Skinners 2.0 au, to je příjemný po louce, au, au, au

Skinners 2.0 au, to je příjemný po louce, au, au, au
Skinners ponožkoboty.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

TEST Skinners neboli ponožkobota bolí. A to fest. Když si ale najdete vhodný povrch, je to moc příjemné, asi jako chodit bos. Mnoho výhod jsme oproti jiným druhům bot nenašli. Každopádně na vás bude každý koukat jako na člověka v ponožkách.

Skinners 2.0 au, to je příjemný po louce, au, au, au
Skinners 2.0 barefoot.
Autor snímku Mates

Testovali jsme ponožkové boty Skinners 2.0 za 1390 korun. Zapadají do trendu barefoot, který právě hýbe outdoorovým světem.

Anglický výraz barefoot znamená v překladu naboso. Barefoot boty napodobují chůzi naboso. Pro člověka by měla být přirozenější než v pevné obuvi. Jedni se tomu smějí a druzí na boty s tenkou pružnou podrážkou přísahají. Ověřili jsme na vlastní kůži, co je na tom pravdy. 

Každý kámen bolí

Největší nevýhodou Skinners, a to musíme zdůraznit hned na začátku, je to, co je pro většinu barefootů typické - lépe cítíte povrch, po kterém šlapete. Ano, na louce, zahradě či pěkně umetené lesní cestičce je to příjemné, ale jakmile stoupnete na ostrý kamínek, šišku či klacek, ucítíte bodavou bolest. Nejhorší je to, když došlápnete přímo na patu. To vám vyhrknou slzy do očí a nejspíš vyloudíte hlasité "aua".

Skinners barefoot.

Po čem šlapete, poznáte i ve městě, na asfaltu či dlažbě. V létě povrch příjemně hřeje. Zároveň je tvrdý a po chvíli tvrdě tlačí na plosky. Při cestě do práce a zpět to nevadí, ale při delších procházkách noha trpí. Dá se na to zvyknout a pocit nepříjemného tlaku se omezí.

Letní horko nohám nesvědčí

Do Skinners se nosí ponožky, jak radí výrobce, ale někdo chodí i bez nich. Ať tak nebo onak, v letních dnech se vám zapotí nohy. I přes moderní materiál, ze kterého jsou ponožkoboty vyrobeny, je v nich velké teplo. Navíc se chodidlo při došlapu více prokrvuje a tím pádem ohřívá.

Na to myslí výrobce a verzi 2.0 oproti staršímu modelu opatřil dva milimetry tenkou perforovanou stélkou. Lze ji vyjmout, pokud chcete chodit jako naboso, nebo ji ponechat uvnitř boty, aby vám aspoň trochu chránila zespodu chodidla. 

Sázava,

Velkou výhodou ponožkobot je to, že vám do boty nedostane žádný kamínek. Tím, že je materiál přimknutý k noze jako ponožka, je to zhola nemožné.

Podrážka by podle výrobce měla vydržet stovky kilometrů chůze. To jsme zatím důsledně neověřovali. Jeden testovací pár využívá dospělá žena ve městě, druhý pár strávil léto na dětských táborech a třetí pár sloužil pro vyloženě turistické účely.

Po turistických cestách na štěrkových cestách ve středních Čechách a po přechodu Lužických hor s batohem v různorodém terénu včetně pískovcových skal, v celkové délce přes 100 km, už je vidět mírné opotřebení podrážky.

Lužické hory.

Na co Skinnners doporučujeme?

Pro koho a na jaké příležitosti jsou Skinners vhodné? Na treky s batohem jsou lepší pohorky, na pohyb po městě polobotky či tenisky. Pokud chceme, aby bota větrala, jsou vhodnější sandále. Na zahradě po trávě zase můžeme chodit bosi. V čem jsou tedy Skinners dobré?

1) Design. Na první dobrou zaujmu ať už v práci či na výletě. Pokud chci, aby se za mnou lidé otáčeli, jsou Skinners dobrou volbou.

2) Skladnost. Pokud chci mít boty s co nejmenší velikostí, jsou to právě Skinners. Ani přezuvky či flip-flopy nejsou menší, ponožkoboty je totiž možné srolovat.

3) Pocit chůze. Pokud chci souznít s povrchem a nechci mít špinavé nohy. Pokud mi to však nevadí, půjdu raději bos.

Lužické hory.

S botkami jsme byli spokojeni. je příjemné v nich chodit zejména v přírodě po lesních stezkách. Naopak delší chůze na silnici či chodníku je bolestivá. Ještě horší je to štěrkových cestách nebo chodnících s drobnými či většími kameny. V takovém terénu nic nenahradí trekovou obuv.

Velká výhoda ponožkobot tkví v jejich sbalitelnosti. Využíváme je jako záložní nebo druhé boty na vícedenní akce. Dá se v nich chodit na horských chatách v Alpách, když se vrátíme z túry, sedneme v nich do kanoe, a přezujeme se do nich, když stavíme stan na cykloturistickém putování.

Chodit v botách bez ponožek bylo méně příjemné, protože se v nich nadměrně potí nohy jako v neoprenových botách. Ponožky tento problém odstranily. Khaki barva vypadá lépe než černá, ničemu neuškodí ani jiné barvy na úpletu nad podrážkou. V designu bot je ovšem potenciál pro upgrade.

Důležitá rada na konec: Až budete kupovat své první skinnersky, nezapomeňte si je pečlivě vyzkoušet. Vyrábějí se ve velikostech odstupňovaných po dvou číslech. Pokud si obujete jen o něco málo větší botu, než byste měli mít, budete neustále zakopávat o vlastní špičky nohou.

INFO: Skinners

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Skinners

Šel jsem ještě v první generaci Skinners pouť do Santiaga, 170 km, nohy jako v peřince. Spolupoutníci v nadupanych pohorách trpěli s puchýři a pár z nich si Skinnersky objednali primo na cestě. 

Po cca 250 km chození se začala podrážka loupat a odpadávat. 

Nyní mám druhou generaci, stélka je fajn, už je nosím spíše sporadicky, hlavně po běhu na přezutí na závodech jsou seper. 

  • Autor Tomáš
  • Datum a čas 23.11.2022 20:11
Reaguj
Barefooty

Zrovna jsem viděl barefooty v pracovních oděvech Kořínek, stály asi tisícovku. Tedy nebyly to tyhle fusekloidní, ale vypadaly docela použitelně.

  • Autor Šlojíř
  • Datum a čas 30.9.2022 12:56
Reaguj
Skinnerska

Koupil jsem je jako přezuvku na lezeckou stěnu když vyzuju lezku a jistím. Abych měl grip na podlaze. A potud asi dobrý. Ovšem brutálně rychle zasmrádli (cca po 6-8 obutích) ,a to jakože hafo.Pral jsem je několikrát po sobě a v podstatě jsou nenositelné,ten rygól by nedostala pryč ani hulka HeryhoPotra. Nejspíš je to mojí chybou že jsem po lezečkách neobul ponožky a pak až Skinnersky.. Každopádně za mě vyhozený prachy.

Reaguj
Ad neoprenové bosochodky

Děkujeme za osobní zkušenost!

Reaguj
Ad neoprenové bosochodky

Přesně popsáno. Jako letitý bosochodec si v těchto neoprenkách nedovedu představit každodenní používání. Jsou příjemnější zavedené značky. Ocenil jsem je na běhání za mrazu po té, či mi při bosém běhu omrzly prsty na nohou. Pokud běhate naboso a je pod nulou, jako ochranu doporučuji. Na druhou stranu - potí se v nich noha, v zimě vám tedy neomrzne noha, ale počítejte s vlhkým chladem. V létě bych je vůbec neoblékl, to bych si upekl nohu ...

Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Kellner se zřítil ve vrtulníku při heliski na Aljašce

Kellner se zřítil ve vrtulníku při heliski na Aljašce

ČERNÁ VDOVA Nejbohatší Čech Petr Kellner zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce v USA. Letěl na svůj obvyklý heliskiingový výlet a helikoptéra se zřítila v oblasti ledovce Knik Glacier. Havárie se stala roku... celý článek

Skialpinista přišel o život na sjezdovce Štrbské pleso

Kolaps na zasněžené cestě u Staré Lesné

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Krátká, lehká a zábavná vyjížďka na koloběžce podél Vltavy vede přes nejnovější Trojský most v Praze. Svezli jsme se od parku Stromovka v Holešovicích k ústí Rokytky v Libni. Ujeli jsme pěkných pět kilometrů. 
Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Adi Stocker roku 2011 našel v rozlámaném vápenci nad Schmidt-Zabierow-Hütte pevný lezecký směr. Dlouhá a dobře zajištěná túra na Kleines Reifhorn neurazí čtyřkové klasiky a poskytne hodně zábavy začínajícím horolezcům. 18 lanových délek překonává
Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Co dělat, abyste získali dědictví v zahraničí bez návratu domů. Kdy se je lepší vzdát dědictví a jak to udělat. Varianty vzdání se dědictví.
Skalní jehla Dente della Vecchia

Skalní jehla Dente della Vecchia

AKTUALIZACE Do švýcarsko-italského pohoří Bergell / Bregaglia míří horolezci za stěnami a hranami vysokých štítů Cengalo a Badile. Turisté přecházejí ledovcová sedla Bondo, Porcellizzo a Trubinasca. Boulderisté zůstávají na fantastických kamenech v údolích Val Masino
Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Směs grafitu a jílu b tuze určuje tvrdost tužky. Čím měkčí, tím je lepší pro výtvarníky, a čím tvrdší, tím se více hodí technikům. Nejčastější označení tvrdosti je H - B - F.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Advent Česko 3.-24.12. 3.12.
Napříč Chocní - otužilci Choceň, Peliny   9.12.
Ski Opening Špindl Špindlerův Mlýn 9.12.
Geoskořápky Praha, Kampa Megaevent geocaching 9.12. 16:00
Adventní běh Žatec 9.12.
Chrudimka - mikulášská jízda přes město Chrudim 9.12.
Kuba - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Martin Loew 11.12. 19:00
Kuba - diashow České Budějovice, Kotva 14.-16.12. Přednáší Martin Loew 14.12. 17:30
Setkání skialpinistů Šerák, chata Jiřího 15.-17.12. 15.12.
La Venosta
https://lavenosta.com/ Běžky klasicky a bruslením 16.12.

Diskuse

"Nouzové" blikače Petra, 5.12.2023 21:18, 35 příspěvků
"Nouzové" blikače Honza, 5.12.2023 15:14, 35 příspěvků
"Nouzové" blikače Horydoly - Andrea Černá, 5.12.2023 14:39, 35 příspěvků
"Nouzové" blikače Petra, 5.12.2023 14:07, 35 příspěvků
"Nouzové" blikače Horydoly - Andrea Černá, 5.12.2023 13:59, 35 příspěvků
Svět se mění . . . . Michael Beranek, 5.12.2023 13:58, 2 příspěvky
"Nouzové" blikače Petra, 5.12.2023 13:51, 35 příspěvků
INU Honza, 5.12.2023 10:11, 2 příspěvky
"Nouzové" blikače Honza, 5.12.2023 9:59, 35 příspěvků
SUV Novinář, 4.12.2023 23:36, 35 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Turisté tráví nejvíce čas... Horydoly , 2.12.2023 21:53
Darujte k Vánocům zážitky... Horydoly , 2.12.2023 21:50
Vánoce Horydoly , 2.12.2023 21:44
Náš svět, takový jak jsme... milan šupa, 23.11.2023 19:52
Expedície Bratislava Horydoly Open, 21.11.2023 11:15
Lyžařská sezóna na Monínc... Horydoly , 20.11.2023 0:10
Zima môže začať Horydoly , 20.11.2023 0:04
Re: Pojištění Horydoly Open, 16.11.2023 23:12