V Chotouni u Prahy se pořád báječně lyžuje
Malý kopec, chladné údolí, sněhová děla a pečlivost rolbařů - to je recept, podle kterého vaří vlekaři na Chotouni. Na hranicích Prahy se dá díky tomu lyžovat ještě dnes a vypadá to, že sněhu bude dost nejméně do konce března.
Na jaře už bývá na sjezdovce volněji než v hlavní zimní sezoně. Zvláště pozdě odpoledne se už nestojí žádné fronty na vleky.
Ve skiareálu Chotouň vozí lyžaře tři vleky. Dvě paralelní talířové pomy měří 300 a 280 metrů a obsluhují sjezdovku s převýšením 50 metrů. Na jednom z nich dovoluje obsluha vozit dospělým lyžařům s sebou ještě jedno dítě, které by se samo na vleku ještě neudrželo.
Dětský vlek s nízkým lanem a délkou 120 metrů je v provozu na odděleném svahu pro lyžařské školky, malé děti a naprosté začátečníky.
Jediná mírná sjezdovka v areálu je vhodná pro začínající lyžaře a případně snowboardisty. Pokročilejší lyžař si tady může vyzkoušet snad jen pár kreací na bigfootech nebo snowbladech.
Skiareál Chotouň se nachází v nadmořské výšce 350 - 400 metrů. Lyžuje se celou sezonu téměř výhradně na umělém sněhu.
Doprava
Do skiareálu Chotouň se nejlépe dostanete autem přes Jílové. Parkování je zdarma.
Autobusem je doprava poněkud komplikovanější, ačkoliv Chotouň je vesnice kousek za Prahou. Z Prahy - Budějovické se jede linkou 337 do Kamenice a tam se přesedne na linku 444 do Chotouně. Z Prahy - Smíchovského nádraží se jede linkou 361 do Davle a přestupuje se také na 444 do Chotouně. Jízda i s přestupem trvá necelou hodinu. Pokud vám nevadí dvoukilometrová procházka, můžete jet autobusem do Jílového
Vlak do Chotouně nejezdí. Pokud se chcete projít, můžete jet z Vršovic nebo Hlavního nádraží do Jílového u Prahy a po červené značce dojít k lyžařskému svahu.
Teď na jaře, když oschly silnice, se nabízí zajímavá kombinace cyklistiky a lyžování. Doporučujeme dobře značenou cyklotrasu 19A, která vás přivede z Dolních Břežan (kam se dá přijet z centra Prahgy třeba přes Modřany, nebo od metra Chodov) až do Chotouně bez zbytečného bahnění po lesních a lučních pěšinkách.
Chotouň na Horydoly
2015 V Chotouni se pořád báječně lyžuje
2014 Když chtějí Pepíci sjezdovat
2008 Večer Monínec a ráno Chotouň
2007 Nepříjemné lyžování v Chotouni
Provozní doba a cena lyžování
Vleky jsou v provozu od devíti ráno do devíti hodin večer. Od pondělí 16. března se provozní doba omezuje do 17 hodin a večerní lyžování je jen ve středu, pátek a sobotu. Na sjezdovce je instalované osvětlení, které umožňuje večerní lyžování.
Denní permanentka stojí pro dospělého 300 Kč a pro dítě do 140 cm 250 Kč. Dají se koupit také hodinové a bodové jízdenky. K dispozici je menší půjčovna lyží a snowboardů. Pro děti se může hodit lyžařská školka. K jídlu a pití si můžete něco dát u stánku s občerstvením.
INFO: Vleky Chotouň
Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě
Skiareály v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Annaberg - Aš - Bedřichov - Bílá - Bouřňák - Boží Dar - Bublava - Čenkovice - Čertovo břemeno - Červená voda - Červenohorské sedlo - Čeřínek - Dolní Morava - Harrachov - Herlíkovice - Horní Mísečky - Horní Podluží - Chotouň - Janské Lázně - Javorový - Jedlová - Ještěd - Karlov - Klínovec - Kouty nad Desnou - Kralický Sněžník - Křemešník - Lipno - Luž (zrušeno) - Malá Úpa - Mariánské Lázně - Mladé Buky - Monínec - Nové Město na Moravě - Paprsek - Paseky nad Jizerou - Pec pod Sněžkou - Petříkovice - Plešivec - Praděd - Přemyslov - Příčná - Přimda - Pustevny - Ramzová - Razula - Rejdice - Rokytnice nad Jizerou - Říčky - Severák - Stříbrná - Špičák - Špindlerův Mlýn - Tanvaldský Špičák - Velká Chuchle - Vítkovice - Vysoké nad Jizerou - Žacléř - Železná Ruda
Diskuse
Diskuze k článku
Úprava ski vozíku na skialpový vozík
Bobování na uzavřených sjezdovkách? Pojištění zde neplatí!
Může se hodit
Nejčtenější články

Úprava ski vozíku na skialpový vozík
Dětský výlet na Vrabinec
Bruslení v Praze 2020/2021
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
ITB - veletrh | Německo, Berlín | 9.-12.3. Virtuální veletrh | 9.3. | |
UITT - veletrh | Ukrajina, Kyjev | 24.-26.3. | 24.3. | |
Doubrava - odemykání | Pařížov | ZRUŠENO! 2.-3.4. | 2.4. | |
Mastník - splutí | Sedlčany, kasárna | 4.4. | ||
COTTM - veletrh | Čína, Peking | 12.-14.4. Cestovní ruch | 12.4. | |
Travelcon - konference
|
České Budějovice on-line | 15.-16.4. | 15.4. | |
Slavnosti svobody | Plzeň | 6.-9.5. | 6.5. | |
KhaaKhaaPride | Česká Lípa, Perla | 7.-9.5. | 7.5. | |
Free Time - veletrh | Polsko, Gdaňsk | ZRUŠENO! 10.-11.5. | 10.5. | |
BTL - veletrh | Portugalsko, Lisabon | 12.-16.5. | 12.5. |
Diskuse
Blábol | Horydoly , 8.3.2021 1:16, 5 příspěvků |
Blábol | Roman, 7.3.2021 23:17, 5 příspěvků |
Past na ptáky | Drood, 6.3.2021 13:15, 1 příspěvek |
Nově na e-bike? | Kvido, 5.3.2021 13:21, 1 příspěvek |
hezky | Kvido, 5.3.2021 12:41, 5 příspěvků |
štěrk v zatáčce - to nechceš | Pišišvor, 4.3.2021 17:37, 5 příspěvků |
Značka “ Zákaz vjezdu jí... | bi, 3.3.2021 11:48, 12 příspěvků |
Značka “ Zákaz vjezdu jí... | Lukas B., 3.3.2021 10:00, 12 příspěvků |
Značka “ Zákaz vjezdu jí... | ČEMBA, 2.3.2021 20:41, 12 příspěvků |
Značka “ Zákaz vjezdu jí... | Jitka R, 2.3.2021 17:12, 12 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
ITB Berlin NOW Convention | Horydoly , 2.3.2021 20:50 |
Více prostoru a soukromí ... | Horydoly , 1.3.2021 17:08 |
Noční stopa Valachy je zr... | Horydoly Open, 27.2.2021 16:57 |
BMW Motorrad Days 2021 zr... | Horydoly , 25.2.2021 9:37 |
Ubytování a život v Livignu | Horydoly , 24.2.2021 10:10 |
Německá turistická centrá... | Horydoly , 23.2.2021 23:13 |
Resort Valachy se připrav... | Horydoly , 12.2.2021 20:49 |
Dolní Morava spustila lan... | Horydoly , 12.2.2021 11:56 |