4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail

4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail
Nockberge-Trail.
Autor snímku Tine Steinthaler - Kärnten Werbung
SDÍLEJ:

SKI GUIDE Rakouské pohoří Nockberge má od letošní zimní sezony skitouringovou trasu Nockberge-Trail. Tato čtyřdenní lyžařská túra je light verzí opravdového skitouringu nebo dokonce skialpinismu. Můžete si na ni najmout horského vůdce, necháte se nahoru vyvézt lanovkami, zavazadla si necháte vozit autem, spíte v hotelích, snídáte a večeříte v luxusu.  

4denní lyžařský přechod Nockberge-Trail
Lyžaři stoupají na Falkert.
Autor snímku Tine Steinthaler - Kärnten Werbung

Na túru přes Nockberge sice potřebujete základní skialpinistickou výstroj včetně lavinové výbavy, ale nemusíte se zatěžovat horolezeckým či ledovcovým vybavením. Náhradní oblečení si můžete poslat autem.

Každý den jdete necelých dvacet kilometrů s převášením do tisíce metrů. To dá každý zkušenější skiturista s přehledem. Zvláště když po ránu vyskočí z vyhřáté postele, posnídá v hotelu ze švédského stolu a nechá se vytáhnout lanovkou na nejbližší kopec.

Jaký je to rozdíl proti vstávání v promrzlém winterraumu, ranní vaření ze sněhu na turistickém vařiči, balení všeho potřebného do batohu a odchodu do kopce hned za dveřmi chaty!  

VIDEO Lada Pranter-Pranterová, Kärnten Werbung hovoří o první sezoně trasy Nockberge-Trail 

1. etapa

Katschberg - Innerkrems

19,5 km / výstup 887 m / sjezd 1549 m / 6 hodin
BOOKING.com: ubytování Katschberg

Den začíná pohodlně: sedačkovou lanovkou Aineckbahn z Katschberg se vyvezeme na Aineck (2220 m). Otevře se nádherné panorama Hohe Tauern, Nockberge, Karawanken a Julské Alpy. Na jih sjíždíme mírně svažitý hřeben. Krátké stoupání nás přivádí na nevýrazný vrcholu Teuerlnock (2145 m). Modřínovým lesem sjíždíme po východní úbočí do údolí Laussnitzertal. Po překročení potoka Laussnitzbach vystoupáme po lesní cestě k chatě Ebenwaldhütte (1810 m). Krátce se zhoupneme do vedlejšího údolí, kde nás čeká hlavní stoupání dne. Nejprve jdeme po lesní cestě k chatě Laussnitzeralm (1839 m), která je otevřena jen v létě. Následující stoupání je velkolepé! Nejprve řídkým smrkovým lesem a nad ním po volných svazích stoupáme jižním směrem k zamrzlému jezeru Laussnitzsee (2001 m), přes něj na Rote Riegel a krátce na Schwarzwand (2214 m). Zde začíná nápadný hřeben, který je nejkrásnější částí první etapy, a vede přes Gaipahöhe (2192 m) až na Zechnerhöhe (2188m). Po upravených sjezdovkách sjedeme do Innerkrems (1480 m).

2. etapa

Innerkrems - Turracher Höhe

14,5 km / výstup 956 m / sjezd 1307 m / 6 hodin
BOOKING.com: ubytování Innerkrems

Den začíná jako obvykle: vyvážíme se lanovkou Grünleitennock (2160 m) a jedeme po sjezdovce Saueregg do sedla Grünleitenscharte (2060 m). Dál sjíždíme krásným lučinatým terénem na jihovýchod do lokality Friesenhals a vystoupáme na Königsstuhl (2336 m), na nejvyššíí místao celého čtyřdenního lyžařského putování. Na tomto vrcholu se střetávají hranice Salcburska, Štýrska a Korutan a navíc nabízí úchvatný panoramatický rozhled. Přejdeme po jižním hřebeni na Karlnock (2305 m) a sjedeme sice krátkým ale zajímavým sjezdem na jihovýchod do Stangscharte (2076 m). Krátké stoupání nás vyvede ze severozápadu na Gregerlnock (2296 m). Trasu následujícího sjezdu na Pregatthütte (1880 m) volíme s ohledem na viditelnost a lavinové podmínky. Nejbezpečnější je obvykle směr na severovýchod a potom návrat traverzem k chatě v sedle Pregatscharte. Následuje sjezd po lesní cestě na severovýchod do údolí potoka Winkleralm-Bach. Na východ vystoupáme okolo salaší Winkleralm (1823 m) a pak řídkým limbovým lesem do skiareálu Turracher Höhe (1785 m).

3. etapa

Turracher Höhe - Falkertsee

15,7 km / výstup 807 m / sjezd 1106 m / 5:30 hodin
BOOKING.com: ubytování Turracher Höhe

Den začíná velmi pohodlně, protože sedačková lanovka je vyhřívaná a vyváží nás na Kornock (2193 m). Po několika obloucích na sjezdovce se dostaneme na místo, kde jsme se ocitli na sjezdovce včera. Odtud stoupáme podél včerejší trasy na Winkleralm a k chatě Pregathütte. Zde včerejší trasu opustíme a krátce vystoupáme ještě na sedlo Pregatscharte (1920 m). Krátce sjedeme dolů na jih po lesní cestě k silnici zasněženému Nockalmstrasse (1609 m). Na jihozápad stoupáme podél silnice až do ostré pravotočivé zatáčky poblíž jezera Windebensee (1820 m), kde silnici opustíme směrem na západ. Mělkým údolím stoupáme okolo chaty Viehhütte na výšinu Steinhöhe (2200 m). Pokračujeme přes výrazný hřeben na Steinnock (2197m) do sedla Hundsfeldscharte (2100 m). Najednou se pod námi objeví malé lyžařské středisko Falkert. Po sjezdovce sjedeme k jezeru Falkertsee (1900 m).

4. etapa

Falkertsee - Bad Kleinkirchheim

17,1 km / výstup 669 m / sjezd 2172 m / 5 hodin
BOOKING.com: ubytování Falkertsee / Wiedweg

Poslední den se necháme vyvézt lyžařským vlekem Falkertlift těsně pod Falkertköpfl (2197 m). Sjíždíme do Hundsfeldscharte, odkud je nádherný výhled na Falkert, ale také na Hohe Tauern, Dachstein a Julské Alpy. Severozápadním úbočím sjíždíme do údolí k chatě Hundsfeldhütte (1900 m). Pokračujeme okolo Lärchenhütte a na Falkerthaus. Obě chaty jsou v provozu i v zimě. Poslední velké stoupání čtyřdenního lyžařského dobrodružství vede od jihovýchodu na impozantní Mallnock (2228 m). Grandiozní finále je nekonečný sjezd nejprve po hřebeni okolo horní stanice lanovky Brunnachbahn na Spitzeck (1913 m) a k sedačkové lanovce Wiesernockbahn, kterou se necháme vynést na Wiesernock (1974 m). Odtud lyžujeme po sjezdovkách do skiareálu Bad Kleinkirchheim (1087 m).

INFO: Nockberge-Trail

Bad Kleinkirchheim.

MAPA (4 MB, JPG)

Klikněte na mapu a stáhněte si ji do počítače:

Doporučené vybavení

Lavinové vybavení (vyhledávačsondalopata) - nezapomeňte se předem informovat na lavinou situaci!
Skialpinistická výbava (lyže, pásy, hůlky, boty, přilbalyžařské brýle).
Turistická výbava (batoh 45 l, zapalovač, čelovka, mapa nebo GPS, lékárnička, mobil, opalovací krém, tmavé brýle, bivakovací pytel).
Teplé oblečení (čepicekalhoty a bundanávleky na boty2 páry rukavicfunkční prádloponožky, fleece nebo softshell).
* Peníze, doklady, pojištění, fotoaparát nebo kamera.
* Horké pití v termosce a jídlo na celý den. Toaletní potřeby, ručník.


Zobrazit místo Mountains - hory - skály - rocks na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bikepark Kopřivná také pro začátečníky a bázlivé bikery

Bikepark Kopřivná také pro začátečníky a bázlivé bikery

Bikepark Kopřivná v Jeseníkách se vypracoval mezi nejlepší v Česku. "O prázdninách a během víkendů zde jezdí nejen tvrdí bikeři, ale také cyklisté, kteří se chtějí heky svézt," říká David Migal ze Sdružení... celý článek

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Jaké sporty musíte určitě zkusit letos v létě?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Vltava ze Zlaté Koruny do Českých Budějovic, vodácký tip na víkend

Vltava ze Zlaté Koruny do Českých Budějovic, vodácký tip na víkend

Nejkrásnější vodácký úsek Vltavy začíná u kláštera Zlatá Koruna a končí v metropoli České Budějovice. Dva dni pádlujeme v přírodním korytě mezi zalesněnými kopci, pod středověkými hrady a na vltavské poměry tudy pluje jen málo
KTM Macina Race - elektrický trailbike

KTM Macina Race - elektrický trailbike

TEST Elektrokolo KTM Macina Race je příjemný stroj na projížďky krajinou bez ohledu, zda jedete po rozbité asfaltce, vesnické polňačce, nebo jste si vybrali strmou lesní pěšinu do kopce či
Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Pro snazší zvládnutí horského terénu křižují nejvyšší české hory Krkonošské cyklobusy, resp. turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších, a otevírají tak širší možnost, jak si užít cykloturistiku v horských partiích, s využitím lanových drah,
Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Zdokonalit se v cizím jazyce, procestovat kus světa a ještě si při tom vydělat slušné peníze je snem mnoha studentů. I proto se vedle pracovních pobytů v zahraničí drží na předních příčkách v oblíbenosti také
Skalní stěna Kotek pod hradem Maškovec na Vltavě

Skalní stěna Kotek pod hradem Maškovec na Vltavě

CLIMBING GUIDE Vltava je lemována většími či menšími skálami, po kterých lezou horolezci. Na svém toku se totiž zařezává do skalnatých údolí. Jedna z malých lezeckých oblastí je Kotek pod zříceninou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Městské historické slavnosti Tachov 5.-6.8. 5.8.
Valachy Man Nový Hrozenkov 5.-6.8. Triatlon 5.8.
Krkonošská 50 - běh Špindlerův Mlýn 6.8.
Erzgebirgs - cyklomaraton Německo, Seiffen Horská kola 7.8.
Procházka po městě s kocourkem Švarcíkem Mělník, Regionální muzeum 10.8. 09:30
Kozí mejdan Milkovice 11.-14.8. Kulturně společenský festival 11.8.
Chodské slavnosti Domažlice 12.-14.8. 12.8.
Pojizerský Pacifik - nostalgické vlaky Martinice 13.-14.8. 13.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 13.-14.8. Horská kola 13.8.
O vodňanského kapra Vodňany Koloběžky 13.8.

Diskuse

k čemu? Miloš Blažek, 7.8.2022 11:56, 4 příspěvky
k čemu? Petr, 6.8.2022 22:46, 4 příspěvky
k čemu? Vilda, 6.8.2022 8:58, 4 příspěvky
Milion Vanda, 6.8.2022 8:23, 8 příspěvků
Český turista se zřítil v... Miloš Blažek, 5.8.2022 22:57, 4 příspěvky
propast Milan, 3.8.2022 15:15, 3 příspěvky
někdy okolo 2001? Lukas B., 3.8.2022 12:53, 5 příspěvků
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 11:00, 1 příspěvek
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 10:58, 1 příspěvek
Idaho? Kuba Turek, 1.8.2022 22:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53
Kozí mejdan v Milkovicích Horydoly Open, 7.7.2022 18:41