TEST Zimní cyklistické rukavice Van Rysel Triban
Zimní ježdění na kole a koloběžce vyžaduje přiměřené oblečení. "Jestli se zpotíš, zemřeš," držíme se eskymáckého pravidla. Zároveň se musíme udržet v teple. Do konceptu naší cykloturistiky zapadají rukavice Van Rysel Triban.
Značka Van Rysel je ve skutečnosti Decathlon a pod jménem Triban se donedávna prodávala gravelová kola. Letos jsou v Decatlonu pod jménem Van Rysel Triban 500 k dostání cyklorukavice do chladného počasí.
Teplota okolo nuly
Prstové a mírně zateplené cyklistické rukavice Triban 500 doporučuje prodejce do teplot 6 až 11 °C. To odpovídá spíš zimomřivějším ženských ručkám. Mohutnější muži v nich mohou jezdit ještě pár stupňů pod nulou.
Zpracováním i materiálem patří do levné třídy. Stojí 489 korun.
Testované rukavice používáme od podzimu až dosud. Proto jsme si koupili reflexní žlutou barvu. Dodává nám to viditelnost v noci a v šeru. Prodává se ještě černá barva, ale ta je v pošmourném počasí téměř neviditelná.
Proti dešti a větru
Vnější materiál je ušitý z polyesteru. Částečně odolává větru a vzdušné vlhkosti nebo suchému sněžení. Déšť je ovšem promáčí docela rychle.
Vnitřní polyesterová zateplovací vrstva zvládne teploty okolo nuly. Kupodivu je prodyšná a málokdy ji propotíme.
Na palci, ukazováčku a prostředníčku jsou našité polyuretanové proužky, díky nimž lze ovládat dotykové obrazovky a mobily.
Svrchu malíčku a prsteníčku jsou nalisované reflexní pásky. Do dlaní jsou zašité pěnové vycpávky kvůli pohodlnému opření o řídítka. Oceňujeme to především na dlouhých koloběžkových túrách v délkách několika desítek kilometrů. Na horském kole nám to ani nepřijde.
Cykloturistické výpravy
Střih je příjemný pro jednoduché použití. Poměrně široká dlaňová část je doplněná užšími prsty, užším zápěstím s pruženkou a prodloužením přes zápěstí. To je ideální pro rekreační ježdění. Nemusíme řešit suché zipy, nastavení a správné navlečení. Nejezdíme závody nebo těžké a dlouhé švihy, ale na hardtailech brousíme středočeský terén po turistických značkách, na koloběžkách křižujeme kraj po cyklostezkách a v Praze jezdíme na čemkoliv kudykoliv.
Údržba cyklorukavic je jednoduchá. Podle návodu od výrobce je pereme v pračce v programu na syntetiku 30° C a v obyčejném prášku na praní. Sušíme je normálně na sušáku.
Rukavice na Horydoly
TEST Celoprstové podzimní cyklorukavice Crivit
TEST Celoprstové cyklorukavice Silvini Orso 2017
TEST Cyklistické rukavice Crivit Gear
TEST Cyklistické prstové rukavice zimní Crivit Gel
TEST Cyklistické prstové zimní rukavice Van Rysel Triban
TEST Rukavice Salewa Fleece Belmolio
TEST Rukavice z pracovních oděvů
Leki rukavice pro letní sporty
TEST Spárové rukavice ObrWorks
Diskuse
Diskuze k článku
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu
Nejčtenější články
The Hero UCI Cross-country Marathon World: Alleman and Weinbeer Win the First Round in Spain’s Costa Blanca
Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty
Čeští lvi zamířili do afrického pekla. Superior Lions startují na Cape Epic
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Cape Epic - etapový cyklomaraton | Jihoafrická republika | 15.-22.3. | 15.3. | |
| Dovolená - veletrh | Ostrava, Černá louka | 20.-21.2. | 20.3. | |
| For Boat - veletrh | Praha, Letňany | 20.-22.3. Vodní sporty | 20.3. | |
| Taipei Cycle - veletrh | Taiwan | 25.-28.3. | 25.3. | |
| Reisemarkt - veletrh | Německo, Mannheim | 25.-29.3. | 25.3. | |
| Myslivost a příroda - veletrh | Kroměříž, Výstaviště | 28.-29.3. | 28.3. | |
| Norsko - diashow | Jihlava, Na Kopečku | Přednáší Martin Loew | 31.3. | 18:00 |
|
Kamenice - úklid řeky
|
Haratice | 11.4. | 09:00 | |
| Silva Regina - veletrh | Brno, Výstaviště | 12.-16.4. Myslivost a lesnictví | 12.4. | |
| Travelcon - konference | České Budějovice | 15.-16.4. | 15.4. |
Diskuse
| Inu omyl | Horydoly, 16.3.2026 19:23, 4 příspěvky |
| Inu | Honza, 16.3.2026 18:56, 4 příspěvky |
| Peníze na důchody? | KK, 16.3.2026 18:42, 4 příspěvky |
| Peníze na důchody? | KK, 16.3.2026 18:40, 4 příspěvky |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Honza, 12.3.2026 13:26, 8 příspěvků |
| Pohrobci Klausovi | Kladivo, 12.3.2026 10:05, 1 příspěvek |
| Hmm | Honza, 11.3.2026 9:55, 1 příspěvek |
| Dobrý odkaz | Kuba Turek, 10.3.2026 17:51, 10 příspěvků |
| Už velice dlouhou dobu če... | Honza, 10.3.2026 17:48, 10 příspěvků |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Paulse, 10.3.2026 12:42, 8 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Leoš Šimánek zemřel | Horydoly , 11.3.2026 0:40 |
| Pražský veletržní areál v... | Horydoly , 28.2.2026 17:46 |
| Znovínský košt v Louckém ... | Horydoly , 28.2.2026 17:44 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Horydoly , 17.2.2026 11:37 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Kuba Turek, 16.2.2026 22:26 |
| Textilky Slezan ve Frýdku... | Horydoly , 16.2.2026 22:25 |
| Vloni prošlo českými leti... | Horydoly , 16.2.2026 12:05 |
| Re: Mirabaud - požadavky ... | uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH