Rakouské pohoří Nockberge má od letošní zimní sezony skitouringovou trasu Nockberge-Trail. Tato čtyřdenní lyžařská túra je light verzí opravdového skitouringu nebo dokonce skialpinismu. Můžete si na ni najmout horského vůdce, necháte se nahoru vyvézt lanovkami, zavazadla si necháte vozit autem, spíte v hotelích, snídáte a večeříte v luxusu.  

4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail
Lyžaři stoupají na Falkert.
Autor snímku Tine Steinthaler - Kärnten Werbung

Na túru přes Nockberge sice potřebujete základní skialpinistickou výstroj včetně lavinové výbavy, ale nemusíte se zatěžovat horolezeckým či ledovcovým vybavením. Náhradní oblečení si můžete poslat autem.

Každý den jdete necelých dvacet kilometrů s převášením do tisíce metrů. To dá každý zkušenější skiturista s přehledem. Zvláště když po ránu vyskočí z vyhřáté postele, posnídá v hotelu ze švédského stolu a nechá se vytáhnout lanovkou na nejbližší kopec.

Jaký je to rozdíl proti vstávání v promrzlém winterraumu, ranní vaření ze sněhu na turistickém vařiči, balení všeho potřebného do batohu a odchodu do kopce hned za dveřmi chaty!  

VIDEO Lada Pranter-Pranterová, Kärnten Werbung hovoří o první sezoně trasy Nockberge-Trail 

1. etapa

Katschberg - Innerkrems

19,5 km / výstup 887 m / sjezd 1549 m / 6 hodin
BOOKING.com: ubytování Katschberg

Den začíná pohodlně: sedačkovou lanovkou Aineckbahn z Katschberg se vyvezeme na Aineck (2220 m). Otevře se nádherné panorama Hohe Tauern, Nockberge, Karawanken a Julské Alpy. Na jih sjíždíme mírně svažitý hřeben. Krátké stoupání nás přivádí na nevýrazný vrcholu Teuerlnock (2145 m). Modřínovým lesem sjíždíme po východní úbočí do údolí Laussnitzertal. Po překročení potoka Laussnitzbach vystoupáme po lesní cestě k chatě Ebenwaldhütte (1810 m). Krátce se zhoupneme do vedlejšího údolí, kde nás čeká hlavní stoupání dne. Nejprve jdeme po lesní cestě k chatě Laussnitzeralm (1839 m), která je otevřena jen v létě. Následující stoupání je velkolepé! Nejprve řídkým smrkovým lesem a nad ním po volných svazích stoupáme jižním směrem k zamrzlému jezeru Laussnitzsee (2001 m), přes něj na Rote Riegel a krátce na Schwarzwand (2214 m). Zde začíná nápadný hřeben, který je nejkrásnější částí první etapy, a vede přes Gaipahöhe (2192 m) až na Zechnerhöhe (2188m). Po upravených sjezdovkách sjedeme do Innerkrems (1480 m).

2. etapa

Innerkrems - Turracher Höhe

14,5 km / výstup 956 m / sjezd 1307 m / 6 hodin
BOOKING.com: ubytování Innerkrems

Den začíná jako obvykle: vyvážíme se lanovkou Grünleitennock (2160 m) a jedeme po sjezdovce Saueregg do sedla Grünleitenscharte (2060 m). Dál sjíždíme krásným lučinatým terénem na jihovýchod do lokality Friesenhals a vystoupáme na Königsstuhl (2336 m), na nejvyššíí místao celého čtyřdenního lyžařského putování. Na tomto vrcholu se střetávají hranice Salcburska, Štýrska a Korutan a navíc nabízí úchvatný panoramatický rozhled. Přejdeme po jižním hřebeni na Karlnock (2305 m) a sjedeme sice krátkým ale zajímavým sjezdem na jihovýchod do Stangscharte (2076 m). Krátké stoupání nás vyvede ze severozápadu na Gregerlnock (2296 m). Trasu následujícího sjezdu na Pregatthütte (1880 m) volíme s ohledem na viditelnost a lavinové podmínky. Nejbezpečnější je obvykle směr na severovýchod a potom návrat traverzem k chatě v sedle Pregatscharte. Následuje sjezd po lesní cestě na severovýchod do údolí potoka Winkleralm-Bach. Na východ vystoupáme okolo salaší Winkleralm (1823 m) a pak řídkým limbovým lesem do skiareálu Turracher Höhe (1785 m).

3. etapa

Turracher Höhe - Falkertsee

15,7 km / výstup 807 m / sjezd 1106 m / 5:30 hodin
BOOKING.com: ubytování Turracher Höhe

Den začíná velmi pohodlně, protože sedačková lanovka je vyhřívaná a vyváží nás na Kornock (2193 m). Po několika obloucích na sjezdovce se dostaneme na místo, kde jsme se ocitli na sjezdovce včera. Odtud stoupáme podél včerejší trasy na Winkleralm a k chatě Pregathütte. Zde včerejší trasu opustíme a krátce vystoupáme ještě na sedlo Pregatscharte (1920 m). Krátce sjedeme dolů na jih po lesní cestě k silnici zasněženému Nockalmstrasse (1609 m). Na jihozápad stoupáme podél silnice až do ostré pravotočivé zatáčky poblíž jezera Windebensee (1820 m), kde silnici opustíme směrem na západ. Mělkým údolím stoupáme okolo chaty Viehhütte na výšinu Steinhöhe (2200 m). Pokračujeme přes výrazný hřeben na Steinnock (2197m) do sedla Hundsfeldscharte (2100 m). Najednou se pod námi objeví malé lyžařské středisko Falkert. Po sjezdovce sjedeme k jezeru Falkertsee (1900 m).

4. etapa

Falkertsee - Bad Kleinkirchheim

17,1 km / výstup 669 m / sjezd 2172 m / 5 hodin
BOOKING.com: ubytování Falkertsee / Wiedweg

Poslední den se necháme vyvézt lyžařským vlekem Falkertlift těsně pod Falkertköpfl (2197 m). Sjíždíme do Hundsfeldscharte, odkud je nádherný výhled na Falkert, ale také na Hohe Tauern, Dachstein a Julské Alpy. Severozápadním úbočím sjíždíme do údolí k chatě Hundsfeldhütte (1900 m). Pokračujeme okolo Lärchenhütte a na Falkerthaus. Obě chaty jsou v provozu i v zimě. Poslední velké stoupání čtyřdenního lyžařského dobrodružství vede od jihovýchodu na impozantní Mallnock (2228 m). Grandiozní finále je nekonečný sjezd nejprve po hřebeni okolo horní stanice lanovky Brunnachbahn na Spitzeck (1913 m) a k sedačkové lanovce Wiesernockbahn, kterou se necháme vynést na Wiesernock (1974 m). Odtud lyžujeme po sjezdovkách do skiareálu Bad Kleinkirchheim (1087 m).

INFO: Nockberge-Trail

Bad Kleinkirchheim.

MAPA (4 MB, JPG)

Klikněte na mapu a stáhněte si ji do počítače:

Doporučené vybavení

Lavinové vybavení (vyhledávačsondalopata) - nezapomeňte se předem informovat na lavinou situaci!
Skialpinistická výbava (lyže, pásy, hůlky, boty, přilbalyžařské brýle).
Turistická výbava (batoh 45 l, zapalovač, čelovka, mapa nebo GPS, lékárnička, mobil, opalovací krém, tmavé brýle, bivakovací pytel).
Teplé oblečení (čepicekalhoty a bundanávleky na boty2 páry rukavicfunkční prádloponožky, fleece nebo softshell).
* Peníze, doklady, pojištění, fotoaparát nebo kamera.
* Horké pití v termosce a jídlo na celý den. Toaletní potřeby, ručník.


Zobrazit místo Mountains - hory - skály - rocks na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Domácí trenažér na drytooling

Domácí trenažér na drytooling

JEŽKOVY VOČI Zima je doslova za dveřmi a vy ještě nemáte natrénováno lezení s cepíny a v mačkách? Máte v zásadě tři možnosti: komerční umělá lezecká stěna, drytooling na přírodních skalách nebo domácí výroba drytoolingového... celý článek

Poznámky k čistým horám pro turisty, horolezce, cyklisty, lyžaře i vodáky

TEST Neopren Prijon za 20 let pádlování

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Markus Eder unveils The Ultimate Run from Zermatt peaks

Markus Eder unveils The Ultimate Run from Zermatt peaks

Italian tackles extreme powder, ice caves, castles and crevasses in the Alps.
Černá Studnice, horolezecký úvod do jizerské žuly

Černá Studnice, horolezecký úvod do jizerské žuly

Černá Studnice je hřeben mezi Jabloncem a Tanvaldem. Pro horolezce je vstupní bránou k dobrodružnému lezení v Jizerských horách. Žula je zde přívětivá, pevná a chytovatá.
Na jakých řekách se plánují vodní elektrárny?

Na jakých řekách se plánují vodní elektrárny?

V současné době je v plánu 5 nových malých vodních elektráren na řekách, které se intenzivně využívají k vodní turistice. Asociave vodní turistiky a sportu  je ve všech řízení účastníkem a snaží se v této věci prosazovat
Štěchovická přehrada v nafukovacím kajaku

Štěchovická přehrada v nafukovacím kajaku

RIVER GUIDE Nízké a studené podzimní slunce svítí do očí celý den. Plujeme po Vltavě ze Štěchovic na Slapy a zpět. Hluboko pod nám kdysi tekly divoké Svatojánské proudy. Pádlujeme po klidné
Život v dodávce

Život v dodávce

RECENZE Po absolvování roku bydlení na cestách v Dodynce s přítelkyní Barborou a psem Samuelem autor zasedl a sepsal tuto knihu. Je to cestopis hlavně po evropských zemích, i když zavítá i do Maroka. Především ukazuje, že

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vánoční výstava Praha, Betlémská kaple 27.11.-3.1. 27.11.
Mikulášská Orlice Perná   4.12.
Mikulášska jazda Bratislava, hlavná stanica Nostalgický vlak 4.12.
Winter Skyrace Ještěd Běh 4.12.
Zámecký okruh - otužilci Choceň, Tichá Orlice   4.12. 13:00
Dry Tool Cup - mistrovství Česka Brno, pilíř pod přehradou Lezecké závody 4.12.
Paralezení - den otevřených dveří Ostrava, Tendon Blok Lezecké závody pro děti 4.12.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 6.-9.12. 6.12.
Setkání skialpinistů Dvoračky 10.-12.12. 10.12.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Malá Úpa, Celnice 10.-11.12. 10.12.

Diskuse

Omluva se přijímá Horydoly, 3.12.2021 17:03, 20 příspěvků
Omluva se přijímá Linda, 3.12.2021 13:44, 20 příspěvků
Omluva se přijímá Martys, 3.12.2021 11:01, 20 příspěvků
Omluva se přijímá vodák Marek, 3.12.2021 10:30, 20 příspěvků
Omluva Vodáku Markovi Martys, 2.12.2021 20:56, 20 příspěvků
Omluva Vodáku Markovi Horydoly - Andrea Černá, 2.12.2021 20:33, 20 příspěvků
Pumpa - k Bábovi nikdy Martys, 2.12.2021 20:22, 20 příspěvků
Pumpa - k Bábovi nikdy Horydoly - Andrea Černá, 2.12.2021 16:50, 20 příspěvků
Pumpa - k Bábovi nikdy Martys, 2.12.2021 16:30, 20 příspěvků
Pumpa - k Bábovi nikdy vodák Marek, 2.12.2021 15:53, 20 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pointa online nakladatelství Horydoly Open, 3.12.2021 12:40
Karin Mack: Pod víčky Horydoly , 1.12.2021 0:27
Na virtuálních charitativ... Horydoly , 30.11.2021 14:20
Tádžikistán na dostřel Ta... Horydoly , 24.11.2021 13:47
Czech Travel Market Horydoly , 21.11.2021 22:51
Re: Koronavirus Horydoly Open, 21.11.2021 1:46
Coronavirus alert level a... Horydoly , 17.11.2021 11:16
Lidem postiženým tornádem... Horydoly , 10.11.2021 15:56