Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020

Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020
Winter Survival Jeseníky.
Autor snímku Univerzita obrany
SDÍLEJ:

Ve dnech 26. - 31. ledna 2020 se v Hrubém Jeseníku uskuteční 26. ročník otevřeného mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2020. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Jak na to

Horydoly.cz jsou mediálním partnerem Winter Survival.

Mezinárodního závodu se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat 16 družstev. Z Německa, Polska, Rakouska a Slovenska přijedou 4 armádní týmy.

Na Winter Survivalu 2020 během čtyř soutěžních dnů v rámci mnohakilometrových přesunů budou tříčlenné vojenské hlídky zdolávat skalní stěny, překonávat vodní toky a říční rokle, absolvují biatlon a měřené sjezdy na lyžích, budou poskytovat první pomoc a transportovat zraněného, čeká je střelba z armádních zbraní a hod granátem na cíl, dvě noci stráví ve volné přírodě a budou plnit další praktické úkoly spojené se zkouškou psychické odolnosti a s přežitím v zimním prostředí hor.

Celková délka přesunů na lyžích s veškerou výbavou pro přežití bude více jak 80 km a letos čeká vojáky více lezeckých disciplín a úkolů ve skalách včetně vyprošťování uvízlého člena týmu ze skalní průrvy.

Armádní soutěž ověřuje dovednosti, které voják potřebuje v zimních podmínkách a klade před něj všemožné nástrahy a nečekané situace, s nimiž se může při plnění skutečných bojových úkolů setkat. Důmyslné disciplíny nutí závodníky k přemýšlení, vlastní volbě způsobu provedení úkolu a kreativitě. Každý musí najít své řešení, vystačit pouze s vlastními silami a nesenými prostředky. Specifikou je i extrémní psychická zátěž.

Armádní vytrvalostní závod Winter Survival každoročně připravují příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany v Brně, kteří v rámci speciální tělesné přípravy cvičí se studenty vojenské vysoké školy řadu disciplín a činností, jež se objevují v tomto fyzicky a psychicky náročném závodu. Takže studenti – budoucí důstojníci Armády ČR během pětiletého magisterského studia prochází podobným výcvikem v zimních podmínkách.

INFO: Univerzita obrany

Horydoly.cz Winter Survival na Horydoly 2020

Univerzita obrany připravuje vojenský survival

2019 Winter Survival vyhrála mechanizovaná brigáda Hranice
2018 Armádní Winter Survival 
2017 Vojenský Winter Survival v Jeseníkách

 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Lysá hora 24 hodin: mrazivý a napínavý ročník

Lysá hora 24 hodin: mrazivý a napínavý ročník

Extrémní zimní vytrvalostní závod 24 hodin na Lysé hoře přilákal do Beskyd přes 800 závodníků a absolutním vítězem se stal Jiří Petr (tým Salomon). Zdolal během soboty a neděle v nejrychlejším čase 12... celý článek

Zvládni vše! Rychle, bezpečně a elegantně

Armádní Winter Survival bude letos jen s českou účastí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

TEST Lehké trekkingové boty Columbia Konos Trillium ATR

TEST Lehké trekkingové boty Columbia Konos Trillium ATR

Trojčetka (trillium) z rodu kýchavic dala jméno lehoučkým trekkingovým botám americké značky Columbia. Vysvětlujeme si to tak, že trojčetky jsou domovem v Apalačském pohoří a po celé severní Americe kopírují migrační trasy jelenců.
Hostivařská přehrada 2026

Hostivařská přehrada 2026

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Letní vstupné 170 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není
Kam v Praze na běžky?

Kam v Praze na běžky?

AKTUALIZACE Pražané každou zimu proměňují na dočasné skiareály své parky, lesoparky, louky a cyklostezky. Kde všude se běžkuje? Dejte nám vědět.
Armádní Winter Survival bude letos jen s českou účastí

Armádní Winter Survival bude letos jen s českou účastí

Ve dnech 25. až 30. ledna 2026 se v Jeseníkách uskuteční 28. ročník otevřeného mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2026. Armádní Winter Survival je vytrvalostní víceboj
Winter Survival 2026: mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji

Winter Survival 2026: mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji

Ve dnech 25. až 30. ledna se v pohoří Hrubý Jeseník uskuteční 28. ročník otevřeného  mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2026. Závod pořádá Generální štáb AČR

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 5.-8.2. Turismus a karavaning 5.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 6.-8.2. 6.2.
Lipno Ice Marathon Černá v Pošumaví Běh 7.2.
Jennerstier - skialpinismus Německo, Königsssee  7.-8.2. 7.2.
Přejezd Capartice - Gibacht Capartice Běžky 8.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 9.-11.2. 9.2.
BIT - veletrh Itálie, Miláno 10.-12.2. Cestovní ruch 10.2.
Karlův běh Boží Dar 14.-15.2. Běžky 14.2.
1000 lanových délek Paprsek 14.-15.2. Běžky 14.2.

Diskuse

Máte s airbagem v lavině ... Michael Beranek, 4.2.2026 13:41, 72 příspěvků
Račice Bambule, 4.2.2026 11:39, 1 příspěvek
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 15:20, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 11:25, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 3.2.2026 7:43, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Skiák, 2.2.2026 16:44, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 16:41, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 2.2.2026 15:59, 72 příspěvků
Apuka Tom, 2.2.2026 15:49, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 15:48, 72 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Má někdo zkušenost uxeuen@mailto.plus, 4.2.2026 17:47
Galasova Cyklojízda Č.403... Horydoly , 4.2.2026 10:23
SVĚTOVÝ POHÁR V MARATONU ... Horydoly , 3.2.2026 17:59
Kam za vínem v únoru? Horydoly , 29.1.2026 21:11
Jazz at Lincoln Center oz... Horydoly , 29.1.2026 16:43
FITUR Madrid Horydoly , 27.1.2026 23:33
Re: Po dlouhém pracovním ... freide freide, 23.1.2026 15:57
Po dlouhém pracovním dni ... jonas williams, 23.1.2026 15:56