Nepříjemné lyžování v Chotouni
Jsme již čtvrtou hodinu na sjezdovce. Za tu dobu jsme se svezli jen osmkrát. Fronta je úmorná. Sjezdovka není delší než tři sta metrů. V sobotu jsme vyrazili sjezdovat do Prahy.
Vloni vyrostl na kopci nad Chotouní u Jílového malý skiareál. Jednu mírnou sjezdovku obsluhují dva pomalé talířové vleky.
Městským autobusem na lyže
Na jejím okraji stojí tři malé můstky pro triky především snowboardistů. Pod sjezdovkou funguje bufet. Parkování je zdarma. Příjezd je možný také příměstským autobusem linky 332 nebo 334 od metra Budějovická.
Včera se skiareál Chotouň rozjel poprvé v této sezoně. Lyžování tu bylo velmi nepříjemné. Stačilo pár nedotažených maličkostí a provozovatelé zkazili dobrý dojem z lyžování na okraji české metropole.
Potíže v nástupním prostoru
Před turnikety je malý kopeček, do kterého musí lyžaři vystoupat. Pokud se na něm vytvoří fronta, jako že se včera tvořila až půlhodinová, mají lyžaři a snowboardisté velké potíže, jak se na něj dostat. Zapírají se o hůlky, o sebe navzájem a někteří dokonce sundávají lyže, aby neupadli.
Připomínáme, že takhle nedotažené řešení nástupu k vlekům je českou specialitou. Přitom by obvykle stačilo nasypat sem v létě pů tatrovky hlíny.
Turnikety zdržují, protože se jim tu a tam nepodaří načíst čipové karty, na kterých jsou zakódované permanentky.
Koridory vedoucí od turniketů k vlekům jsou příliš dlouhé a úzké. Navíc vedou mírně do kopce. Nedá se v nich bruslit ani se odrážet hůlkami. Mnoho talířů na vleku odjede neobsazených, protože lyžaři nestačí zdolat koridor od turniketu k vleku.
Kupujte bodové jízdné
Celodenní permanentka stojí v Chotouni 300 korun, polodenní přijde na 220 korun. Děti do 140 centimetrů výšky mají slevu. Děti do čtyř let jezdí zdarma. Vzhledem k čekacím dobám na vleky je výhodnější kupovat bodové jízdenky. Ještě dvacet jízd je stejně drahých jako polodenní jízdenka. Záloha na skipas je 100 korun.
Chotouň na Horydoly
2015 V Chotouni se pořád báječně lyžuje
2014 Když chtějí Pepíci sjezdovat
2008 Večer Monínec a ráno Chotouň
2007 Nepříjemné lyžování v Chotouni
INFO: Vleky Chotouň
Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku
hromady na sjezdovce
Chotouň
Na Chotouň nedám dopustit. Chodíme po škole ve všední den,takže fronty minimální. Ale hlavně - perfektní obsluha jak vleku,tak půjčovny.Prostě je tsm pohoda a vždycky se tam těšíme.
- Autor Lucka
- Datum a čas 19.1.2018 09:00
7.1.2018
Dnes jsme tam byli s malou a fronta maximálně minutu úplně v pohodě jel jenom jeden vlek ale vůbec to nevadilo kopeček malinko náhodou jak turniketu ale od něj je to z kopce je tam zábradlí za které se dá přidržovat Takže ani malí lyžaři s tím problém neměli pánové obleku jsou hodně ochotný malým dětem hodně pomáhají nahoře na výjezdu z vleku je bokem trochu vyježděná a sníh ale dá se to v pohodě objet.
Chotouň
Je pravda, že o víkendech přes den bývají fronty, ale já na Chotouň nedám dopustit, neboť: 1) je to v dosahu pražské int.dopravy, 2) není žádná přestávka mezi denním a večerním lyžováním, lze tedy přijít kdykoli, 3) zvláště pozdě odpoledne a večer je to zcela bez front, takže ideální záležitost na relax po práci, 4) vlekaři jsou extrémně příjemní, několikrát jsem zažil, že vlekař běžel dlouhé metry s malým lyžníkem, aby ten nespadl z pomy, a když z ní spadl, vlekař ho ještě u prvního sloupu (tedy na trase) na tu pomu znovu "nandaval", aby malý nemusel znovu do fronty, 5) celé středisko působí velmi příjemně a pohodově
- Autor Krušnohorec
- Datum a čas 13.3.2017 21:31
Chotoun
Na Chotoun jezdim se synem druhym rokem a super. Je fakt, ze nejsme profesion. lyzari ale stredne pokrocili. Mame to 20min od mista bydliste a hlavne ZADNE fronty na vleky!!!! Mezi svatky jsme byli na vecernim lyzovani a meli jsme sjezdovku temer pro sebe. Pro upresneni, bylo tam asi 20 dalsich lyzaru :0) Jezdime tam moc radi. J
- Autor Gabriela S
- Datum a čas 30.12.2013 18:05
bubulak
- Autor Anonym
- Datum a čas 3.2.2007 21:13
Re: re:
- Autor Klára
- Datum a čas 29.1.2007 21:57
re:
- Autor dalimil
- Datum a čas 29.1.2007 15:13
spokojenost
- Autor Anonym
- Datum a čas 29.1.2007 13:49
Černá Máry: Práce musí být slušná, abych se moc neumazala
Češi zamíří na dovolenou do Montenegro
Nejčtenější články
Ochutnáme něco doma kvašeného. Pickles?
Jarní veletržní víkend v Letňanech
Fakta v kostce - vybavení pro domácí posilování
Komořanské jezero pod Krušnými horami
Hlúpy vrch a Kopské sedlo: skialpová túra do lyžařské minulosti
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Velikonoce v hornickém domku | Příbram, muzeum | 23.3.-5.4. | 23.3. | |
| Freeride World Tour | Švýcarsko, Verbier | 28.3.-5.4. | 28.3. | |
| Má vlast cestami proměn - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 1.-30.4. | 1.4. | |
| Velikonoce | Veselý Kopec | 3.-6.4. | 3.4. | |
| Mastník - splutí | Sedlčany, kasárna | 5.4. | ||
| Street Food Market | Plzeň | 5.4. | ||
| Veduty Českých Budějovic - výstava | České Budějovice, Jihočeské muzeum | 12.9.-6.4. | 6.4. | |
| Norsko - diashow | Liberec, Krajská vědecká knihovna | Přednáší Martin Loew | 8.4. | 18:00 |
| PAF - festival potápěčské fotografie | Tachov, Mže | 10.-12.4. | 10.4. | |
| Valná hromada ČHS | Praha | 11.4. |
Diskuse
| Цветы недорого | Cveti nedorogo_fkEn, 4.4.2026 22:27, 122 příspěvků |
| Цветы недорого | Cveti nedorogo_xpEn, 4.4.2026 22:18, 122 příspěvků |
| айфон 17 купить рассрочка... | RobertoFal, 4.4.2026 22:04, 2 příspěvky |
| Trading Мейд Clear | Douglasfef, 4.4.2026 21:20, 2 příspěvky |
| Цветы недорого | Cveti nedorogo_roEn, 4.4.2026 21:01, 122 příspěvků |
| Inu | Honza, 4.4.2026 9:21, 1 příspěvek |
| Lidl ne | Pišišvor, 2.4.2026 12:32, 1 příspěvek |
| článek | Lukas B., 31.3.2026 9:48, 5 příspěvků |
| Co je bezpečnější v lavin... | dedek Bretislav, 30.3.2026 18:57, 5 příspěvků |
| článek | dumulen, 30.3.2026 16:50, 5 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Velikonoce v Lošticích | Horydoly , 3.4.2026 22:52 |
| Velikonoce v Jizerkách | Horydoly , 3.4.2026 22:48 |
| Na Budějovicku začíná 11 ... | Horydoly , 3.4.2026 22:42 |
| Velikonoce ve středních Č... | Horydoly , 3.4.2026 22:39 |
| Sváteční menu na hladině ... | Horydoly , 3.4.2026 22:37 |
| Velikonoce a duben na zám... | Horydoly , 3.4.2026 22:33 |
| Velikonoce Mělník | Horydoly , 3.4.2026 22:29 |
| Re: gamess | sokarovskiy sokarovskiy, 1.4.2026 15:00 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH