Dluhy se nebezpečně lepí na Katku

Dluhy se nebezpečně lepí na Katku
SDÍLEJ:
Kateřina Neumannová a další členové organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2010 jsou v pěkné bryndě. Vláda dnes rozhodla, že na zaplácnutí dluhu 108 milionů nedá ani korunu. Znamená to, že věřitelé se budou i nadále domáhat svých peněz výhradně u soudu.

Je velmi pravděpodobné, že vyhrají.

Soudy běží

Zatím vyhrály nárok na své peníze před koncem minulého roku Český hydrometeorologický ústav (půl milionu korun), plzeňská firma Daruma a liberecké železářství Hlaveš. Bylo podáno celkem sedmnáct žalob.

Po rozhodnutí soudu o nároku na dlužné peníze zřejmě půjde organizační výbor do konkurzu. Soud bude zjišťovat podrobnosti o vzniku dluhu a odpovědnosti za něj. V případě zjištění osobní viny organizátorů včetně Kateřiny Neumannové, může dojít k rozprodeji jejich majetku.

Vláda konečně kývla

Jak to všechno bylo? V kostce takhle:

Vláda pod vedením České sociální demokracie nejprve uvěřila organizátorům, že po ní nebudou nic chtít, když podpoří jejich kandidaturu na pořádání mistrovství světa.

V minulých kláních o vrcholný běžkařský a skokanský podnik neuspěli především kvůli tomu, že ji nepodpořila vláda, veřejnost a ani orgány ochrany přírody v Jizerských horách.

Dobrá věc se podařila a Světová lyžařská federace přiklepla mistrovství do Liberce. Do rozjetého vlaku naskočil oranžový poslanec kakaový Kraus a stal se vládním zmocněncem pro mistrovství světa v klasickém lyžování 2009.

Oranžoví lili peníze, zelení nezavřely kohouty a modří přihlíželi

V tu dobu už socialistická vláda přidělila pořadatelům 569 milionů korun na vybudování běžeckého areálu Vesec na zelené louce a rekonstrukci zanedbaného skokanského areálu Ještěd na konečné zastávce liberecké tramvaje.

Oranžoví průběžně navyšovali peníze na mistrovství a náklady nakonec vystoupaly nad neuvěřitelné dvě miliardy korun. Stát zaplatil půl druhé miliardy, město Liberec čtyři sta milionů, Liberecký kraj 165 milionů.

Samotná organizace mistrovství světa spolkla podle dostupných údajů 623 milionů korun. Zbytek putoval na přebudování Technické univerzity a další městskou infrastrukturu.

Závodnice se stala bílou kobylou

Když začalo jít o opravdu velké peníze a změnila se barva vlády, vyhoupla se do čela organizačního výboru Kateřina Neumannová. Zřejmě plnila záměry svého tehdejšího životního partnera, otce své dcery a lobbysty Josefa Jindry.

Modrým a zeleným, kteří se dostali k moci, bylo jasné, že peníze na lyžování mizí jako v černé díře. Nedokázali však zařadit zpátečku. Nechali proběhnout mistrovství i za ty obrovské peníze.

Dluh je tu a někdo ho zaplatí. Buď občané, nebo pořadatelé

Šampionát nakonec skončil s obrovskou ztrátou. Pořadatelé evidentně nadhodnotili zájem o vstupenky. Je otázkou, jestli to byla jejich hloupost nebo plánovaný podvod.

Po všech peripetiích zůstal za mistrovstvím světa v klasickém lyžování 2009 dluh 108 milionů korun, které nakonec někdo zaplatí. Ještě není přesně určeno, kdo to bude, ale právní i politický ukazováček se nebezpečně zaměřuje na Kateřinu Neumannovou a spol.


Zobrazit místo Jizerské hory - běžky a kola na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Turek je fakt ???
Ty blbe co spinis googlemaps bulvarem !!!
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 15.1.2011 17:35
Reaguj
Ať platí Liberec
Celou tu pitomost si vymyslelo a prosadilo vedení města Liberce, který dlouhodobě trpěl komplexy méněcennosti, když byl pod krajským městem Ústí nad Labem. Připomíná to zakomplexovanou Prahu, prosazující svojí olympiádu. Tak až ty dluhy zaplatí Liberec /a může mu půjčit kakaový vládní zmocněnec/.
Reaguj
Bijte je, bijte je zmrdy!
  • Autor Surrealista
  • Datum a čas 6.1.2011 20:25
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

LUČNÍ BOUDA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Najšikovnejší lyžiar prelyžoval 7000 km

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

VAL CENIS Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Livigno, Bormio a Valtellina 2024/2025

Livigno, Bormio a Valtellina 2024/2025

Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

LUČNÍ BOUDA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.
ILTM Asia - veletrh Čína, Shangai 4.-6.7. Luxusní cestování 4.7.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 28.-31.8. 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 29.-31.8. 29.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 5.-7.9. Lodě a čluny 5.9.

Diskuse

Mladí horalové Honza, 29.6.2025 21:28, 1 příspěvek
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků
Docela důležité... Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků
Docela důležité... Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků
Solná komora Novinář, 26.6.2025 11:27, 2 příspěvky
Solná komora Skiák, 25.6.2025 23:02, 2 příspěvky
Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 6 příspěvků
Inu Honza, 23.6.2025 12:17, 6 příspěvků
Moped Rich, 22.6.2025 10:39, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 15:16
Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 2:57
Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01