City Cross Sprint 2015 Ostrava!!!

City Cross Sprint 2015 Ostrava!!!
City Cross Sprint Ostrava. Ukázka biatlonu.
Autor snímku Seven Days
SDÍLEJ:

Do Ostravy se v březnu opět sjedou české i zahraniční sportovní hvězdy. Již potřetí se uskuteční oblíbený City Cross Sprint na běžkách.

City Cross Sprint 2015 Ostrava!!!
City Cross Sprint Ostrava.
Autor snímku Seven Days

V pátek 13. března se oblast Dolních Vítkovic v Ostravě stane dějištěm lyžařské akce RWE City Cross Sprint 2015. Na start závodu se tradičně postaví jak mladí běžci na lyžích ze sportovních oddílů z celé České republiky, tak i řada hvězdných sportovců, jako například olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, kajakář a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek nebo běžec na lyžích a vítěz dvou uplynulých ročníků City Cross Sprintu Dušan Kožíšek.

City Cross Sprint Ostrava.

Třetí ročník závodu se opět uskuteční v areálu bývalých ostravských oceláren Dolní oblast Vítkovice, které tvoří jedinečnou kulisu celé akce. Na závodní trať o délce 1 000 metrů (2 x 500 metrů) vedoucí pod vysokými pecemi, mezi aulou Gong a Světem techniky se může vypravit až 150 závodníků z řad členů sportovních oddílů. Dalších 100 dětských účastníků absolvuje zkrácenou trasu.

Registrace je otevřena až do čtvrtka 12. března. Závodní dráha přitom oproti minulému roku doznala menších změn.

"Uprostřed zdejšího historického areálu zde loni v září byla otevřena nová expozice Svět techniky rozdělená do čtyř tematických částí včetně obrovského 3D kina a doprovodného programu. Proto jsme se rozhodli závodní trať přiblížit tomuto místu, kde si přijdou na své fanoušci technických vymožeností. Zdejší vysoké pece už jen dotváří skvělou kulisu celé naší akci," vysvětluje Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

City Cross Sprint Ostrava. 

Pátek třináctého

Novinkou bude i termín závodu, který letos vyšel na pátek třináctého. "Původně zamýšleným termínem byla sobota 14. března. Ovšem v tento den se ve Špindlerově Mlýně koná závod Světového poháru ve snowboardingu – Snow Jam. Nechtěli jsme proto sportovní fanoušky připravit ani o jednu z těchto akcí. Druhého ročníku City Cross Sprintu se zúčastnily bezmála tři tisícovky diváků a já věřím, že na stejný počet se můžeme těšit i letos," doplňuje Martin Kráčalík.

Dosáhne Kožíšek na hattrick?

Nedílnou součástí sportovního programu City Cross Sprint 2015 bude speciální závod českých i zahraničních sportovních osobností. Běžky si nasadí například olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, kajakář a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek nebo běžec na lyžích a dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa Dušan Kožíšek.

Ten do Ostravy dorazí jako vítěz obou dosavadních ročníků City Cross Sprint. A myšlenkami na vítězný hattrick se netají. "Samozřejmě vítězné ambice mám, ale hodně záleží i na konkurenci a fyzické kondici. Sprint je navíc záludná disciplína, někdo vám přišlápne hůlku a jste mimo. Toho bych se chtěl rozhodně vyvarovat, proto doufám, že štěstí bude na mé straně. Letos se mi ale daří, ve sprintu jsem zajel dvě desátá místa v závodech Světového poháru, což jsou nyní mé nejlepší výsledky. Takže bych mohl být i favoritem," věří si Dušan Kožíšek, který si zdejší závody nemůže vynachválit. "Při City Cross Sprintu je zde vždy skvěle připravená trať, celkově je tato sportovní akce na velmi vysoké úrovni a jedna z nejpovedenějších, které se v Česku konají. I proto sem na letošní ročník zvu spoustu svých přátel a známých ze zahraničí, kteří jsou sami velmi kvalitními závodníky," dodává dvojnásobný vítěz ostravského exhibičního závodu.

Do areálu Dolní Vítkovice se již nyní chystají sportovci z několika evropských zemí, například Estonska, Polska, Finska, Francie, Německa a Slovenska. Pro účastníky exhibičního závodu sportovních osobností si přitom organizátoři připravili zajímavé překvapení. "Jelikož součástí doprovodných aktivit pro veřejnost bude i biatlonová střelnice, rozhodli jsme se exhibiční závod sportovců ozvláštnit právě tím, že i oni poběží závod se zbraní na zádech. V žádném případě však nechceme konkurovat těm pravým biatlonovým závodům. Během City Cross Sprintu jde v prvé řadě o zábavu. Sportovci jako Eva Samková nebo Vavřinec Hradilek rozhodně nejsou biatlonisté. Věříme proto, že diváci ocení, že takové hvězdy mohou vidět v pro ně netradičním prostředí a s netradičním sportovním náčiním. Bude to určitě pro všechny nezapomenutelný zážitek," přibližuje Martin Kráčalík hlavní závod, který proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. 

Doprovodný program odstartuje letec Martin Šonka a zakončí Sto zvířat

Během celodenní akce bude pro diváky připraven atraktivní doprovodný program. Kromě možnosti návštěvy expozice Svět techniky přímo v areálu si mohou návštěvníci již v dopoledních hodinách vyzkoušet svůj talent na biatlonové střelnici, kde budou k dispozici dva cvičné laserové terče. Nebude chybět ani biková exhibice Petra Krause nebo možnost účasti v závodě fat (snow) bikách. Vrcholným číslem dne pak bude akrobatická show Martina Šonky, který patří mezi světovou špičku akrobatického létání.  Program zakončí ve večerních hodinách ohňostroj a koncert kapely Sto zvířat.

Horydoly.czMinulé ročníky City Cross Sprint: 2014 - 2013

City Cross Sprint Ostrava.

Vstup pro diváky na akci je zdarma.

Časový harmonogram

14 hodin: Leo Express Sprint – závod pro mladé sportovce
18 hodin: finále RWE City Cross Sprint – závod sportovních osobností (finálovému závodu předchází kvalifikační jízdy)

Areál Dolní Vítkovice zůstane veřejnosti otevřený i po skončení třetího ročníku City Cross Sprint 2015, a to po celý následující týden. Každý den až do 21 hodin si zájemci budou moci bezplatně sami zalyžovat a vyzkoušet si připravenou závodní trať.

City Cross Sprint 2015 pořádá agentura Seven Days Agency ve spolupráci s Dolní oblastí Vítkovice a se Svazem lyžařů České republiky. Záštitu nad akcí převzali 1. náměstek primátora města Ostravy Lumír Palyza, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věra Palková a prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka. City Cross Sprint je zařazen mezi významné akce města Ostravy. Generálním partnerem závodu je energetická skupina RWE.

INFO: City Sprint


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

City Cross

A nevíš prosímtě kdy přesně to bude?

  • Autor Andula
  • Datum a čas 25.1.2016 11:06
Reaguj
City Cross

Teď budou mít tuto akci v DOVu zase, už se na ni moc těším..minulý rok to byla parádné akce :-)

  • Autor Matěj
  • Datum a čas 25.1.2016 11:02
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Neumětely: Horymír a Šemík sem utekli před Křesomyslem

Neumětely: Horymír a Šemík sem utekli před Křesomyslem

FOOTBIKE GUIDE ...a uháněl k Neumětelům. Slavný topografický úryvek ze Starých pověstí českých zná snad každý, kdo vychodil základní školu. Jeli jsme se podívat, kde se odehrálo drama z úsvitu českých dějin.... celý článek

Houby AKTUÁLNĚ 2024

Čína otevírá Everest po čtyřech letech

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Zdravá kloubní chrupavka v každém věku: Jak na to?

Zdravá kloubní chrupavka v každém věku: Jak na to?

Kloubní chrupavky nejsou nezničitelné. Jak stárneme, postupně se opotřebovávají a již bezchybně neplní svou primární funkci. Také ale může kloub, jehož je chrupavka součástí, postihnout chronické onemocnění, které na ni může
Fejfar dál vládne běhu na Petříně

Fejfar dál vládne běhu na Petříně

Vůně a obrazy kvetoucích třešňových stromů jako při májové premiéře před deseti lety vytvořily kulisy Trailu Praha i v půlce března. Místy vysvitlo teplé sluníčko, běželo se i kolem líbajících se milenců u sochy
Výbava na hory na dluh? Někdy dává smysl. Jenže kdy?

Výbava na hory na dluh? Někdy dává smysl. Jenže kdy?

Pořídit výbavu na hory, s sebou obnáší značnou vstupní investici. Když přidáme ještě cenu ubytování, skipasů a vůbec cest za lyžováním, jsme na vyšších desítkách tisíc, které se v osobním rozpočtu nemusí podařit
Poznejte nejkrásnější řecké ostrovy

Poznejte nejkrásnější řecké ostrovy

Je jich asi 2,5 tisíce, jen 200 z nich je obydlených. Některé jsou kosmopolitními hvězdami na mapě světových letovisek, zatímco charakter a atmosféra jiných se po staletí příliš nemění.
Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

CLIMBING GUIDE Letošní skalkařskou sezonu jsme zahájili 17. března na Kněžívce u pražského Letiště. Loňskou jsme ukončili 27. prosince na nedaleké Dynamitce na břehu Vltavy. Obě patří do seriálu Kick&Climb - přijedeme na koloběžkách, vylezeme

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kuba - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Martin Loew 15.4. 19:00
Ladakh - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Jan Netrval 15.4. 18:30
Koloběžkami přes ostrov Kuba - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Marek Balicki 16.4. 18:30
Island - diashow Kralupy nad Vltavou, Vltava Přednáší Martin Loew 16.4. 19:00
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 17.-21.4. Turismus a karavaning 17.4.
Island - diashow Kladno, Hutník Přednáší Martin Loew 17.4. 19:00
Stones, Trees, Clouds - fotovýstava Praha, Tibet Open House 26.3.-17.4. Fotografoval Petr Králík 17.4.
Island - diashow Mladá Boleslav, Škoda muzeum Přednáší Martin Loew 18.4. 19:00
Tourbusiness - veletrh Bělorusko, Minsk 18.-20.4. 18.4.
Dunajec - otvorenie vodáckej sezóny Červený Kláštor 19.-21.4. 19.4.

Diskuse

z prde.. klika PK, 15.4.2024 10:05, 2 příspěvky
INU Honza, 15.4.2024 9:24, 2 příspěvky
není to blbost? Skiák, 12.4.2024 23:31, 1 příspěvek
INU Honza, 11.4.2024 15:09, 1 příspěvek
Jednoduchá matematika . . . Honza, 11.4.2024 15:06, 15 příspěvků
Jednoduchá matematika . . . michael Beranek, 11.4.2024 10:38, 15 příspěvků
INU Honza, 9.4.2024 8:51, 15 příspěvků
Zimní cesta Tom, 8.4.2024 5:17, 1 příspěvek
INU Honza, 7.4.2024 20:10, 1 příspěvek
ekologické dálnice Co to je za nápad?, 6.4.2024 12:22, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23
Re: Praha Kuba Turek, 8.4.2024 18:13
Re: Praha Horydoly Open, 8.4.2024 18:09
Re: Divoká Šárka Kuba Turek, 6.4.2024 19:21