Adršpach: online vstupenky i parkovné

Adršpach: online vstupenky i parkovné
Adršpach: autem do přírody.
Autor snímku Adršpašské skály
SDÍLEJ:

Od 1. dubna si návštěvníci Adršpašských skal budou moci zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh online. Na nových webových stránkách bude možné zakoupit i vjezd na parkoviště.

Adršpach: online vstupenky i parkovné
Vlakem, autobusem nebo na kole do Adršpachu?
Autor snímku Adršpašské skály

Nákup online vstupenek a parkovného tak pomůže s regulací návštěvnosti i dopravy. I nadále bude možné zakoupit vstupenky i parkovné na místě, hrozí ale, že bude vstup vyprodaný a parkoviště plná. V těchto dnech zároveň startuje mezinárodní informační kampaň, která o novinkách informuje ve čtyřech jazycích.

Adršpašské skály v minulosti trápily návaly návštěvníků a častý kolaps dopravy. Docházelo tím i k ničení přírody. Nový rezervační systém má za cíl těmto situacím zabránit. Díky tomu, že si návštěvníci budou moci zakoupit online vstupenku i online parkovné na určitý den a hodinu, očekáváme nejen rozmělnění návštěvnosti do celého dne, ale i zmírnění dopravní zátěže. Od 1. dubna bude pro návštěvníky, kteří si zakoupí parkovné online, k dispozici jedno ze tří parkovišť na místě.

Adršpach 2021.

„Nový rezervační systém uleví návštěvnosti v nejvytíženějších hodinách, díky tomu si návštěvníci výlet více užijí a bude to mít příznivý dopad i na místní přírodu,“ říká Kateřina Menšíková, koordinátorka cestovního ruchu v Technických službách Adršpach.

Jak bude online prodej vypadat

Návštěvníci si na nových webových stránkách koupí online vstupenku a pokud budou chtít, tak i online parkovací místo. Na webových stránkách bude během nákupu možné zvolit datum a čas návštěvy skal. Každá online vstupenka i parkovné budou obsahovat speciální QR kód, jak pro snadnou kontrolu ve skalním městě, tak i pro otevření vjezdové brány parkoviště pro řidiče. Platba bude bezpečná přes online platební bránu. S online nákupem vstupenky i parkovného návštěvník zároveň ušetří.

Adršpach 2021.

Prodej na místě zůstává zachován, hrozí ale vyprodání vstupenek

Stávající prodej na místě zůstane zachován. Hrozí ale dlouhé čekání ve frontě. Počet vstupenek na určitou hodinu bude omezen, a může se tak stát, že budou vstupenky na danou hodinu či den už vyprodané. Návštěvníci bez online vstupenek tak budou muset počkat několik hodin nebo přijet do Adršpašských skal až další den. Pro nákup online parkovného bude vyčleněno jedno z parkovišť na místě, a zájemcům je tak doporučeno si v případě volné kapacity parkoviště zakoupit parkovné online.

UBYTOVÁNÍ: Chaty, chalupy a penziony v Adršpachu

Booking.com

Podpora alternativní dopravy a ochrana přírody

Nové webové stránky pod doménou adrspasskeskaly.cz, které se spustí na začátku dubna, se zaměří také na osvětu v ochraně přírody. Stránky budou návštěvníky zároveň motivovat, aby při cestě do Adršpašských skal využili alternativních forem dopravy a dorazili na místo vlakem, autobusem nebo na kole. Díky tomu očekáváme i menší výskyt kolapsům v dopravě.

Adršpach 2021.

Startuje informační kampaň ve čtyřech jazycích

V těchto dnech začíná mezinárodní informační kampaň, která se zaměřuje na tři zásadní témata. První téma informuje o tom, že se od 1. dubna spustí online prodej vstupenek do Adršpašských skal a online parkovného. Druhé téma se věnuje ochraně přírody. Třetí téma se zaměřuje na možnosti dopravy do Adršpachu a podporuje využití alternativních forem dopravy, jako je vlak, autobus nebo kolo – na novém webu budou k dispozici přehledné cyklotrasy. Mezinárodní kampaň připravují Technické služby Adršpach ve čtyřech jazycích – češtině, angličtině, němčině a polštině.

INFO: Adršpašské skály

Adršpach 2021.

Zobrazit místo Mountains - hory - skály - rocks na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bahenní závody 24 hodin na koloběžce

Bahenní závody 24 hodin na koloběžce

Trasa koloběžkářské čtyřiadvacetihodinovky v Divoké Šárce je náročnější na techniku jízdy, než tomu bývalo v rovinaté a plně vyasfaltované Stromovce.... celý článek

Mauthausen - konečná stanice

Himálajské políbení Lobuche East 6119 m

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Statistika nehod ve švýcarských horách 2019

Statistika nehod ve švýcarských horách 2019

54 osob zahynulo při vysokohorské turistice ve Švýcarsku, 27 při lyžařské túře, 18 při alpinismu ve vysokých horách. 10 osob zahynulo při lyžařských sjezdech v terénu mimo kontrolované oblasti, 4 se zabili
Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Třiadvacetiletý švýcarský horolezec Giuliano Cameroni přelezl cestu Baba Yaga 9b ve Valle Bavona / Val Bavona ve švýcarském Tessinu.
Jen tak se proběhnout v Praze

Jen tak se proběhnout v Praze

AKTUALIZACE Milovníci běhání mají v Praze celou řadu míst, kam si chodí udržovat fyzičku. Nabízíme několik tipů na místa, která mají polykači kilometrů nejvíce v oblibě. Zejména v parcích se budete muset obrnit
Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Ke Ski areálu Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích se díky sněhové nadílce uplynulých dnů vrátili lyžaři. V sobotu a neděli se tu opět pohybovali skialpinisté a běžkaři, kteří se snažili využít překvapivou
Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra úspěšně zvládl večerní finále ve švýcarském Meiringenu a z prvního letošního závodu Světového poháru si odváží zlatou medaili. První místo v boulderingu si držel průběžně od kvalifikace a dokázal ho obhájit

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Horolezci Českého ráje - fotovýstava Mnichovo Hradiště, zámek 14.5.-27.6 Fotografoval Karel Vlček 14.5.
Trail Running Cup Praha, Petřín 16.5.
Šutr - běh Praha, Divoká Šárka 22.5.
Horolezecká brigáda Adršpach, parkoviště Info: martin.mrazek@centrum.cz 22.5. 09:00
Běhej lesy Karlštejn Mořina 22.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Valná hromada ČHS Praha 29.5.
Krkonošské cyklobusy - zahájení sezony Krkonoše 29.5.
Horolezecká brigáda Suché skály 29.5. 10:00

Diskuse

Lobuche? KarelM, 15.5.2021 11:58, 1 příspěvek
Labak Kuba Turek, 13.5.2021 18:05, 2 příspěvky
jak posílit imunitu irenaPok, 13.5.2021 14:25, 32 příspěvků
Labak Ales, 13.5.2021 10:26, 2 příspěvky
odlučnění Zdenda, 13.5.2021 9:18, 4 příspěvky
Zmrzne - romrzne Barbucha, 12.5.2021 14:34, 1 příspěvek
Dobré retro KarelM, 12.5.2021 10:40, 1 příspěvek
jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 32 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 32 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slovenské lázně po korona... Horydoly , 14.5.2021 20:40
Tajemství čísel odhaluje ... milan šupa, 13.5.2021 19:48
Re: Výstaviště Lysá nad L... Horydoly , 13.5.2021 11:02
Změny ve vedení firem Horydoly , 12.5.2021 16:39
Cookies: co byste o nich ... Horydoly , 11.5.2021 21:51
Omezení sociálních kontak... Horydoly , 11.5.2021 15:22
Outdoor Outlets Říčany Horydoly , 11.5.2021 12:11
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06