Kdy bude Karlov lyžařským rájem?
Velká část lyžařské veřejnosti se dnes rozhoduje, kde lyžovat podle internetu. Tyto žádané záběry ovšem neuvidí v dostatečné kvalitě z Karlova v Jeseníkách. Sedm kamer je od lyžařských svahů velmi vzdálených.
Lyžaři hledají záběry webových kamer na dolní nebo horní stanice lanovek či vleků, u kterých jsou vidět lyžaři, nebo záběry na hezké svahy, pokud možno upravené a nejlépe opět s lyžaři, případně celkové záběry na místa se zimním rekreačním nebo sportovním děním.
Jinde to umějí lépe
Nejvíce nových návštěvníků může přijet na Karlov po shlédnutí www.holidayinfo.cz. Počet nově příchozích přes www.skikarlov.cz je mnohem nižší.
Příklady solidních a přitažlivých umístění kamer v okolních skiareálech jsou Ramzová, Bílá, Branná a Kohútka.
Karlovští se zatím nedohodli
Že lepší rozmístění kamer není možné dosáhnout, zejména snad pro obtížné dohody mezi provozovateli, je nutné v zájmu globální věci nechat stranou.
V případě Karlova jde o to umět nahradit kompromis žádanou zásadou.
Přeji Karlovu, sobě i lyžující veřejnosti co nejbližší příchod let, kdy ideální lyžařské údolí Karlov bude mít jeden skipas na 17 vleků a lanovek zahrnující všechna parkování, jeden ski vláček - Karlováček se zastávkami od Morávky po Olomoučák, jeden unifikovaný pochopitelný info systém, jednoho majitele, případně fungující sdružení majitelů, dlouhodobou a oboustranně prospěšnou spolupráci s ochranáři.
Zkrátka až Karlov bude největším lyžařským střediskem na Moravě počtem svahů, vleků i infrastrukturou. Tedy až se stane lyžařským rájem.
Skol!
Autor lyžuje od krajských žákovských závodů na Karlově a Pradědu v roce 1963. Je učitelem lyžování od vysoké školy a majitelem lyžařské cestovní agentury Skialpin od roku 1993.
Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku
Tak to se asi vůbec nic nezměnilo
Před léty jsem vrámci svých aktivit Karlováky (místní podnikatele) docela poznal. Vždy mne překvapilo, když si majitelé sousedících vleků dávali velký pozor aby jejich odbavovací systém nebyl kompaktabilní s tím sousedovic. Každý hezky jen na svém písečku. Myslel jsem že se to časem změní, ale jak je cítit z tónu článku, asi zůstalo vše při starém. Škoda. Jeseníky nejsou rozlehlým pohořím. Každá oblast má navíc svá úskalí. Karlov je třeba nízko, na Pradědu zase řádí šílení ochránci. Někde jsou zase vysoké ceny, problémy s dopravou atd. Když se navíc místní nedokáží shodnout na společné věci tak je to na škodu celému kraji. Projekt inspirovaný Korutanskou kartou, či Salzburgerlandem je tady hodně vzdálenou utopií. Škoda.
České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2026
Jindřichohradecké úzkokolejky
Nejčtenější články
Nejoblíbenější platební systémy: Peněženka PlayID, Neteller a Skrill
Výhody aminokyselin pro regeneraci po intenzivním tréninku
Minimum lidí, maximum výhledů, proč je začátek jara nejlepší čas vyrazit do hor
Cesty, které vedou blíž k horám
Eventové stany. Jaké jsou dostupné typy?
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Velikonoce v hornickém domku | Příbram, muzeum | 23.3.-5.4. | 23.3. | |
| Norsko - diashow | Olomouc, Metropol | Přednáší Martin Loew | 24.3. | 18:00 |
| Taipei Cycle - veletrh | Taiwan | 25.-28.3. | 25.3. | |
| Reisemarkt - veletrh | Německo, Mannheim | 25.-29.3. | 25.3. | |
| Hory a mesto - festival | Bratislava, Cinema City Eurovea | 25.-29.3. | 25.3. | |
| Norsko - diashow | Pelhřimov, Vesmír | Přednáší Martin Loew | 25.3. | 18:00 |
| Magické praktiky k ochraně domu a hospodářství - přednáška | Jilemnice, Krkonošské muzeum | Přednáší Michaela Havelková a Václav Holas | 25.3. | 17:00 |
| Skandinávie, Česko - přednáška | Praha, Národní muzeum | Přednáší Helena Fibingerová, Miroslav Táborský, Martina Kociánová | 25.3. | 19:00 |
| Len - přednáška | Vrchlabí, Krtek | Přednáší Ivana Buttry | 26.3. | 18:00 |
| Hančův memoriál - běžky | Horní Mísečky | 26.-29.3. | 26.3. |
Diskuse
| Inu | Honza, 23.3.2026 10:15, 1 příspěvek |
| Skitour- Unglück im Walli... | dedek Bretislav, 21.3.2026 11:18, 1 příspěvek |
| Nez zacaly kolobezky, byl... | Bretislav, 20.3.2026 23:53, 2 příspěvky |
| Mushings kolobezkou na di... | Bretislav, 20.3.2026 22:38, 4 příspěvky |
| Pístalka do hor se nemá z... | Horydoly, 20.3.2026 21:13, 2 příspěvky |
| Pístalka do hor se nemá z... | dedek Bretislav, 20.3.2026 19:42, 2 příspěvky |
| Mushings kolobezkou na di... | Bretislav, 19.3.2026 20:01, 4 příspěvky |
| Inu máš to špatně | PK, 19.3.2026 11:20, 2 příspěvky |
| Pohrobci Klausovi | Honza, 19.3.2026 9:45, 2 příspěvky |
| Inu | Honza, 19.3.2026 9:39, 2 příspěvky |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Re: Herní klub | uxeuen@mailto.plus, 23.3.2026 21:01 |
| Herní klub | uxeuen@mailto.plus, 23.3.2026 21:01 |
| Re: Lyžování v Itálii | Kuba Turek, 22.3.2026 22:32 |
| Prosba o radu | Horydoly Open, 22.3.2026 21:14 |
| Leoš Šimánek zemřel | Horydoly , 11.3.2026 0:40 |
| Pražský veletržní areál v... | Horydoly , 28.2.2026 17:46 |
| Znovínský košt v Louckém ... | Horydoly , 28.2.2026 17:44 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Horydoly , 17.2.2026 11:37 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH