Lyže pro lovce Sporten Hunter
OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ. Speciální lyže pro myslivce, lovce a lesníky od letošní zimy prodává Sporten. Jsou to malé široké lyže, které na rovině a během stoupání slouží jako sněžnice a dolů jedou jako blesk. Sporten Hunter se vyrábějí se dvěma typy vázání na výběr podle používané obuvi a s protismykem na skluznici nebo bez něj. Jako doplněk je nutné dokoupit stoupací pásy a lyžařské hůlky.
"Lyže pro lovce, které suplují sněžnice, máme v prodeji," uvádí obchodní ředitel Sporten Ivan Hudák. "K dispozici jsou zejména ve firemní prodejně v Novém Městě na Moravě."
Sporten Hunter je totiž horká novinka a běžní obchodníci ještě neměli možnost je objednávat do svých prodejen. Dokonce ani v letošním katalogu ještě nejsou uvedené.
Stoupací vázání lze nasadit na jakékoliv boty včetně loveckých pevných pohorek.
Lyžařské vázání, protismyk a stoupací pásy
Plocha lyží je dostatečná, aby unesly dospělého muže s loveckou výbavou. V běžném sněhu by se neměly příliš bořit. Ovšem v hlubokém čerstvém prašanu, jak to znají všichni lyžaři, se lyže propadnou klidně po kolena. Lyže při tom nejsou žádné hračky pro děti - jsou vyrobené tak, aby vydržely i drsné zacházení.
Tvar lyží není telemarský, ale naopak vzadu mírně zúžený. Nepředpokládá se totiž, že by na nich jezdili myslivci v těžkých dlouhých pláštích po upravených sjezdovkách, ale naopak v terénu a po pěších cestách vyšlapaných od zvěře, občas od lidí, nebo projetých lesním traktorem.
Skluznice je opatřená protismykem nebo je hladká. Protismyk se uplatní spíš v rovinatých terénem nebo na mírném stoupání a klesání. Lyže není potřeba mazat na stoupání jako běžky a ani na ně nalepovat stoupací pásy jako na skialpy. Na hladkou skluznici je potřeba do stoupání nalepit stoupací pásy. Pak ovšem vystoupají daleko strmější snahy než s pouhým protismykem.
Stoupací pásy fungují úplně stejně jako na skialpinistických lyžích. Před stoupáním se zespodu nalepí na skluznice, nahoře se strhnou, sbalí do batohu pro další použití a na lyžích se sjíždí do údolí.
Teleskopické hole: odolné za každých okolností
Hůlky je vhodné použít spíše odolné dvoudílné teleskopické modely. Jiná délka se každému hodí na stoupání a jiná na sjezd. Zároveň je nutné počítat s nepříznivým počasím (proto vybírejte hůlky s vnějšími zámky) a občasnými pády nebo zaklíněním holí mezi stromy (proto vybírejte kovové robustní hůlky dvoudílné).
INFO: Sporten
Outdoorové vybavení 2015
Batoh Fjällräven Kanken
Skládací koloběžka Mibo Mastr
Běžkařské rukavice Leki Shark
Lyže pro lovce Sporten Hunter
Lyže pro děti Sporten First Step
Lahev Camelbak Chute (anglicky)
Bunda Fjällräven Expedition Down
Outdoorové a běžecké oblečení Peak Performance
Outdoorové a běžecké oblečení Adidas
Dyedron: barvení textilu bez vody
Stan Fjällräven Abisko
Cyklistickíé navigace Mio Cyclo 200
Nové čelovky Fénix
Digitální karta Kingston 512 GB
Mobilní baterie APC
Diskuse
Diskuze k článku
ocelové hrany Sporten Hunter
Ano, odkazovaná fotka letošního modelu je z Ebay. To lze jednoduše zjistit kliknutím pravé myši na obrázek :-)
Žádný důkaz o loňském modelu, který jsem popisoval, nemám, kromě mého očividného svěděctví. Fotil jsem lyže svrchu a s panem obchodním ředitelem, protože tak je fotka zajímavější.
Díky za upřesnění. Ocelové hrany vyhodíme z textu, aby nebylo do budoucna mýlky.
- Autor Kuba Turek
- Datum a čas 22.10.2015 11:03
ocelové hrany Sporten Hunter
Foto je pouzite z ebay.ca (http://www.ebay.ca/itm/Sporten-Hunter-Backcountry-Skis-w-Outlander-Universal-Bindings-W-Climbing-Skin-/121774776417), takze jste to asi nefotil vy, ocelove hrany opravdu lyze nemaji overoval jsem ve sportenu, ja se jen ptal jestli jste byl svedkem kdyz jste psal reportaz, ze lyze ocelove hrany meli, protoze podle vseho zadny dukaz, ze nekdy meli neni?
- Autor Zdeněk Valíček
- Datum a čas 22.10.2015 10:28
ocelové hrany Sporten Hunter
Viděl jsem je a osahal si je ve Sportenu v továrně loni na podzim. Je ale fakt, že s nimi Sporten teprve experimentuje, takže je možné že letos některé modely hrany nemají, stejně tak, jako se neustále mění vázání a design.
Takhle zřejmě vypadá letošní model zespodu:
- Autor Kuba Turek
- Datum a čas 13.10.2015 17:15
ocelové hrany
Dobrý den,
chtěl bych reagovat na článek. Kde jste získali informaci, že lyže jsou osazeny ocelovými hranami nikde se o tom nepíše, aspoň na stránkách výrobce. Děkuji
- Autor Zdeněk Valíček
- Datum a čas 13.10.2015 14:04
Sport je jen jeden? Ale kdeže! Lékař Boris Šťastný považuje handicapované sportovce za poloviční lidi
Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2026
Nejčtenější články
Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře
Ze zákulisí: jaké to je pracovat v kasinu
Survivor Nova: Nejdrsnější soutěž České a Slovenské reality show se vrací
Jak výběr brčka ovlivňuje vnímání nápoje a hodnocení podniku?
Velkolepá výstava Vltava slavná & splavná
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Vídeňský ledový sen - bruslení | Rakousko, Vídeň | 22.1.-8.3. | 22.1. | |
| Winter Survival | Jeseníky | 25.-30.1. Armádní závod | 25.1. | |
| FESPO - veletrh | Švýcarsko, Curych | 29.1.-1.2. | 29.1. | |
| Slovakiatour - veletrh | Bratislava, Incheba | 29.-31.1. | 29.1. | |
| Adventur - veletrh | Litva, Vilnius | 29.-31.1. | 29.1. | |
| Reisemesse - veletrh | Německo, Drážďany | 30.1.-1.2. | 30.1. | |
| Moonlight - běžky | Itálie, Seiser Alm | 30.1. | ||
|
Vtáčnik - konec lezení
|
Povolení lezení 1.7.-31.1. | 31.1. | ||
| Benátský karneval | Benátky, Itálie | 31.1.-17.2. | 31.1. | |
|
Zadiel - konec lezecké sezony
|
Rožňava | Lezení je povoleno od 1.8. do 31.1. | 31.1. |
Diskuse
| Inu | Honza, 29.1.2026 20:39, 1 příspěvek |
| Klaus a jeho pohůnci | Petr, 29.1.2026 11:01, 1 příspěvek |
| Lavinovy airbag | Michael Beranek, 28.1.2026 17:47, 53 příspěvků |
| Sjezdovka Gruber-Familie | Šlojíř, 28.1.2026 8:36, 1 příspěvek |
| ??? | Honza, 26.1.2026 19:25, 1 příspěvek |
| svatá prostoto | Kladivo, 26.1.2026 11:22, 1 příspěvek |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Tom, 23.1.2026 15:24, 53 příspěvků |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Kuba Turek, 23.1.2026 13:59, 53 příspěvků |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Tom, 23.1.2026 13:08, 53 příspěvků |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Kuba Turek, 23.1.2026 12:17, 53 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Kam za vínem v únoru? | Horydoly , 29.1.2026 21:11 |
| Jazz at Lincoln Center oz... | Horydoly , 29.1.2026 16:43 |
| FITUR Madrid | Horydoly , 27.1.2026 23:33 |
| Re: Po dlouhém pracovním ... | freide freide, 23.1.2026 15:57 |
| Po dlouhém pracovním dni ... | jonas williams, 23.1.2026 15:56 |
| Slušný ředitel Lesů ČR Ša... | Pivoň Pivoň, 14.1.2026 12:30 |
| Re: Důvěra ve odborníka | jonas williams, 12.1.2026 21:57 |
| Důvěra ve odborníka | freide freide, 12.1.2026 21:55 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH